Skocz do zawartości

Do Moderacji.


Harpia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 171
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak się porobiło, że Twój - ale możesz to skonsultować :):):) pozdro Wiesiek

Nie ... i to zdecydowanie NIE chcesz lub po jakiś poza forumowych konsultacjach , chcecie moimi/naszymi rękoma posprzątać bałagan, który stworzyliście dlatego NIE nie radzicie sobie ze swoimi problemami i dlatego odpowiedzialnych za to forum upatrzyliście sobie za wrogów i na nas/ mnie zrzucacie swoją bezradność, nieodpowiedzialność, ignorancję dlatego NIE wybór jest TWÓJ /WASZ ze wszystkimi konsekwencjami .... jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punkt 1.2 regulaminu Forum: Jeśli więc zauważysz nieodpowiednią dyskusję, wiadomość lub inny materiał - prosimy o użycie opcji raportowania nieodpowiedniego Posta lub kontakt z jednym z moderatorów. Jest to działanie wystarczające i nie ma potrzeby wdawania się w dyskusję z autorem nieodpowiednich materiałów.

niestety okazuje sie on martwy, bo moderator nie chce z powodu przekonan, a admin nie chce z powodu braku czasu/checi. punkt 2regulaminu Forum moglby byc troche bardziej doprecyzowany:

2. Szacunek zasadą nadrzędną 2.1 Masz prawo być sobą, wyrażać swoje opinie, nastroje i emocje. Pamiętaj jednak, że obowiązują Cię zapisy tego Regulaminu, a Twoje działania zawsze powinny wykazywać szacunek dla innych użytkowników Forum. 2.2 Nie atakuj innych, nie krytykuj, nie wyśmiewaj i nie poniżaj słownie. Jeżeli nie zgadzasz się z poradą lub opinią innego Użytkownika - nie pisz tylko tego, że się myli, napisz dlaczego. Nie sprowadzaj dyskusji do krytyki literówek czy też stylu pisania. '' itd. itp.

To jest regulamin forum, ktory wszyscy uzytkownicy zaakceptowali przy zakladaniu konta, jak sie komus nie podoba to wypad.

Użytkownik Janica edytował ten post 26 czerwiec 2013 - 18:32 literowki i cytowanie regulaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się porobiło, że Twój - ale możesz to skonsultować :):):) pozdro Wiesiek

Drogi Jarku! To po myślniku to był żart (ironia) bo problem jest rzeczywiście Twój a zawarł go Harpia w tytule wątku i późniejszym bardzo celnym poście. Ale ponieważ nie chcesz (nie umiesz) sprawy wziąć w swoje ręce to ja biorę w swoje - udzielam sobie 3 miesięcznego bana na skiforum. Kto wie może zdołam odwyknąć? Pozdro Wiesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punkt 1.2 regulaminu Forum: Jeśli więc zauważysz nieodpowiednią dyskusję, wiadomość lub inny materiał - prosimy o użycie opcji raportowania nieodpowiedniego Posta lub kontakt z jednym z moderatorów. Jest to działanie wystarczające i nie ma potrzeby wdawania się w dyskusję z autorem nieodpowiednich materiałów. niestety okazuje sie on martwy, bo moderator nie chce z powodu przekonan, a admin nie chce z powodu braku czasu/checi.

