Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

droga do Włoch ( dolomity )

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#81 lobo

lobo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1921 postów
  • Na forum od: 11.2007
1090
  • Umiejętności: 1
  • Trójmiasto

Napisano 07 marzec 2019 - 18:33

Hej, jadę za tydzień, gdzie można elektronicznie kupić przejazd przez Brenner? Można poprosić jakiś link

Możesz płacić kartą lub gotówką na bramce, opcji przedpłaty chyba brak. Można wiedzieć dlaczego chcesz zapłacić awansem?

Witam,

za tydzień wyruszam do Predazzo. Co mi poradzicie. Bo patrzę na prognoże pogody na przełęcz Brenner i ma padać śnieg. Trochę się przeraziłem po obejrzeniu filmiku disaster winter storm brenne rna YT. 

dobrze by było, żeby się płynnie jechało. Bo z Gda}ska chcę jechać na Monachium i dalej prosto czyli prez breen. Monachium chciałem łyknąć koło 5 rano i tu pytanie. Czy jechać, czy pojechać z noclegiem przez Czechy bo taką opcje też rozważam i wtedy wjechać do Włoch ale inna drogą niz Brenner. Możecie coś zasugerować. 

Dzięki i pozdrawiam

Moim zdaniem "opcja niemiecka" jest najwygodniejsza. W marcu nie powinno już być pogodowego amargedonu. Jazda inną trasą niż z Brenner do Ora będzie męcząca i potrwa dłużej.

Pozdrawiam

Początek sezonu 09.01.2019 20 dni na nartach. 

Nie ma to jak w Gardenie! Moja jazda https://youtu.be/0rRTc2geWOI  

#82 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• Pip
  • 82 postów
  • Na forum od: 01.2006
6
  • Umiejętności: 6
  • Poznań

Napisano 07 marzec 2019 - 19:56

Ja do Włoch jadę przez Niemcy do Innsbrucka i potem zjeżdżam z autostrady na drogę 182 i jadę wzdłuż autostrady do przełęczy i dawnego przejścia (są tam teraz sklepy min z odzieżą) i potem na autostradę we Włoszech. Jak nie ma korków na Brenner to jest to opcja dłuższa jak są korki to można oglądać stojące samochody. Jest to przejazd drogą dość kręta i miejscami stromą. Mi przejazd z Insbrucka do granicy zajmuje około 40-50 minut.

#83 Olo1602

Olo1602

Nowy użytkownik

• 21 postów
  • Na forum od: 01.2014
3
  • Kobysewo

Napisano 11 marzec 2019 - 11:22

Ja do Włoch jadę przez Niemcy do Innsbrucka i potem zjeżdżam z autostrady na drogę 182 i jadę wzdłuż autostrady do przełęczy i dawnego przejścia (są tam teraz sklepy min z odzieżą) i potem na autostradę we Włoszech. Jak nie ma korków na Brenner to jest to opcja dłuższa jak są korki to można oglądać stojące samochody. Jest to przejazd drogą dość kręta i miejscami stromą. Mi przejazd z Insbrucka do granicy zajmuje około 40-50 minut.

Patrzę na tą trasę i warte rozważenia. Idzie równolegle. Ale na końcu i tak dojeżdżamy do przełęczy brenner tak? bo innaczej chyba nie przejadę, prawda?

#84 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• Pip
  • 82 postów
  • Na forum od: 01.2006
6
  • Poznań

Napisano 11 marzec 2019 - 12:32

Patrzę na tą trasę i warte rozważenia. Idzie równolegle. Ale na końcu i tak dojeżdżamy do przełęczy brenner tak? bo innaczej chyba nie przejadę, prawda?

W końcu znajdujesz się na przełęczy i potem masz możliwość wjazdu na autostradę już we Włoszech gdzieś z 3 km za granicą. Plus jest taki że omijasz autostradę Brenner czyli jak jest duży ruch to nie czekasz na bramkach i nie płacisz dodatkowo za ten odcinek (coś około 10 euro) można też na przejściu zaplanować przerwę jest tam kilka restauracji i pizzerii no i warto przed granicą czyli jeszcze w Austrii zatankować (po drodze są chyba 3 stacje benzynowe) bo ceny niższe niż we Włoszech