Skocz do zawartości

Mój własny projekt nart.


Harpia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Absolutnie własne hand made. To "lana" folia do oklejania samochodów. Największym, logistycznym problemem było "zdjęcie" kształtu narty i wrzucenie do komputera aby dokładnie wyciąć folię na ploterze. Prawdę mówiąc na ekranie wyglądały lepiej niż na żywo. Pod folią Nordica Enforcer:) p.s. kusi mnie aby zrobić narty od podstaw (nowe Jantary?). Dziś nie jest to specjalnie trudne. Jak się za to wezmę to ............komórki wymiękają:)

Użytkownik Harpia edytował ten post 27 czerwiec 2013 - 20:04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na uwadze porządek w temacie, który wcześniej założyłem (Najładniejsze narty) zakładam nowy temat (Mój własny projekt nart). Dzięki temu wcześniejszy temat nie rozjedzie się w niepotrzebnych dyskusjach a w obecnym zachęcam do wstawiania swoich projektów i wypowiadania się na temat zaprojektowanych nart przez forowiczów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym sobie zrobił okleinę z napisem "Rolls Royce" pewnie by m wzbudził zdziwienie na stoku. : ) Patrząc na naklejkę na nartach Harpii zapytam: Ciekawe czy zauważę różnicę zmieniając kable qed silver anniversary xt na Chord Carnival Silverscreen w budżetowym sprzęcie NAD 316 + Monitor Aiudio BX2 + Cord Crimson + Kenwood DP5050
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie własne hand made. To "lana" folia do oklejania samochodów.

' Orientowałeś się może jak taka folia zachowuje się na mrozie przy jednoczesnych odkształceniach? - w sumie niezły pomysł, sam bym coś pokombinował, ale nie wiem jak się folia sprawdzi? No i "niestety" moje dechy nie mają płaskiej górnej powierzchni, tylko jak to u Volkla jest profil "3D"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie oklejanie ma jeszcze jedną zaletę -po zdjęciu foli można narty sprzedać jako prawie nieużywane "na których jeździł dziadek i tylko kilka godzin w roku" : )

:) O tym nie pomyślałem, że można się przez folię nadziać na "nie wyklepane komóreczki po niemieckim (austriackim) emerycie używane tylko na dojazd do kościoła":D p.s. kupiłem w życiu tylko jedne używane narty ( ROY SKI ). Były to jedyne kiepskie narty jakie miałem. Może sprzedawca wpadł na pomysł oklejania już w latach 80' ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i "niestety" moje dechy nie mają płaskiej górnej powierzchni, tylko jak to u Volkla jest profil "3D"

Profil 3D to chyba w nartach Volkl dla emerytów :D Komórki są płaskie jak stół.

To "lana" folia do oklejania samochodów.

A jaki jest koszt takiego oklejenia nart i gdzie to można zlecić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest koszt takiego oklejenia nart i gdzie to można zlecić?

Wklep sobie w google Oklejanie samochodów. Łódź Lekko nie ma. Sama folia na to co pokazałem to 200,- p.s. to co? Robimy Jantary? widziałem Twoje zainteresowanie. To także nie darmocha. Pomyślałem jednak , że można by sprzysiąc forumowe siły i wskrzesili byśmy legendarną markę. Mogę mieć kontakt z wykonawcą oryginałów w najlepszej wersji. ( były trzy) Pewnie by pomógł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co znalazłem: http://reklama-na-sa...pl/cennik-uslug Podają, że kompleksowe oklejenie samochodu to koszt 100-300zł + VAT / m2 Na narty to chyba nie ma nawet m2?

p.s. to co? Robimy Jantary? widziałem Twoje zainteresowanie. To także nie darmocha. Pomyślałem jednak , że można by sprzysiąc forumowe siły i wskrzesili byśmy legendarną markę. Mogę mieć kontakt z wykonawcą oryginałów w najlepszej wersji. ( były trzy) Pewnie by pomógł.

Jestem jak najbardziej za. Napisz co mniej więcej potrzeba zrobić, jakie orientacyjne koszty inwestycji wchodzą w grę itp. Na dzień dzisiejszy, mój udział w takim projekcie jest niezbyt realny ale za jakiś czas to kto wie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co znalazłem: http://reklama-na-sa...pl/cennik-uslug Podają, że kompleksowe oklejenie samochodu to koszt 100-300zł + VAT / m2 Na narty to chyba nie ma nawet m2?

Niby się zgadza ale podejdź do wykonawcy i pogadaj. Narty to straszne dziwadło:) Wąskie i długie. Folia ma 120cm szerokości. Jak w projekcie nie wchodzi w rachubę łączenie to na 20cm szerokości nart musisz kupić 1,20 x długość nart folię. Carbon to wydatek od 100 do 180 za m2 Inne są tańsze ale taki pomarańcz jak na moich nartach kosztował jak carbon. Sprawa Jantarów jest ciekawa. Muszę to przemyśleć i założyć stosowny wątek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil 3D to chyba w nartach Volkl dla emerytów :D Komórki są płaskie jak stół. A jaki jest koszt takiego oklejenia nart i gdzie to można zlecić?

Nie stać mnie na komórki. :D Różnicę w cenie wolę wydać na dodatkowy wyjazd w Alpy. Zresztą, nie jestem przekonany do nich. Do jazdy rekreacyjnej (nie walczę o sekundy) te co mam w awatarze są idealne - wystarczająco twarde i jednocześnie wystarczają na kilka sezonów (mowa o utracie krawędzi i sztywności). Moje są chyba kupione w 2009 roku i mam wrażenie że jeszcze jeden sezon wytrzymają, choć krawędź już bardzo cieniutka... @Harpia - to, że folia dobrze się układa to jedno, ale wyliczenie i projekt połaci folii przed naklejaniem w moich nartach chyba byłoby jednak uciążliwe. - choć efekt mógłby być fajny, a n pewno niepowtarzalny

Użytkownik moris edytował ten post 29 czerwiec 2013 - 00:45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...