... po proszę o przykład niepodjęcie przeze mnie działania Wiesiu .... wracaj cało i zdrowo wiem o innym samobanie na miesiąc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
1) Zwroty typu "lamerska jazda" zamiast konkretnych wskazówek co poprawić "załatwiły" dział nauki jazdy. Mało kto ma ochotę umieszczać tam filmy. Dawniej było dużo więcej analiz. 2) Tolerowanie prywatnych wycieczek zamiast argumentów w dyskusji zniechęca do podejmowania jakiejkolwiek aktywności w różnych tematach. 3) Agresywna wszechobecna promocja swoich biznesów "rządzi"! Działy sprzętowe? "nowe rozwiązanie do kupienia u mnie..." Nowa marka .... u mnie" Dział wyjazdy/szukam ludzi? Groteska! Jak wierzyć w poradę "jedź na Stubai bo jest super zakończoną zdaniem "tak się składa że jadę tam moim busem w tym terminie i mam jeszcze wolne miejsca"! Stopka z terminami wyjazdów pod użytkownikiem to powoli standard. Żadne z ogłoszeń nie "wisi" tam gdzie powinno: w Dziale wyjazdy komercyjne!!! 4) Przyzwolenie na bluzgi w PW. Ban lub ostrzeżenie dla "chama" nigdy nie był opisywany "za co" więc nie rozumiem dlaczego PW jest nietykalne. Reasumując: bezkarnie obrażany na PW i w postach, atakowany komercją w większości działów, przestałem się utożsamiać z tym miejscem! Wujot, Gordasz, Moris, Andrzej57, Bocian74, Harpia i sporo innych, również. A może o to chodzi? O zmianę grupy docelowej??? Było to praktycznie JEDYNE forum na jakim się udzielałem. Jest jeszcze jedno tenisowe w którym piszę incydentalnie. Dla mnie SF straciło całą swoją "magię"! Może dla innych zyskało? SZKODA!!! Przełączam się na odbiór! Pozdr Maciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Wujota i Keicam. Mitek, nie rozumiem Twoich wypowiedzi. Od siebie dodam. Próbowałem przeforsować zmianę do regulaminu dotyczącą ogłoszeń sprzedaży, padła propozycja konkretnych punktów, wydaje mi się że coś można by zaostrzyć. Zawsze się ktoś znajdzie kto będzie na NIE. Nie rozumiem jak tutaj działa ustalenie zmian do zasad tego forum. Może nad każdą sensowną propozycją powinna się pochylić Grupa Moderatorów i po dyskusji na forum zdecydować co z tym robić i wprowadzić w życie. Chyba lepsza i skuteczniejsza byłaby komunikacja w stylu: dyskusja na forum -> Moderatorzy -> Admin. W ten sposób może mogłyby być wprowadzane nowe zasady w życie.

Zamiast jakiejkolwiek polemiki - personalne wycieczki i w moim odczuciu zwykłe chamstwo - nie trzeba wulgaryzmów aby treść była obraźliwa. Pytanie jest tylko takie: - czy to taki poziom rozmówcy co nie potrafi znaleźć argumentów merytorycznych i dlatego używa inwektyw. - a może to specjalnie taka polityka aby odstręczyć tych użytkowników, którym nie podoba się balansowanie na granicy przyzwoitości. Pozdro Wiesiek

Tutaj Jark, jest tylko kwestia działania Moderatorów. Również miałem takie historie na forum, gdzie czułem się obrażany, mimo że nie używano inwektyw. Przykład Wujota jest bardzo dobry i ewidentnie mail kneisslpolska nadaje się na bana, nie rozumiem dlaczego Moderator pozwala na takie reakcje ???!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Zwroty typu ......" 2) Tolerowanie ...... 3) Agresywna ..... 4) Przyzwolenie na bluzgi w PW. .....

