Skocz do zawartości

jaki flex ,jakiej firmy buty 25.5 męskie ? prosze o rade?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow ,mam  problem z doborem buta ,jak w temacie mam małą stope ,25.5. nr,buta ,do tej pory jezdże w Salomon xweve 8 z  flex 90 /są już wyslużone ,czas na zmianę i tu się pojawia problem z doborem dł. buta .jestem z Rzeszowa i już poświeciłem kilkanaście dni na poszukiwanie w/w buta .i nic nie moge znależdż ,nadmienie że jeżdzę dość ostro ,skrety krawedzie .nie ma problemu . mysle że w skali to mocna 8 a slabae 9 .i jestem facetem wysportowanym 50 latkiem .i tu mam pytanie ,zaproponował mi Pan w jednym sklepie gdzie jest dostepny mój nr. 25.5  Salomon RS 80 . przymierzylem i jest idealny ,ale zastanawia mnie czy nie są za miękkie .mierzyłem tez 26,5 twardsze chyba 100 ale za duże . proszę o rade czy brać te 80 ?? może szukać jednak coś twardszego ? podkreślam jeszce raz że jeżdże

 dośc agresywnie /a moje male co nieco o sobie

facet 50-lat

172 cm

75kg

stopa 26 cm.

Pozdrawiam

Janio

Prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila czytałem posta w którym pisała koleżanka forumowiczka, "dopiero w bucie flex 130 poczułam komfort, dopasowanie do stopy, to czego od buta naprawdę oczekuje :) wcześniejsze buty flex 90 były mało wygodne i nie pozwalały "czuć odpowiednio nart" może to jest jakieś rozwiązanie? Zony kolegów którzy wypowiadali się w tym temacie tez jeżdżą w najtwardszych męskich butach, bo kobiece nie są dość twarde dla nich :)

Dzieki .tez to czytalem .tylko mam problem ze znalezieniem buta 25,5 męskiego z wyższym flexsem , więc zastanawiam się nad tą 80?? a może ktos mi podpowie gdzie mogę dostac  jakiegoś godnego polecenia buta ,w Rzeszowie naprawdę graniczy z cudem ?? ale może kupić podobne Salomonki z wyzszym flex. w rozm .25.5 taki mierzyłem .np, w sklepie internetowym??

Pozdrawiam

i prosze o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki .tez to czytalem .tylko mam problem ze znalezieniem buta 25,5 męskiego z wyższym flexsem , więc zastanawiam się nad tą 80?? a może ktos mi podpowie gdzie mogę dostac  jakiegoś godnego polecenia buta ,w Rzeszowie naprawdę graniczy z cudem ?? ale może kupić podobne Salomonki z wyzszym flex. w rozm .25.5 taki mierzyłem .np, w sklepie internetowym??

Pozdrawiam

i prosze o radę

a co sadzicie o tych

Tecnica Buty narciarskie Phoenix 100 Air Shell 12/13 a może dalbelo, lub ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj bez problemu dostaniesz swój rozmiar butów twardszych np head czy lange flex 100i wyżej tylko obawiam się,że te 800zł będzie mało szukaj butów z poprzednich sezonów może być taniej na twoim miejscu celował bym w buty z grupy race pozdro

tak wlasnie mialem zamiar szukać z wyprzedaży ,a dlaczego z gupy race ?? nie beda za twarde ? znalazlem jakieś Fischery Viven95 w roz, moim co sądzisz o tym bucie ? a z tych wymienionych możesz jakiegoś polecić ? a myslę ze może jeszce dodam 100zl do zkupu .no taki budżet

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Przy Twoich parametrach i tendencjach do jazdy to tak bym se brał 110 -130. A z kasą jaką teraz dysponujesz (800zł) to bym zrobił tak: wejdź na stronę ski teamu kontakt, Kraków (będziesz mieć najbliżej i jeszcze autostrada) i zadzwoń i zapytaj co mają w tym rozmiarze, oprócz tego popytaj chłopaków z Krakowa gdzie są jakieś dobrze zaopatrzone sklepy z butami narciarskimi (kurna jak zmienili forum to nic nie mogę znaleźć, był kiedyś wątek o buciorach gdzie w Krakowie można kupić)  - i nic innego nie pozostaje jak dzwonić i umówić się na jakiś dzień, zrobić rundkę po Krakowie po wszystkich możliwych sklepać pomierzyć, pomierzyć i kupić (może uda się trafić dobrze dobrane buty) ;)

PS. do kolegi Dreyfus koleżanka co to pisała to źle miała dobranego buta o flexie 90 - za duży. . . (generalnie to w każdej twardości buta powinniśmy czuć narty, tylko jak zmienia się styl jazdy to i więcej się wymaga)

kupiła buty 130 - rozumie że zawodniczka, ludzie to maja fantazję ;)

Pozdrawiam i powodzenia przy zakupie butów (droga przez mekkę, ale jak wiesz o co kama przy zakupie butów, to sporo przyspieszy cały proces) 

