Skocz do zawartości

Tyrol -wyjazdy z Gdyni i Krakowa. sezon 13/14


jaro323

Rekomendowane odpowiedzi


W marcu też chyba Jarek dołączę

Romek  - Zbyszek też się ostatnio dopytywał kiedy będziesz także zapraszamy.
Wrzucam kilka zdjęć z ostatniego wyjazdu do Ischgl, Kappl oraz Galtur. Podsumowując było przebombowo. Żal było wyjeżdżać. Słoneczko, mrozik sztruksik...
Grupa szkoląca miała niesamowity progress - z dnia na dzień wkraczali na nowe szlaki by pod koniec wyjazdu z uśmiechem  na twarzy i radością z jazdy  pokonywać czerwone i czarne trasy.
DSCN3610.JPG DSCN3625.JPG DSCN3626.JPG
DSCN3627.JPG DSCN3629.JPG DSCN3631.JPG
DSCN3634.JPG DSCN3636.JPG DSCN3639.JPG
DSCN3650.JPG DSCN3651.JPG DSCN3652.JPG
DSCN3654.JPG DSCN3656.JPG DSCN3661.JPG
DSCN3667.JPG DSCN3668.JPG DSCN3670.JPG
DSCN3671.JPG DSCN3673.JPG
DSCN3674.JPG DSCN3678.JPG DSCN3679.JPG
DSCN3683.JPG DSCN3684.JPG DSCN3689.JPG
DSCN3692.JPG DSCN3694.JPG

Załączone miniatury

  • DSCN3682.JPG
  • DSCN3686.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A lutowy termin jaki by był? Może coś w II poł. lutego?

W lutym planuję wyjazd w terminie 22.02-26.02 - pięć dni na śniegu wyjazd z Polski 21.02 w piątek wieczorem. Mam wolne miejsca na ten termin. Akurat wychodzi to w terminie ferii zachodniopomorskich więc przejazd przez Szczecin jest jak najbardziej możliwy.
Chodzi mi po głowie skisafari po ośrodkach austriackich z opcją spedzenia jednego dnia we włoskich kurortach :)
 

Hey Jaro coś organizujesz niedługo ?


Rafał mam wolne miejsca w terminie powyżej - biorę nieśmiało pod uwagę jeszcze wyjazd w terminie 08.02-11.02 (4 dni na sniegu) gdyby była taka konieczność i uzbierał się komplet chętnych osób
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutym planuję wyjazd w terminie 22.02-26.02 - pięć dni na śniegu wyjazd z Polski 21.02 w piątek wieczorem. Mam wolne miejsca na ten termin. Akurat wychodzi to w terminie ferii zachodniopomorskich więc przejazd przez Szczecin jest jak najbardziej możliwy.
Chodzi mi po głowie skisafari po ośrodkach austriackich z opcją spedzenia jednego dnia we włoskich kurortach :)


Jakby co, ja myślę o Osttirolu w 2. połowie lutego, w tym terminie poza konkurencją :)
A do tego stamtąd blisko do np. do Cortina d'Ampezzo ...akurat w ten weekend panie jeżdżą tam Puchar Świata i coś mi w duszy drgnęło ...jedno z najpiękniejszych miejsc, jedno z niewielu za którymi tęsknię we Włoszech :)

 

Rafał mam wolne miejsca w terminie powyżej - biorę nieśmiało pod uwagę jeszcze wyjazd w terminie 08.02-11.02 (4 dni na sniegu) gdyby była taka konieczność i uzbierał się komplet chętnych osób

 
Pomyśl Jaro o tym terminie, może nawet nieco dłuższym (?). U mnie jest tak, że o ile najbliższy termin, od 1 lutego (mam miejsca) - idzie jak po grudzie, tak na 8 lutego pytało trochę więcej osób niż mogę ogarnąć.
 
Ze znajomych - pyta o ten termin choćby Tomek/Nordic z Wielkopolski
http://www.skiforum....dynia/?p=477300
a było jeszcze paru innych którym musiałem niestety odmówić.
 
 

Wrzucam kilka zdjęć z ostatniego wyjazdu do Ischgl, Kappl oraz Galtur. Podsumowując było przebombowo. Żal było wyjeżdżać. Słoneczko, mrozik sztruksik...

