Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Pzu odszkodowanie za kolano

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#21 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 601 postów
  • Na forum od: 11.2007
745
  • Umiejętności: 1
  • 3miasto

Napisano 04 styczeń 2014 - 19:33

czesc

mialam zabieg artroskopi kolana naderwne wiązadło. dzis dostalam odszkodowanie w kwocie:270 zl

leczenie trwało 5 miesiecy

suma ubezpiecznia 9000,00

orzeczony procent trwalego uszczerbku 3%

jak myslicie czy jest warto sie odwolywac czy nie?

Tak jak napisał kolega wyżej ZAWSZE trzeba się odwoływać

www.domnaklinku.eu

#22 białoczarna

białoczarna

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 02.2014
0

Napisano 22 luty 2014 - 20:41

Mamy podobna sytuacje, nie zgadzamy sie z opinią ubezpieczalni.
Też były zerwane więzadła krzyżowe i poboczne. 
Natomiast mam problem jak napisac takie odwołanie? ktoś ma może jakiś wzór czy może podpowiedziec jak to napisać ? od czego zacząć  itp ? 

#23 brelo

brelo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 613 postów
  • Na forum od: 10.2007
517
  • Dirschau

Napisano 23 luty 2014 - 00:10

PZU W ZAŁĄCZNIKU

Załączone pliki

#24 Dager

Dager

Użytkownik

• PipPip
  • 103 postów
  • Na forum od: 04.2012
38
  • Umiejętności: 7

Napisano 23 luty 2014 - 11:02

Natomiast mam problem jak napisac takie odwołanie? ktoś ma może jakiś wzór czy może podpowiedziec jak to napisać ? od czego zacząć  itp ? 

wyślij mi adres mailowy to prześlę Ci moje odwołanie.

#25 JG77

JG77

Użytkownik

• PipPipPip
  • 569 postów
  • Na forum od: 01.2011
172
  • Gliwice

Napisano 23 luty 2014 - 17:44

Bardzo to wszystko co opisujecie frustrujące ,z niedowierzaniem czytam te relacje i w głowie mi się nie mieści jak ludzi można tak oszukiwać ,ale to zawsze było domeną  firm ubezpieczeniowych ,które właśnie odwołania mają wkalkulowane w koszty i po nich nawet chętnie większość z nich płaci lub dopłaca ,powinni kalkulować uczciwie ale ...dwóch na dziesięciu się odwoła to mu dorzucą ,promil wytoczy sprawę sądową to też im się opłaca bo prawdziwe odszkodowanie dostanie ten promil a reszta kasy no właśnie -zostaje ,więc taktyka jest powszechna ,złodziejska i zbójecka ale skoro na takie ślizganie się po bandzie prawo zezwala to jazda na całego a ludziska głupie ..ale co mają zrobić skoro to już praktyka na porządku dziennym gdziekolwiek by się nie ubezpieczyć .Myślę niekiedy czy nie zawrzeć ubezpieczenia za granicą np.po przyjeździe ale gdzie będę biegał ne znając jeszcze perfekt języka sam już nie wiem .Pozdrawiam i współczuję .

#26 MagdalenaPeczek

MagdalenaPeczek

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 02.2014
0

Napisano 24 luty 2014 - 10:16

Powinno Ci się należeć odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu Myślę, że jeżeli nie zgadzasz się z decyzją możesz sie odwołac. MI się udało dociec swoich praw, wystarczy skorzystać z usług profesjonalistów. Trzymam kciuki by i wam się udało.

#27 tomciopaluch22

tomciopaluch22

Użytkownik

• Pip
  • 42 postów
  • Na forum od: 12.2012
2

Napisano 27 luty 2014 - 07:19

17 miesiecy temu mialem uraz.(peknieta łąkotka, naderwane przysrodkowe, naciagniete przednie, chondro 3/4 z peknieciem 4mm rzepki - bez artroskipoi) iZUS 2 razy dal 0% ,, odwołałem sie do sądu ,miesiac temu badał mnie biegły sądowy.Wczoraj przyszło pismo że przyanł mi 5%  ( około 3000zl) super mnie badał i super opisał wszystko,  sprawa w sadzie za miesiac .Myslicie ze te 5 % dostane  czy ZUS może podwazyc opinie biegłego sądowego??

