Skocz do zawartości

Mój własny projekt nart.


Harpia

Rekomendowane odpowiedzi

Robert, muszę cię zmartwić:D W takich "laboratoryjnych" warunkach jak na tym filmiku to faktycznie nie rysuję sobie nart. Na takim sztruksie i przy takim nachyleniu stoku potrafię prowadzić tak narty, może nie tak płynnie ale jednak. Inaczej jednak wygląda jazda na trudniejszych stokach, że nie wspomnę o rozjeżdżonej trasie;) Wtedy tor jazdy pojedynczej narty nie jest już tak "idealny". Każda nierówność czy odsyp śniegu zmienia "trajektorię" narty a tym samym powoduje zawężanie śladu lub jego poszerzanie a tym samym zachodzenie przodów lub tyłów. Co niestety obrabia powierzchnie górną narty:rolleyes: Szczególnie zdarza mi si e to na stromych twardych odcinkach, gdzie muszę mocno "zazębiać" krawędzie. Pozdrawiam PS:jest jeszcze jedna metoda nie rysowania nart - można wyoblić krawędzie:D

Tu masz Piotr warunki mniej laboratoryjne i też można nie rysować nart.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tu masz Piotr warunki mniej laboratoryjne i też można nie rysować nart.....

Kolega Pennas jeździ całkiem dobrze. Nie mniej na filmiku od 3.14 do 3.30 jazda mnie się nie podoba. Mam wrażenie, że zbyt szeroki ślad. Czyżby zbytnia dbałość o sprzęt? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bingo. z prawej to rtm84 12/13 używana nieostrzona a z lewej to volkl sl rd 12/13. jak widać grubość krawędzi narty komórkowej jest niemal identyczna co w sklepowej narcie AM. jak obiecalem dla zwycięzcy cenna nagroda. Taśma z wesela taśma.jpg

Użytkownik wideo5 edytował ten post 02 lipiec 2013 - 13:54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bingo. z prawej to rtm84 12/13 używana nieostrzona a z lewej to volkl sl rd 12/13. jak widać grubość krawędzi narty komórkowej jest niemal identyczna co w sklepowej narcie AM. jak obiecalem dla zwycięzcy cenna nagroda. Taśma z wesela [ATTACH=CONFIG]39186[/ATTACH]

Pamiętaj, że ma być nagroda a nie zdjęcie nagrody!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chłopaki nie mają wykupionej domeny Jantar to temat jest spalony na starcie.

Po pierwsze to tak sobie tylko "chlapnąłem" :) Żadnych przemyśleń. Jedynie gra słów. Następnie pomyślałem, że kto wie może przy wsparciu forumowiczów ma to jakiś sens. Domenę można dziś kupić za 0 zł ale nie wydaje mi się potrzebna bo nie widzę tego jako przedsięwzięcie komercyjne. Raczej zabawa, chęć wskrzeszenia legendy, realizacja pasji. Gdyby jednak pojawił się ktoś kto chce na tym zarobić to biorący w tym czynny udział mogli by to sprzedać i za zarobione pieniądze pojechać na fantastyczny wspólny wyjazd na swoich nowych nartach.:) Dalej tak sobie gdybam. Żadnych głębszych przemyśleń:) Może można wrócić do tematu jak spadnie pierwszy śnieg i na forum pojawi się znacznie więcej ludzi.

Użytkownik Harpia edytował ten post 02 lipiec 2013 - 18:01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos. Kto jeszcze miał ten epokowy wynalazek polskiego przemysłu sprzętu zimowego? Pamiętam swoje Jantary - bodajże były seledynowe z czerwonym napisem "Jantar". Miały przezroczysty ślizg, a pod nim biały podkład z ukośnym napisem "Jantar". Ten ślizg budził najwięcej emocji, zwłaszcza przy porównaniu do powszechnie panujących wówczas epoxów "z rowkiem". Ma może ktoś zdjęcie Jantarów? U mnie się nie zachowało, a wujek google też nie pomaga...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to tak sobie tylko "chlapnąłem" :) Żadnych przemyśleń. Jedynie gra słów. Następnie pomyślałem, że kto wie może przy wsparciu forumowiczów ma to jakiś sens. Domenę można dziś kupić za 0 zł ale nie wydaje mi się potrzebna bo nie widzę tego jako przedsięwzięcie komercyjne. Raczej zabawa, chęć wskrzeszenia legendy, realizacja pasji. Gdyby jednak pojawił się ktoś kto chce na tym zarobić to biorący w tym czynny udział mogli by to sprzedać i za zarobione pieniądze pojechać na fantastyczny wspólny wyjazd na swoich nowych nartach.:) Dalej tak sobie gdybam. Żadnych głębszych przemyśleń:) Może można wrócić do tematu jak spadnie pierwszy śnieg i na forum pojawi się znacznie więcej ludzi.

Pod warunkiem, że jest wolna taka domena a nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co Ci chodzi? Jak napisałem nie potrzebujemy domeny. Możesz być spokojny, nie planuję konkurencyjnej firmy. Jak będzie potrzeba to damy radę z inną domeną. Np. www.jantarskis.pl Może być? p.s. SESE mam jakieś fotki. Od forumowicza z tego forum:) Jak znajdę to zamieszczę. Musisz wiedzieć, że narty Jantar miały trzy wcielenia. Te komercyjne ( prawdopodobnie je miałeś ) były najmniej zaawansowane technologicznie.

Użytkownik Harpia edytował ten post 02 lipiec 2013 - 20:03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pochodziły z wytwórni Pana Byrskiego z Kęt to chyba tylko Bravo. ( to swoisty misz masz:) ,nazwa Jantar pochodziła od szybowca a model Bravo ............także od szybowca ale innego z Bielskich Zakładów Szybowcowych:) ) Robiłem dla niego wszystkie projekty wzornicze a nawet przez pewien czas fizycznie je malowałem. Kolory rzeczywiście były różne. To było około 30 lat temu:) p.s. Moje własne, najulubieńsze Jantary ( inne pochodzenie niż powyższe) nazywały się AVATAR czyli "Bóg w nartach":)

Użytkownik Harpia edytował ten post 02 lipiec 2013 - 20:42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było ponad 30 lat temu:)

Taki stary to ja nie jestem :D... Kojarzę, że miałem je pod koniec podstawówki i były to moje pierwsze "poważne" narty, razem z butami renomowanej firmy Fabos Krosno. Mogło to być około 1990 Moje na 99% pochodziły z tej samej wytwórni, co te z twoich zdjęć - identyczna czcionka, napis, szata, tylko kolor inny... I też miałem M46 w Jantarach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...