W rzeczy samej - jakby co to u mnie fotki trochę poukładane - zapraszam, dziś uzupełnię Ischgl ...a będą z gatunku "epic" ;)

http://www.skiforum....dynia/?p=477377
 

Grupa szkoląca miała niesamowity progress - z dnia na dzień wkraczali na nowe szlaki by pod koniec wyjazdu z uśmiechem  na twarzy i radością z jazdy  pokonywać czerwone i czarne trasy.

No, czarna wymagała podstępu - ale jakoś poszło - koniec końców z uśmiechami na twarzy czyli nieźle było :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, ja myślę o Osttirolu w 2. połowie lutego, w tym terminie poza konkurencją :)
A do tego stamtąd blisko do np. do Cortina d'Ampezzo ...akurat w ten weekend panie jeżdżą tam Puchar Świata i coś mi w duszy drgnęło ...jedno z najpiękniejszych miejsc, jedno z niewielu za którymi tęsknię we Włoszech :)

No własnie ta Cortina w tym terminie lutowym kusi - wszak we Włoszech jeszcze nie byłem i chętnie zakosztowałbym włoskiej pizzy na stoku
 
 

Pomyśl Jaro o tym terminie, może nawet nieco dłuższym (?). U mnie jest tak, że o ile najbliższy termin, od 1 lutego (mam miejsca) - idzie jak po grudzie, tak na 8 lutego pytało trochę więcej osób niż mogę ogarnąć.


Temat jest rozwojowy - jeżeli znajdzie się kilka dodatkowych osób (dokładnie pięć ) to możemy skleić nasz wyjazd z Wami.


Kolejne terminy wyglądają tak
08-11.02 cztery lub pięć dni - jest opcja jazdy przez Wielkopolskę (ferie)- możliwe szkolenie narciarskie
22-26.02 pięć dni na nartach najprawdopodobniej ski safari po urokliwych stokach Ostirolu lub wariant B czyli Nauders, Ischgl i SFL. Możliwe szkolenie narciarskie.
08-12.03 pięć dni dolina Zillertal.
oraz prawdopodobnie termin 22.03-26.03 - planuje wyjazd na lodowiec Kaunertal i szkolenie na tyczkach z Tadkiem Skowrońskim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie ta Cortina w tym terminie lutowym kusi - wszak we Włoszech jeszcze nie byłem i chętnie zakosztowałbym włoskiej pizzy na stoku
 

Jak Cię będzie stać B) . My byliśmy rozczarowani cenami i jakością dań serwowanych w Cortinie. Np. zupa Mindestrone - 9,5€ + 2,5€ Coperto! za tę cenę zjadam na austriackich stokach całkiem porządny posiłek. Natomiast trasy pustawe (bo w Cortinie się "bywa"), no i niezapomniane widoki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię będzie stać B) . My byliśmy rozczarowani cenami i jakością dań serwowanych w Cortinie. Np. zupa Mindestrone - 9,5€ + 2,5€ Coperto! za tę cenę zjadam na austriackich stokach całkiem porządny posiłek. Natomiast trasy pustawe (bo w Cortinie się "bywa"), no i niezapomniane widoki...

 

To że się bywa to pewnie fakt, ale pustawe są raczej dlatego, że... nie ma tam Sella Rondy (i bardzo dobrze), jest nawet dość daleko, za przełęczą Falzarego ...przepiękną zresztą, tyle że trzeba przeskoczyć  jakieś 2100 m n.p.m.

Z Kronplatz też jest kawałek - 45-60 km - zależnie skąd dokładnie.

Z Hochpustertal znacznie bliżej - ale to mniej popularny rejon, bo... daleko od Rondy ;)

 

...a Cortina piękna i b. solidna narciarsko - znacznie ciekawsza od innych/niektórych rejonów Dolomitów... mniejsza z tym bo będzie że się czepiam ;)

 

Jedynym mankamentem dla mnie jest infrastruktura, czy może jej część - tam jeszcze są takie wyciągi (krzesełka), które bez wątpienia pamiętają Igrzyska w Cortinie w 1956 r. (sic!) :)

Nie ma ich zbyt wiele - ale kojarzę 2 w najpiękniejszych, najwyższych miejscach - w tym kociołku pod Tofaną i w żlebie pod Cristallo :)

 

Ale jazda i widoki - wielce OK :) Formalnie (czyli geologicznie) nie - ale widokowo jest jakby na granicy Dolomitów i "normalnych" Alp :)

 

PS.

