Skocz do zawartości

Dual radius z czym to jeść...?


dakard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nabyłem Fischery P800 z dual radiusem za tydzień przyjedzie pora je wypróbować dlatego pytanie jak należy jeździć na nartach z dual radius....?  Jest taka możliwość ze jedna narta pójdzie małym promieniem a druga dużym....?  O skutkach chyba nie muszę mówić....

 

Dzięki bardzo za wszelkie podpowiedzi.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ostatnio miałem rossignole Z2 170 cm ale miałem z nimi problemy na lodzie dlatego szukałem czegoś twardszego i dłużego ( to może rozwiąze te problemy a może nie... )

 

175 to jest max dłuższe to tylko P900 a jestem biurowym stworem który poza rowerem latem i łyżwami i nartami zimą nic nie robi oprócz dotowania kampani piwowarskiej.... a wiec P900 do za wiele dla mnie.

 

Cała sztuka w dual radius polega na dociskaniu i odpuszczniu ? ( myślałem że to jest w rockerze ). W dual radius wydawało mi się ze chodzi o kwestię przód-tył.  Ciężko jest coś znaleźć o dual raidus są tylko slogany że pojedziesz każdym skrętem tylko jak to technicznie zrobić....?

 

Do Narciarz 70 nie mam fobi na punkcie marek gdyby były takie narty w biedzie to tym je kupił jako no name.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na lód są dwa patenty ... jeden już znasz

drugi to ... umiejętności i ostra narta

 

swoją drogą, Z2 to narta dla emeryta .... nie dość że, miękka jak makaron , to jeszcze nic w niej życia

w skręt wchodzi jakby z opóźnieniem

... człowiek ma wrażenie że, jedzie na zaciągniętym hamulcu

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Trochę późno, ale zawsze ( to już tak w zwiazku z przygotwaniami do nowego sezonu )

 

Do nart nie mam najmniejszych zastrzeżeń, bardzo przyjemna jazda.  Poczułem nawet ( nie wiem jak to nazwać ) feedback z ich strony, takie jak by wyrzucanie w górę przy dynamicznych skrętach, fajne uczucie.

 

Polecam te narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję spróbowac poł dnia na progresorach 900 na niebieskiej trasie (Wisła NO). Było twardo i dało sie fajnie pojeździć pomimo tego Dual Radiusa..... Ja tam sie nie znam za bardzo, ale sądzę, że porzadnych nart nie zepsuje ani rocker, ani DR, ani inne amfibio.... :-)

 

 

Pozdrawiam wekendowo

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję spróbowac poł dnia na progresorach 900 na niebieskiej trasie (NO). Było twardo i dało sie fajnie pojeździć pomimo tego Dual Radiusa..... Ja tam sie nie znam za bardzo, ale sądzę, że porzadnych nart nie zepsuje ani rocker, ani DR, ani inne amfibio.... :-)

 

 

Pozdrawiam wekendowo

Michał

 

Bo tak to chyba jest z tymi wszystkimi bajerami- mają być widoczne ale mają nie psuć jazdy ;)

Pozdr

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Wykorzstanie Narty z dual radiusem wymaga czystej jazdy na krawedziach.

Pomijąc upuszczoną wyżej erystyke spytam: jaki procent  stokowych uzytkowników Progresora 800 czy 900 (sztandarowe narty z tym patentem) potrafi pojechac  czysto na krawędzi? chyba sie zgodzimy, że znikomy. A produkuje sie je jako narty popularne do wszystkiego (allround). Do czego wiec jest potrzebny DR, skoro 99% uzytkowników go nie wykorzysta? Opowiedz jest prosta: dla dodatkowych tajemniczych literek w specyfikacji narty, które można przepuścić przez kocioł reklamy.

 

 

dobrej narty zaden bajer nie popsuje, tego nie moge pojąć

gdybym nie wiedział, że jedziłes na chargerze to bym sie nie dziwił, że nie rozumiesz.....

 

 

PozdrawiamM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Kazdy moj sprzęt posiada wizjer :) bo jest niezastąpiony

 

 

NO WŁAŚNIE!!!

Jednak producenci utrzymują, że jest zbędny i "uszczęśliwili" jego brakiem większość odbiorców.

Według Ciebie mają rację.

 

Natomiast mój każdy sprzęt NIE posiada rockera ani dual radiusa.

 

Pokumałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki dual radius? :) To co nazywaja dual radiusem w niektorych nartach inne firmy stosuja juz dawno i to bez krzyku w stylu dual radius. Przeciez chodzi o zwykle taliowanie i o nic wiecej. Jedna marka w nartach tego typu (niewazne jaka) podaje info - przod od sl - srodek od gs i tyl od gs, podobne taliowania sa wlasnie w tego typu dechach z tzw. dual radiusem. Ja to tak widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO WŁAŚNIE!!!

Jednak producenci utrzymują, że jest zbędny i "uszczęśliwili" jego brakiem większość odbiorców.

Według Ciebie mają rację.

 

Natomiast mój każdy sprzęt NIE posiada rockera ani dual radiusa.

 

Pokumałeś?

Bo jest zbędny dla przeciętnego Kowalskiego który i tak wykorzystuje najczęściej tylko jeden czerwony przycisk z napisem REC :)

jeśli brakuje komuś w idiotkamerce np. wizjera to zawsze może dołożyć 30 tysi i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...