Skocz do zawartości

Ból w stopie


Jakub_

Rekomendowane odpowiedzi

mam ten sam problem. kiedys ten sam bol czulem podczas jazdy na rolkach, teraz w butach narciarskich. w tamtym roku kupilem salomony performa 6. Dopiero po 3 dniach b.intensywnej jazdy Ischgl but sie na tyle rozbil/dopasowal do stopy, ze 4 dnia jezdzilem caly dzien swobodnie. raczej to nie jest spowodowane zastojem krwi zylnej, czy niedokrwieniem ani uciskiem nerwow-po kiklu godzinach doprowadziloby to do tzw. niedowladu sobotniej nocy/neuropraksja nerwu ramiennego/ czyli z ucisku a niedokrwienia nikt by raczej nie wytrzymal. podejrzewam ze jest to spowodowane kilkoma czynnikami. to jest, uciskiem stopy od strony bocznej i przysrodkowej- za waski but/zle dopasowany/za szeroka stopa ;) + staly ucisk srodstopia + byc moze niedokrwienie. niedokrwienie raczej nie jest przyczyna- po godzinie, 2 jazdy moge i musze zapiac byt jeszcze ciasniej. rolki mialem za waskie,w innych o szerszej podeszwie nie mialem tych objawów. pozdrawiam :D

Witam Nie wiem o co ci tak narawdę chodzi zwłaszcza z "neuropraksja nerwu ramiennego" ale polecam: - dobrze dobrac but - patrz ski forum - właściwie go uzywać - patrz posty w temacie i bólu nie będzie Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 8 miesięcy temu...
P.S A może dokupienie tego akumulatorka do podgrzania wkładki coś pomorze? Swoja droga nie wiem dlaczego nie było go w komplecie z butami. Czy to normalne?[/QUOTE] Po pierwsze spróbuj wygrzać but - skorupa też nie może być za zimna (niech twoja dziewczyna założy butki w domu i niech sobie posiedzi przed telewizorkiem z 2 godzinki- pochodzi ponaciska na język buta) zobaczy czy cierpną czy nie. Po drugie (jeżeli nie pomoże pierwsze) może być to wina zbyt wąskiego buta lub bardzo mocno zapiętych dolnych klamerek na zimnym bucie. Miałem podobny przypadek zostawiałem buty w bagażniku samochodu i pierwsze 2 do 3 godzin buty dawały mi się we znaki i to dość ostro. (troszeczkę pomagało tupanie mocno w śnieg ale to mój sposób:D na cierpnącą stopę)

Użytkownik Ryś edytował ten post 01 grudzień 2008 - 13:40 dopisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacenteusz - ale czemu myslisz,ze ten but jest za maly - jesli dziewczyna powinna miec rozmiar buta narciarskiego 24 to rozmiar skorupy 23,5-24 nie powinien przeszkadzac. Moim zdaniem ten rozmiar oznacza,ze sama skorupa ma okreslona dlugosc i w zaleznosci od wlozonej tam wkladki rozmiar moze byc 23,5 lub 24. A w tym przypadku jest wkladka na 24. Noga nie cierpnie przeciez dlatego ze but jest za maly na dlugosc /wtedy to by palce chyba bolaly??/ - raczej za waski/za mocno dopiety. Albo po prostu bardzo wrazliwe stopy? ********** generalnie w butach narciarskich wygodnie ma byc w czasie jazdy- to najwazniejsze. Jak sie chodzi to chyba nigdy nie bedzie w pelni komfortowo... co nie znaczy ze ma bolec/dretwiec. Tak jak pisal Mitek - dopinajmy stopniowo,dostosujmy zapiecie do temperatury i chodzmy w pozycji zblizonej do narciarskiej :) . I nie zostawiajmy na noc butow w aucie w bagazniku - ich wkladanie rano bedzie brutalne :D zwlaszcza jak jest solidnie ponizej zera.. w gondolkach jak sie stoi bez nart i np. opiera o scianke gondolki (noga jest wtedy w zupelnie innej pozycji ) to ja polecalabym rozpiac dolne klamry (ja ich zwykle nie zdejmuje z zabkow -wtedy zapiecie na gorze zajmuje 15 sekund)- przynajmniej ja przy jezdzie gondolkami miewalam problemy-zdejmowalam narty i nagle buty robily sie niewygodne :P. Ale luzowanie klamer /w przypadku dluzszej jazdy gondolka albo pod koniec dnia gdy noga jest juz zmeczona/ rozwiazalo problem. Jesli sa warunki (cieplo,sucho) to ja czasem np.w knajpie w czasie przerwy zdejmuje w ogole buty i daje stopom odpoczac -po 20 minutach stopy jak nowo narodzone.

