Skocz do zawartości

Autostrady Niemcy


Spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

W Niemczech kierowcy sa opodatkowani podwojnie.Jeden podatek jest tak jak i w Polsce w paliwie,a drugi jest to tzw Kfz.Steuer,ktory jest uzalezniony od wielu czynnikow(katalizator,ilosc wydzielanych spalin,pojemnosc..) A zeby nie rozzloscic kierowcow(wyborcow)umowa koalicyjna mowi o nalozeniu oplat dla kierowcow z zagranicy i o uregolowaniu kwestii placenia podatku drogowego przez kier.zajerestr. w Niemczech.

Poprostu nie beda opodatkowani kilkakrotnie.

Jest to w planach koalicji,a jak to bedzie uregulowane,dowiemy sie w 2014.

Jedno jest pewne-Winieta bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belgia np. wynegocjowała sobie od Niemiec jako zadośćuczynienie po stratach wojennych, oświetlenie(+opłaty za energię) na całej długości wszystkich autostrad...ale w ich imieniu negocjował Churchill z Rooseveltem,a w naszym Stalin.

Do dziś mają je wszystkie oświetlone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa wyrażenia się wykluczają

 

Z tego co mówili w TV - chcą to obejść w ten sposób, że i Niemcy będą musieć mieć winiety, ale dostaną je gratis (już teraz nie pamiętam czy poprzez ubezpieczenie, czy poprzez podatek). Obniżą te ubezpieczenie/podatek o wartość winiety, dołożą winietę i Niemiaszek będzie płacić dalej tyle samo, ale opłata będzie sztucznie rozdzielona na ubezpieczenie czy podatek oraz winietę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prsze sie nie obawiac to jedynie propzycja bawarskij Partyi CSU w koalicyjnej Rozmowie.

Pani Merkel z CDU obiecala iz tego nie wprowdzi i partia SPD jest przeciwna.

Propozycja jest taka : 10 Dni=10€, 30Dni=20€, [email protected]

 

 

glowne niemieckie autostrady budowali nasi dziadkowie i to raczej nie z wlasnej woli :(

Prosze byc dumny ze Dziadkowie i ne tylko Oni, takze Ojcowie i Synowie.

Do Dzisiaj Polacy to bardzo wysoko oceniana Sila robocza w Niemcach.

Tysiace buduja dalej Autostrady, ukladaja Kafle, maluja Mieszkania, zbieraja Truskawki, Spargle i Winogrona.

Wykonuja tae Prace za niskie Pieniadze za takie jakich nie chce pracowac Turek, Marokana i Indus.

Potrafa pracowac 12 i wiecej godzin na Dobe i mieszkaja czesto po 8 w jednym Contenairze. 

Takze Polskie Kobiety wysoko ceni sie w zawodach Sprzataczka, Pielegniarka i Prostytutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prsze sie nie obawiac to jedynie propzycja bawarskij Partyi CSU w koalicyjnej Rozmowie.

Pani Merkel z CDU obiecala iz tego nie wprowdzi i partia SPD jest przeciwna.

Propozycja jest taka : 10 Dni=10€, 30Dni=20€, [email protected]

 

Prosze byc dumny ze Dziadkowie i ne tylko Oni, takze Ojcowie i Synowie.

Do Dzisiaj Polacy to bardzo wysoko oceniana Sila robocza w Niemcach.

Tysiace buduja dalej Autostrady, ukladaja Kafle, maluja Mieszkania, zbieraja Truskawki, Spargle i Winogrona.

Wykonuja tae Prace za niskie Pieniadze za takie jakich nie chce pracowac Turek, Marokana i Indus.

Potrafa pracowac 12 i wiecej godzin na Dobe i mieszkaja czesto po 8 w jednym Contenairze. 

Takze Polskie Kobiety wysoko ceni sie w zawodach Sprzataczka, Pielegniarka i Prostytutka

 

Tak Gunia

bez wzgledu na to czy prostytutka jest niemiecka, polska, ukrainska, hiszpanska czy francuska to jesli pracuje uczciwie to jestem z niej dumny bardziej niz z Twojego postu.

I jeszcze jedno: Polska ze wzgledu na swoje polozenie geopolityczne przez setki lat miała ciężko, armie przechodziły we wszystkich kierunkach, grabiły, niszczyły i gwałciły ale jest jeden ogromny plus tego mieszania krwi: Mamy PIĘKNE KOBIETY :)

 

temat do usuniecia, przepraszam ale nie wytrzymalem,

ja tam juz wole  zaplacic za te autostrady niz sobie humor na skiforum psuc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale nie wytrzymalem,

ja tam juz wole  zaplacic za te autostrady niz sobie humor na skiforum psuc

Nie przepraszaj. Ja takze place za Autostrade gdy jade z Wroclawia do Gliwitz.

U mnie pracuje sprzata gotuje opiekuje dzieckiem Pani Danuta.

W Katowicach byla Professorka Mathematyki w Lyceum

ale zostala wyrzucona po 30 latach gdyz za stara. Otrzymuje 10€ za Godzine  a 2 Polakow remontowalo

moje Mieszkanie za 1500€ wykonali wszystko Tip-Top i posprzatali za 4 dni

bo pracowali od 6 do 22 . Niemiecka Firma wykonala Kosztorys na 4200 € a ten sam Remont 2 tygodnie mial trwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

 

Prosze byc dumny ze Dziadkowie i ne tylko Oni, takze Ojcowie i Synowie.

Do Dzisiaj Polacy to bardzo wysoko oceniana Sila robocza w Niemcach.

Tysiace buduja dalej Autostrady, ukladaja Kafle, maluja Mieszkania, zbieraja Truskawki, Spargle i Winogrona.

Wykonuja tae Prace za niskie Pieniadze za takie jakich nie chce pracowac Turek, Marokana i Indus.

Potrafa pracowac 12 i wiecej godzin na Dobe i mieszkaja czesto po 8 w jednym Contenairze. 

Takze Polskie Kobiety wysoko ceni sie w zawodach Sprzataczka, Pielegniarka i Prostytutka

To żart, ironia jest???, dałem się wkręcić???

To ma być powód do dumy???, 12 godzin, 8 osób, zaniżone stawki za pracę???

To smutna rzeczywistość.

[email protected]#$%&^*....i .....%^&*)$#@......

Ten post jest dla mnie wysoce niestosowny (to zamiast tego co myślę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówili w TV - chcą to obejść w ten sposób, że i Niemcy będą musieć mieć winiety, ale dostaną je gratis (już teraz nie pamiętam czy poprzez ubezpieczenie, czy poprzez podatek). Obniżą te ubezpieczenie/podatek o wartość winiety, dołożą winietę i Niemiaszek będzie płacić dalej tyle samo, ale opłata będzie sztucznie rozdzielona na ubezpieczenie czy podatek oraz winietę

Mniej wiecej masz racje.Prawdopodobnie bedzie obnizony podatek drogowy i w miejsce tego wejdzie winieta.

Ale jak juz napisalem w moim poprzednim poscie na rozwiazanie trzeba poczekac.

Na jakich zasadach bedzie wprowadzona oplata za korzystanie z autostrad tego nie wie jeszcze nikt.......

Poza tym na niemieckich rejestracjach nie jezdza tylko Niemcy.

Mam znajomych,ktorzy mieszkaja w Polsce,ale poprzez sprawy zawodowe auta maja zajerestrowane w Niemczech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...