Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Przygotowanie do sezonu zimowego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1214 odpowiedzi w tym temacie

#1181 Mariolka123

Mariolka123

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 01.2018
2

Napisano 25 styczeń 2018 - 09:29

Najlepiej trenować z trenerem. Określi on odpowiednie ćwiczenia na te partie, które musisz bardziej wzmocnić. Jeśli chcecie, mogę wam podrzucić namiary na mojego trenera, który jest mega super :)

#1182 toolpusher

toolpusher

Użytkownik

• PipPip
  • 281 postów
  • Na forum od: 02.2016
545
  • Umiejętności: 4
  • Podkarpackie

Napisano 25 styczeń 2018 - 12:00

Sport to zdrowie ;)

d16bf207afe82bbeedf466730423bdae,780,0,0

Sporo się można nauczyć o anatomii człowieka

--

Mens sana in corpore sano.

Pozdrawiam. Piotr.

#1183 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2422 postów
  • Na forum od: 01.2017
900
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 25 styczeń 2018 - 12:12

Najlepiej trenować z trenerem. Określi on odpowiednie ćwiczenia na te partie, które musisz bardziej wzmocnić. Jeśli chcecie, mogę wam podrzucić namiary na mojego trenera, który jest mega super :)

Niech zgadnę Ola, wróć... Mariolka, pewno personalnego?

#1184 Deco79

Deco79

Użytkownik

• PipPipPip
  • 318 postów
  • Na forum od: 10.2017
152
  • Umiejętności: 1
  • Gdańsk

Napisano 25 styczeń 2018 - 13:12

Sport to zdrowie ;)
d16bf207afe82bbeedf466730423bdae,780,0,0

Nogi kolarza po etapie. Nic tu niezdrowego nie ma. Bardzo niski poziom tłuszczu plus wysiłek fizyczny, który spowodował uwidocznienie żył i tak to wygląda. Przy 10% tłuszczu ma się fajną pajęczynę a zawodowi kolarze pewnie mają coś koło 5-6% ;)

#1185 Paddington

Paddington

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 278 postów
  • Na forum od: 02.2013
150
  • Umiejętności: 7
  • Trzebinia

Napisano 25 styczeń 2018 - 13:15

Sporo się można nauczyć o anatomii człowieka

Ohyda. Brzydsze niż żylaki.  

#1186 Paddington

Paddington

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 278 postów
150
  • Trzebinia

Napisano 25 styczeń 2018 - 13:16

Ohyda. Brzydsze niż żylaki.  

Oczywiście komentarz do zdjęcia.

#1187 Deco79

Deco79

Użytkownik

• PipPipPip
  • 318 postów
152
  • Gdańsk

Napisano 25 styczeń 2018 - 13:31

Każdy człowiek tak ma, tylko większość pomiędzy żyłami a skóra mają dużą warstwę tłuszczu. Co jest bardziej ohydne, żyły czy tłuszcz?? Każdy ma swoje preferencje ;)

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#1188 Paddington

Paddington

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 278 postów
150
  • Trzebinia

Napisano 25 styczeń 2018 - 13:41

Każdy człowiek tak ma, tylko większość pomiędzy żyłami a skóra mają dużą warstwę tłuszczu. Co jest bardziej ohydne, żyły czy tłuszcz?? Każdy ma swoje preferencje ;)

Odpowiadam na pytanie: Bardziej ohydne są żyły. Już wolał bym puszystą kobietę z grubymi nogami niż chudą z takimi nogami jak na zdjęciu. Ale najlepsze dla mnie nogi ma moja żona - są optymalne :)

• swan podziękował za tę wiadomość

#1189 Deco79

Deco79

Użytkownik

• PipPipPip
  • 318 postów
152
  • Gdańsk

Napisano 25 styczeń 2018 - 15:09

Ciężko powiedzieć , nie widziałem nóg Twojej żony.
Jak pisałem , wszystko jest kwestią gustu, a jak wiemy o gustach się nie dyskutuje.

Jak się chodzi na siłownie, gdzie trenuje dużo kulturystów startujących w zawodach, widok żył jest całkowicie neutralny.

Jak sam mam teraz ok 10 % tłuszczu i też podczas treningu żyły mi wychodzą na łapach, klatce, barkach, nogach - większy wysiłek, to większe tętno, serce szybciej pompuje krew, bo organizm potrębuje więcej tlenu - standard.