...pięknie - ale drogo: jakoś od początku lutego - do 15 marca - karnet jeden dzień Dolomiti Superski kosztuje 52 euro(!), 4 dni - 191 ...tak, 4 dni, nie 5 :) 6 dni - 262 euro. ...ktoś powiedział że w Ischgl jest drogo? ;)

Sama Cortina (trochę ponad 100 km tras) - odpowiednio: 48, 176, 242 euro.

Oczywiście na otwarciu sezonu jest wyraźnie taniej, po 15 marca trochę taniej ...ale ile tego sezonu tam wtedy zostaje :)

Tak w ogóle, hasło pt. "tanie Włochy" zasługuje na osobną polemikę ...ale nie chcę wtrącać się do innych wątków, innych autorów. Włochy są tanie, nawet bardzo, na free ski... i tyle, kropka, nic więcej.

 

22-26.02 pięć dni na nartach najprawdopodobniej ski safari po urokliwych stokach Ostirolu lub wariant B czyli Nauders, Ischgl i SFL. Możliwe szkolenie narciarskie.

 

Tylko Osttirol wtedy rozważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro, jaki jest podstawowy koszt takiej imprezy? Tzn. nocleg+skipass+dojazd (wyżywienie we własnym zakresie?) poproszę o info na PW  lub e-mail [email protected] Muszę skalkulować budżet ;) a w życiu nie byłam na takim wyjeździe.  Jak na razie jestem zainteresowana terminem 8-11.II

To żadna tajemnica więc napiszę tutaj.
Dojazd 400-450 pln
Kwatery - staram się żeby nie było harcerskich spędów na wyjazdach i standart spania też jest istotny tak więc nie śpimy po kuchniach, parapetach czy też po 5 czy 7 osób w pokojach - jadąca para ma zawsze swój prywatny pokój do swojej dyspozycji.
Koszty spania wahają się do terminu, miejsca i warunków - na obrzeżach sezonu da się spać po 17-20 euro, w szczycie sezonu nie udało nam się przekroczyć 25 eur.
Tak więc przy wyjeździe pięciodniowym czekają nas cztery noclegi x 20-25 eur.
Karnety kupowane w kasie również kosztują różnie - w zależności od ośrodka i terminu. Średnio pięciodniowy karnet kosztuje od 180 do 200 eur dla osoby dorosłej i odpowiednio mniej dla dzieci i młodzieży.
Jedzenie na wyjazd przeważnie kupuje dla całej ekipy i zamyka się w 120-140 pln za całe wyżywienie - zostaje jeszcze na kanapki na drogę powrotną. Oczywiście można sobie również samemu coś przygotować w kuchni czy też stołować się w licznych restauracjach na stoku czy w mieście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na najbliższy wyjazd miejsc już nie ma.
Kolejny planuję w terminie 05.04-09.04. Chciałbym odwiedzić w tym czasie region Nauders wraz z włoskim Belpiano oraz Ischgl.
Po drodze oczywiście oczywiście odwiedzimy strefę wolnocłową.

 

Byłbym ostrożny z tymi planami dot. zwiedzania mniejszych, niższych ośrodków, ...choć póki co nic nie wiadomo.

Z jednej strony:

- ostatnio było ciepło i niższe partie były miękkie, wręcz płynęły do spodu ...mnie/nam to może miękkość bardzo nie przeszkadza, ale inni... :)

- w przelocie odwiedziliśmy niżej położone Alpbachtal+Wildschönau czyli Ski Juwel... no byliśmy i szczegóły lepiej przemilczeć ;)

- Nauders niby wyżej ale chyba tam ich zima nie rozpieszczała ...choć od grudnia mogło się wiele zmienić.

- Ischgl w tym roku, owszem, niezawodne, warunki świetne :)

 

ale z drugiej strony:

- idzie teraz zimny i"obfity front" - w weekend ma solidnie nam popadać w Sölden i Gurglach

- u góry z pewnością śnieg, nawet kilkadziesiąt cm dziennie

- ale jak będzie na dole, w dolinach, niżej położonych trasach? ...póki co nie wiadomo.

 

Dlatego konkretyzowanie planów i kierunków odłożył bym jeszcze na parę dni - choć wybór jest ciągle spory, ale może będzie jeszcze większy... :)

 

Hej "Lecicie" przez Katowice w terminie 05.04 ?

 

Jaro z Gdyni raczej nie lata przez Katowice :) Ja owszem tak, dość regularnie.

