Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * - - 2 głosy

Ból kolana/kolan vs problemy z kręgosłupem.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#21 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 3004 postów
  • Na forum od: 10.2011
8758
  • Umiejętności: 7

Napisano 25 lipiec 2013 - 08:00

Sayonara

Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#22 darekdarek

darekdarek

Użytkownik

• PipPip
  • 131 postów
  • Na forum od: 02.2009
21
  • Umiejętności: 3
  • 3city+

Napisano 25 lipiec 2013 - 10:13

Założyłem ten temat, więc czuję się odpowiedzialny. Jeśli ktoś ma możliwość i chęć to postaram się nieodpłatnie pomóc w moim gabinecie. Proszę tylko o wcześniejszy kontakt na PW.

Dzięki za ofertę pomocy, z 3city to cała wyprawa, ale w akcie desperacji kto wie, może kiedyś skorzystam. Kiedyś mieszkałem w Jurze Krak.-Częst. i przy okazji fajnie by było odwiedzic strony z dzieciństwa . Pozdr.

#23 Sylvek

Sylvek

Użytkownik

• PipPip
  • 255 postów
  • Na forum od: 02.2010
53
  • Umiejętności: 5
  • Kielce

Napisano 01 sierpień 2013 - 10:10

A ja tak od siebie mającym problemy z częścią lędźwiową kręgosłupa a prowadzącym siedzący tryb życia (praca przed komputerem czy jako kierowca) polecam zakup podkładki/poduszki lędźwiowej na siedzenie/krzesło/fotel. Ja się skusiłem i po tygodniu używania są już efekty. Kręgosłup mniej boli co mnie bardzo cieszy :) Przed komputerem spędzam ok 40godz tygodniowo + za kółkiem ok 4godz więc warto było zainwestować te całe 30zł :)

pozdr
Sylvek

#24 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 3004 postów
  • Na forum od: 10.2011
8758
  • Umiejętności: 7

Napisano 01 sierpień 2013 - 11:03

Sayonara

Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#25 rectus80

rectus80

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 08.2013
0
  • Bytom

Napisano 21 sierpień 2013 - 11:01

Po wypadku na nartach miałem straszne bóle kręgosłupa. Pomógł mi pobyt w Ustroniu w Szpitalu. Niby szpital ale tak naprawdę to uzdrowisko puki co jeszcze z Kasy Chorych. Polecam wszystkim po urazach kręgosłupa.

#26 Sylvek

Sylvek

Użytkownik

• PipPip
  • 255 postów
53
  • Kielce

Napisano 21 sierpień 2013 - 15:51

Ja mam już diagnozę - dyskopatia odcinka lędźwiowego kręgosłupa :(

#27 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 834 postów
  • Na forum od: 09.2010
273
  • Kielce

Napisano 21 sierpień 2013 - 21:08

Przecież to już wiesz od paru tygodni, nie od dzisiaj :P

Moja jazda

Łączę zmiany kierunków w jeździe 'pługiem' w lewo i prawo oraz swobodnie zatrzymuje się na łagodnej, zielonej trasie. :D

#28 Sylvek

Sylvek

Użytkownik

• PipPip
  • 255 postów
53
  • Kielce

Napisano 21 sierpień 2013 - 21:22

Ale teraz już oficjalnie. Wcale mnie to nie cieszy ale przynajmniej wiem co mi dolega i na co uważać. Double crush chyba u mnie nie występuje więc trzeba zadbać o kręgosłup i nie powinno być problemów z kolanami. Jak do tej pory z kulasami wszystko ok i nie bolą ale robię ćwiczonka i staram się nie obciążać kręgosłupa.
pozdr :)

#29 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1866 postów
  • Na forum od: 11.2009
746
  • Nysa

Napisano 21 sierpień 2013 - 22:05

Ja mam już diagnozę - dyskopatia odcinka lędźwiowego kręgosłupa :(

To pewnie ma 80% społeczeństwa ;)

No pain no gain ...

#30 Sylvek

Sylvek

Użytkownik

• PipPip
  • 255 postów
53
  • Kielce

Napisano 22 sierpień 2013 - 09:45

No tylko nie każdemu dysk się przesuwa uciskając nerwy i powodując mocny ból kolan a nawet "blokadę" i to nie tylko kolan ale praktycznie całego ciała. Teraz miałem akurat problem z kulasami ale ze 2 razy zdarzyło mi się, że mogłem ruszać tylko rękami bo jakikolwiek inny ruch sprawiał duży ból.

