Skocz do zawartości

Zdjęcie

Małe auto kupię

• Zamknięty Temat jest zamknięty
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2616 postów
  • Na forum od: 05.2006
1772
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 09 grudzień 2013 - 20:19

Pilnie kupie małe auto (segment A/B) w dobrym stanie mechanicznym, z klimą i przyzwoitym silnikiem.

Jak ktoś ma coś ciekawego do sprzedania to proszę o priva.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#2 jark

jark

Instruktor SkiForum.pl

• 7891 postów
  • Na forum od: 04.2006
2778
  • Umiejętności: 1
  • Ojczyzna

Napisano 09 grudzień 2013 - 20:29

rozumiem że, do wyjazdów na narty ...

:)

cisza potrafi krzyczeć .... posłuchaj

#3 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 3016 postów
  • Na forum od: 10.2011
8823

Napisano 09 grudzień 2013 - 20:36

Sayonara

Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#4 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2616 postów
1772
  • Śląsk

Napisano 09 grudzień 2013 - 20:48

W zasadzie tylko z tego względu musze je kupić.

90 konnym diselkiem bez filtra cząsteczek stałych.

Disel to i tak nie bardzo bo nie da się LPG zamontować.

Moja jazda:

#5 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
  • Na forum od: 03.2009
216

Napisano 10 grudzień 2013 - 10:38

Disel to i tak nie bardzo bo nie da się LPG zamontować.

Tylko zważ też na to ,że do najbliższej Wielkanocy a może jeszcze wcześniej ,benzin/ ropa ma stanieć do 5zł a gaz podrożeć do 3złPL/ l, i nie wiem czy wtedy będzie Tobie się to opłacać. Jak już to wybierz  auto z instalacją...

Życzę powodzenia bo teraz najlepszy czas na tanie auto.

PS Mój sąsiad miał Cedici ale też disel w bdb cenie - trochę się spóźniłeś(?)

#6 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6535 postów
  • Na forum od: 02.2008
4714
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 10 grudzień 2013 - 11:02

jesli chcesz seicento 2005 z bardzo dobrym stanie (po mojej zonie ;) ) to daj znac - niestety bez klimy, ale za drobne....

#7 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 3016 postów
8823

Napisano 10 grudzień 2013 - 11:15

Sayonara

• gajowy01 podziękował za tę wiadomość
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#8 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1439 postów
  • Na forum od: 02.2007
1146
  • Wrocław

Napisano 10 grudzień 2013 - 14:12

jak to się mówi, na LPG to tylko widlaki dobrze jeżdżą :)

#9 Szabir

Szabir

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3684 postów
  • Na forum od: 09.2006
6881
  • Katowice

Napisano 10 grudzień 2013 - 14:51

ja mam kilka takich samych autek z silnikiem diesla  i jeden  benzyna + gaz. Wszystkie diesle po  naprawach a  ten "gazociąg" niezniszczalny. .  i bądź tu  mądry

Całe życie z wariatami    facebook     szabirski@gmail.com

#10 jaro323

jaro323

Strażnik muld :)

• PipPipPipPipPip
  • 2276 postów
  • Na forum od: 02.2011
1476
  • Rumia

Napisano 10 grudzień 2013 - 17:45

Najważniejsza kwestia to jaki paprak gaz założy. Ja miałem gazik w 5.0 v8 i bardzo miło wspominam jazdę na gazie. Ekonomika wychodziła na poziomie dużego diesla a radość z jazdy bezcenna. Oczywiście nie obyło się bez problemów które wynikły przez niefachowy montaż przez papraka zwanego instalatorem. Po modyfikacji instalacji już u normalnego gazownika nie miałem żadnych problemów a jedynie mnóstwo frajdy. W Łodzi jest kozak od gazu - Nikodem poszukaj na lpg.forum kontakt do niego.
Jako ciekawostkę dodam że auto na benzynie leciało 250 km/h a na gazie 265 :)

#11 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
216

Napisano 10 grudzień 2013 - 19:34

Najważniejsza kwestia to jaki paprak gaz założy. Ja miałem gazik w 5.0 v8 i bardzo miło wspominam jazdę na gazie. Ekonomika wychodziła na poziomie dużego diesla a radość z jazdy bezcenna. Oczywiście nie obyło się bez problemów które wynikły przez niefachowy montaż przez papraka zwanego instalatorem. Po modyfikacji instalacji już u normalnego gazownika nie miałem żadnych problemów a jedynie mnóstwo frajdy. W Łodzi jest kozak od gazu (...)

