Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Przygotowanie do sezonu zimowego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1214 odpowiedzi w tym temacie

#41 jozio86

jozio86

Użytkownik

• PipPipPip
  • 564 postów
  • Na forum od: 08.2006
129
  • Umiejętności: 1
  • chorzów city...

Napisano 04 listopad 2006 - 09:42

w zesszlym roku mialem okazje podgladac na silowni treningi jednego z Polskich alpejczykow... :) Glownie cwiczyl miesnie nog na przyrzadach oraz przysiady ze sztanga, nie brakowalo cwiczen tulowia w plaszczyznie strzalkowej i czolowej,najmniej chyba ramiona byly "cwiczone", a co do rowerka to nie widzialem zeby on sam jezdzil, ale mysle, ze napewno nie zaszkodzi a pomoze :DTym bardziej ze na rowerkui miesnie nog i brzucha dzialaja.kazda forma aktywnosci fizycznej zawsze moze sie przydac na nartach i nie tylko :D

Rowerek i owszem jest wporządku, ale obciąża staw kolanowy .

a podaczas smigania na nartach nie obciazamy stawow kolanowych???:confused:

#42 Bandog

Bandog

Użytkownik

• PipPip
  • 107 postów
  • Na forum od: 02.2006
15
  • Umiejętności: 7
  • Tarnobrzeg / Kołobrzeg

Napisano 04 listopad 2006 - 09:49

a podaczas smigania na nartach nie obciazamy stawow kolanowych???:confused:

owszem bciążamy, ale po co robić to dodatkowo w domu ??
www.harny.pl (dobra książka i sporo o górach) ;)

#43 kuba235

kuba235

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 11.2006
0

Napisano 05 listopad 2006 - 14:17

ja powiem ze teraz tylko sie ograniczylem do tego ze kilka razy w tyg sobie truchtam i powiem ze z nogami nie mam problemow
a to prawda ze zdrowe cialo to cialo wszechstronnie cwiczone,a bieg sam w sobie jest ta czynnoscia ktora bardzo pozytywnie wplywa na caly organizm-przede wszystkim na ukl krazenia ale i bardzo pozytywnie na moc naszych nog:)

zgadzam sie odnosnie biegania, liczy sie kondycja, co z tego miesnie dobrze rozwiniete, jesli po kazdym zjezdzie musimy zrobic sobie pauze (no chyba ze to przerwa na grzanca, wtedy co innego :) )
pamietajcie rowniez o prostym cwiczeniu, do ktorego nie potrzebna jest silownia: krzeselko. Wg mnie to podstawa, w koncu w czasie zjazdu musimy wytrzymac wlasnie w takiej pozycji.

pozdr
kuba

www.narty24.com - narty i snowboard

#44 viper82

viper82

Użytkownik

• PipPip
  • 195 postów
16
  • Umiejętności: 6
  • Gorzów Wlkp... stolica Polski

Napisano 05 listopad 2006 - 14:22

Rowerek i owszem jest wporządku, ale obciąża staw kolanowy.
Lepszym rozwiązaniem są przyżądy symulujące bieg na nartach biegowych (Orbitrec itp.), szczegulnie zalecane dla osób w podeszłym wieku ;) .

nie no ja sie nie zgodze... rower jest najbezpieczniejszym po plywaniu sportem jesli chodzi o kontuzje. Jesli nie mowimy o wyczynie.
Na rowerze najmniej obciaza sie stawy gdzyz sa trzy punkty podparcia:
pupa
rece
nogi
Najbardziej dostaja stawy kiedy jedziemy na stojce pod gorke i na duzych obciazeniach. A tak rowerkowi nie mozna nic zarzucic. I mozna cwiczyc wiele partii miesci na raz:D
I’ll give you everything you want, except the thing that you want, you are the first one of your kind