1. nie czytam wszystkiego , nie zawsze mam czas i .... wiem kogo czytać nie muszę, bo pisze tak że , moja ingerencja nie jest potrzebna :) ... każdy przejaw niegrzeczności będzie skutkował zniknięciem całego postu i pojawianiem się stosownej karteczki 2. reaguję .... ale nie zawsze jest to takie proste Wy dyskutujecie tu i poza forum , to powoduje że, masa tam subiektywizmu w odczuciach .... .... jeśli nie zareaguję w jakiejś sytuacji , proszę o informację na PW lub zaraportowanie danego postu w takiej sytuacji cała dyskusja (między danymi osobami wyląduje w koszu) 3. zaproponuję Adminowi by powstał dział 'Ogłoszenia komercyjne' natomiast w dziale 'ogłoszenia' byłyby zamieszczane tylko ogłoszenia tzw. własne .... do czasu zmiany (jeśli nastąpi) jest jak jest ....... jednocześnie od dziś, będę usuwał wszystkie anonse komercyjne z dział forum ( np, jak ktoś pyta kwaterę a dostaje link do biura podróży) 4. w PW nie mam wglądu i nie mam możliwości reagowania ..... bawiłem się tu dobrze i zamierzam robić to dalej jarek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, będzie to dobry "nowy początek"! Jestem przekonany że działy z komercją są czytane na równi z innymi. Wystarczy przenieść temat w momencie kiedy w dyskusji pojawi się zależność kupujący-sprzedający. Rozmowa z importerem o cenach konkretnych wyrobów? Dział komercyjny! Tematowi to nie zaszkodzi! Kultura osobista (kultura wypowiedzi) powinna być wartością samą w sobie! Nauka jazdy czeka na analityka pokroju naszego Niko! :( Może kiedyś, ktoś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Zacznijmy pisać o nartach - po pierwsze. Po drugie - skoro komercja tak razi to może wszyscy by wykasowali linki ze stopek, informacje czym sie zjamują, strony www itd. Po trzecie może wziąć za łeb prywatnych sprzedawców i usługodawców, którzy nie maja nic do powiedzenie o nartach a uaktywniają się lawina tematów w okresie gdy wzrasta zainteresowanie zakupem sprzętu. Jak zasady to zasady albo jak brak zasad to brak. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie - skoro komercja tak razi to może wszyscy by wykasowali linki ze stopek, informacje czym sie zjamują, strony www itd.. Jak zasady to zasady albo jak brak zasad to brak. Pozdrowienia

Zasady umieszczania linków w stopkach są w regulaminie i jest to normalny zwyczaj na forach. Ja zanim umieściłem swój podpis przeczytałem odpowiedni punkt. a Ty nie musisz na niego klikać - proste Zauważ, że dyskutujemy tutaj też o kulturze i o tym aby dać odpór chamstwu. A sam masz dobre porównanie co funkcjonowania różnych forów bo jesteś też obecny gdzie indziej. pozdro Wiesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Zacznijmy pisać o nartach - po pierwsze. Po drugie - skoro komercja tak razi to może wszyscy by wykasowali linki ze stopek, informacje czym sie zjamują, strony www itd. Po trzecie może wziąć za łeb prywatnych sprzedawców i usługodawców, którzy nie maja nic do powiedzenie o nartach a uaktywniają się lawina tematów w okresie gdy wzrasta zainteresowanie zakupem sprzętu. Jak zasady to zasady albo jak brak zasad to brak. Pozdrowienia

1. Pisać o nartach możesz w każdym innym dziale tego forum, tu piszemy o zasadach. 2. Podpisy komercyjne są dozwolone w regulaminie. Nikt w tym wątku wcześniej nie podnosił że to jest przesadnie wykorzystywane, mnie to nie razi. 3. Prywatni sprzedawcy są zgrupowani w odpowiednim dziale. Na każdym forum jest taki dział i niech tak zostanie. Zostały zgłoszone do tego zakresu propozycje zmian tutaj http://www.skiforum....-sprzedazy-cena Jeśli masz naprawdę mądre przemyślenia, to napisz je tam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

1. Pisać o nartach możesz w każdym innym dziale tego forum, tu piszemy o zasadach. 2. Podpisy komercyjne są dozwolone w regulaminie. Nikt w tym wątku wcześniej nie podnosił że to jest przesadnie wykorzystywane, mnie to nie razi. 3. Prywatni sprzedawcy są zgrupowani w odpowiednim dziale. Na każdym forum jest taki dział i niech tak zostanie. Zostały zgłoszone do tego zakresu propozycje zmian tutaj http://www.skiforum....-sprzedazy-cena Jeśli masz naprawdę mądre przemyślenia, to napisz je tam

