Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#81 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 947 postów
  • Na forum od: 02.2009
489
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 19 styczeń 2018 - 15:33

MOCNO z TYŁU ? : ))

W tym temacie to ja tylko rower i basen więc mozna powiedzieć, że nawet nie wystartowałem ; ))

Choc ze staniem na jednej nodze z zamkniętymi oczami nie mam problemów. Ćwiczyłem z dotykaniem nosa przed wakacjami w USA : D

Ale fajnie wiedzieć !

#82 paker

paker

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 02.2018
0
  • Umiejętności: 1

Napisano 24 luty 2018 - 10:20

Mi też się przyda to info :) Dzięki wielkie :)

#83 wuj_Tarabuk

wuj_Tarabuk

Nowy użytkownik

• 13 postów
  • Na forum od: 11.2017
0

Napisano 21 marzec 2018 - 13:33

Najważniejsze to odpowiednia rehabilitacja.

#84 izou

izou

Użytkownik

• Pip
  • 40 postów
  • Na forum od: 02.2016
3

Napisano 12 grudzień 2018 - 11:13

Wiele osób pewnie długo będzie się zastanawiało czy po danym urazie będzie w stanie jeździć na nartach, jednak bardzo duże znaczenie ma tutaj rehabilitacja:

Polecam nie oszczędzać na tym i zapisać się do dobrego rehabilitanta. Nawet prywatnie. Zapłacicie trochę wiecej ale taka osoba pokaże Wam jakie cwiczenia powinniście wykonywać w domu tak aby wrócić do pełnej sprawności.

Warto jest się również zastanowić nad opaską kompresyjna. Opaski takie mają bardzo dobry wpływ na stawy z uwagi na to, ze mają one bardzo dobre działanie ochraniające i stabilizujace. O ile jest to opaska dobrej firmy.  Jak tutaj https://www.os1st.pl

#85 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 947 postów
489
  • Warszawa

Napisano 12 grudzień 2018 - 12:07

Kilka dni temu w Livigno widziałem grupę niewidzących. Grzali aż miło. Nic mnie już nie zdziwi. Ludzi po amputacji kończyny jeździ cała masa. Siła woli i chęć życia działa cuda, 

#86 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12947 postów
  • Na forum od: 11.2007
7821
  • Warszawa

Napisano 22 grudzień 2018 - 08:43

Kilka dni temu w Livigno widziałem grupę niewidzących. Grzali aż miło. Nic mnie już nie zdziwi. Ludzi po amputacji kończyny jeździ cała masa. Siła woli i chęć życia działa cuda, 

Cześć

To trochę nie tak. Miałem okazję trochę przebywać z naszymi paraolimpijczykami - narciarzami. To my, ludzie na oko zdrowi, mamy wypaczony obraz, na oko, niepełnosprawnych, jako ludzi chorych potrzebujących na każdym kroku pomocy, opieki. Wciskamy im to na siłę i jeżeli nie są dość asertywni by nam powiedzieć, żebyśmy się odwalili ze swoją litością, że poradzą sobie sami bez problemu to w końcu uwierzą, że samodzielnie są do niczego. Niepełnosprawność tkwi tylko i wyłącznie w psychice i nie raz ludzie na oko w pełni sił są bardziej niepełnosprawni niż niejeden jednonogi.

Pozdrowienia

#87 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2837 postów
  • Na forum od: 11.2008
3561
  • Wrocław

Napisano 22 grudzień 2018 - 15:12

Cześć

To trochę nie tak. Miałem okazję trochę przebywać z naszymi paraolimpijczykami - narciarzami. To my, ludzie na oko zdrowi, mamy wypaczony obraz, na oko, niepełnosprawnych, jako ludzi chorych potrzebujących na każdym kroku pomocy, opieki. Wciskamy im to na siłę i jeżeli nie są dość asertywni by nam powiedzieć, żebyśmy się odwalili ze swoją litością, że poradzą sobie sami bez problemu to w końcu uwierzą, że samodzielnie są do niczego. Niepełnosprawność tkwi tylko i wyłącznie w psychice i nie raz ludzie na oko w pełni sił są bardziej niepełnosprawni niż niejeden jednonogi.