#45 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9311 postów
  • Na forum od: 09.2006
3565
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 05 listopad 2006 - 14:36

nie no ja sie nie zgodze... rower jest najbezpieczniejszym po plywaniu sportem jesli chodzi o kontuzje. Jesli nie mowimy o wyczynie.
Na rowerze najmniej obciaza sie stawy gdzyz sa trzy punkty podparcia:
pupa
rece
nogi
Najbardziej dostaja stawy kiedy jedziemy na stojce pod gorke i na duzych obciazeniach. A tak rowerkowi nie mozna nic zarzucic. I mozna cwiczyc wiele partii miesci na raz:D

masz absolutna racje: cwiczenia dzielimy na high impact i low impact
rower to wlasnie typowe cw low impact i jako takie jest WSPANIALE tolerowane przez koolana. inne przyklady LI : plywanie, wioslowanie, elypticals ale juz nie treadmill. srednie ciezary to tez low impact:D

#46 olszanskik

olszanskik

Użytkownik

• PipPipPip
  • 413 postów
21
  • Umiejętności: 8
  • Gorlice

Napisano 05 listopad 2006 - 15:12

Ja kozystam z tego zestawu ćwiczeń: http://www.narty.pl/...d=301&tx_ttnews[pointer]=3&tx_ttnews[tt_news]=69&tx_ttnews[backPid]=113&cHash=27e1f86a2b
W tamtym sezonie tez kozystałem i na nie narzekałem na brak kondycji. W lecie tez jestem cały czas w ruchu-tenis, ale to inne partie miesni

#47 SkiDiv

SkiDiv

Użytkownik

• PipPip
  • 178 postów
  • Na forum od: 10.2006
27
  • Warszawa

Napisano 05 listopad 2006 - 15:58

Tak wszystko to teoria a w praktyce wygląda to troche inaczej. Przez ponad 10 lat trenowałem lekkoatletyke (100 i 200m) więc trochę wiem o treningu nóg;) . Niestety prawdą jest że ćwiczenia najbezpieczniejsze są zarazem najmniej efektywne. Jeżdżenie na rowerku czy pływanie nie są odpowiednimi ćwiczeniami jeśli chodzi o rozbudowę siły i masy mięśniowej nóg. Są to raczej ćwiczenia ogólno rozwojowe i kondycyjne (wytrzymałościowe). Podstawą nadal pozostaje siłownia i zostawione na niej litry potu i zdrowie. Powiem więcej jako sprinter miałem absolutny zakaz od trnerów jazdy na rowerze ( podobno skracanie mięśni czworogłowych) piszę podobno bo jakoś na AWF mnie tego nie uczyli, ale z trenerem się nie dyskutuje:D. Podsumowując rowerki, baseny, krzesełka, napewno dobrze wam zrobią ale jeśli naprawdę chcecie mieć czym docisnąć nartę trzeba trochę nad sobą popracować w siłowni. A jeśli ktoś podchodzi do tego tak, że od tego będzie mnie bolało a od tamtego to pewnie pracuje kręgosłup to niech zacznie uprawiać jogging.

Ps. Każdy sport potraktowany trochę poważniej niesie ze sobą ryzyko kontuzji, a jeśli ktoś podziela opinię że np pływanie jest takie zdrowe i bez urazowe to niech porozmawia z pływakami. Mam nadzieję że nikogo nie uraziłem:)
Pozdrawiam Tomek

#48 viper82

viper82

Użytkownik

• PipPip
  • 195 postów
16
  • Gorzów Wlkp... stolica Polski

Napisano 05 listopad 2006 - 16:09

Jesli chodiz o plywanie to inna bajka... zawodowcy maja problemy bo miesnie nie pracuja w duzym przyblizeniu w pionie a w poziomie...
Co do jazdy rowerkiem i co do mozliwosci uzyskania sily to bym sie klucil bo uprawiam kolarstwo amatorsko i nie narzekam. Moze tak: sila uzyskana poprzez trening kolarski doskonale wplywa na ta dziedzine sportu natomiast jest niewystarczajaca gdy chcemy uprawiac inne sporty.
I’ll give you everything you want, except the thing that you want, you are the first one of your kind

#49 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9311 postów
3565
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 05 listopad 2006 - 16:10