To jest forum narciarskie i zasady na nim panujące mi odpowiadają. razi mnie natomiast zawracanie WIsły kijem po raz kolejny wałkowane. Nie imputuje Ci głupoty więc prosże o to samo. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc To jest forum narciarskie i zasady na nim panujące mi odpowiadają. razi mnie natomiast zawracanie WIsły kijem po raz kolejny wałkowane. Nie imputuje Ci głupoty więc prosże o to samo. Pozdro

Mitek, szacunek dla Ciebie za posty o nartach, ale nie musisz się wypowiadać w każdej ciekawej dyskusji :-) Podaj jakieś argumenty, bo ja nie rozumiem co Ci się nie podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mitek, szacunek dla Ciebie za posty o nartach, ale nie musisz się wypowiadać w każdej ciekawej dyskusji :-) Podaj jakieś argumenty, bo ja nie rozumiem co Ci się nie podoba.

Nie muszę i sie nie wypowiadam jeżeli dyskusja mnie nie dotyczy albo mówi o rzeczach na których się nieznam lub mnie nie interesują. Tutaj natomiast pare osób próbuje tworzyć standardy, regulaminy którym - jak rozumiem maja sie podporzeądkować wszyscy. Jestem przeciwnkiem wszelkich rugulaminów i w bezczelny sposób to na głos wypowiadam. Pozdrowienia serdeczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tutaj natomiast pare osób próbuje tworzyć standardy, regulaminy którym - jak rozumiem maja sie podporzeądkować wszyscy.

całkiem źle rozumiesz - chcemy aby z powrotem obowiązywała tutaj kultura i ograniczyć marketing do właściwego miejsca - gdzie tu widzisz nowe zasady? Że "buty trzeba wytrzeć" i "przestać siorbać" takie to dziwne??? Chcę aby było normalnie a nie prostacko-buracko-frustracko

Cześć Jestem przeciwnkiem wszelkich rugulaminów i w bezczelny sposób to na głos wypowiadam. Pozdrowienia serdeczne

Jakiś neo-Kropotkin czy co??? :D Pozdro Wiesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem źle rozumiesz - chcemy aby z powrotem obowiązywała tutaj kultura i ograniczyć marketing do właściwego miejsca - gdzie tu widzisz nowe zasady? Że "buty trzeba wytrzeć" i "przestać siorbać" takie to dziwne??? Chcę aby było normalnie a nie prostacko-buracko-frustracko

Wiesiek rozumiesz to:

To jest forum narciarskie i zasady na nim panujące mi odpowiadają.

w kontekście tego:

Jestem przeciwnkiem wszelkich rugulaminów i w bezczelny sposób to na głos wypowiadam.

????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) .... Reasumując: bezkarnie obrażany na PW i w postach, atakowany komercją w większości działów, przestałem się utożsamiać z tym miejscem! Wujot, Gordasz, Moris, Andrzej57, Bocian74, Harpia i sporo innych, również. SZKODA!!! Przełączam się na odbiór! Pozdr Maciek

