Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

droga do Włoch ( dolomity )

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#61 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6524 postów
  • Na forum od: 02.2008
4653
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 01 luty 2018 - 22:46

W zeszłym roku o 6 rano na Shellu była kolejka po winiety tak na min godzinę stania....

#62 TomeC

TomeC

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 186 postów
  • Na forum od: 01.2012
92
  • Umiejętności: 5
  • Goleniów

Napisano 01 luty 2018 - 23:35

Ja będę jechał z Warszawy.

W pierwszą stronę planuję wyjechać ok. 4 nad ranem w sobotę by dotrzeć ok. 15 16.

Wracać planuję zaś też w sobotę ok. 9.

O korkach pod Monachium słyszałem ale jakby nie było jedzie się cały czas dwupasmówką nie liczą ostatniego odcinku we Włoszech.

A czy ktoś wie w jakich godzinach korki w okolicach Monachium i Kufstein są największe i ile trwają?

Monachium w stronę Włoch najlepiej minąć do 05-06, później zaczyna się korkować do popołudnia (oprócz niedzieli), dalej w stronę Włoch tylko bramki na Brenner (jeśli kupisz elektroniczne - nie czekasz).

W drodze powrotnej Kufstein  powinieneś minąć do 07 później zaczyna się korkować (można ominąć drogą krajową) i następnie Monachium i Norynberga itd.

Tą trasę pokonywałem wielokrotnie i od dłuższego czasu w Alpy jeżdżę nocą (zarówno włoskie i austryjackie)

Goleniów (obok Goleniowa leży Szczecin :D ) - Predazzo nocą 9,5 godz. (1250 km); w ciągu dnia 13-17 godz.

Oczywiście jazda nocą dla tych co potrafią, a dodatkowo zyskujesz jeden dzień na stoku.

Tomek

#63 wapniakos

wapniakos

Użytkownik

• PipPip
  • 179 postów
  • Na forum od: 04.2010
62
  • Umiejętności: 7
  • Katowice

Napisano 02 luty 2018 - 06:00

W zeszłym roku o 6 rano na Shellu była kolejka po winiety tak na min godzinę stania....

no popatrz, a ja od ręki dostałem, Podobnie dwa lata temu i cztery. Trzy sezony stałem jakieś 8, może 9 minut ;-)

[FONT="Comic Sans MS"]Są ludzie, których uprzejmość gorsza jest od bezczelności[/FONT]

#64 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6524 postów
  • Na forum od: 02.2008
4653
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 02 luty 2018 - 06:58

no popatrz, a ja od ręki dostałem, Podobnie dwa lata temu i cztery. Trzy sezony stałem jakieś 8, może 9 minut ;-)

Widocznie ferie się zaczynały. ..
Ta stacja ma dużą zaletę - nie trzeba zbaczac, jest po drodze.

#65 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3394 postów
  • Na forum od: 01.2008
1951
  • Umiejętności: 1
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 02 luty 2018 - 11:53

Jeśli jest ruch, kolejka itd. to można rozważyć jazdę dalej ...ale na lekkim ryzyku :)
Tzn. w okolicy Ostrawy jest stacja "Benzin", też przy drodze i kolejek nigdy nie ma - ale już jakieś 6 km za początkiem płatnej autostrady.

Szczerze mówiąc nigdy nie widziałem policji na tym odcinku, jakiś kontroli itp. - ale gwarancji nie dam, zwłaszcza że latam tam około północy, w ciągu dnia może być inaczej (?).

Ew. można zjechać z drogi, odrobinę wbić się w Ostrawę przed płatną częścią D1 - ale nie badałem takiego wariantu, szczegółów brak.