Użytkownik fankaSDM edytował ten post 01 grudzień 2008 - 15:55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ból stóp to w 99% kwestia źle dobranego buta. Kiedyś miałem złe buty i coś mnie kuło, uwierało, stopy drętwiały i ogólnie beznadzieja. Ostatnio sobie kupiłem super buty (Rossignole), normalnie przez godzinę w nich w sklepie chodziłem żeby znowu nie dać ciała i mogę w nich jeździć cały dzień, cały czas w dopiętych na maxa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam dokladnie te same obiawy co "przedmowcy":) Bol jest czasami tak doskwierajacy ze przechodzi mi ochota na dalsze jezdzenie...:eek: Najgorsze jest jednak to, ze nie mam pojecia jak to zwalczyc. Stopy zaczynaja bolec po kilkunastu minutach od zalozenia butow. Najczesciej wtedy "kombinuje" z wkladkami, zapieciami i jakos "daje sie" jezdzic. Postaram sie zastosowac do roznych rad tu wymienionych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wymieniłem buty. Poprzednie były miękkie i źle dopasowane (za duże). Obecne są dość twarde (flex 100) i świetnie trzymają stopę. Jest tylko jeden problem - po 1-2 godz. zaczynąją boleć zewnętrzne krawędzie stóp (szczególnie podczas stania), pewną ulgę przynosi podniesienie nogi z nartą (odciążenie stopy). Dodam, że mam duże płaskostopie (a właściwie skoślawienie w stawie skokowym).

no właśnie ten ból najczęściej zdarza się osobom z płaskostopiem.. też to kiedyś miałem, ale masa cwiczen oraz wkładki ortopedyczne do butów pomogły. odtąd ból prawie całkiem ustąpił..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no właśnie ten ból najczęściej zdarza się osobom z płaskostopiem.. też to kiedyś miałem, ale masa cwiczen oraz wkładki ortopedyczne do butów pomogły. odtąd ból prawie całkiem ustąpił..

no wlasnie - wkladki. zastanawialiście sie, co sie dzieje ze stopa, kiedy wkladamy ja do buta i zapinamy klamry? normalnie mamy te trzy wspomniane wyżej punkty podparcia i wysklepioną stopę (zakładam, ze nie ma płaskostopia). zapinając klamry w plastikowej skorupie, dociskamy podbicie i powodujemy, że stopa - jeżeli nie ma odpowiednio wyprofilowanej podkładki, podpierającej jej właśnie na wysklepieniu, rozpłaszcza się i przyjmuje układ zupełnie nie fizjologiczny. nie wiem jak w innych butach, ale w mich salomonkach wkładki były płaskie - ergo, nie dawały żadnego podparcia dla śródstopia. bolało. od kiedy kupiłem spec wkładki do butów narciarskich, poprawa jest znaczna. mogło by być lepiej, gdybym miał wolne 250 pln, na wkładki formowane do mojej stopy, ale na tych, które kupiłem - uniwersalne, też widzę dużą poprawę. tak wiec mili Państwo - pomyślcie o odpowiednich wkladkach do butów i dajcie stopom oparcie. ;):D pzdr k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj po raz pierwszy jeździłem na zjazdówkach, nie wiem dlaczego podczas jazdy bolały mnie wewnętrzne kostki w nodze. czym to jest spowodowane? Nauczony jestem zjeżdżać w miękkich butach (turystycznych, wolna pięta).

Przyczyną może być nieprawidłowy dobór butów, możliwe jest też, że masz wystające kostki wewnętrzne, wówczas będą problemy z większością butów. Ale jest na to rada - odbarczanie skorupy buta. Odnośnie dopasowania obuwia do stopy przesyłam link, gdzie można trochę wiedzy zasięgnąć. http://www.windsport...das/CONFORMABLE Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie jestem specjalistą...ale powiem co wiem (niewiele) :). Jeździłem przez rok w Lange concept 85 (mam szeroką stopę i niskie podbicie) i nie powiem złego słowa. Przymierzałem inne Langi i lipa, zawsze coś nie pasowało. W tym roku zmieniłem na Salomony impact 10 (bo się napaliłem:D) i po pierwszym zjeździe myślałem, że mi stopy odpadną z bólu, a po trzecim zakończyłem jazdę mocno wkur....y (pomimo, iż w sklepie wszystko wydawało się dopasowane i wygodne). Wyjściem z sytuacji okazało się wzięcie do rąk suszary do włosów i na "niskich obrotach" dmuchanie do środka 10 minut a później buty na nóżki i tak godzinkę po domu. Efekt bardziej niż zadowalający, wszystko gra. No ale w nich są wkładki termo-formowalne, więc jak ktoś ma podobne "bóle" to radzę wykorzystać tą opcję. PZDR!