#28 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9317 postów
  • Na forum od: 09.2006
3589
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 28 luty 2014 - 04:00

17 miesiecy temu mialem uraz.(peknieta łąkotka, naderwane przysrodkowe, naciagniete przednie, chondro 3/4 z peknieciem 4mm rzepki - bez artroskipoi) iZUS 2 razy dal 0% ,, odwołałem sie do sądu ,miesiac temu badał mnie biegły sądowy.Wczoraj przyszło pismo że przyanł mi 5%  ( około 3000zl) super mnie badał i super opisał wszystko,  sprawa w sadzie za miesiac .Myslicie ze te 5 % dostane  czy ZUS może podwazyc opinie biegłego sądowego??

nareszcie wiem, ile kosztuje zycie w Polsce - rachunek jest prosty - 60 tys PLN

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#29 Dager

Dager

Użytkownik

• PipPip
  • 103 postów
38

Napisano 28 luty 2014 - 09:32

Moje życie dla PZU kosztowało 9 000,-

a w Avivie 50 000,-

:) :)

A najlepsze że tą wycenę robimy sami

#30 Ania_narciarka

Ania_narciarka

Użytkownik

• PipPip
  • 131 postów
  • Na forum od: 05.2007
38

Napisano 01 marzec 2014 - 17:04

cześć,

Kilka sezonów temu zdarzyło mi się sporo nadenerwować ze względu na konieczność kontaktu z ubezpieczycielami po wypadku i wiem dokładnie jak bardzo starają się oni unikać wypłacania pieniędzy - zarówno w ramach KL, jak i NNW, ale...

Jest coś co w dużej mierze zalezy od nas, czyli zwrócenie uwagi na to, na jakie kwoty się ubezpieczamy...

Płacz, że ubezpieczyciel wycenia nasze życie na 9.000 czy 19.000 PLN zalatuje nieco populizmeme, bo to my wybieramy te kwoty i sie na nie godzimy. Wyjeżdżam i ubezpieczamy się dobrowolnie (o ZUS i innych tematach pubicznych nie mówię). Najprawdopodobniej ewentualne egzekwowanie wypłaty ubezpieczenia nie będzie najprzyjemniejszym, co nas w życiu spotka, ale te przyznane 3% czy 10% znacznie będzie się różnić jeśli kupując polisę wycenimy swoje życie (sami) nie na 10.000 PLN, ale np. na 100.000 PLN.

Kupuję właśnie ubezpeiczenie na inny wyjazd sportowy (opcja sportów wysokiego ryzyka) i różnica w cenie przy polisie na 8 dni pomiędzy 10k pln a 100k pln dla NNW to całe 20zł...

Biorąc pod uwagę koszt wyjazdu - czy to na narty czy cokolwiek innego - 20zł to dość marginalna kwota, a w razie czego może pomóc nieco skutecznie otrzeć łzy po kontuzji. Tyle, że trzeba poświęcić chwilę na to, żeby zobaczyć co za ubezpieczenie właściwie kupujemy i co z tych wybieranych opcji może dla nas wynikać...

Pozdrawiam

Ania

#31 Dager

Dager

Użytkownik

• PipPip
  • 103 postów
38

Napisano 01 marzec 2014 - 20:56

..

Płacz, że ubezpieczyciel wycenia nasze życie na 9.000 czy 19.000 PLN zalatuje nieco populizmeme, bo to my wybieramy te kwoty i sie na nie godzimy. 

Tak jak napisałam - to my wyceniamy swoje życie. Kwota 9000,- w PZU to ubezpieczenie które w ramach podróży zafundowało mi biuro podróży jako organizator imprezy. Ale jak widzisz miałam też inne ubezpieczenie :).

Poza tym wielu z nas wydaje się że jesteśmy niezniszczalni i że mamy darmową służbę zdrowia.  :) - to dopiero komedia.

Teraz nie ruszam się na wyjazd narciarski jeżeli suma moich ubezpieczeń nie przekracza 100 000,- NNW. Jestem mądrzejsza o blaszki i śrubkę w kolanie oraz wiele miesięcy walki z polskim systemem zdrowotnym.

#32 Sasanka28

Sasanka28

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 03.2014
0

Napisano 10 marzec 2014 - 10:48

Dager czy ja też mogę poprosić o takie odwołanie?? asja5@wp.pl

#33 Dager

Dager

Użytkownik

• PipPip
  • 103 postów
38

Napisano 11 marzec 2014 - 09:17

Dager czy ja też mogę poprosić o takie odwołanie?? asja5@wp.pl

W odpowiedzi na zapytania płynące na priv informuję, iż nie jestem prawnikiem a moje odwołanie niekoniecznie sprawdzi się w każdym przypadku.

#34 Magilka

Magilka

Nowy użytkownik

• 17 postów
  • Na forum od: 03.2014
2
  • Mazowieckie

Napisano 12 marzec 2014 - 09:02

Signal Iduna wyceniła zerwane ACL i uszkodzoną łąkotkę przyśrodkową na 2%. Ergo Hestia na 4%. Razem dostałam całe 340 zł + zwrot kosztów.