BTW. to już dawno nie jest Shell, tak dodam z obowiązku, gdyby ktoś wypatrywał - to EuroOil, Antosovice jakby co :)

Autostrada od Ołomuńca do Brna ( i dalej na Bratysławę) to stara betonówka z lat 60tych... raczej nie da sie spac w aucie... ;)

Odgrzebuję starocia bo warto wspomnieć, że to info mocno nieaktualne :) Czesi wyremontowali całą trasę, chwilę im zeszło ale nie ma już nigdzie patataj, patataj :)

Do tego podobno w sierpniu 2018 uzupełnią brakujący kawałek D1 w środku - czyli będzie można pojechać jakoś trasą: Kromeriż - Prerow - Lipnik, czyli skrótem a nie objazdem przez Ołomuniec ...oby tak było - może to kolejny kwadrans bliżej :)

Na dociągnięcie 2 pasów do granicy w Mikulovie póki co nie ma nadziei, AFAIK ...mają jakieś 10 lat opóźnienia :D

Przy okazji, jak wiadomo, Austriacy ładnie podciągnęli 25 km nówki A5 pod Drasenhofen, a brakujące 6 km ma być oddane w przyszłym roku, 2019.

Jazda na Ostrave, Brno, Wiedeń, Loeben, Lienz i Toblach optymalna. Bez korków, szybkimi drogami. W ciagu ostatnich lat testowalem wiele wariantów włacznie z jazdą do Cortiny przez Villach, Udine i Belluno. (...)

Pod warunkiem jazdy za dnia i przy ładnej pogodzie - wtedy piękne widoki Karyntii, Osttirolu, Dolomitów itd - gratis :)
Niestety A2, zwłaszcza w okolicach Grazu itd - bardziej przypomina naszą "zakopiankę" niż austostradę, więc przy gorszej pogodzie jest patologia.
Kiedyś tak jeździłem zawsze do Osttirolu - teraz na ogół wolę zapłacić za tunel pod Taurami, bo jazda jest szybsza i bezpieczniejsza.

#66 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4437 postów
  • Na forum od: 03.2006
2364

Napisano 02 luty 2018 - 13:07

Jezeli wybierzesz przez Cortine to zorientuj sie jaki jest przejazd dalej, o tej porze bywalo roznie.

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#67 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2265 postów
  • Na forum od: 01.2017
823
  • Łódź/Wrocław

Napisano 02 luty 2018 - 13:12

Jeśli jest ruch, kolejka itd. to można rozważyć jazdę dalej ...ale na lekkim ryzyku :)
Tzn. w okolicy Ostrawy jest stacja "Benzin", też przy drodze i kolejek nigdy nie ma - ale już jakieś 6 km za początkiem płatnej autostrady.
Szczerze mówiąc nigdy nie widziałem policji na tym odcinku, jakiś kontroli itp. - ale gwarancji nie dam, zwłaszcza że latam tam około północy, w ciągu dnia może być inaczej (?).

Ew. można zjechać z drogi, odrobinę wbić się w Ostrawę przed płatną częścią D1 - ale nie badałem takiego wariantu, szczegółów brak.

BTW. to już dawno nie jest Shell, tak dodam z obowiązku, gdyby ktoś wypatrywał - to EuroOil, Antosovice jakby co :)

Odgrzebuję starocia bo warto wspomnieć, że to info mocno nieaktualne :) Czesi wyremontowali całą trasę, chwilę im zeszło ale nie ma już nigdzie patataj, patataj :)

Do tego podobno w sierpniu 2018 uzupełnią brakujący kawałek D1 w środku - czyli będzie można pojechać jakoś trasą: Kromeriż - Prerow - Lipnik, czyli skrótem a nie objazdem przez Ołomuniec ...oby tak było - może to kolejny kwadrans bliżej :)

Na dociągnięcie 2 pasów do granicy w Mikulovie póki co nie ma nadziei, AFAIK ...mają jakieś 10 lat opóźnienia :D

Przy okazji, jak wiadomo, Austriacy ładnie podciągnęli 25 km nówki A5 pod Drasenhofen, a brakujące 6 km ma być oddane w przyszłym roku, 2019.

