Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Stok Narciarski Konary

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 sally67

sally67

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1140 postów
  • Na forum od: 03.2010
482
  • Umiejętności: 2
  • PODKARPACIE

Napisano 12 marzec 2013 - 18:15

Stok Narciarski Konary k/ Klimontowa

http://stok-konary.pl/

Niewielki stok 480 metrów, różnica poziomów to 80 metów z oświetleniem do 21.00

35km od Tarnobrzega i 35km od Sandomierza

Pomału  rozwija się .Na razie jest wypożyczalnia ,nowy bar.W pszyszłym planują podnieść stok o 3m ,ma być też serwis narciarski i podobno nowa trasa (problem ponoć niestety z wykupieniem ziemi przyległej do wyciągu wg nieoficjalnych informacji )

• robertw podziękował za tę wiadomość

".... Przyjdzie taki moment, że będziesz patrzyła w jakim kierunku "rzucić ciało". Narty pójdą za Tobą poslusznie. ...."  Niko130

#2 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 834 postów
  • Na forum od: 09.2010
273
  • Umiejętności: 3
  • Kielce

Napisano 12 marzec 2013 - 22:23

Nie znam, nie byłem ale kibicuje nowemu miejscu do szusowania na nartach.

Moja jazda

Łączę zmiany kierunków w jeździe 'pługiem' w lewo i prawo oraz swobodnie zatrzymuje się na łagodnej, zielonej trasie. :D

#3 anuśka

anuśka

Użytkownik

• PipPip
  • 122 postów
  • Na forum od: 10.2010
27
  • w-wa

Napisano 13 marzec 2013 - 10:26

Patrzyłam tam kilka razy w tym sezonie na kamerkę. Tłumów nigdy nie było, a nawet powiedziałabym, że kilka osób na stoku. Nie wiem, jak w szczycie czyli w weekend koło południa, bo akurat wtedy nie zaglądałam.
Z Warszawy też całkiem niedaleko - trochę ponad 200 km, raptem 25-30 km dalej niż pozostałe stoki w świętokrzyskiem. Trzymam za nich kciuki, niech się rozwijają :)

#4 Ado

Ado

Użytkownik

• PipPip
  • 279 postów
  • Na forum od: 11.2006
76

Napisano 13 marzec 2013 - 11:24

Byłem na tym stoku. Stok jest dość fajny. Na początku lekko nachylony pod koniec mała ścianka. Cały czas można jechać bez odpychania kijami. Wg. wysokościomierza w moim telefonie to nie ma tam 80 m przewyższenia (najwyżej jakieś 60+). Takie taż mam odczucia jako doświadczony narciarz. Stok ma ok 400 m (480 to jak się mocno kręci). Ale cóż naciągnie wymiarów stoków to praktyka nagminna. Jednak zdecydowanie pozytywne miejsce. Na miejscu jest gdzie w cieple zjeść i skorzystać z WC. Bardzo chciałbym mieć taką górkę w promieniu godziny jazdy od domu.

#5 sally67

sally67

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1140 postów
482
  • PODKARPACIE

Napisano 13 marzec 2013 - 11:39

Do nauki super i do poćwiczenia i poruszania się po pracy super ...no i ogólnie na bóla bo do gór trochę dalej .
Z Warszawy troche daleko, bliżej jest Szwajcaria Bałtowska .
W tygodniu nie ma ludzi ,w weekendy w sezonie sporo ludzi ale teraz nie.

Byłam wczoraj - 5 osób i cały stok nasz :D a przez co najmniej pól godziny jeździłam sama :) Dzisiaj śnieg dosypał.

".... Przyjdzie taki moment, że będziesz patrzyła w jakim kierunku "rzucić ciało". Narty pójdą za Tobą poslusznie. ...."  Niko130

#6 Sylvek

Sylvek

Użytkownik

• PipPip
  • 255 postów
  • Na forum od: 02.2010
53
  • Umiejętności: 5
  • Kielce

Napisano 13 marzec 2013 - 11:57

Nie znam, nie byłem ale kibicuje nowemu miejscu do szusowania na nartach.

Ja bym powiedział, że jeżeli chodzi o parametry stoku to podobny trochę do Niestachowa zarówno długością jak i nachyleniem. Ukształtowanie wygląda następująco: najpierw płasko, potem troszkę ostrzej i już jesteśmy na dole ;) Ogólnie stok dość przyjemny - rodzinny. Co do infrastruktury to się nie wypowiadam bo to dopiero raczkujący ośrodek - choć nie wiem jak w tym roku bo ja byłem w zeszłym :)

Edit:

Na razie jest wypożyczalnia ,nowy bar.

