Skocz do zawartości

Autostrady Francja


Michał_82

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Dzieki. Super stronka. Ppa (pay per action) to oplaty za autostrady? Bo wyszlo 80 jurkow w jedna manke

 

2 lata temu jechałem busem T4 do Valmeinier. To jest koło Orelle. Z granicy w Genewie do Modane zapłaciłem równe 10 EUR.

 

Ciekawostką jest, że kumpel wracał z Valmeinier do Genewy tym samym busem 2 tygodnie później i zapłacił... 12,50 EUR

Więc we Francji jak we Włoszej panuje ogólna zasada: Italiano finesico albo Freancais finesique :-p

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostką jest, że kumpel wracał z Valmeinier do Genewy tym samym busem 2 tygodnie później i zapłacił... 12,50 EUR Więc we Francji jak we Włoszej panuje ogólna zasada: Italiano finesico albo Freancais finesique :-p pozdrawiam.

Bo nie mają chyba sztywnych opłat. My za osobówkę płaciliśmy 20e "tam", ale już coś ok 10e "z powrotem" :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do VT normalną trasą zapłacisz za wzystko w 2 strony niecałe 40 jurków, zakładając , że jedziesz osobówką i nie zbłądzisz w  jakieś płatne  tunele jak np. MB..  :D

 

Dokładnie czytać znaki ;-)

Najlepszy dojazd to przez Szwajcarię.

Trasa I: Drezno>Norymberga>Ulm>Lindau>Bregenz>St. Gallen>Genewa>F

Trasa II: Drezno>Norymberga>Stuttgard>Karlsruhe>Bazylea>Genewa>F

 

Ja osobiście wolę trasę I, choć w zeszłym roku skasowałem się między St. Gallen a Bregenz i wracałem na lawecie :-/

Na trasie II w Bazylei na granicy masz Zoll Punkte i jak się uprą to na trzepanie bagażnika wezmą, a przez Bregenz masz granicę turystyczną więc  przelecisz płacąc tylko za winietkę, którą musisz nakleić pod środkowym lusterkiem (bardzo się tego czepiają podobno).

Niemca masz za free ale w  Szwajcarii za PKW musisz kupić winietę roczną (nie ma krótszych) za 40 CHF no i potem bramki we Francji.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze przez niemcy to troche na okolo. Raczej bede lecial na strzala przez francje.

 

A skąd startujesz? Jak liczyliśmy w biurze to start z Krakowa mimo, że przez Niemcy jest dalej to i tak się kompensuje z austro-czeskimi winietkami. Poza tym przez Niemcy cały czas karawanę ciągniesz autobahną with no speed limits a w Czechach i w Austrii to czasem potrafią być czepliwi "tarcia oka" w trakcie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zdaje sie z wysp, wiec za autostrady troche go skasuja :>

 

Z UK? Nie przyznał się :-p No to zapewne źle nie zarabia to dla niego 80 Euro to jak dla nas dycha na kebaba :-p

Moi znajomi i klienci z biura jak jechali z Anglii to lecieli do Genewy a potem ich zbieraliśmy autobusem z lotniska i 4h przejazd.

 

 

Mój sąsiad co teraz siedzi w Londynie wyczaił taki pociąg relacji Londyn-Alpy Fr z kuszetką. Wsiadasz w piątek wieczorem a rano jesteś w alpach, chyba w okolicach właśnie Modane, czyli blisko Orelle i 3 dolin. Powrót w niedzielę wieczorem wyjazd i w poniedziałek wypoczęty rano wysiadasz na dworcu Londyn Główny :-)

szczerze to nie wiem ile taka imprezka kosztuje bo nie pytałem, ale napewno bardziej się opłaci niż autem.

Raz jechałem z Modane do Turynu 2 lata temu TGV relacji Paryż-Mediolan. Kurcze, gdyby u nas takie pociągi jeździły to bym wyrzucił auto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem ze z calais startuje to chyba wiadomo o co chodzi ;)

 

Nazwa miejscowości mi się schowała :-)

 

Jak tak patrzę na mapę to mógłbyś jeszcze od bidy spróbować przez cypel belgijski i potem lecieć na Strassbourg ale wg mapy wychodzi ponad 1200km a po przekątnej ok. 950 km, więc nie ma co chyba kombinować i będziesz musiał wyłożyć tą kaskę :-/

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa miejscowości mi się schowała :-)

 

Jak tak patrzę na mapę to mógłbyś jeszcze od bidy spróbować przez cypel belgijski i potem lecieć na Strassbourg ale wg mapy wychodzi ponad 1200km a po przekątnej ok. 950 km, więc nie ma co chyba kombinować i będziesz musiał wyłożyć tą kaskę :-/

 

pozdrawiam.

Będę leciał z rodzinką więc krążenie po europie odpada. po zjeździe z promu dzieciaczki dostaną syropek i boot na południe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektore autostrady we Francji sa za free, ale wiekszosc jednak platna na bramkach, wiec wyjdzie raczej spora oplata, mozna troche kombinowac tzw. nationalkami ale wychodzi duzo dluzej wiec przy dluzszej podrozy raczej sie nie oplaca czasowo, acha i uwazaj na szybkosc, bardzo tego pilnuja i mandaty wysokie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...