Tak wszystko to teoria a w praktyce wygląda to troche inaczej. Przez ponad 10 lat trenowałem lekkoatletyke (100 i 200m) więc trochę wiem o treningu nóg;) . Niestety prawdą jest że ćwiczenia najbezpieczniejsze są zarazem najmniej efektywne. Jeżdżenie na rowerku czy pływanie nie są odpowiednimi ćwiczeniami jeśli chodzi o rozbudowę siły i masy mięśniowej nóg. Są to raczej ćwiczenia ogólno rozwojowe i kondycyjne (wytrzymałościowe). Podstawą nadal pozostaje siłownia i zostawione na niej litry potu i zdrowie. Powiem więcej jako sprinter miałem absolutny zakaz od trnerów jazdy na rowerze ( podobno skracanie mięśni czworogłowych) piszę podobno bo jakoś na AWF mnie tego nie uczyli, ale z trenerem się nie dyskutuje:D. Podsumowując rowerki, baseny, krzesełka, napewno dobrze wam zrobią ale jeśli naprawdę chcecie mieć czym docisnąć nartę trzeba trochę nad sobą popracować w siłowni. A jeśli ktoś podchodzi do tego tak, że od tego będzie mnie bolało a od tamtego to pewnie pracuje kręgosłup to niech zacznie uprawiać jogging.

Ps. Każdy sport potraktowany trochę poważniej niesie ze sobą ryzyko kontuzji, a jeśli ktoś podziela opinię że np pływanie jest takie zdrowe i bez urazowe to niech porozmawia z pływakami. Mam nadzieję że nikogo nie uraziłem:)
Pozdrawiam Tomek

jezeli masz mniena mysli to nie widze w twojej wiad nic co moglo by urazic: poprostu mowilismy o dwoch roznych poziomach: plywanie WYCZYNOWE to jedno z najbardziej urazowych sportow: urazy barku (rotator cuff, SLP, Bankart) przy delfinie czy free style, czy bardzo czeste urazy kolana w stylu klasycznym to znana plaga plywakow.
masz racje ze NIC nie zastapi dobrego przygotowania silowego : tylko pot wylany w silowni jest tego odzwierciedleniem. ja traktuje narty jako wyzwanie i nie odwazylbym sie wyjechac na narty bez doskonalego przygotowania: niestety jest duzo ludzi ktorzy tego nie rozumieja.
z jednym sie nie zgadzam: to skracanie czworoglowych: to oczywista bzdura jezeli robisz stretching prawidlowy: przed i po silowni czy rowerze:
udanych zjazdow
  • SkiDiv podziękował za tę wiadomość

#50 ol73

ol73

Użytkownik

• Pip
  • 31 postów
4
  • Umiejętności: 7
  • Skaryszew

Napisano 05 listopad 2006 - 16:59

Jeżeli prowadzimy dyskusje co lepsze na przygotowanie, bieg lub rowerek to wypowiadam się za rowerem. Przy bieganiu, zwłaszcza na asfalcie siadają kolana. Chyba ze regularnie wymieniamy buty do biegania, ale i tak stawy SA bardzo obciążone. Przy rowerze ten problem odpada. Proponuje treningi na siłownie oraz rower. Nie wydaje mi się rozsądnym wykonywać ćwiczenia ze sztangą z dużym ciężarem. W przygotowaniu na narty przede wszystkim, chodzi o WYTRYMAŁOŚĆ. Więc mniejszym ciężarem dużo powtórzeń. Czyli 3-4 ćwiczenia po 4 serii ,15- 20 powtórzeń w serii. Stosujemy trening normalny lub OBWODOWY. Zachęcam do zajęć o wdzięcznej nazwie SPINING (gimnastyka na rowerze)
Pozdrawiam.

#51 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9311 postów
3565
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 05 listopad 2006 - 17:03

Jeżeli prowadzimy dyskusje co lepsze na przygotowanie, bieg lub rowerek to wypowiadam się za rowerem. Przy bieganiu, zwłaszcza na asfalcie siadają kolana. Chyba ze regularnie wymieniamy buty do biegania, ale i tak stawy SA bardzo obciążone. Przy rowerze ten problem odpada. Proponuje treningi na siłownie oraz rower. Nie wydaje mi się rozsądnym wykonywać ćwiczenia ze sztangą z dużym ciężarem. W przygotowaniu na narty przede wszystkim, chodzi o WYTRYMAŁOŚĆ. Więc mniejszym ciężarem dużo powtórzeń. Czyli 3-4 ćwiczenia po 4 serii ,15- 20 powtórzeń w serii. Stosujemy trening normalny lub OBWODOWY. Zachęcam do zajęć o wdzięcznej nazwie SPINING (gimnastyka na rowerze)
Pozdrawiam.

zobacz ten zestaw ktory podalem w innym watku
.