#31 marylakedziezyk

marylakedziezyk

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 09.2013
0
  • Wrocław

Napisano 09 wrzesień 2013 - 22:03

mnie od jakiegoś roku kolana bolą i niestety staje się to coraz bardziej uciążliwe, na szczęście trafiłam do lekarza który zalecił mi odbudowę "kolana" w formie zastrzyków, powiedział że ból kolan w moim przypadku nie jest związanyz kręgosłupem. Mam nadzieję że te zastrzyki pomogą chociaż po pierwwszych dwóch to dosłownie chodziłam z bólu po ścianach :(

#32 darekdarek

darekdarek

Użytkownik

• PipPip
  • 131 postów
  • Na forum od: 02.2009
21
  • 3city+

Napisano 10 wrzesień 2013 - 18:11

No tylko nie każdemu dysk się przesuwa uciskając nerwy i powodując mocny ból kolan a nawet "blokadę" i to nie tylko kolan ale praktycznie całego ciała. Teraz miałem akurat problem z kulasami ale ze 2 razy zdarzyło mi się, że mogłem ruszać tylko rękami bo jakikolwiek inny ruch sprawiał duży ból.

Ostatnio byłem u Pani neurolog, która stwierdziła że ból kolan to nie od kręgosłupa..., różni specjajiści i różne diagnozy.

#33 Sylvek

Sylvek

Użytkownik

• PipPip
  • 255 postów
53
  • Kielce

Napisano 10 wrzesień 2013 - 19:46

To przecież nikt nie pisze, że każdy ból kolan pochodzi od kręgosłupa. Ja piszę o swoim konkretnym przypadku. Pewnie w większości przypadków są to bóle mające swoje źródło w samym kolanie ale temat dotyczy tych przypadków gdzie jest inaczej. Mi też "specjalista" zdiagnozował chorobę zwyrodnieniową stawów kolanowych i przepisał leki po których nie było żadnych zmian a pomógł dopiero Robert i nakierował mnie na prawdziwe źródło problemu. Ze "specjalistami" bywa różnie i to w każdej dziedzinie życia i nie każdy lekarz lekarzem powinien być...

#34 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 834 postów
273
  • Kielce

Napisano 15 wrzesień 2013 - 15:49

Ja nigdy nie twierdziłem, że każdy ból kolana to wynik zmian w kręgosłupie. Ja tylko chciałem Was uczulić, na taka możliwość.
- wstajesz rano i odczuwasz ból kręgosłupa, a w ciągu dnia nasila sie ból kolan
- jeśli przy zmianie pozycji z siedzącej na stojącą nasilają się bóle krzyża/kolan
- gdy bolą cie kolana po dłuższym staniu/siedzeniu
- gdy ból kolana/kolan zanika po "rozchodzeniu" się
to istnieje duża doza prawdopodobieństwa, ze to Twój kręgosłup dopomina się o pomoc.
Ot takich kilka wskazówek :)

Moja jazda

Łączę zmiany kierunków w jeździe 'pługiem' w lewo i prawo oraz swobodnie zatrzymuje się na łagodnej, zielonej trasie. :D

#35 kaligr

kaligr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 419 postów
  • Na forum od: 01.2010
153
  • Opole

Napisano 24 październik 2013 - 07:53

A ja tak od siebie mającym problemy z częścią lędźwiową kręgosłupa a prowadzącym siedzący tryb życia (praca przed komputerem czy jako kierowca) polecam zakup podkładki/poduszki lędźwiowej na siedzenie/krzesło/fotel. Ja się skusiłem i po tygodniu używania są już efekty. Kręgosłup mniej boli co mnie bardzo cieszy :) Przed komputerem spędzam ok 40godz tygodniowo + za kółkiem ok 4godz więc warto było zainwestować te całe 30zł :)

pozdr
Sylvek

próbowałeś z klękosiadem??   Plusem tego typu urządzenia jest to że twój kręgosłup utrzymany jest czynnie przez przez mięśnie, a nie jak w przypadku poduszki jest to bierne ustawienie kręgosłupa. 

#36 KrokodylDundee

KrokodylDundee

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 11.2013
1

Napisano 19 listopad 2013 - 12:07

Czytam i aż nie chce się wierzyć, że kolana i kręgosłup tak są ze sobą powiazane. Robertw - dzięki za nakreślenie tematu, to srpawa, którą muszę wziac pod uwagę, bo raczej dla kolan nigdy specjalinie litości nie miałem - wiem to głupie.