No to już się zmieniło w porównaniu do roku ubiegłego bo był tylko namiot z ławkami i stołami :)

pozdr
Sylvek

Użytkownik Sylvek edytował ten post 13 marzec 2013 - 12:05

#7 sally67

sally67

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1140 postów
482
  • PODKARPACIE

Napisano 13 marzec 2013 - 12:20

Ja bym powiedział, że jeżeli chodzi o parametry stoku to podobny trochę do Niestachowa zarówno długością jak i nachyleniem. Ukształtowanie wygląda następująco: najpierw płasko, potem troszkę ostrzej i już jesteśmy na dole ;) Ogólnie stok dość przyjemny - rodzinny. Co do infrastruktury to się nie wypowiadam bo to dopiero raczkujący ośrodek - choć nie wiem jak w tym roku bo ja byłem w zeszłym :)

Edit:

No to już się zmieniło w porównaniu do roku ubiegłego bo był tylko namiot z ławkami i stołami :)

pozdr
Sylvek

Wypozyczalnia tez była -to był ten srebrny barak jak sie schodziło na dół do stoku :)
Namiot jeszcze stoi i ławki też ;) ale nowa knajpka już jest choć wczoraj było wszystko zamknięte ...jeden pan był od wszystkiego ale nie dziwne ..w weekend pewnie otworzą.

W wypożyczalni Atomic ,widziałam też Volk ale nie serwisowane jeszcze więc ich nie wypożyczają na razie.Które roczkniki nie wiem.
Aha i jeszcze droga dojazdowa na parking wyłożona płytami bo wczesniej była polna.

#8 Sylvek

Sylvek

Użytkownik

• PipPip
  • 255 postów
  • Na forum od: 02.2010
53
  • Umiejętności: 5
  • Kielce

Napisano 13 marzec 2013 - 12:28

Wypożyczalnia była. Były też toalety. Droga rzeczywiście była fatalna. Dobrze, że coś robią - im więcej miejsc do nartowania tym lepiej ;)

pozdr
Sylvek

#9 prawdziwek2

prawdziwek2

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 02.2014
2

Napisano 14 luty 2014 - 19:23

Muszę wam powiedzieć Panowie i Panie ewentualnie że teraz się na tym stoku dużo zmieniło. Droga dojazdowa - miodzio po prostu, bar jest konkretny i dobrze wykończony. Ściana od strony stoku to prawie jedno wielkie okno dzięki czemu  można podziwiać zjeżdżających  :) no i wypożyczalnia teraz jest już konkretna, to już nie ten barak co kiedyś :lol:    Co prawda ceny spore ale ja osobiście jeżdżę na karnet wieczorowy który kosztuje 40zł za 4h - najbardziej korzystna opcja. ;)   Oczywiście są karnety czasowe jak i punktowe  :)

Patrzyłam tam kilka razy w tym sezonie na kamerkę. Tłumów nigdy nie było, a nawet powiedziałabym, że kilka osób na stoku.

Kamerką radze się nie sugerować gdyż przez nią widać tylko 1/5 trasy  :D ale w sumie sam się na niej na początku łapałem  :D

W tym sezonie stok prawie na okrągło był "zapchany" rzadko chodził tylko jeden wyciąg, niemalże cały czas dwa dostarczały ludzi na górę  :D

Bardzo lubię ten stok a szczególnie że mieszkam niecałe 10 minut jazdy samochodem od niego  B)

Osobiście polecam  :)

#10 sally67

sally67

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1140 postów
482
  • PODKARPACIE

Napisano 14 luty 2014 - 20:00

Muszę wam powiedzieć Panowie i Panie ewentualnie że teraz się na tym stoku dużo zmieniło. Droga dojazdowa - miodzio po prostu, bar jest konkretny i dobrze wykończony. Ściana od strony stoku to prawie jedno wielkie okno dzięki czemu  można podziwiać zjeżdżających  :) no i wypożyczalnia teraz jest już konkretna, to już nie ten barak co kiedyś :lol:    Co prawda ceny spore ale ja osobiście jeżdżę na karnet wieczorowy który kosztuje 40zł za 4h - najbardziej korzystna opcja. ;)   Oczywiście są karnety czasowe jak i punktowe  :)

Kamerką radze się nie sugerować gdyż przez nią widać tylko 1/5 trasy  :D ale w sumie sam się na niej na początku łapałem  :D

W tym sezonie stok prawie na okrągło był "zapchany" rzadko chodził tylko jeden wyciąg, niemalże cały czas dwa dostarczały ludzi na górę  :D

Bardzo lubię ten stok a szczególnie że mieszkam niecałe 10 minut jazdy samochodem od niego  B)

Osobiście polecam  :)

Jeszcze w tym sezonie nie byłam ...a tu śniegu coraz mniej.SZkoda ,że nie udało się podnieść stoku tak jak było w planach.

#11 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 834 postów
  • Na forum od: 09.2010
273
  • Umiejętności: 3
  • Kielce

Napisano 24 styczeń 2017 - 10:03

Następni fantaści. Druga trasa długości 750 m, mierzona chyba z dojazdem przez Iwaniska :D :P

Moja jazda

Łączę zmiany kierunków w jeździe 'pługiem' w lewo i prawo oraz swobodnie zatrzymuje się na łagodnej, zielonej trasie. :D