Wbij się do mojego wątku, podeślij namiary na priv, pisz maila etc. - plany są, w kwietniu też jeździmy, do połowy maja  :)

 

Tu masz moje bieżące relacje i plany - w miarę możliwości uzupełniam wątek:

http://www.skiforum....dynia/?p=482269

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śpieszę donieść że zima w Tyrolu ponownie zawitała i dojechała zapowiadana dostawa białego.
2014-03-22 10.39.31.jpg 2014-03-22 10.39.44.jpg 2014-03-22 10.39.59.jpg 2014-03-22 10.49.56.jpg 2014-03-22 10.50.12.jpg 2014-03-22 12.13.55.jpg
2014-03-22 15.06.58.jpg 2014-03-22 16.10.15.jpg 1004863_598263026916661_148428202_n.jpg 1075856_598262986916665_1448373483_n.jpg DSCN5292.JPG DSCN5302.JPG DSCN5303.JPG DSCN5304.JPG DSCN5305.JPG DSCN5306.JPG DSCN5314.JPG DSCN5317.JPG DSCN5328.JPG DSCN5330.JPG DSCN5337.JPG DSCN5340.JPG
DSCN5342.JPG DSCN5353.JPG

Wybieramy się ponownie do Tyrolu w terminie 05.04- 08-09.04.
W planach jest pięć lub cztery dni w Ischgl lub wyjazd do doliny zillertal na festiwal Snowbombing - www.snowbombing.com
Wolne miejsca aktualnie są z Gdyni oraz Krakowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śpieszę donieść że zima w Tyrolu ponownie zawitała i dojechała zapowiadana dostawa białego.


Jaro ustaw sobie może ekspozycję w aparacie na jakiś plus ...jeśli możesz ;) Albo wrzuć to w jakiś darmowy mały programik do rozjaśniania, albo może nawet w wersję online - jest takich sporo :)

Piszę to bo patrząc na fotki - takie smutne są, a przecież była piękna, radosna i puszysta zima wtedy, jak ta lala :)

Wybieramy się ponownie do Tyrolu w terminie 05.04- 08-09.04.
W planach jest pięć lub cztery dni w Ischgl lub wyjazd do doliny zillertal na festiwal Snowbombing - www.snowbombing.com
Wolne miejsca aktualnie są z Gdyni oraz Krakowa.


I jak tam u ciebie, ja na razie trzymam się planu na Zillertal, z Hintertuxem i ew. Snowbombing, ale nie wykluczam też ew. modyfikacji. Jakieś inne plany, pomysły? Pewnie się znajdą.
Z pewnością trzeba pojeździć trochę na lodowcach bo u ludzi jest trochę voucherów do wykorzystania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro ustaw sobie może ekspozycję w aparacie na jakiś plus ...jeśli możesz ;) Albo wrzuć to w jakiś darmowy mały programik do rozjaśniania, albo może nawet w wersję online - jest takich sporo :)

Piszę to bo patrząc na fotki - takie smutne są, a przecież była piękna, radosna i puszysta zima wtedy, jak ta lala :)

Niestety małpka którą robiłem te zdjęcia umarła już do końca - zobaczymy jakie możliwości będzie miała następna małpka która już jest w drodze.
Póki co dorzucam kilka zdjęć które zrobiłem fonem i jeszcze żyjącą starą małpką.
2014-03-22 10.39.38.jpg 2014-03-22 10.49.56.jpg 2014-03-25 07.22.19.jpg 2014-03-25 07.22.32.jpg 2014-03-26 09.27.06.jpg 2014-03-26 09.27.51.jpg 2014-03-26 10.38.40.jpg 2014-03-26 10.46.14.jpg 2014-03-26 10.46.20.jpg 2014-03-26 10.49.08.jpg 2014-03-26 10.50.53.jpg 2014-03-26 10.51.06.jpg 2014-03-26 11.26.07.jpg 2014-03-26 11.26.10.jpg 2014-03-26 11.26.50.jpg 2014-03-26 12.41.13.jpg DSCN5289.JPG DSCN5365.JPG DSCN5379.JPG DSCN5392.JPG DSCN5401.JPG DSCN5404.JPG DSCN5433.JPG DSCN5436.JPG DSCN5450.JPG DSCN5467.JPG DSCN5480.JPG DSCN5482.JPG DSCN5485.JPG DSCN5487.JPG

 

I jak tam u ciebie, ja na razie trzymam się planu na Zillertal, z Hintertuxem i ew. Snowbombing, ale nie wykluczam też ew. modyfikacji. Jakieś inne plany, pomysły? Pewnie się znajdą.
Z pewnością trzeba pojeździć trochę na lodowcach bo u ludzi jest trochę voucherów do wykorzystania.


