Skocz do zawartości

Byłeś ostatnio na nartach - pochwal się.


spyder

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzisiaj wrocilem z Bad Gastein. Bylem tam od poniedzialku czyli od dnia, w ktorym zaczelo padac. Z dnia na dzien trasy przygotowane coraz lepiej. Najlepsza jazda na czerwonych trasach w Sportgastein totalny brak ludzi i perfekcyjnie przygotowane trasy i mnostwo puchu dla tych co wola poza trasami. Dla tych co wola bardziej urozmaicone trasy polecam bad hofgastein. Ja osobiscie lubie sie "ponudzic" na dlugich przygotowanych czerwonych trasach. W kazda srode w bad gastain polecam nocna jazde od 18:30 do 21:00 polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz na nartach byłem w Białce od 27.12 do 2.01. Wrażenia z wyjazdu nienajgorsze. Wkurzały wielkie kolejki i średnie warunki do jazdy. Mile zaskoczyła mnie modernizacja Banii. Teraz stok jest całkiem szeroki, troszke dłuższy i podczas gdy na Kotelnicy trzeba było czekać 30 min, ja czekałem 10 sek. :) Jutro o 11 wracam z powrotem i będe ostro męczył sprzęt :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na KIczerach koło hotelu Stok i mile się zaskoczyłem,do 11 zero kolejki mimo żę Sobota ,trasa przygotowana mimo dużych nocnych opadow żadnych kamieni czy przetarć ,ceny też ok w weekend 1 wyjazd 3zł a przez tydzień 2.5zł naprawdę chłopcy się przyłożyli.Natomiast odnośnie Soszowa było widać że nie chodzi cały chyba do połowy i nie widziałem ludzi na tych bocznych trasach a spraweę cen pozostwiam beż komentarza.Kolega dzwonił że dobrze przygotowny był Cieńków i Nowa Osada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ze Szczyrku. Rano ludzi pod golgotą pełno ( jeszcze tylu tam nie widziałem ), musiałem stać 20 minut do kasy. Ale na szczęście jak już mi się udało przedostać na juliany sytuacja się poprawiła i można było pojeździć . Co do przygotowania tras to kiepsko. Odniosłem wrażenie, że ratraki za bardzo tam nie jeździły, bardzo szybko tworzyły się muldy. Śnieg bardzo różny naturalny mieszał się ze sztucznym, więc warunki co chwila się zmieniały. Miejscami także spod śniegu wystawały jakieś trawy, za to kamieni nie spotkałem Sam wyjazd uznaję za udany, bo przynajmniej trochę się najeżdziłem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Roahce. Sam stok bardzo twardy z mnóstwem zlodowaciałych miejsc, akurat takie warunki lubię i mi to nie przeszkadzało ale tyle ile dzisiaj gleb zobaczyłem to w księdze Guinnessa zapisać:). Końcówka trasy w miarę miękka (rano), później mulda na muldzie i kamerdolce. Jak na pierwszy raz w sezonie jestem wniebowzięty.:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespodziewanie, za namowa znajomych:cool: wybrałem sie dzisiaj po południu do Puław na Kiczerę, chociaz mam zasadę że> nigdy w weekend na narty<...:rolleyes: . Droga stanowiąca podjazd do wyciągy bardzo sliska-lód, Samochody podjeżdżające pod górke stoja i blokuja przejazd, niektórzy bez łańcuchów na kołach> nie zwyczajni jazdy po lodzie< kręca piruety... i cofają w dół stwarzając zagrozenie dla innych... Pod wyciagiem kolejka, ze:eek: , ale decydujemy sie na kilka zjazdów. Na krzesełku miłe rozmowy z narciarzami którzy przyjechali przed południem i opowiadają, że trzeba było stać w kolejce do wyciągu 30-45 min. Szok:eek: . Śniegu na stoku mało, warunku subiektywnie oceniam na "3", duże połacie oblodzeń, muldy, bokiem ( po prwej stronie) wychodzi trawa, przetarcia, faktycznie to warstwa sniegu +-0-10 cm, no miejscami na grzbietach muld do 20 cm. czyli warynki trudne. Ślizgi za bardzo nie ucierpiały;) Pozdrawiam - Adam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wróciłem z Wierchomli, ale jeździłem tylko wczoraj, bo jakieś choróbsko mnie dopadło i odpuściłem sobie zabawy na śniegu.:( Warunki w piątek były.......DZIWNE!!!! Z jednej strony stok był na „dzień dobry” w fajnym stanie, bo było twardo (ale nie lód) i pierwsze zjazdy odbywały się bez długiego czekania w kolejce, ale stok był najwyżej dostatecznie naśnieżony, co widać na zdjęciach. Na trasie kamienie (w nocy widziałem jak iskry sypały się z pod krawędzi:eek: ), pojedyncze bryły lodu, a po dłuższej jeździe pola lodu i muldy. Znajomi zrelacjonowali mi dzisiejsze warunki jako gorsze niż wczoraj mimo większej ilości śniegu. Tłumaczyli to słabym związaniem śniegu, który zwożony w dół tworzył bardzo szybko muldy. Jeszcze jedno, armatki naparzały nieustannie, więc gogle były cacy.:D