Sprzedawca sklepie powinien zaproponować formowanie wkładki na ciepło ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
witam
gdy miałem byty zbyt miękkie o twardości 70 dopinałe je zbyt mocno i wtedy miałem ten problem, gdy nie były dopięte miałem luźą stope. Zmieniłem buty na flex 100 i sprzedawca doradził aby zapinać buty szczególnie dolne klamry w taki sposób aby skorupa nie okształcala się zbytnio czyli lżej, aż do lekkiego "zajścia " sie skorupy. Dobrze dobrany but będzie z tym flexem trzymał dobrze. Gdy przestrzegam tej zasady ból ustepuje gdy zepne zbytnio mam dalej ten problem. Spróbuj nie dopinać się zbytnio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjściem z sytuacji okazało się wzięcie do rąk suszary do włosów i na "niskich obrotach" dmuchanie do środka 10 minut a później buty na nóżki i tak godzinkę po domu. Efekt bardziej niż zadowalający, wszystko gra. No ale w nich są wkładki termo-formowalne, więc jak ktoś ma podobne "bóle" to radzę wykorzystać tą opcję. PZDR!

Ok, ale czy wyjmowałeś wkład z buta bo mam też problemy?
Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi

No gucio troche to dziwne ze masz ciagle problem z bolem stopy , te impakciki to calkiem spoko buty no i szerokie zdaje sie last-106 , ale sprawdz

Widzicie czasami bledem jest kupowanie butow race skoro sie nie jezdzi jak rajdowiec , dlateo ja zawsze szukam butow allmountainowych z flex 90-100 z last - 102 -104 ktore niejako zakladajac ze swej nazwy sa robione by mozna bylo jezdzic w nich przyjemnosciowo a noga sie nie meczyla .

Nastepna wazna a nawet bardzo wazna sprawa to krazenie krwi , bo widzicie but musi byc zapiety , dobrze przylegac , plus do tego dzialaja na niego spore sily podczas jazdy - i z tad czesto bol srodstopia powodowany zbyt slabym dokrwieniem .

Teraz jak zaradzic - oczywiscie dobrze dobrany but , mozna wkladki stosowac ale jest cos rownie waznego - cwiczenia - . Proponuje cwiczenia ze 3-4 razy w tyg . typu orbiterek , rowerek , przysiady , cwiczenia korekcyjne stopy np podawanie stopa recznika , zciskanie go palcami u nog , nozyce itp . Cwiczonka poprawia kondycje i jednoczesnie chociaz w jakims stopniu zminimalizuja bol podczas szusowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi

No gucio troche to dziwne ze masz ciagle problem z bolem stopy , te impakciki to calkiem spoko buty no i szerokie zdaje sie last-106 , ale sprawdz

Widzicie czasami bledem jest kupowanie butow race skoro sie nie jezdzi jak rajdowiec , dlateo ja zawsze szukam butow allmountainowych z flex 90-100 z last - 102 -104 ktore niejako zakladajac ze swej nazwy sa robione by mozna bylo jezdzic w nich przyjemnosciowo a noga sie nie meczyla .

Nastepna wazna a nawet bardzo wazna sprawa to krazenie krwi , bo widzicie but musi byc zapiety , dobrze przylegac , plus do tego dzialaja na niego spore sily podczas jazdy - i z tad czesto bol srodstopia powodowany zbyt slabym dokrwieniem .

Teraz jak zaradzic - oczywiscie dobrze dobrany but , mozna wkladki stosowac ale jest cos rownie waznego - cwiczenia - . Proponuje cwiczenia ze 3-4 razy w tyg . typu orbiterek , rowerek , przysiady , cwiczenia korekcyjne stopy np podawanie stopa recznika , zciskanie go palcami u nog , nozyce itp . Cwiczonka poprawia kondycje i jednoczesnie chociaz w jakims stopniu zminimalizuja bol podczas szusowania