A i zawsze pytaj czy jest możliwość zwrotu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Przy Twoich parametrach i tendencjach do jazdy to tak bym se brał 110 -130. A z kasą jaką teraz dysponujesz (800zł) to bym zrobił tak: wejdź na stronę ski teamu kontakt, Kraków (będziesz mieć najbliżej i jeszcze autostrada) i zadzwoń i zapytaj co mają w tym rozmiarze, oprócz tego popytaj chłopaków z Krakowa gdzie są jakieś dobrze zaopatrzone sklepy z butami narciarskimi (kurna jak zmienili forum to nic nie mogę znaleźć, był kiedyś wątek o buciorach gdzie w Krakowie można kupić)  - i nic innego nie pozostaje jak dzwonić i umówić się na jakiś dzień, zrobić rundkę po Krakowie po wszystkich możliwych sklepać pomierzyć, pomierzyć i kupić (może uda się trafić dobrze dobrane buty) ;)

PS. do kolegi Dreyfus koleżanka co to pisała to źle miała dobranego buta o flexie 90 - za duży. . . (generalnie to w każdej twardości buta powinniśmy czuć narty, tylko jak zmienia się styl jazdy to i więcej się wymaga)

kupiła buty 130 - rozumie że zawodniczka, ludzie to maja fantazję ;)

Pozdrawiam i powodzenia przy zakupie butów (droga przez mekkę, ale jak wiesz o co kama przy zakupie butów, to sporo przyspieszy cały proces) 

A i zawsze pytaj czy jest możliwość zwrotu 

Hej ,dzięki za info , szczerze mowiac to mialem taki plan wczoraj pojechac do Krakowa i tam szukać ,ale nie zrobilem jeszce wywiadu gdzie się udać do jakich sklepow .? więc tak waśnie uczynie , przyszla sobota lub może 1 dzień urlopu na tygodniu,? oczywiście podzielę się info ?czy wybralem jakies buciki .

pozdro

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ,dzięki za info , szczerze mowiac to mialem taki plan wczoraj pojechac do Krakowa i tam szukać ,ale nie zrobilem jeszce wywiadu gdzie się udać do jakich sklepow .? więc tak waśnie uczynie , przyszla sobota lub może 1 dzień urlopu na tygodniu,? oczywiście podzielę się info ?czy wybralem jakies buciki .

pozdro

Janusz

No napisz napisz co udało się upolować.

 

Powiem Ci jeszcze, że z tym flexem to podchodź delikatnie z dystansem (wiesz wszyscy słyszeli, ale nikt go nie widział) może się okazać że w 100 będą twardsze niż 120. . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napisz napisz co udało się upolować.

 

Powiem Ci jeszcze, że z tym flexem to podchodź delikatnie z dystansem (wiesz wszyscy słyszeli, ale nikt go nie widział) może się okazać że w 100 będą twardsze niż 120. . .

Oczywiście że pochwale się jak cos wychacze ? a co do flex. to jestem ostrożny . teraz ma 90 ale juz zmeczona .może coś kolo 100 ? wszystko się okaże w czasie przymiarek , tylko malo jest  butow z tym malym nr. stopy ? ale dam rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj takiego buta:

Nordica Firearrow III najlepiej z zeszlego roku, powinny kosztowac kolo 1000, moze troche wiecej, ja dalem 1200 w zeszlym roku i jestem mega zadowolony ze dalem sie namowic...choc wczesniej pukalbym sie w czolo gdyby mi ktos zaproponowal 3 klamrowe buty.

Ale sa bardzo wygodne w zakladaniu i uzywaniu oczywiscie, ale o twardosci to nawet nie wiem jak tlumaczyc bo Nordica wprowadzila jakis nowy indeks twardosci ktory zawiera 3 parametry...Sam malo z tego kumalem ale na szczescie sprzedawca byl dobrze zorientowany

jako jedyne buty dla dobrego narciarza jak najbardziej ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janio najlepsze co udało mi się kupić z wyposażenia narciarskiego to buty o flexie 110 - żałuje w tej chwili że nie kupiłem wtedy 120 albo 130 - niestety nie było dostępnych. Po przesiadce z 80 Nordiki dopiero poczułem co to but słuchający nogi. Przesiadkę na 110 zrobiłem po 2 sezonie narciarskiem. Dopilnuj żeby but z wysokim flexem był dobrze dopasowany to będzie wygodny - poczujesz się jak w formule 1 i nie będziesz chciał jeździć w jakiś klapkach z 80 czy 90 flexem. Tymbardziej że oceniasz się na 8-9 w skali forum.
Miłego szukania:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie z grupy mountain ,możesz jakieś polecić?

pozdro

 

Trudno mi coś radzić, bo nie mam dobrego rozeznania. Do całodziennej jazdy nam Nordica Sportmachine X, skorupa 100mm, podawany flex bodaj 80-90. Trochę miękkie na tyki, ale do swobodnej jazdy super. Bardzo wygodne i ciepłe. No i nie potrzeba imadeł, żeby je założyć albo zdjąć na mrozie. Tyle że mam model 11/12, bo model 12/13 nijak mi do nogi nie pasował. Musisz pojeździć po sklepach i dużo butów poprzymierzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tutaj

http://snowsport.pl/...e_120_2011.html

Ja u nich kupiłem i jestem zadowolony. Flex wysoki, ale dla mnie są wygodne. Musisz mierzyć.