Załączone miniatury

  • IMGP0939.JPG
  • IMGP0940.JPG
  • IMGP0948.JPG
  • IMGP0961.JPG
  • IMGP0962.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wczoraj byłem na nartach:D pierwszy raz w tym sezonie i było nawet niezle. Na Przełęczy Jugowskiej chodził Besterek z dozyć dobrymi warunkami i Rymarz, który był słabo przygotowany i wystawałay kamienie. Dalej pojechałem do Rzeczki, ale nawet nie zaczymywałem sie tam bo duzo osob. Stoki wyglądały dobrze, chociaż na Bartku było widać trochę kamienie. A na sam koniec pojechałem na Wielką Sowę i byłem baro mile zaskoczony.2 km trasy ładnie przygotowane i dosyć dobre ceny karnetów. Karnet od 9 do 13 albo 14 ulgowy 25 narmalny 30 od 14 do 17 tez 25-30 i jeszcze nocne są i w południe jakiś jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłem właśnie z korbielowa, mimo dużej ilości śniegu jednak sporo kamieni. trasy bardzo średnio przygotowane, co więcej? jeżdzić trzeba tyle tylko że sobie człowiek ponarzeka i odwiedzi serwis. myśle że w tym tygodniu będzie dużo lepiej i przygotują trasy jak warszawka przyjedzie na ferie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w Sportgastein totalny brak ludzi i perfekcyjnie przygotowane trasy i mnostwo puchu dla tych co wola poza trasami.