Pozdrowienia

To tylko Ci się zdaje. W Polsce jest około 12-14% (to zależy jak pracują komisje lekarskie) niepełnosprawnych. To ludzie w ciężkich chorobach (np cukrzyca), ofiary chorób krążenia, niedowidzący i niewidzący, niesłyszący czy też bardzo wielu, z chorobami neurologicznymi. Z reguły nie widzisz ich na ulicach bo z trudem żyją i poruszają się, i na narty ich w większości by nie było stać. 

Ci niepełnosprawni, których uraz ogranicza się do narządów ruchu ale poza tym nic im nie dolega i są młodzi bądź mieli czas na przystosowanie się do niepełnosprawności (plastyczność mózgu) to stosunkowo niewielka część z wielomilionowej (tak) rzeszy.

Pozdro

Wiesiek

• gajowy01 podziękował za tę wiadomość

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#88 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
4204
  • KRK

Napisano 22 grudzień 2018 - 15:21

, i na narty ich w większości by nie było stać. 

Przepraszam jeśli urazi kogoś moje spostrzeżenie.

Prawie zawsze na miejscach parkingowych dla niepełnosprawnych pod hipermarketami stoją "fury" powyżej 2oo K.

O co chodzi?

Zacząłem się zastanawiać czy nie obciąć sobie np. małego palca przy stopie.

#89 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12947 postów
  • Na forum od: 11.2007
7821
  • Warszawa

Napisano 22 grudzień 2018 - 15:41

To tylko Ci się zdaje. W Polsce jest około 12-14% (to zależy jak pracują komisje lekarskie) niepełnosprawnych. To ludzie w ciężkich chorobach (np cukrzyca), ofiary chorób krążenia, niedowidzący i niewidzący, niesłyszący czy też bardzo wielu, z chorobami neurologicznymi. Z reguły nie widzisz ich na ulicach bo z trudem żyją i poruszają się, i na narty ich w większości by nie było stać. 

Ci niepełnosprawni, których uraz ogranicza się do narządów ruchu ale poza tym nic im nie dolega i są młodzi bądź mieli czas na przystosowanie się do niepełnosprawności (plastyczność mózgu) to stosunkowo niewielka część z wielomilionowej (tak) rzeszy.

Pozdro

Wiesiek

A Ja Ci mówię, że to stan świadomości. Pamiętam chłopaka z jakiejś podandrychowskiej wsi, który dojeżdżał codziennie PKS na 7.00 na treningi. Pamiętam kolegę, który woził nas maluchem z ronda do Kuźnic bo miał nalepkę inwalidy. Nie przekręcał - miła zdiagnozowana jakąś wrodzona wadę serca i dawano mu góra dwa, trzy lata. Kolega dbał o siebie średnio dopiero jak się dowiedział, że ma bardzo zaawansowaną cukrzycę schudł, zaczął biegać - obecnie biega maratony.

Trzeba chcieć.

Pozdro

#90 FerraEnzo

FerraEnzo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 960 postów
  • Na forum od: 08.2017
637
  • Umiejętności: 6
  • Kraków

Napisano 22 grudzień 2018 - 16:03

Prawie zawsze na miejscach parkingowych dla niepełnosprawnych pod hipermarketami stoją "fury" powyżej 2oo K.

A po zakupach do takiej fury wsiada wytapirowana blondi, która w swoim mniemaniu jest pępkiem świata. Jak nie ma plakietki za szybą to lepisz karnego ku**sa lub dzwonisz gdzie trzeba i po sprawie.

Była kiedyś fajna akcja w mediach, ze sloganem coś a'la "zająłeś miejsce dla niepełnosprawnych, weź ich kalectwo".