:)

rozgrzewka: 5 min jogging lub stepper a pozniej:

przysiady : 3 serie po 12 ( w kazdym tygodniu dodaj jedna serie)

wyskoki w gore (jak najwyzej) 3 serie po 12x (dodaj 1 serie do 6 max)

sprint: 15m 10x z odpoczynkiem 5 sec miedzy sprintami : 3 serie (doadj 1 serie do 5 serii max)

popmki 3x13 (dodaj 1 serie do max 6)

wypady do przodu: kolano drugiej nogi (te pozostajacej w miejscu) musi dotknac podlogi : 3x10 na kazda noge (dodaj 1 serie do max 6)

wyskoki z przysiadu: 2 raz za razem, 5 razy 3 serie (dodaj 1 do max 5)

skoki w bok z jednej na druga noge : odleglosc miedzy stopami (wyskakujaca i ladujaca) co najmniej 70 cm: 40 skokow x3 (dodaj 1 do max 6 serii)

na koniec stretching 10 min
  • PiVi podziękował za tę wiadomość

#52 Wroto

Wroto

Użytkownik

• Pip
  • 32 postów
5
  • Mysłowice

Napisano 07 listopad 2006 - 22:17

Myśle ze kazdy sport jest dobry. Jeśli ktoś nie jezdzi wyczynowo to wystarcza przysiady i rozciaganie. ( co do rozciagania- polecam troszkę pocwiczyc, nie tylko przed jazda ale takze w domu przed sezonem, gdyz podczas upadku narta nie zawsze sie wypina i "latajac" we wszystkich kierunkach rozciaga nasze nieszczesne scięgna, wiezadła, mięsnie):D
Wiem sam sprawdzałem:p

#53 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9311 postów
3565
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 08 listopad 2006 - 04:29

Myśle ze kazdy sport jest dobry. Jeśli ktoś nie jezdzi wyczynowo to wystarcza przysiady i rozciaganie. ( co do rozciagania- polecam troszkę pocwiczyc, nie tylko przed jazda ale takze w domu przed sezonem, gdyz podczas upadku narta nie zawsze sie wypina i "latajac" we wszystkich kierunkach rozciaga nasze nieszczesne scięgna, wiezadła, mięsnie):D
Wiem sam sprawdzałem:p

tak jak skidiv , zupelnie inaczej podchodze do nart: dla mnie narty to wyzwanie i nie chce sie wozic na nich: chce jezdzic tam gdzie nieliczni jezdza a do tego wysmienita forma fizyczna jest niezbedna> dlatego dla mnie "przygotowanie " do nart trwa caly okragly rok. cwicze na silowni gram w siatkowke, biegam , jezdze w gorach na rowerze, gram w pilke nozna widzac naczelny cel: swietna forme fizyczna na narty, ktora pozwoli mi wykorzystac to co daje natura w postaci bialego , o cudownych wlasciwosciach , tworzywa ktore nazywamy puchem i sniegiem........
i czesto z takim widokiem zasypiam........ a juz teraz (bo nie jezdzilem latem) mi sie dluuuuuuuuzy:)

#54 SkiDiv

SkiDiv

Użytkownik

• PipPip
  • 178 postów
27
  • Warszawa

Napisano 08 listopad 2006 - 11:01

tak jak skidiv , zupelnie inaczej podchodze do nart: dla mnie narty to wyzwanie i nie chce sie wozic na nich: chce jezdzic tam gdzie nieliczni jezdza a do tego wysmienita forma fizyczna jest niezbedna> dlatego dla mnie "przygotowanie " do nart trwa caly okragly rok. cwicze na silowni gram w siatkowke, biegam , jezdze w gorach na rowerze, gram w pilke nozna widzac naczelny cel: swietna forme fizyczna na narty, ktora pozwoli mi wykorzystac to co daje natura w postaci bialego , o cudownych wlasciwosciach , tworzywa ktore nazywamy puchem i sniegiem........
i czesto z takim widokiem zasypiam........ a juz teraz (bo nie jezdzilem latem) mi sie dluuuuuuuuzy:)

Dokładnie tak:D . Uprawiam ten sport dla przyjemności jednocześnie dążąc w nim do perfekcji. Spędzam 5 dni w tyg na siłowni + basen, biegać już mi się nie chce bo kilka lat spędziłem biegając. Ale jak widzę nie tylko ja jestem na tym punkcie zboczony:D .
Pozdrawiam cię Janku Tomek.

