Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 gustaw3

gustaw3

Nowy użytkownik

• Pip
  • 31 postów
  • Na forum od: 01.2013
0

Napisano 30 styczeń 2013 - 18:32

Witam,
Gdzie pojechać z dzieckiem by nie było tłoku a blisko do wyciągów.
Czy Jurgów jest interesujący czy może bardziej Leśnica.
O miejsca noclegowe teraz trudno, trzeba coś wybrać.

#2 MajorSki

MajorSki

Użytkownik

• PipPipPip
  • 646 postów
  • Na forum od: 01.2010
564
  • Umiejętności: 6
  • Jaworzno

Napisano 30 styczeń 2013 - 18:53

Jakim dzieckiem? małym dużym? dobrze jezdzącym czy uczącym się? a może dopiero co stojącym na nartach? :> pytanie czy Ty tez chcesz jezdzic w tym samym czasie? jezeli tak to jakich tras oczekujesz?

#3 gustaw3

gustaw3

Nowy użytkownik

• Pip
  • 31 postów
0

Napisano 30 styczeń 2013 - 19:11

Dziecko ma 6,5 roku, jeździ już 2 sezon. Daje rade na niebieskich i za instruktorem robi slalom na czerwonych. My też w tym czasie chcemy jeździć. Idealnie było w Małym Cichym ale nie ma tam już miejsc. Dla nas mogą być niebieskie z domieszką czerwonych.
W Bukownie tłok zazwyczaj na mieście. Ale chcemy by było spokojniej ale też jakieś atrakcje dla dzieci.

#4 MajorSki

MajorSki

Użytkownik

• PipPipPip
  • 646 postów
564
  • Jaworzno

Napisano 30 styczeń 2013 - 19:34

Jurgów ma oślą łączkę z małymi orczykami dla dzieci oraz wiekszy orczyk ale ten wiekszy orczyk to ten sam stok co kanapy. Trasy solidne czerwone dosyć ciekawe jeżeli ktoś oczekuje wymagajacych tras. Bukowina ma Rusin-ski bardzo fajny łagodny niebieski bardzo szeroki nawet nie ma tak dużo osób szczegolnie wieczorem, napewno mogę polecic ale moze sie zrobic nudno jak sie tak w kolko jezdzi :P. Bialka... nie wiem jak Kaniowka ale na Kotelnicy moze być sporo osób jednak jeżeli się zdecydujecie to luźniej jest na czerwonej FIS nr 2 oraz czerwonej 6. O ile 2 jest łagodniejsza czerwona to 6 już jest bardzo wymagająca taka solidna czerwona napewno nie dla dziecka :P za to mozna zjechać 7 niebieska nartostradą do Pasieka Express tam juz mniejsz kolejki stok bardzo łagodny mogę polecic dla poczatkujących a osoby ktore chca pojezdzic po stromszym idą na wspomniana 6 :P. W poblizu jest tez Koziniec oraz Litwinka Grapa, bylem na tej 1 jest tam na dole orczyk i dosyć szeroko dla dzieci idealnie na gore wjezdza kanapa 4os trasa niebieska jest lagodna a czerwona jest średnio trudna, ludzi wieczorem mało bez kolejek przy wyciągu. Ogolnie jezeli macie do dyspozycji auto polecam pojezdzic po kilku wyciągach (Bukowina, Bialka, Czarna Gora, Jurgów) ewentualnie mozna szukac miejsca i testować przy małych kameralnych stokach na ktorych są orczyki długość takich stoków to przeważnie do 300m ale macie gwarancje ze bedzie pusto.

Pozdrawiam

#5 gustaw3

gustaw3

Nowy użytkownik

• Pip
  • 31 postów
0

Napisano 30 styczeń 2013 - 22:29

Jeśli chodzi o noclegi czy Jurgów jest warte 50zł za nocleg? . Chodzi mi żeby były jakieś sklepy spożywcze itd. Żeby nie była to dziura na uboczu gdzie nic się nie dzieje. W Białce i Bukowinie o tej porze roku tłok jak na Marszałkowskiej w Wawie. Obok jest też Leśnica, czy warto ?

#6 MajorSki

MajorSki

Użytkownik

• PipPipPip
  • 646 postów
564
  • Jaworzno

Napisano 30 styczeń 2013 - 23:06

W Jurgowie byłem tylko na stoku, Leśnicy nie znam. Ale te miejscowości + Czarna Góra wyglądają mi na spokojne wsie. Białka będzie napewno zapchana już prędzej Bukowina. Byłem na ten weekend i w Bukowinie aż tak wielkiego tłumu nie odczułem. Moze poszukaj czegoś na uboczu Bukowiny? tak zeby jeszcze mozna sie przespacerować (do 1,5km) do ronda a zeby byla spokojna okolica? Ja płaciłem 35zł ale trzeba było wyjść pod górę 200m i nie wjedziesz bez łańcuchów (my zostawialiśmy auto na parkingu przy głównej drodze) blisko szkoły i kościoła(ów) w Bukowinie, domek z ładnym widokiem. A z Bukowiny masz dobrą bazę wypadową do okolicznych miejscowości/stoków.

Pozdrawiam

#7 luceks

luceks

Użytkownik

• Pip
  • 57 postów
  • Na forum od: 09.2007
5
  • Umiejętności: 8
  • Kraków

Napisano 03 luty 2013 - 10:43

Jurgów ma oślą łączkę z małymi orczykami dla dzieci oraz wiekszy orczyk ale ten wiekszy orczyk to ten sam stok co kanapy. Trasy solidne czerwone dosyć ciekawe jeżeli ktoś oczekuje wymagajacych tras.

Jurgów ma też wyciąg z niebieską trasą około 400 m (trasa nr 6). Jeździłem na niej z córką w wieku 6.5 roku i bardzo jej się podobało. Trzeba tylko do niej najpierw dojechać kanapą, bo stok jest po drugiej stronie góry. Trasa jest niebieska bardzo szeroka i mało uczęszczana.