Na pewno lecimy na pięć dni jazdy. Zillertal oraz odwiedziny na imprezie snowbombing biorę oczywiście pod uwagę ale bardziej ciągnie mnie w drugą strone czyli zaliczenie lodowca Kaunertal i coś w okolicy czyli pobliskie Serfaus Fiss Ladis, Nauders, Ischgl i ewentualny dowolny mix tych ośrodków- tutaj mamy sporą inwencję w zależności od budżetu jaki chcemy wydać na skipasy.
O wyborze miejsca zdecyduje prognoza pogody po wekendzie.
Najtaniej wyjdzie jazda na Kaunertalu - skipas pięciodniowy kosztuje raptem 155 euro.
W tym czasie bedzie się też tam odbywać szkolenie narciarskie na tyczkach z Tadeuszem Skowrońskim - jest możliwość dołączenia - są wolne miejsca zarówno w busie jak i na szkoleniu.
Jedziemy przez Toruń/Bydgoszcz/Poznań i dalej na Niemcy także zapraszam chętnych z tych okolic na wyjazd z nami.

Załączone miniatury

  • DSCN5434.JPG
  • DSCN5459.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie plany na Wielkanoc?
 
My jedziemy do Sölden i Obergurgl - Hohgurgl.
Może dołączycie?

Plany Wielkanocne są - jeżeli byliby chętni na cztero- lub pięciodniówkę to wybrałbym się w jakieś wysokie góry. Chętnie na lodowiec gdyż mam vouchery do wykorzystania i można by w miarę tanio zorganizować wyjazd. Biorę pod uwagę Solden, Ischgl, jakiś mix lodowcowy z Pitztalem..
Możliwości są - chętnych zapraszam do kontaktu.
Następne terminy to opcjonalny wyjazd 26.04-29.04 - miejsca jak wyżej oraz pięciodniowa majówka we wstępnym terminie(można przesunąć o dzień do przodu lub do tyłu) 01.05-05.05 - tu biorę pod uwagę raczej dwie lokalizacje Solden wraz z Gurglami lub Ischgl z wypadem na jakiś lodowiec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są już ostateczne ustalenia odnośnie najbliższego wyjazdu.
Wyjezdzamy z PL w piątek popołudniu. Jadę trasą Gdynia/Bydgoszcz lub Toruń/Poznań i dalej w kierunku granicy niemieckiej.
Nartujemy sześć dni. Mamy zamiar odwiedzić lodowiec Kaunertal i jakieś ośrodki lezące w okolicy np Serfaus Fiss Ladis, Hochzaiger, Nauders itd.
Na wyjeżdzie będzie możliwość odbycia szkolenia narciarskiego z jazdy sportowej na tyczkach oraz z ogólnej techniki narciarskiej na każdym poziomie zaawansowania pod okiem Tadeusza Skowrońskiego.
Link do jego kanału youtube https://www.youtube....tadeo575/videos
Mam dwa wolne miejsca na ten wyjazd także zainteresowanych proszę o kontakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Wyjezdzamy z PL w piątek popołudniu. Jadę trasą Gdynia/Bydgoszcz lub Toruń/Poznań i dalej w kierunku granicy niemieckiej. Nartujemy sześć dni. Mamy zamiar odwiedzić lodowiec Kaunertal i i jakieś ośrodki lezące w okolicy np Serfaus Fiss Ladis, Hochzaiger, Nauders itd. Na wyjeżdzie będzie możliwość odbycia szkolenia narciarskiego z jazdy sportowej na tyczkach oraz z ogólnej techniki narciarskiej na każdym poziomie zaawansowania pod okiem Tadeusza Skowrońskiego.(...) Mam dwa wolne miejsca na ten wyjazd także zainteresowanych proszę o kontakt.

No to gratki, fajnie, właściwie to trochę zazdroszczę, ze ogarnąłeś ten temat, głównie te tyki z Tadeo. Jakby się kto pytał to śpieszę donieść, ze w Ischgl jest "epic", wiosna jest the best itd. I to nie to, że to frazesy, tylko bajka serio :) Wrzucę pewnie parę fotek za parę chwil do siebie ...każdy dzień to inny rozdział ;) A,! last but not least, ludzi calkiem mało, jakby nie wierzyli że gory całkiem białe są ciągle :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się cieszę że w końcu udało się jakieś tyczki w Tyrolu dograć.
Dla zdecydowanego chętnego mam jeszcze miejsce wolne - jedziemy trasą Gdynia/Poznań/Świecko. Jutro wyjazd i zostajemy na sześć dni.
Wybieramy się również na Wielkanoc do Austrii - odwiedzimy jakieś lodowce gdzie będzie można wykorzystać tanie vouchery na skipasy.
Trasę przejazdu przez PL można w tej chwili dowolnie dopasować także zapraszam chętnych. Termin do uzgodnienia ale obstawiam pięć dni na nartach od 17/18 kwietnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Są już ostateczne ustalenia odnośnie najbliższego wyjazdu.
Wyjezdzamy z PL w piątek popołudniu. Jadę trasą Gdynia/Bydgoszcz lub Toruń/Poznań i dalej w kierunku granicy niemieckiej.
Nartujemy sześć dni. Mamy zamiar odwiedzić lodowiec Kaunertal i jakieś ośrodki lezące w okolicy np Serfaus Fiss Ladis, Hochzaiger, Nauders itd.
Na wyjeżdzie będzie możliwość odbycia szkolenia narciarskiego z jazdy sportowej na tyczkach oraz z ogólnej techniki narciarskiej na każdym poziomie zaawansowania pod okiem Tadeusza Skowrońskiego.
Link do jego kanału youtube https://www.youtube....tadeo575/videos
Mam dwa wolne miejsca na ten wyjazd także zainteresowanych proszę o kontakt.

 
Ty, to się teraz nie spotkamy - będziemy za sobą tęsknić? :)

 

 

Plany Wielkanocne są - jeżeli byliby chętni na cztero- lub pięciodniówkę to wybrałbym się w jakieś wysokie góry. Chętnie na lodowiec gdyż mam vouchery do wykorzystania i można by w miarę tanio zorganizować wyjazd. Biorę pod uwagę Solden, Ischgl, jakiś mix lodowcowy z Pitztalem..
Możliwości są - chętnych zapraszam do kontaktu.
Następne terminy to opcjonalny wyjazd 26.04-29.04 - miejsca jak wyżej oraz pięciodniowa majówka we wstępnym terminie(można przesunąć o dzień do przodu lub do tyłu) 01.05-05.05 - tu biorę pod uwagę raczej dwie lokalizacje Solden wraz z Gurglami lub Ischgl z wypadem na jakiś lodowiec.


Jakby co:
- chciałbym zrobić też 4 dniówkę przed majówką własciwą, raczej w układzie czwartek-niedziela, czyli 24-27.04,
- a potem majówkę 30.04-4.05, ew. 1-4.05, i zdecydowanie celuję w układ Sölden + Gurgle.
Raz, że wiem że Sölden wtedy jest luźne, niezatłoczone, a Gurgle zawsze takie jest.
Dwa, że duża rozpiętość wysokości: a kto to może wiedzieć dziś jak będzie skoro słońce teraz świeci jak palnik, a w połowie przyszłego tygodnia ma być kilkanaście stopni mrozu na lodowcach :) a może coś spadnie jeszcze, jakiś kolejny metr śniegu jak 10 dni temu :)

Wielkanoc raczej nie dla mnie, choć kto to może wiedzieć.
 
 

piękne fotki, piękne warunki, widać,  że zima w pełni  :)

o to to :)
 

No to gratki, fajnie, właściwie to trochę zazdroszczę, ze ogarnąłeś ten temat, głównie te tyki z Tadeo.

 
...zapomniał bym - no i będziesz w końcu na Kaunertalu :) Co jeszcze w planach?
 
 

GDZIE BĘDZIECIE LECIEĆ NAJBLIŻEJ OD ŁODZI,ŻEBY EW DOŁĄCZYĆ B)  ? BO TU MIESZKAM...


Hej, zgodnie z dzisiejszą rozmową - bo to ty dzwoniłeś, tak? :) spróbuję coś zbudować w terminie 12-15/16.04. Na razie kierunek nieznany poza tym, że Tyrol i że jakiś lodowiec w planie musi być :)
Z Łodzi na Śląsk jest w dobrą i słuszną stronę jakby co, czyli w stronę wielkiej rzeki za którą są góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GDZIE BĘDZIECIE LECIEĆ NAJBLIŻEJ OD ŁODZI,ŻEBY EW DOŁĄCZYĆ B)  ? BO TU MIESZKAM...


Sytuacja jest dosyć dynamiczna i ze wstępnych deklaracji wynika że zahaczymy o Włocławek i Koło - a więc nie miałbyś specjalnie daleko żeby do nas dołączyć.
Do Koła masz raptem 80 km autostradą - lepsze to niż bujać się 250 do Krakowa :)
 

Jakby co:
- chciałbym zrobić też 4 dniówkę przed majówką własciwą, raczej w układzie czwartek-niedziela, czyli 24-27.04,
- a potem majówkę 30.04-4.05, ew. 1-4.05, i zdecydowanie celuję w układ Sölden + Gurgle.
Raz, że wiem że Sölden wtedy jest luźne, niezatłoczone, a Gurgle zawsze takie jest.
Dwa, że duża rozpiętość wysokości: a kto to może wiedzieć dziś jak będzie skoro słońce teraz świeci jak palnik, a w połowie przyszłego tygodnia ma być kilkanaście stopni mrozu na lodowcach :) a może coś spadnie jeszcze, jakiś kolejny metr śniegu jak 10 dni temu :)

Wielkanoc raczej nie dla mnie, choć kto to może wiedzieć.


Ta czterodniówka przed majówką byłaby całkiem ok ale nie wiem czy uda mi się pogodzić ten wyjazd z robotą - jak to sie mówi czas pokaże :)
Na pewno jadę na majówkę - na pięć lub sześć dni - to zależy od chęci i różnych innych czynników.
Solden z Gurglami jest bardzo dobrą lokalizacją - nawet mam tam super kwaterę z sauna, salą bilardową, łazienkami w każdym pokoju i przeurocza gospodynią pochodzenia włoskiego. Dwa domy w kupie, łącznie chyba 14 pokoi dwuosobowych w wysokim standardzie.
 
 

...zapomniał bym - no i będziesz w końcu na Kaunertalu :) Co jeszcze w planach?

Ustalimy po drodze gdzie jeszcze zawitamy - różnica w cenie karnetu nie jest w sumie jakaś duża i mamy kilka fajnych miejsc do wyboru.
 

Hej, zgodnie z dzisiejszą rozmową - bo to ty dzwoniłeś, tak? :) spróbuję coś zbudować w terminie 12-15/16.04. Na razie kierunek nieznany poza tym, że Tyrol i że jakiś lodowiec w planie musi być :)
Z Łodzi na Śląsk jest w dobrą i słuszną stronę jakby co, czyli w stronę wielkiej rzeki za którą są góry :)


Tak jak pisałem wyżej celuję w wyjazd świąteczny i do Koła masz całkiem niedaleko :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gajowy ja rozumiem ze koniec sezonu, ze jeszcze trzeba cos..... ale trzeba to publicznie sa telefony , jak dlugo trzeba na wydrę podbijac watek :) Niedługo to tylko Ty bedziesz pisał na SF :) ...to było bez zadnych złosliwości. Pozdrawiam Cie

 
Crazy, a ja dla odmiany chętnie się spotkam na jakimś piwku w Zillertal na stoku, w najbliższy weekend ...bo rozumiem, że będziesz :) Wtedy możemy obgadać różne tematy, czy np. w tej forumowej lawinie, powodzi postów, samych merytorycznych oczywiście, te kilka moich to problem ;)

Chciałbym i mógłbym pisać więcej, bo pewnie to i owo miałbym do napisania, ale boję się zarzutu lansowania ...kiedyś pisałem więcej :)

Do zoo w Zillertal :) Ja skupiam się teraz na Hintertuxie i może Mayrhofen, tak czy siak z Zell a.Z. możecie "operować" wszędzie.


Tak jak pisałem wyżej celuję w wyjazd świąteczny i do Koła masz całkiem niedaleko :)


Ja się nad morze póki co nie wybieram :) Góry są w drugą stronę, z Łodzi też ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pare minut startujemy - mam jedno wolne miejsce w aucie i na kwaterze. Mamy do dyspozycji wypasioną i wygodny apartament z wszelkimi udogodnieniami łącznie z sauną, oprócz tego bezpłatny wstęp na basen w mieście. Jadę trasa Gdynia/Bydgoszcz/Poznań gdyby ktoś na ostatnią chwilę chciał dołączyć. Jedziemy na sześć dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...