Tak, tylko w mieście Łodzi są papraki od gazu - nie mają żadnego doświadczenia - potwierdzam!

"Wspominam jazdę na gazie" - brawo! I to prawie 265km/h - godna postawa prawdziwego paproka! :D

#12 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2616 postów
1772
  • Śląsk

Napisano 10 grudzień 2013 - 19:39

ropa ma stanieć do 5zł a gaz podrożeć do 3złPL/ l,

Jeśli znasz przyszłe ceny gazu i ropy to proponuje się ustawić na kontraktach terminowych na te surowce. Już niedługo będziesz milionerem.

Jak już to wybierz  auto z instalacją...

To właśnie proszenie się o problemy.

Nad gazem się jescze zastanowie, w zależności jaki to będzie silnik ale jeśli już to na instalacji oszczędzać nie będę i poszukam kogoś sensownego.

jesli chcesz seicento 2005 z bardzo dobrym stanie (po mojej zonie ;) ) to daj znac - niestety bez klimy, ale za drobne....

Dzięki za info. W razie czego się odezwę.

Na razie szukam czegoś pokroju Colt, Yaris czyli minimalnie większe od Pandy ale dalej małe.

W Łodzi jest kozak od gazu - Nikodem poszukaj na lpg.forum kontakt do niego.

Dzięki za info, jak coś to do Niego zajrzę.

Moja jazda:

#13 jaro323

jaro323

• PipPipPipPipPip
  • 2276 postów
1476
  • Rumia

Napisano 10 grudzień 2013 - 19:42

Tak, tylko w mieście Łodzi są papraki od gazu - nie mają żadnego doświadczenia - potwierdzam!
"Wspominam jazdę na gazie" - brawo! I to prawie 265km/h - godna postawa prawdziwego paproka! :D

Rysiek - wszędzie są papraki a naprawdę mało specjalistów. Temat znam od podszewki bo sam padłem ofiarą niefachowości montażu przez papraka.
Po 6 wizycie na "regulacji " zmieniłem gazownika i kosztowało mnie to parę złotych i kupe nerwów.
W pomorskich są dwa warsztaty godne polecenia, w Lubiczu kolejny, w Łodzi Nikodem i kilka w Wawie.
Rysiek z twoich rejonów to mogę ci polecić warsztat w Pszczynie ale kontaktu również szukaj na lpg forum - jak będziesz dzwonił po informacje powiedz dokładnie ze do pojazdu z filmu potrzebujesz założyć instalację - na pewno doradzą fachowo :)

• mm2 podziękował za tę wiadomość

#14 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
216

Napisano 10 grudzień 2013 - 20:00

Rysiek - wszędzie są papraki a naprawdę mało specjalistów. Temat znam od podszewki bo sam padłem ofiarą niefachowości montażu przez papraka.
Po 6 wizycie na "regulacji " zmieniłem gazownika i kosztowało mnie to parę złotych i kupe nerwów.
W pomorskich są dwa warsztaty godne polecenia, w Lubiczu kolejny, w Łodzi Nikodem i kilka w Wawie.
Rysiek z twoich rejonów to mogę ci polecić warsztat w Pszczynie (...)

Oj  wiesiu wiesiu  i jeszcze raz wiesiu - radź sobie sam a mnie daj spokój!

(w piecu pola wunglym a ałtym woża pupa na ropa!) :D

Jeździsz tam po tych alpejskich góreckach (wręcz światowych!) a wciąż w twojej łepetynie upartość i brak wychowania. :)

(ćwicz tam lepiej a nie przejmuj się bzdurami na Forum - po prostu wyłącz się abyś mógł zapomnieć o niewygodach Golgoty!)

#15 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2616 postów
1772
  • Śląsk

Napisano 12 grudzień 2013 - 20:47

A jak widzisz możliwość montazu LPG w silnikach z Turbo albo w japońcach  (mivec, vtec itp.)?

Moja jazda:

#16 jaro323

jaro323

• PipPipPipPipPip
  • 2276 postów
1476
  • Rumia

Napisano 12 grudzień 2013 - 21:10

Jeżeli pamiętam dobrze to mivec jest chyba w mitsubishi i wtedy (jakies 3 lata temu ) montaż nie wchodził w rachubę. O hondowskim vtecu nie wiem nic. Aaa i jeszcze z GDI był problem - to też wynalazek Mitsu.