#1190 swan

swan

Użytkownik

• PipPipPip
  • 359 postów
  • Na forum od: 09.2012
135
  • EU

Napisano 25 styczeń 2018 - 19:17

Nogi kolarza po etapie. Nic tu niezdrowego nie ma.

fachwocy mowili co innego, odwodnienie, wyniszczenie itd

#1191 Deco79

Deco79

Użytkownik

• PipPipPip
  • 318 postów
152
  • Gdańsk

Napisano 25 styczeń 2018 - 22:37

fachwocy mowili co innego, odwodnienie, wyniszczenie itd

Tak samo jak niezdrowe jest mieć poziom tłuszczu poniżej 12%. Większość sportowców ma zdecydowanie mniej i dla nich to niezdrowe nie jest.
Kolarz po przejechaniu etapu ok 200 km jest wycieńczony, odwodniony, glikogen z mięśni jest wypłukany, ale wierz mi dla niego to chleb powszedni. Aminokwasy, minerały i szybkoprzeswajalne węglowodany postawią go na nogi, do tego masaże i odpoczynek.
To są zawodowcy, którzy codziennie przygotowują organizm do takiego wysiłku. Przeciętny człowiek w połowie etapu zostałby zabrany przez karetkę.

#1192 dużyskrzat

dużyskrzat

Nowy użytkownik

• 5 postów
1

Napisano 26 styczeń 2018 - 00:12

Tak samo jak niezdrowe jest mieć poziom tłuszczu poniżej 12%. Większość sportowców ma zdecydowanie mniej i dla nich to niezdrowe nie jest.
Kolarz po przejechaniu etapu ok 200 km jest wycieńczony, odwodniony, glikogen z mięśni jest wypłukany, ale wierz mi dla niego to chleb powszedni. Aminokwasy, minerały i szybkoprzeswajalne węglowodany postawią go na nogi, do tego masaże i odpoczynek.
To są zawodowcy, którzy codziennie przygotowują organizm do takiego wysiłku. Kolarz po przejechaniu etapu ok 200 km jest wycieńczony, odwodniony, glikogen z mięśni jest wypłukany.

Bzdury piszesz kolego.

Z powodu późnej pory nie chce mi się odpowiadać szczegółowo ale.............

1 - niezdrowo jest mieć poziom tłuszczu poniżej 12% - bo?

2 - większość sportowców ma zdecydowanie poniżej 12% - podaj badania

3 - Kolarz po przejechaniu etapu ok 200 km jest wycieńczony, odwodniony, glikogen z mięśni jest wypłukany - wiesz ile czasu i jakie specjalistyczne protokoły ćwiczeń są potrzebne, żeby wypłukać glikogen?

4 - za taki wygląd nóg (podkreślone mięśnie oraz takie żyły na nogach), każdy kulturysta dałby sobie odpocząć od sterydów przez najbliższe pół roku - to taki żart.

Jeżeli czegoś dalej nie rozumiesz to zapraszam do dyskusji...............ale ciut na innym poziomie.

• swan podziękował za tę wiadomość

#1193 Deco79

Deco79

Użytkownik

• PipPipPip
  • 318 postów
152
  • Gdańsk

Napisano 26 styczeń 2018 - 08:51

Bzdury piszesz kolego.
Z powodu późnej pory nie chce mi się odpowiadać szczegółowo ale.............
1 - niezdrowo jest mieć poziom tłuszczu poniżej 12% - bo?
2 - większość sportowców ma zdecydowanie poniżej 12% - podaj badania
3 - Kolarz po przejechaniu etapu ok 200 km jest wycieńczony, odwodniony, glikogen z mięśni jest wypłukany - wiesz ile czasu i jakie specjalistyczne protokoły ćwiczeń są potrzebne, żeby wypłukać glikogen?
4 - za taki wygląd nóg (podkreślone mięśnie oraz takie żyły na nogach), każdy kulturysta dałby sobie odpocząć od sterydów przez najbliższe pół roku - to taki żart.
Jeżeli czegoś dalej nie rozumiesz to zapraszam do dyskusji...............ale ciut na innym poziomie.