#55 zdanpak

zdanpak

Użytkownik

• PipPipPip
  • 709 postów
28
  • Warszawa

Napisano 09 listopad 2006 - 22:59

Siłownia to podstawa:)
Mięśnie ud
- przysiady
rozwijają mięśnie czworogłowe uda(przednia część uda)
- wypady wykroczne
jw.
- wyprosty nóg w siadzie
jw.
- uginanie nóg w leżeniu przodem
mięśnie dwugłowe(tylna część uda)
- uginanie nóg stojąc
jw.
- wspięcia na palcach stojąc
łydki
- wspięcia na palcach siedząc
łydki

To tyle jesli chodzi o nogi. Oczywiście są to podstawy jesli kogoś ten temat
interesuje ( lub inne partie mięśniowe) to coś tutaj dorzucę.:cool:

AWF ROLEs:D

Może masz jakieś fotki lub linki do stron z tumi ćwiczeniami?

[COLOR="Red"]jedź w góry i wysłuchaj dobrych wieści- reszta świata pogrążona jest w chaosie [/COLOR]

#56 SkiDiv

SkiDiv

Użytkownik

• PipPip
  • 178 postów
27
  • Warszawa

Napisano 10 listopad 2006 - 00:44

Radziłbym udać się do dobrej siłowni i skorzystać z wykwalifikowanego trenera. Powód? przy treningu nóg zwłaszcza przysiady i wykroki łatwo nabawić się kontuzji (plecy i kolana) bardzo ważna jest tutaj technika tj ustawienie stóp i pozycja pod sztangą itp. Nie należy również zapominać o asekuracji. Jeśli będziesz zainteresowany podam ci kilka adresów dobrych klubów w W-wie.
Zdjęcia i porady znajdziesz bez problemu w necie wystarczy poszperać.
Ale rozważ moją radę, z instruktorem bezpieczniej.

Pozdrawiam Tomek

#57 PIRAT

PIRAT

Użytkownik

• Pip
  • 43 postów
  • Na forum od: 01.2006
32
  • Żywiec

Napisano 10 listopad 2006 - 01:05

Może masz jakieś fotki lub linki do stron z tumi ćwiczeniami?

http://www.kulturystyka.pl/atlas/

#58 Domi

Domi

Nowy użytkownik

• 12 postów
0
  • ZAbrze

Napisano 19 listopad 2006 - 13:48

Witam.
Prosze wszystkich właśnie o porady: "JAK PRZYGOTOWAĆ SIE DO SEZONU".
Jakie ćwiczenia itp.:)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :*

#59 anita

anita

Zabanowany!

• PipPipPip
  • 347 postów
102

Napisano 19 listopad 2006 - 13:58

Witam.
Prosze wszystkich właśnie o porady: "JAK PRZYGOTOWAĆ SIE DO SEZONU".
Jakie ćwiczenia itp.:)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :*

zajrzyj tutaj
http://skiforum.pl/s...21356#post21356
  • Domi podziękował za tę wiadomość
Anita

#60 olszanskik

olszanskik

Użytkownik

• PipPipPip
  • 413 postów
21
  • Gorlice

Napisano 19 listopad 2006 - 15:55

ja korzystam z tego: http://www.narty.pl/...d=301&tx_ttnews[tt_news]=69&tx_ttnews[backPid]=168&cHash=40347088a3 :D
:cool: [COLOR=Blue]Narty: HEAD i.C160 INTELLIGENCE CHIP INSIDE
Buty: Rossignol Elite Exp3
[/COLOR]|| [COLOR=Red]MKN Gorlice[/COLOR]