#17 jacek-1210

jacek-1210

Użytkownik

• PipPipPip
  • 633 postów
  • Na forum od: 04.2013
649
  • Radomsko

Napisano 12 grudzień 2013 - 22:24

A jak widzisz możliwość montazu LPG w silnikach z Turbo albo w japońcach  (mivec, vtec itp.)?

Jeśli nie lubisz problemów, to omijaj turbinki szerokim łukiem. 

Co do gazu: przejeździłem na LPG lekko licząc 800-900 tys.km i nie narzekam. Róznicę w koszcie paliwa łatwo policzyć. Dużo jeździłem na gazie BRC, jak mi się kojarzy, ciśnienie wtrysku było wystarczające i zdaje się można było zakładać w turbo. Tylko po co turbo ? Wolę większy wolnossący. Teraz z konieczności przesiadłem się na diesle, mają swoje plusy, ale niestety, mają też turbinki, w związku z czym, wolnossący gaz wspominam bardzo miło. Zbiornik w zapasie a zapas w garażu, bo i tak nigdy z niego nie korzystałem

Może by tak ktoś przedstawił kalkulacje serwisu diesla i gazu ? Ładnych parę lat temu widziałem coś niemieckiego i pisało tam, że diesel opłaca się przy rocznych przebiegach powyżej 45tys. I zdaje mi się, że temat dotyczył jeszcze starych diesli. Nowy jest fajny dopóki nowy, ale jak ktoś chce kupić używanego turbodiesla na commonrailu, to uważam że trzeba się dwa razy zastanowić. Nie mówię już o dieslach z dopalaczami. LPG z miejsca dostanie z Reichu zieloną plakietkę a diesel ?

#18 zeberkaa

zeberkaa

Ja Użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2172 postów
  • Na forum od: 01.2011
1045
  • Umiejętności: 5
  • ZDolny Śląsk

Napisano 12 grudzień 2013 - 23:06

Najważniejsza kwestia to jaki paprak gaz założy. 

Niektóre auta z fabryczną instalacją tez były nieudane.

:)

W zasadzie tylko z tego względu musze je kupić.

To dla czego małe?

Może by tak ktoś przedstawił kalkulacje serwisu diesla i gazu ? Ładnych parę lat temu widziałem coś niemieckiego i pisało tam, że diesel opłaca się przy rocznych przebiegach powyżej 45tys. 

Niemieckie przeliczniki u nas nie fungują.

U nas działa jeszcze czynnik złodziejski. Sporo aut jeździ na cudzych służbowych "oszczędnościach". Wiem bo sama jeżdżę dieslem a a małżonek dieslem służbowym i sporo ludzi przekonanych jest że ja to się wożę za darmo. Nawet nie próbuję prostować bo nie skutkuje.

Diesel kalkuluje się tam gdzie ciągniemy przyczepkę, mamy bagażnik dachowy, jeździmy przeładowani. W benzyniaku wzrasta wówczas spalanie a w dieslu ani dygnie.

zbieram na skręty 

#19 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1866 postów
  • Na forum od: 11.2009
752
  • Umiejętności: 3
  • Nysa

Napisano 13 grudzień 2013 - 07:34

Diesel jest super..do momentu az cos sie zacznie dziac.Dwumasy, turbinki,dpfy-y itd. Ktos kto jeszcze robi duzo km - moze byc szczesliwy, jakos to wszystko moze dzialac. Mialem kilka dizlakow i sie juz z nich wyleczylem. Jesli mowiac o dizlakach to dobrze wpsominam peżotowskiego hdi - moim zdaniem tdi-ka DE bije na glowe. Mialem 2 hdi-ki i bylo wszystko Ok. Wiec opcja 2 litrowego peżotowskiego hdi jest Ok. Ale jak napisalem,wyleczylem sie z dizlakow i przesiadlem na benzyne. Ostatnio jezdzilem hanią civic z silnikiem benzynowym 1.7 120kM(nie vtec) i nawet nie myslalem o gazie. Spalanie w trasie bajka,na miescie tez nie narzekalem. O gazie nie mysle i nie bede myslal. Wole doplacic te 10-15plnow do przejechanych 100km i zapomniec :)

No pain no gain ...

#20 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 3016 postów
8823

Napisano 13 grudzień 2013 - 08:23

Sayonara