I o czym mam z Tobą dyskutować, skoro już w pierwszym punkcie się kompromitujesz. Polecam studia podyplomowe z zakresu dietetyki.

Tutaj tak na szybko - http://dietolog.pl/2...c-w-organizmie/

Co do punktu nr 2. Trenowałem lekkoatletykę przez ponad 8 lat, wierz mi poza konkurencjami siłowymi nikt nie miał powyżej 12% tłuszczu, a obozy w Cetniewie i Spale miałem z kadrą narodową i nie tylko z lekkiej.
Co do glikogenu to miałem na myśli glikogen mięśniowy i on jest wypłukiwany podczas każdego treningu. Można go wypłukać nawet zwykłą ketozą. Gdyby wypłukało glikogen wątrobowy to pewnie co kolarski etap byśmy mieli kilka trupów.

Co do nóg to polecam zobaczyć zdjęcia Michała Karnowskiego lub Szymona Łady z przygotowań do zawodów. W czasie zawodów takie odwodnienie uniemożliwiłoby spinanie mięśni a tym samym uniemożliwiłoby wygranie zawodów. Nie znam kulturysty, który by chciał mieć takie chude nogi jak kolarze ;)

#1194 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9352 postów
  • Na forum od: 09.2006
3619
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 26 styczeń 2018 - 17:02

co to jest "spinanie miesni

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#1195 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 835 postów
  • Na forum od: 09.2010
274
  • Umiejętności: 3
  • Kielce

Napisano 28 styczeń 2018 - 13:57

co to jest "spinanie miesni

Janie odpowiem na przykładzie. "Spinasz" mięśnie odpowiedniej części ciała jak masz biegunkę a do najbliższego WC ponad 500 metrów. ;) :D

Moja jazda

Łączę zmiany kierunków w jeździe 'pługiem' w lewo i prawo oraz swobodnie zatrzymuje się na łagodnej, zielonej trasie. :D

#1196 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9352 postów
  • Na forum od: 09.2006
3619
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 28 styczeń 2018 - 16:15

Dziekuje za wytlumaczenie - kolega Deco deklaruje sie fachowcem , a pozniej uzywa takiego okreslenia?

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#1197 Mariolka123

Mariolka123

Nowy użytkownik

• 3 postów
2

Napisano 30 styczeń 2018 - 09:30

Niech zgadnę Ola, wróć... Mariolka, pewno personalnego?

Hmmm... Nie bardzo rozumiem :o

#1198 Deco79

Deco79

Użytkownik

• PipPipPip
  • 318 postów
152
  • Gdańsk

Napisano 03 luty 2018 - 15:08

Dziekuje za wytlumaczenie - kolega Deco deklaruje sie fachowcem , a pozniej uzywa takiego okreslenia?

Napinanie, spinanie, przypinanie to synonimy.
Nie uważam się za fachowca, mam skończone kilka kursów z zakresu dietetyki i trenera personalnego, ale dla mnie to pasja a nie zawód. Nie mam potrzeby się w tym temacie udzielać skoro komuś to przeszkadza.
  • robertw podziękował za tę wiadomość

#1199 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 835 postów
  • Na forum od: 09.2010
274
  • Umiejętności: 3
  • Kielce

Napisano 03 luty 2018 - 21:33

Napinanie, spinanie, przypinanie to synonimy.
Nie uważam się za fachowca, mam skończone kilka kursów z zakresu dietetyki i trenera personalnego, ale dla mnie to pasja a nie zawód. Nie mam potrzeby się w tym temacie udzielać skoro komuś to przeszkadza.

Ty sie nie obrażaj, tylko idź na narty i odetchnij świeżym smogiem. :D Jeszcze nie raz przeczytasz różne różności o sobie. :P

• Deco79 podziękował za tę wiadomość

Moja jazda

Łączę zmiany kierunków w jeździe 'pługiem' w lewo i prawo oraz swobodnie zatrzymuje się na łagodnej, zielonej trasie. :D

#1200 Deco79

Deco79

Użytkownik

• PipPipPip
  • 318 postów
152
  • Gdańsk

Napisano 04 luty 2018 - 17:28

Ty sie nie obrażaj, tylko idź na narty i odetchnij świeżym smogiem. :D Jeszcze nie raz przeczytasz różne różności o sobie. :P

Właśnie dzisiaj wróciłem z Livigno ;)