Skocz do zawartości

Jeseniki - gdzie dobrze zjeść po nartach?


Iru

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo że po nartach zjeść trzeba. Co polecacie? Gdzie jadacie? Ja od lat jeżdżę do U Petra. Nie jest może wykwitnie ale smacznie i porcje dość solidne. Knajpka mieści sie przy wjeździe do Jesenika od strony Ramzowej. Na samym początku obwodnicy kierujemy sie na Jesenik i za jakieś 2 km po lewej stronie mamy wjazd. Kiedyś był tam większy ruch ale od czasu wybudowania obwodnicy obroty im pewnie spadły. Nie ma dużo ludzi, często można spotkać tam jadających tubylców, ciekawy wystrój, pomocna obsługa. Polecam stek ze szpinakiem, serem oraz z plackami ziemniaczanymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wyznacznik ilości aut na przyknajpianym parkingu, szczególnie na (o)polskich blachach mówi jedynie o sile promocji i skuteczności marketingu danego lokalu, co wcale nie musi się przekładać na jakość/ cenę. Takim przykładem właśnie jest lokal " U Petra" v Lipovych Laznich. Plastikowa cepelia nie mająca nic wspólnego z tradycyjną czeską kuchnią. Tam się "stołują" TYLKO Polacy, i to ... mega drogo. Czesi omijają takie "oryginalne" lokale szerokim łukiem. Znajdziesz takie lokale i po drodze do Polski i w samym Jeseniku. Po prostu rozglądaj się, gdzie chodzą zwyczajni Czesi i do której hospody. Często ilość aut i ich tablice wskażą Ci dobrą drogę do celu :-) Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 06 luty 2013 - 10:49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat parę takich udało mi sie zwiedzić i jednak zawsze wracałem do Petra. Może miałem pecha, a może to kwestia gustu i smaku. Kiedyś u petra było zawsze pełno Polaków. Teraz to już tylko wspomnienie. Możę podasz jakiś namiar, bo ładnie napisałeś, ale jak człowiek głodny do nie będzie liczył aut i szukał gdzie Czesi wchodzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...