Potwierdzam - jestem na "odbiorze" już kilka miesięcy, sądzę, że pozostanę "niepisaty" jeszcze jakiś czas. Mam nadzieję, że przetrwamy zarówno spamowanie jak i chamstwo, a po odpowiedniej ignorancji forum wróci do normalności. Też zauważyłem, że merytorycznych dyskusji jest jak na lekarstwo - czy tego chcieliśmy? PS - lista "Ignorowanych" ma się dobrze. Pozdrawiam, M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyśleliście Koledzy, że po latach napisano już wszystko, co o jeździe napisać można? Wszak technika jazdy, nie zmienia się tak szybko jak informatyka. O czym można pisać po raz setny, gdy zadawane są te same pytania, a filmy z jazdy prezentują zawsze ten sam poziom? Każde forum tematyczne ma swój okres wzrostu, stabilizacji i stagnacji, przeradzającej się w upadek. Rzeczą naturalna jest, że na początku, pasjonaci ciągną poziom do góry. Potem zwiększająca się liczba użytkowników wpływa tylko i wyłącznie negatywnie na poziom merytoryczny dyskusji. Wczorajsi pytający dziś są ekspertami a dawni eksperci szydercami. Do tego dochodzi gromadka wiecznych kontestatorów i cała masa "wszystkowiedzących cwaniaczków". Oddzielną grupą są komercyjni, którzy chcą wycisnąć maksimum korzyści finansowych. W końcu prowadzą biznes i każda sposobność jest dobra, by zarobić. Pozostaje mała grupka idealistów, z rzadka okraszona prawdziwymi ekspertami w typie NIKO130. Jest jeszcze rodzynek (fredo) co w dosadny sposób napisze, że "g.wno śmierdzi" i zbierze joby od wszystkich. Taka już rola Błazna na dworze. A sam dwór? No cóż. Wszystko zależy od intencji gestora forum i przebiegłości moderatorów. Więc by cokolwiek zmienić, należy ograniczyć ilość użytkowników (co nie jest na rękę gestorowi) albo chwycić za mordę zarówno gawiedź jak i dwór. Inaczej to równia pochyła... Pozdrawiam, radcom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wiesiek rozumiesz to: ....w kontekście tego: ....????

Wybacz Maciek ale nie znosze takich postów. Piszesz: "Zobacz Wiesiek jaki kretyn? Zabawne nie?" Więc ja wole jak Fredi napisze mi po prostu : "Mitek nie bądź kretyn nie pisz .... itd." a nie w sposób zawoalowany szukając zrozumienia u tych których masz nadzieje uważać za sojuszników. Jeżeli ta "kultura" ma polegać na takim postępowaniu to tym bardziej jestem przeciw. Jestem zwolennikiem for niemoderowanych - zawsze to pisałem i zdania nie zminiłem. Co do Skiforum to: - dział "analiz" czy też porad dotyczących techniki ma się całkiem dobrze a "lamerska jazda" to określenie które weszło do kanonów. - uwielbiam prywatne wycieczki, niemalże czekam jak ktoś wysunie jakąś niesmaiłą sugestię dotyczącą mojej inteligencji lub tego mim była moja mama - wtedy sie rozwijam. - nigdzie nie zauważyłem, jakiejś "agresywnej promocji", po prostru polska rzeczywistość - bluzgi na PW sa godne jedynie zwykłego śmiecia - tutaj nie ma co przyzwalać lub nie. - nigdy nie utorzsamiałem sie z jakimkolwiek forum. Przestalem nawet organizować zawody aby nie byc ze SkiForum kojarzony, Dla mnie to forum nigdy nie mailo, żadnej "Magii", żadne forum dla mnie nie ma magii bo jej miec nie może po prostu. Bo to tylko forum więc nie ma co się napinac rozdzirać szat, dobudowywac ideologii itd. Nie chcesz nie pisz, nauczyłem się przez te pare lat, że taka deklaracje czy też manifestację przecietny forumowiczma głęboko w d.. Pisanie na forum mnie bawi i tyle i będę pisał dopóki bawic mnie będzie. Co więcej - i to dośc ciekawe - pomimo wielu kontrowersyjnych wpisów i nielekkich słow, które na forach napisałem , nigdy nie zdarzył mi się dostac obraającego mnie w jakikolwiek sposób priva. Choc tak sie staram i cały czas mam nadzieję, ze przyjdzie. Dystans koledzy, dystans..... Pzdroweinia serdeczne PS Mam nadzieję, że juz nic nie zdoał mnie sprowokować do pisania w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...