#37 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 834 postów
273
  • Kielce

Napisano 21 listopad 2013 - 12:36

Czytam i aż nie chce się wierzyć, że kolana i kręgosłup tak są ze sobą powiazane. Robertw - dzięki za nakreślenie tematu, to srpawa, którą muszę wziac pod uwagę, bo raczej dla kolan nigdy specjalinie litości nie miałem - wiem to głupie.

Przypadek z wczorajszego popołudnia. Pacjentka wchodzi do gabinetu prowadzona pod reke przez dwóch członków rodziny. Powód niesamowity ból kolana. Przprowadzam wywiad z ktorego w skrócie wynika, ze "kolano boli od biodra do stawu skokowego". Dotychczasow leczenie: fizykoterapia na staw kolanowy, zastrzyki dostawowe, leki doustne i tak od trzech lat. Zdjęcie RTG nie ujawnia żadnych zmian w obrębie stawu. Badanie fizjoterapeutyczne, propozycja krotkiej terapii odcinka L/S kregosłupa na którą pacjentka z niechecią wyraza zgodę. Efekt, po kilku/kilkunastu minutach pacjentka schodzi z leżanki i samodzielnie wchodzi/schodzi po schodach z niewielkim bólem, olbrzymim niedowierzaniem i bananem na ustach. Trzy lata leczenia kolana i po co?

Ale podkreslam: nie każdy ból kolana, to ból spowodowany zmianami w kregoslupie.

Moja jazda

#38 zeberkaa

zeberkaa

Ja Użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2172 postów
  • Na forum od: 01.2011
1045
  • ZDolny Śląsk

Napisano 21 listopad 2013 - 13:35

Heloł! witam w kąciku hipochondryka.

Jako osoba po przejściach wtrącę swoje parę groszy.

Że kolano od lędźwi to żadne czary. Jak by się przyjrzeć dobrze to i pewnie więcej skutków ubocznych by się znalazło. Cały aparat ruchu jest ze sobą powiązany, jak jedno się zepsuje to zaczynamy oszczędzać i kombinować, zginać się, wykręcać więc obciążając inne elementy a do tego jeszcze ból powoduje napięcie i już zaczyna się "ciągnięcie" wszystkiego wokoło.

Niedawno uszkodziłam kolano, efekt odczuwalny rozlegle. Od dużego palucha po bark gdzie rozłazi się przez szyję do czubka głowy a druga "odnoga" idzie do małego palca. Lędźwie całe szczęście oszczędziło.

Co do kręgów lędźwiowych za kierownicą to warto popracować nad ustawieniem fotela kierowcy i kierownicy

http://tv.auto-swiat...-,209,film.html

Większość z kierowców jeździ jak najdalej od kierownicy, tak na luzaka, czasem bokiem bo sięgają tylko jedną ręką :D

pan tu na filmie tłumaczy żeby siadać tak by nie tracić kontaktu z fotelem bo "czucie samochodu".  Kichać tam na czucie samochodu, ważne żeby cały kręgosłup podczas jazdy spoczywał sobie na oparciu bo wtedy przeciążenia nie takie groźne. Do tego odpowiednia bliskość kierownicy pozwala rozluźnić barki i unikniemy bólu szyi, głowy no i barków oczywiście. Dobre spięcie barków unieruchamia kręgosłup. Dobrze unieruchomiony nie poddaje się i dostaje kopy od samochodu zwłaszcza od zadniej strony w te nieszczęsne lędźwie.

A zamiast podkładek, podpórek, klękosiadów, piłek do pilatesu etc. /przechodziłam już przez te etapy/ polecam ruch po godzinach. 

zbieram na skręty 

#39 NartyBielawa_pl

NartyBielawa_pl

Nowy użytkownik

• 10 postów
  • Na forum od: 11.2013
1

Napisano 06 grudzień 2013 - 13:24

Są na tym świecie rzeczy i powiazania o których nam sie nie śniło i o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia,dokładnie tak samo jest w tym przypadku. Po prostu wcześniej nikt nie zdawal sobie z tego sprawy i często lekceważył problem,ból.

#40 RyM

RyM

Użytkownik

• Pip
  • 78 postów
  • Na forum od: 04.2010
14
  • Białystok

Napisano 06 grudzień 2013 - 15:20

tak off topic a licznik cyka