Dzieki za pomoc, od kilku tygodni cwicze tak jak zalecasz... :)
Poprzednie buty oddałem bo się okazalo, ze to byly buty damskie po sprawdzeniu w internecie, te sa super ale sztywne, mysle, ze moja stopa jest troszke zaszeroka do nich juz rozciagalem 2x po 2 mm ale mysle, ze jeszcze trzeba dzis jeszcze w nich pochdze i jutro zobaczymy jak bedzie na stoku bo to calkiem inczej niz w chodzienie po mieszkaniu. Mierzylem orginalna wkladke i ma 9mm a mija stopa 10mm i to moze jest powdem ucisku bocznego na srodstopiu /bolu/ ...
Pozdrawiam z Bawarii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm

Gucio pewnie masz spore plaskostopie ze ten bol jednak dokucza . No i wlasnie gdzie cie boli czy boczna czesc stopy tzw halluks(bok duzego palca ) czy typowo spod stopy na srodku , jesli to pierwsze to byc moze za waski but i tu wiem ze technica robi buty na szerokie stopy z oznaczeniem HP -ale sa drogie , zreszta z szerszych tez sa spoko nordica sportmachine 100 (wczoraj mierzylem i spokojnie na szerokosc pasowaly a jeszcze troszeczke luzu mialy , a stope mam rowniez szeroka , nie wspomnajac o lydkach ) no i salomon zreszta nie zalicza sie do waskich ( kupilem nowe mission rs 8 i maja last- 102 a nordica sportmachine 101 , no ale jeszcze w nich nie jezdzilem wiec wyjdzie w praniu ta szerokosc salomona)

Teraz jesli boli cie pod stopa (srodstopie ) to moze warto by bylo zainwestowac w ortopede ,ktory dobral by ci odpowiednie wkladki , bo nie wiem czy spece ze sklepu to potrafia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki sam problem jak Ty.Wiecznie nie pasowały mi żadne buty,mam szeroką stopę,wysokie podbicie i do tego mocno zbudowane łydki to wszystko składało się na ból stopy i drętwienie nóg w butach.W zaszłym roku kupiłem nowe buty dalbello pro ton 10 chodziłem i mierzyłem bardzo długo i trafiłem wreszcie na te odpowiednie,pierwszy raz mam takie czucie narty i jednocześnie komfort z jazdy,myślę,że dużo dają termiczne wkładki butów,które w dobrych sklepach wygrzewają na kształt twojej łydki,dzięki temu nie mam drętwienia nóg,do tego możesz spróbować wkładek na spód, dobranych specjalnie do twojej stopy,kosztują trochę ,ale są warte swojej ceny.To tak z własnego doświadczenia.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm

Gucio pewnie masz spore plaskostopie ze ten bol jednak dokucza . No i wlasnie gdzie cie boli czy boczna czesc stopy tzw halluks(bok duzego palca ) czy typowo spod stopy na srodku , jesli to pierwsze to byc moze za waski but i tu wiem ze technica robi buty na szerokie stopy z oznaczeniem HP -ale sa drogie , zreszta z szerszych tez sa spoko nordica sportmachine 100 (wczoraj mierzylem i spokojnie na szerokosc pasowaly a jeszcze troszeczke luzu mialy , a stope mam rowniez szeroka , nie wspomnajac o lydkach ) no i salomon zreszta nie zalicza sie do waskich ( kupilem nowe mission rs 8 i maja last- 102 a nordica sportmachine 101 , no ale jeszcze w nich nie jezdzilem wiec wyjdzie w praniu ta szerokosc salomona)

Teraz jesli boli cie pod stopa (srodstopie ) to moze warto by bylo zainwestowac w ortopede ,ktory dobral by ci odpowiednie wkladki , bo nie wiem czy spece ze sklepu to potrafia .


Nie to nie z tej strony co halluksy tylko po przeciwnej mnie gniecie już 2x rozciągałem i myślę, że jeszcze trzeba na wysokości prawie palców bo jak ściągnę buta i skarpetę /FALKE SK4/ cienką i mam wkładki austriackie "BOOTDOS" /kosztowały 80 €/ i w sklepie stalem i je wygniatałem na ciepło przez 10 min. ponoć rewelacja /moja Żona zadowolona/ to widać jak z boku jest stopa czerwona od dociśnięcia buta. Po jednym zjeździe muszę rozpinać.
Myślę, że jutro na stoku nic się wiele nie zmieni ale jadę... po powrocie napisze jak było...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki sam problem jak Ty.Wiecznie nie pasowały mi żadne buty,mam szeroką stopę,wysokie podbicie i do tego mocno zbudowane łydki to wszystko składało się na ból stopy i drętwienie nóg w butach.W zaszłym roku kupiłem nowe buty dalbello pro ton 10 chodziłem i mierzyłem bardzo długo i trafiłem wreszcie na te odpowiednie,pierwszy raz mam takie czucie narty i jednocześnie komfort z jazdy,myślę,że dużo dają termiczne wkładki butów,które w dobrych sklepach wygrzewają na kształt twojej łydki,dzięki temu nie mam drętwienia nóg,do tego możesz spróbować wkładek na spód, dobranych specjalnie do twojej stopy,kosztują trochę ,ale są warte swojej ceny.To tak z własnego doświadczenia.
Pozdrawiam


Mam takie wkładki jak pisałem po niżej... pozdrawiam:)
P.S.
Myślę, że jeszcze mnie nie ominie wizyta u ortopedy, byłem w czwartek i dostałem opaski na kolana super sprawa...teraz pójdę z stopami, płaskostopie mam!!!

Użytkownik GUCIO-59 edytował ten post 20 luty 2010 - 20:04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gucio zapomniales tylko dodac jednego szczegolu o tych butach- ze jest to model 2009(hm a co oznacza bk) Dlatego sie dziwilem ze za waskie , bo myslalem o modelu 2010 (impact 8 cs) ktory ma last 100-106 a twoj model ma tylko 100mm wiec troszeczke moze byc za waski , mysle ze 102 i juz by byla spora roznica , ale z drugiej strony pisales ze rozbijali ci je o 2mm , wiec o ile dobrze to zrobili to nie powinno byc klopotu , no chyba ze spartolili .

No jeszcze jak dlugo jezdzisz na ski , znaczy sezonow?

Bo jesli dopiero zaczales zabawe z nartami to na pocieszenie powiem ci ze wiele poczatkujacych ma problem z bolem srodstopia w twardszych butach , ale to mija z czasem poprostu noga przyzwyczaja sie do danego wysilku jaki jest na ski , tak wiec za jakis czas bolace srodstopie stanie sie tylko nieprzyjemnym wspomnieniem .

Użytkownik carbon edytował ten post 20 luty 2010 - 20:42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gucio zapomniales tylko dodac jednego szczegolu o tych butach- ze jest to model 2009(hm a co oznacza bk) Dlatego sie dziwilem ze za waskie , bo myslalem o modelu 2010 (impact 8 cs) ktory ma last 100-106 a twoj model ma tylko 100mm wiec troszeczke moze byc za waski , mysle ze 102 i juz by byla spora roznica , ale z drugiej strony pisales ze rozbijali ci je o 2mm , wiec o ile dobrze to zrobili to nie powinno byc klopotu , no chyba ze spartolili .

No jeszcze jak dlugo jezdzisz na ski , znaczy sezonow?

Bo jesli dopiero zaczales zabawe z nartami to na pocieszenie powiem ci ze wiele poczatkujacych ma problem z bolem srodstopia w twardszych butach , ale to mija z czasem poprostu noga przyzwyczaja sie do danego wysilku jaki jest na ski , tak wiec za jakis czas bolace srodstopie stanie sie tylko nieprzyjemnym wspomnieniem .

Jest to mój 1-szy sezon, nigdy przez 35 lat nie miałem nart na nogach:D
Na moich butach nie ma oznaczeń żadnych, jedynie co znalazłem to chyba rozmiar 307mm 26-26,5 i 8 IMPACT Flex 90, w internecie nie mogę znaleźć tych butów z takim flex-em. I może po prostu są twarde i trzeba się przyzwyczaić tak jak piszesz. Nigdy w życiu nie miałem takich butów na nogach...:eek:Ale nie poddam się i na pewno wygram z tymi butami!!! Miało być tanio i przyjemnie a jest drogo i nie przyjemnie jak na razie, ale wierzę, że to wszystko się zmieni sezon długi /mam tu lodowce/ ...Dzięki i pozdrawiam...
P.S.
Juto dalszy ciąg relacji mojej walki z butami...:D:D:D

:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Adas na 2 po 1 serii

TO w przerwie szybko napisze ze zawsze sprawdzaj najpierw buty ze strona producenta na ktorej sa konkretne modele katalogowe i oznaczenia bo czesto w sklepie mozna sie naciac bo niby impact a cos tam dopisane (np salomon robi z tym oznaczeniem buty tylko pod market typu makro ) no ale u ciebie mysle ze sa to katalogowe orginaly z tym ze model 2009 i poprostu jego szerokosc jest 100mm (zreszta na ten sezon tez maja niektore modele 100m - ale przy szerokiej stopie jest to troche malo i te extra 2mm robi spora roznice)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...