Drops - czy to byl mój błąd taktyczny ?? Byłem w Bad Gastein od 20 do 27.01, a do Sportgastein wybrałem się tylko 2 razy - we wtorek na górze tak wiało że zamknięto górną część gondoli i została tylko dolna czarna trasa - kilka rundek ale ile mozna jeździc w kołko dlatego przeniosłem sie do hoffgastein. W piatek piekna, mroźna pogoda czyste niebo i skrzące się powietrze + te trasy :D - ale ... czy to oznacza ze od wtorku do czwartku jezdziłem w gęstym śniegu w hoffgastein i angertall podczas gdy góra była nad chmurami ?? Jeśli tak to chyba się załamie :D Wczoraj wiało tak, że nawet nie otworzyli gondoli ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis na Wierchomli. Bylem na karnecie od 9 do 17. Na poczatku bylo spoko, malo ludzi przy wyciagu, pierwsze cztery zjazdy na dobrze przygotowanym stoku. Problemy sie zaczely tak kolo 11, nadciagnely masy ludzi, w kolejce trzeba bylo stac po pol godziny. Co gorsze pojawily sie kamienie i lod, a pod koniec muldy. Niby ratrak cos tam jezdzil, ale to i tak nic nie dalo. To wszystko moge jeszcze przezyc, ale armatek juz nie. Od rana nasniezali, ale nie na bok tylko w ludzi na trase. Jak sie przejechalo przez kilka "chmur śniegu" to sie juz nic nie wiedzialo przez gogle. A ten snieg co go armatki produkowaly tak zwalnial na trasie ze masakra. Ogolnei stok dobrze przygotowany, tylko dalej malo sniegu jest. Jezeli otwarza kolejne wyciagi (a to nie nastapi predko, bo nigdzie praktycznie nie ma sniegu) wtedy sie glowny stok rozladuje a tak to w weekend jest tragedia. Moze w tygodniu cos lepiej. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25.12-26.12 Białka T. (Bania i Kańiówka) - w pierwszy dzień chodziło tylko krzesełko na Banii trasa z rana dość dobrze przygotowana pogoda brzydka, dzień drugi - pogoda bajka chodziło krzesło na Banii oraz z godzinnym opóźnieniem krzesło trzyosobowe na Kaniówce. Trasa przygotowana dobrze.:rolleyes: 30.12. Soszów (Wisła-Jawornik) - wyciąg czynny do połowy (cena jakby wyciąg czynny był na całej długości - WSTYD!!!!! ZDZIERCY), stok przygotowany? Hmm!!! chyba dla celów PŚ w narciarstwie alpejskim. Wyślizgany lód.:mad: 7.01 Wielka Racza - Dedovka - śnieg mokry, padający śnieg z deszczem, mgła, ale trasa (niestety tylko niebieska) przygotowana dość dobrze ale te cholerne ceny (karnet pięciowyjazdowy - już dokładnej ceny nie pamiętam ale kwota oscylowała w ok. 600 KSk).:o 26.01 Cieńków (Wisła - Malinka) ok. godz. 13:30 ludzi kilku do wyciągu na trasie również ale kamnieni jak w kamieniołomie. Jeden zjazd a raczej zejście aby nie poniszczyć ślizgów - TRASA TRAGEDIA!!! 27.01 Pilsko (Korbielów) pogoda okropna: wiatr, śnierzyca, mróz. Trasy przygotowanie ponizej średniej - kamienie, korzenie, trawa. Kolej krzesełkowa nieczynna!!!. I Niestety wypadek córki - interwencja GOPR - DZIĘKUJĘ PANI I PANU Z GRUPY GOPR STACJONUJĄCEJ NA PILSKU.:mad: 28.01 Cieńków (Wisła - Malinka) godz. 7:45 jestem na parkingu szybkie przebieranie i jako pierwszy maszeruję pod wyciąg. Trasa przygotowana dość dobrze, jak przyszedłem pod wyciąg to zjeżdzał ratrak. Do godz. 9:00-9:30 super prawie brak kolejek, po w/w godzienie tragedia. Ludzi nie tylko do wyciągu ale i do kasy "kilometrowa". Tylko jeden wyciąg czynny, przy drugim piszą że jest awaria, ciekawe czy w drugiej kasie mają też awarie. Nawet bramka komercyjna była oblegana. Na trasie po ok 1 godz. pokazały się przetarcia i kamienie. Kiedy ok. godz. 11:00 przy kasach pojawiła się jakaś kilkudziesiącio osobowa szkółka narciarska "łebków" w wieku ok. 6-9 lat (tak na oko) to stwierdziłem że trzeba się zbierać do chaty (ale i tak zjechałem 14 razy):P 29.10 Czantoria (Ustroń) - tam się wybieram, ktoś kto tam dył dzisiaj, to niech coś napisze (cena wyjazdu, warunki na trasie itp.):confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylam dzis na Kubinskiej Holi - warunki niezle na dolnej zjazdowce, gorna - mgla byla duza i ograniczona widocznosc - muldki male ale poza tym tez super!!! Polecam ten osrodek - szerokie trasy dla wszystkich - poczatkujacy i zaawansowani :) Co wazne zero kolejek do wyciagu - orczyk i krzeselko :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylam dzis na Kubinskiej Holi - warunki niezle na dolnej zjazdowce, gorna - mgla byla duza i ograniczona widocznosc - muldki male ale poza tym tez super!!! Polecam ten osrodek - szerokie trasy dla wszystkich - poczatkujacy i zaawansowani :) Co wazne zero kolejek do wyciagu - orczyk i krzeselko :)

Bylas prywatnie czy z jakims biurem? Antalek zdaje sie jeszcze tam nie jezdzi. Dobrze wiedziec, ze Kubinskie sa OK, bo to moj ulubiony stok, konkretnie gorna czesc. Pewnie orczyk dalej szarpie na starcie. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja byłem na nowo otwartym stoku w kieleckim, Bałtów. Na stoku jest mało śniegu. Armatki są, ale milczą. W piątek jeszcze mogło być, w niedziele(dzisiaj) tragedia. Nadal mało śniegu, chociaż "armatki" dzielnie łopatami podrzucali śnieg. najpierw na górze, potem na dole. Swoją drogą "armatka" pewnie była zmęczona, więc kilka razy śnieg z łopaty trafiał w narciarza a nie pod narty.. duże kolejki przed orczykami, brak sprzętu w wypożyczalniach.. znajomy z którym przyjechałem czekał 2 godziny na narty...:/ Absolutnie nie śpieszyli włączać nocne oświetlenie, chociaż było ledwo widać. Ceny wysokie. Przed stokiem.. widoczne sa hasła.. "Szwajcaria Bałtowska" - żenada

miejsce niewazne: wazne ze sie najezdzilem wczoraj do oporu: warunki swietne, snieg naturalny, stoki jak 3x zieleniec: czego wiecej chciec????:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...