Skocz do zawartości

Zdjęcie

Małe auto kupię

• Zamknięty Temat jest zamknięty
42 odpowiedzi w tym temacie

#41 Lukaszo86

Lukaszo86

prowinter_kraków

• PipPipPipPip
  • 1112 postów
  • Na forum od: 05.2010
352
  • Umiejętności: 8
  • Kraków

Napisano 02 styczeń 2014 - 15:16

Żona ma Aveo II 1.2 84KM. Bardzo fajne autko, bezobsługowe, skrzynia trochę nijaka - jakby nożem w maśle grzebać, rozrząd na łańcuchu, przyspieszenia w miarę ujdzie, ale średnie spalanie przy 2 dorosłych + dziecko i bagaż ok. 7.5l/100km. Generalnie bezobsługowe i w razie czego z gazem nie ma problemu. Śpiochu, obyś razem z turbem nie kupił sobie kłopotów. Tym bardziej jeśli to silnik po tuningu

TAK JEST! My Chevroleciarze musimy się trzymać razem! :D
Twoja żona ma model T255 a ja mam T250 i mam starszy silnik. U mnie pojemność to 1149 ccm a Wy macie chyba 1201 ccm jak pamiętam. Ze skrzynią się zgadzam. Przy 100 tys. przy zmianie na 3 bieg było takie lekkie chrupanie na lewarku, opisałem problem na forum chevroleta i mi doradzili abym najpierw wymienił olej w skrzyni a jeśli to nic nie da to synchronizator. Na oleju się skończyło na szczęście :)  No i ja mam rozrząd na pasku :angry:

przecież to jest najnormalniejsze w świecie zużycie eksploatacyjne i nie piszcie, że w japończyku to łączniki wymienia się po 100k a amortyzatory wytrzymają 500k km  ;)

A ja tak specjalnie napisałem, żeby właśnie właściciele tych "lepszych" Japończyków i Niemców policzyli co ile oni wymieniają :D

Ja wiem, że się da ale co to za jazda. W Pandzie "emeryt style" w trasie wychodziło około 5 litrów/100km ale normalnie to jeździłem po Łodzi w krokach i nieraz ciągnąc do 70-80km/h na dwójce a na autostradach preferowałem "tempomat" czyli pedał do oporu i tak do końca autostrady. W takich warunkach paliła 8 litrów. W trochę większych autach pewnie wyszłoby z 10l. 

Emeryt style, dobre :)  ale tak jechaliśmy właśnie. Na trasie nie chcę autka przemęczać bo to mały silniczek jest, ale w mieście już co innego ;)  w lecie schodzi mi jakieś 7,5 litra a w zimie średnio 8-9. Rekordowo palił mi 12 litrów przy mrozach poniżej 25 C. Jakie było moje zdziwienie jak po 10 kilometrach od zaświecenia się diodki benzynowej, autko zaczęło robić kangura i... cisza... 100 metrów od stacji... :P

A tempomat to ja też preferuję, ale w służbowych :D

pozdravka

moje posty mogą zawierać lokowanie produktu :)

sklepnarciarski.info
skiman.pl

#42 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2616 postów
  • Na forum od: 05.2006
1772
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 07 styczeń 2014 - 18:20

Rekordowo palił mi 12 litrów przy mrozach poniżej 25 C. Jakie było moje zdziwienie jak po 10 kilometrach od zaświecenia się diodki benzynowej, autko zaczęło robić kangura i... cisza... 100 metrów od stacji... :P

To lepiej sprawdź co z tą kontrolką bo wychodzi, że albo miałeś dziurę w baku albo palił min. 50L/100km.

Nawet w najmniejszych autach rezerwa to ok. 5l paliwa.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#43 Lukaszo86

Lukaszo86

prowinter_kraków

• PipPipPipPip
  • 1112 postów
  • Na forum od: 05.2010
352
  • Umiejętności: 8
  • Kraków

Napisano 17 styczeń 2014 - 16:37

To lepiej sprawdź co z tą kontrolką bo wychodzi, że albo miałeś dziurę w baku albo palił min. 50L/100km.

Nawet w najmniejszych autach rezerwa to ok. 5l paliwa.

Jak jeszcze kontrolka działała to przy laniu do pełna wychodziło, że w baku jest między 5-10 litrów. Ona jak zauważyłem brała też pod uwagę styl jazdy. Na trasie świeciła się przy 5 litrach, a po mieście gdzie spalanie jest stosunkowo duże to pod 10 litrów.

moje posty mogą zawierać lokowanie produktu :)

sklepnarciarski.info
skiman.pl