Witam dzieki za wyczerpujace i trafne Wasze propozycje i opinie. ale dziś przelalem kase na butki Atomic HAWX 90 .bede mierzyl ,jak będa zbyt kapciate to wymiana na twardsze  , a może ktos ma te butki ? chetnie poslucham opini ? czy pomiedzy tą 90 a 100 byc może jest oczuwalna roznica ?? jakos boje się tak wysokiego flex 120 lub 110 ,acz powiem że nie mialem okazji jeszce przymiarki w  tak wysokiej tward.pasujacy do mojej stopy ,Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzieki za wyczerpujace i trafne Wasze propozycje i opinie. ale dziś przelalem kase na butki Atomic HAWX 90 .bede mierzyl ,jak będa zbyt kapciate to wymiana na twardsze  , a może ktos ma te butki ? chetnie poslucham opini ? czy pomiedzy tą 90 a 100 byc może jest oczuwalna roznica ?? jakos boje się tak wysokiego flex 120 lub 110 ,acz powiem że nie mialem okazji jeszce przymiarki w  tak wysokiej tward.pasujacy do mojej stopy ,Pozdro

Witam,

zanim kupiłem te buty, to mierzyłem Nordica Sportmachine 100. Sztywnośc odczuwalna przeze mnie była większa niż w Doberamnnach. W sportmachine stopy miałem jak w stalowych formach mimo ze teoretycznie flex mniejszy. Zastanawiałem sie nawet, czy te Dobermany to nie była czasem jakaś wadliwa seria. Sprzedawca to wykluczył (ale co mógł biedny innego powiedzieć :)).Kupiłem Dobrmanny i  kupiłbym te buty nawet gdyby sie okazało, ze nie trzymają nominalnej sztywności ( drugi gatunek). Jak są wygodne to sztywność staje się drugorzędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak "wyczułeś" tę sztywność (flex) mierząc buty w sklepie ?

Rożnicę flexu moim zdaniem raczej trudno wyczuć mierząc buty "na sucho", no chyba że się je wepnie w narty "na dywaniku"

i mocniej przyciśnie piszczelami na języki rzucając energicznie ciężar ciała do przodu, wtedy da to jakąś namiastkę "czucia flexu".

To że but w nogę uwiera, to nie jest kwestia twardości buta, ale jego niedopasowania do nogi.

Dopiero na stoku jak mocniej przyciśniesz "na języki" to moim zdaniem da się poczuć tę różnicę że but jest miękki czy twardy

- miękki but się łatwo poddaje, w miękkich butach flex 55 przy mocniejszym dociśnięciu język się wygina tak mocno że aż klamry trzeszczą

a noga sobie w środku luźno "lata" jak w kapciach, stopa w kostce chce "wyskoczyć" z buta a pod piętą się robi wolna przestrzeń.

O ile się umie na tyle jeździć że się wie jak "przycisnąć", ja różnicę we flexie zacząłem jako-tako wyczuwać dopiero po jakichś 4-5 latach intensywnego jeżdżenia,

ale jak ktoś w sezonie jeździ pełne 30-60 dni na stoku, to zapewne wcześniej to "wyczuje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma związku wyższy flex - lepszy but.. Podstawą jest dopasowanie buta. But tak samo dopasowany a niższym flexie będzie równie szybko reagował na niewielkie impulsy a wolniej na duże. jest z tego tyle pożytku co i szkody. A nawet więcej pożytku jak szkody - pozwala wytłumić łatwo nierówności (bo kolano idzie do przodu dzięki większej ruchomości kostki. Więc jeśli nie jeździsz po równym betonie w bardzo niskich pozycjach to twardy but (unieruchamiający całkowicie kostkę) nie jest Ci potrzebny. W terenie i po nierównym docenisz zalety buta, który się poddaje.

 

pozdro

Wiesiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry opis. Dzięki.

witam wlaśnie trwa przymiarka zakupionego buta  Atomic HAWX 90 .rozmiar 25.5 jak na ta chwile jest ok, oby tak w przyszlości .teraz chodze ,przysiady ,itp. nie spiąlem ich na maksa .czy lepiej teraz przymiarke robić w cienkiej czy narciarskiej skarpecie? i jeszcze jedno czy ta wkładke można też doposaować w tak zwanym piecu ?? cz coś w tym rodzaju ? czy to konieczne /? lewa moja stopa chyba troszke mniejsza , luzniej w bucie jest ..to chyba standart / Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...