#35 tomciopaluch22

tomciopaluch22

Użytkownik

• Pip
  • 42 postów
  • Na forum od: 12.2012
2

Napisano 13 kwiecień 2014 - 15:13

18 miesięcy po wypadku w pracy jest finał walki ze złodziejskim ZUSem.  Pierwsza komisja zus bada mnie lekarz rodzinny:) , pytajac mnie co mi jest i czy mialem operacje wnioskuje ze nie czytal nawet zdania z karty- po 5 minutach przyznał 0% uszczerbku.  Odwołanie i następna komisja 3 lekarzy w tym jeden ortopeda. Lekarz kazał kucnąć, poruszał jedna noga i stwierdził ze moge kucac wiec jest ok i nie ma podstaw do odszkodowania a ból musi być bo juz jestem starszy ( 34 lata haha) i musze sie przyzwyczaić. Odwołanie do sadu i tam fachowy specjalista  robi szereg badan OBU NÓG , zgina , mierzy metrem , wywiad itp. Wydaje opinie  i sąd przyznaje mi 3500 odszkodowania ( lepszy rydz niż nic)i podważa opinie wszesniejszych uzdrowicieli ZUS. Dlatego ludzie nie poddawajcie sie , odwołujcie sie do oporu jak macie podstawy bo te złodzieje z zusu tylko chca nas okradać. 

#36 olusia023

olusia023

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 05.2014
0

Napisano 21 maj 2014 - 15:16

Witam. 5 miesięcy temu uszkodziłam sobie kolano z czym się wiązało: uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej, częściowe uszkodzenie ACL, fałdy błony maziowej, przerost ciał tłuszczowych Hoffy. Miałam wykonywany zabieg artroskopii i 2 rehabilitacje. PZU przyznało mi 5% uszczerbku na zdrowiu i 750zł. Myślicie, że to dobra decyzja?

#37 adrian8882

adrian8882

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 08.2014
0

Napisano 22 sierpień 2014 - 20:36

gg

#38 iwa45

iwa45

Nowy użytkownik

• 1 postów
0

Napisano 29 sierpień 2014 - 16:34

Witam.26 marca przewrocilam sie skrecilam sobie kolano lewe oraz wiezadla LCT.przez 7 tygodni bylam w gipsie lekarz po zdjeciu 3 razy sciagal mi plyn z kolana,mialam 70 zabiegow rehabilitacyjnych.na zwolnieniu 162 dni. 21 zlozylam papiery do pzu o odszkodowanie.czy moglby mi ktos podpowiedziec ile moge dostac odszkodowania?,nadmienie ze noga zgina sie tylko na 90% i chodze o kuli do tej pory.bede wdzieczna za odpowiedz.pozdrawiam

#39 m!xeR

m!xeR

Użytkownik

• PipPip
  • 239 postów
175
  • Kraków

Napisano 29 sierpień 2014 - 17:01

Signal Iduna wyceniła zerwane ACL i uszkodzoną łąkotkę przyśrodkową na 2%. Ergo Hestia na 4%. Razem dostałam całe 340 zł + zwrot kosztów.

To mnie przestraszyłaś...wyjeżdżałem minionej zimy kilkukrotnie na jedno dniowe nartowanie na Chopoku z jednym z krakowskich biur podróży i za cenę 5zł/dzień otrzymywało się od nich ubezpieczenie właśnie w Idunie. Nigdy nie zgłębiałem się w warunki i teraz zdałem sobie sprawę jakie miałem szczęście, że zawsze wracałem bez szkody...fuck... 
Sezon się zbliża, może pokusimy się o zrobienie zestawienia dobrych z narciarskiego punktu widzenia ubezpieczeń. W oparciu o złe i dobre doświadczenia wszystkich, którzy zechcą się nimi podzielić zrobimy listę powiedzmy 10 TU, 5 wartych polecenia i 5, które należy skreślić w przedbiegach.

#40 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9317 postów
  • Na forum od: 09.2006
3589
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 31 sierpień 2014 - 14:27

Witam.26 marca przewrocilam sie skrecilam sobie kolano lewe oraz wiezadla LCT.przez 7 tygodni bylam w gipsie lekarz po zdjeciu 3 razy sciagal mi plyn z kolana,mialam 70 zabiegow rehabilitacyjnych.na zwolnieniu 162 dni. 21 zlozylam papiery do pzu o odszkodowanie.czy moglby mi ktos podpowiedziec ile moge dostac odszkodowania?,nadmienie ze noga zgina sie tylko na 90% i chodze o kuli do tej pory.bede wdzieczna za odpowiedz.pozdrawiam

co to LCT??

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack