Skocz do zawartości

Bielizna kompresyjna.


narciarz70

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Postawiles nas przed tablicą jak w szkole, może zacznij od siebie ;)

Na tą chwilę to mam wiedzę ale czysto teoretyczną. Gdybym miał wiedzę praktyczną na temat bielizny kompresyjnej to bym się chętnie podzielił. Właśnie sobie zamówiłem bieliznę kompresyjna i chciałem się coś więcej dowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby niweluje nadmierne drganie mięśni przekierowując energię w bardziej użytkową pracę, przez co obniża zmęczenie i zwiększa efektywność??? Niestety nie pamiętam kto, ale zapamiętałem sentencję: "Komputery to są tak zmyślne urządzenia, że potrafią rozwiązać za nas problemy, o których bez istnienia komputerów w ogóle byśmy nie wiedzieli!!!" Myślę że z tą bielizną może być podobnie. Doskonale rozwiązuje problem wymyślony przez.... producenta bielizny! ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby niweluje nadmierne drganie mięśni przekierowując energię w bardziej użytkową pracę, przez co obniża zmęczenie i zwiększa efektywność??? Niestety nie pamiętam kto, ale zapamiętałem sentencję: "Komputery to są tak zmyślne urządzenia, że potrafią rozwiązać za nas problemy, o których bez istnienia komputerów w ogóle byśmy nie wiedzieli!!!" Myślę że z tą bielizną może być podobnie. Doskonale rozwiązuje problem wymyślony przez.... producenta bielizny! ;)

Ale ty jesteś negatywnie nastawiony do nowości choć bielizna kompresyjna to nie jest jakaś nowość no może na naszym rynku. Ale u nas wszystko jest nowością co nie jest czarne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty jesteś negatywnie nastawiony do nowości choć bielizna kompresyjna to nie jest jakaś nowość no może na naszym rynku. Ale u nas wszystko jest nowością co nie jest czarne.

Wiesz co? Może to tak wyglądać. Ale na korcie np mój problem to jak zdążyć do piłki i na ile eksportowana jest wilgoć. Czy mój mięsień drży bardziej czy mniej? Ja nie czuję żeby mi drżał, więc kupować coś żeby eliminować objawy których nie czuję? Właśnie zastanawiam się nad zakupem rakiety. Miałem ich na testach kilkanaście. Tutaj jestem w stanie określić różnice. W bieliźnie chodzi mi tylko o to żeby nie marznąć i nie pocić się. Na pozostałe niuanse jestem za stary, a poza tym swoim poziomem nie zbliżam się do "profi" więc po co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Może to tak wyglądać. Ale na korcie np mój problem to jak zdążyć do piłki i na ile eksportowana jest wilgoć. Czy mój mięsień drży bardziej czy mniej? Ja nie czuję żeby mi drżał, więc kupować coś żeby eliminować objawy których nie czuję? Właśnie zastanawiam się nad zakupem rakiety. Miałem ich na testach kilkanaście. Tutaj jestem w stanie określić różnice. W bieliźnie chodzi mi tylko o to żeby nie marznąć i nie pocić się. Na pozostałe niuanse jestem za stary, a poza tym swoim poziomem nie zbliżam się do "profi" więc po co?

Ja również nie jestem "profi" ale przetestuję na sobie i podzielę się swoimi spostrzeżeniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Narciarz jak bielizna kompresyjna?? Kupiles jakie firmy? Jak sie sprawdza??
 

 

nie wystarczy w

 

Narciarz jak bielizna kompresyjna?? Kupiles jakie firmy? Jak sie sprawdza??

Kolega smiga w czym takim:
http://vi.raptor.eba...t=1477258339729

I mowi ze super miesnie mu sie mniej mecza itp. Co myslicie?
 

 

nie wystarczy w lidlu za 30 zł takich gaci kupić, tylko o 1 numer za małych, żeby lepiej kompresowały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja osobiście popieram "kompresję". Jak mam ciasny podkoszulek to mi jest cieplej i moje mięśnie pracują lepiej. Podobnie z gatkami. Cug powietrza między nimi i skórą znacznie pogarsza pracę nóg. Które powinny być cieplutkie. Skarpety kompresyjne to oczywistość. Choćby z tego powodu, że się nie zsuwają. Przeczytałem też, że nie należy nadużywać ortezy(np. kolanowej) mimo że jest bardzo kompresyjna, bo się mięśnie(i inne tam elementy) rozleniwiają. I teraz nie bardzo wiem - naciskać, by się nie rozleniwiały, czy przeciwnie niech pęcznieją i pracują, tylko w cieple.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że nie warto wydawać kasy na w/w bieliznę - to Twoje zdanie.

 Jak byłem młodym murzynem to miałem kompresyjną gumę, rzeczywiście jeżdziło się inaczej jakby lepsze czucie i "swoboda", ale komfortu  nie było,

nie widzę najmniejszego sensu zastosowania bielizny kompresyjnej w celach rekreacyjnych, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak byłem młodym murzynem to miałem kompresyjną gumę, rzeczywiście jeżdziło się inaczej jakby lepsze czucie i "swoboda", ale komfortu  nie było,

nie widzę najmniejszego sensu zastosowania bielizny kompresyjnej w celach rekreacyjnych, 

Do wyciskania leżąc stosuje się koszulki kompresyjne,które zwiększają wynik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a no po to zeby po treningu tyczkowym gs zalozyc skarpety i spodenki i zeby sie szybciej miesnie regeneroway na drugin dzien bedzie lepsza ich wydajnosc.

Cala kadra PL euro trenowala a potem
Chodzilo w skarpetach kolpresyjnych. Gdyby to nie dzialalo go ani Nasza kadra a tym batdzoej niemiecka narcisrska by tego nie uzywala.

Ja sie absolutnie zawodowcem nie czuje w naerciarstwie
A raczej zapalonym amatorem ale skoro ma cos pomoc to trzeba sprawdzic!!!:)

Ja nuz nie mlody murzyn mam swoje lata kondycja srednia i potrzebuje wspomagaczy.


Przeczytalem ze sa dwa rodzaje mocniej i lzej sciskajace. Podczas treningu zakladas spodnie skarpetki lzej po treningu mocniej( ale nie za mocno zeby zakrzepicy nie dostac)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Do wyciskania, zawodnicy stosują itd.

A nam tom po cholerę, że tak zapytam?? ;)

Pozdrowienia

Mówisz po cholerę?A jakbyś opatentował kalesony kompresyjne,których elastyczność przejmowałaby część obciążeń pionowych i jechałbyś jak ktoś o 20 kg lżejszy?Sam myślałem nad takim rozwiązaniem,ale zawsze miałem kłopoty z wdrożeniem pomysłów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...