A z tym obcięciem palca mam nadzieję, że żartowałeś.

• Harpia podziękował za tę wiadomość

#91 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
4204
  • KRK

Napisano 22 grudzień 2018 - 18:08

Oczywiście, że całość posta to żart.

Wkurzają mnie te blondi ale często są to także mężczyźni.

Chyba nie ma na nich siły bo parkingi są prywatne.

Kiedyś słyszałem o informacyjnych, ponacinanych  naklejkach ( na wzór winiety ) na przednią szybę aut takich cwaniaków zasłaniających całkowicie widok i uniemożliwiających jazdę oraz składających się kilkuset części.

Po przeczytaniu godzina odklejania :)

#92 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 877 postów
  • Na forum od: 03.2016
1083
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano 22 grudzień 2018 - 20:10

Panowie, tylko czasem pozory mylą. Często wiozę mojego teścia do lekarza (zaawansowana choroba parkinsona, stan po NZK, upośledzenie neurologiczne) - żadnego z tych schorzeń nie widać jak siedzi na miejscu pasażera. 

Jak parkuję swoje auta na miejscu dla niepełnosprawnych (na tanie raczej nie wygląda) przechodnie chcą minie zabić spojrzeniem. Jakież jest ich zdziwienie jak wypakowuję wózek inwalidzki z bagażnika i sadzam na nim teścia.

To tak zanim zaczniecie pisać kolejne komentarze.

Pozdrawiam

#93 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1433 postów
  • Na forum od: 02.2007
1106
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 22 grudzień 2018 - 20:13

Przepraszam jeśli urazi kogoś moje spostrzeżenie.

O co chodzi?

Zacząłem się zastanawiać czy nie obciąć sobie np. małego palca przy stopie.

Kolegę będącego adwokatem po operacji stabilizacji kręgosłupa lędźwiowego uznano za częściowo niepełnosprawnego. Przez kilka lat korzystał z niebieskiej nalepki na szybie i tym samym prawa do parkowania na kopertach. Musiało to niektórych doprowadzić  do furii bo w ramach pooperacyjnej rehabilitacji praktycznie "przeprowadził się" na siłownie i "na oko" nie wyglądał na niepełnosprawnego w jakikolwiek sposób. System zadziałał - wezwano go na kontrole, cofnięto uprawienia...

#94 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 947 postów
489
  • Warszawa

Napisano 23 grudzień 2018 - 15:40

To trochę nie tak. Miałem okazję trochę przebywać z naszymi paraolimpijczykami - narciarzami. To my, ludzie na oko zdrowi,

Masz rację z tym, że baaaardzo dużo siedzi w psychice. Ale to byli niewidomi !

#95 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9311 postów
  • Na forum od: 09.2006
3565
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 24 grudzień 2018 - 10:58

Masz rację z tym, że baaaardzo dużo siedzi w psychice. Ale to byli niewidomi !

tzn niewidomi nie maja psychiki??????????????????????????????????

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#96 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 947 postów
489
  • Warszawa

Napisano 24 grudzień 2018 - 12:26

Nie.

To znaczy, że nawet z niebywale silną psychiką jeździć na nartach po czarnych trasach bez wzroku to niebywałe osiągnięcie. IMHO oczywiście.

#97 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4437 postów
  • Na forum od: 03.2006
2364

Napisano 24 grudzień 2018 - 12:38

Niewidomi nie zawsze znaczy w 100% i od urodzenia.

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#98 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 947 postów
489
  • Warszawa

Napisano 24 grudzień 2018 - 13:03

Jedna osoba od urodzenia i w 100%, druga od 20 lat, reaguje na światło ale nie widzi kształtów. Jeżdżą od 20 lat. Para.

I tak sobie myślę co ja czuję tak tuż przed zmrokiem we mgle, bez kontrastu gdy nie widzę struktury stoku ...