Pod warunkiem jazdy za dnia i przy ładnej pogodzie - wtedy piękne widoki Karyntii, Osttirolu, Dolomitów itd - gratis :)
Niestety A2, zwłaszcza w okolicach Grazu itd - bardziej przypomina naszą "zakopiankę" niż austostradę, więc przy gorszej pogodzie jest patologia.
Kiedyś tak jeździłem zawsze do Osttirolu - teraz na ogół wolę zapłacić za tunel pod Taurami, bo jazda jest szybsza i bezpieczniejsza.

Zjazd na Ostrawe bez konkretnych namiarów to kanał.

#68 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3394 postów
  • Na forum od: 01.2008
1951
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 02 luty 2018 - 13:33

Zjazd na Ostrawe bez konkretnych namiarów to kanał.

A to mapy Google się zepsuły? Dziwne, u mnie działa :) Pierwsza z brzegu

https://goo.gl/maps/UgyBxuFHPo82

8 min (6,6 km)
7 min przy bieżącym natężeniu ruchu

a są kolejne ...2 minuty szukania? :)

Shell
Novinářská ul. 533, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz, Czechy
https://goo.gl/maps/A2gD462hEhE2

Każdy wariant jest lepszy niż potencjalna godzinna kolejka - do tego się odnosiłem.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

#69 wapniakos

wapniakos

Użytkownik

• PipPip
  • 179 postów
  • Na forum od: 04.2010
62
  • Umiejętności: 7
  • Katowice

Napisano 02 luty 2018 - 13:58

Właśnie A2 przez Graz nie cierpię, nie lubię, już nie jeżdżę :-) - może to i patologia ale najlepiej jeździ się mi S6 gdzie w Zeltweg zjeżdżam przez Obdach na Wolfsberg i Griffin lub w innej opcji do końca S6 via Judenburg z przejazdeem przez Murau, Lungau na A10

Jest jeszcze opcja jazdy S6 nie przez Murau tylko na S37 i Klagenfurt ale to i najdalej i najdłużej i opcja tankowania w moim przypadku odpadała

[FONT="Comic Sans MS"]Są ludzie, których uprzejmość gorsza jest od bezczelności[/FONT]

#70 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2265 postów
  • Na forum od: 01.2017
823
  • Łódź/Wrocław

Napisano 02 luty 2018 - 14:14

A to mapy Google się zepsuły? Dziwne, u mnie działa :) Pierwsza z brzegu

https://goo.gl/maps/UgyBxuFHPo82

8 min (6,6 km)
7 min przy bieżącym natężeniu ruchu

a są kolejne ...2 minuty szukania? :)

Shell
Novinářská ul. 533, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz, Czechy
https://goo.gl/maps/A2gD462hEhE2

Każdy wariant jest lepszy niż potencjalna godzinna kolejka - do tego się odnosiłem.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Fakt, wtedy Google nie działał. Mieliśmy Mio.
Słabo było z tymi potencjalnymi miejscami zakupu, a to zamknięte, a to winiet nie mieli, dojechaliśmy w końcu do Dworca PKP.

#71 Fafikk

Fafikk

Użytkownik

• Pip
  • 63 postów
  • Na forum od: 12.2009
1
  • Umiejętności: 6
  • Warszawa

Napisano 03 luty 2018 - 13:24

czy korki w Monachium są również w sobotę od rana do popołudnia?

#72 Fafikk

Fafikk

Użytkownik

• Pip
  • 63 postów
1
  • Warszawa

Napisano 08 marzec 2018 - 23:06

ktoś podpowie gdzie można kupić winietę austriacką jeżeli będę jechał przez MOnachium?

#73 jag24

jag24

Użytkownik

• PipPipPip
  • 740 postów
  • Na forum od: 11.2010
303
  • Pomorze

Napisano 08 marzec 2018 - 23:16

ktoś podpowie gdzie można kupić winietę austriacką jeżeli będę jechał przez MOnachium?

Na każdej stacji benzynowej przy autostradzie tak od 100 km przez Munchen,albo i wcześniej.Tankujesz,kupujesz winietę i wio...

#74 Fafikk

Fafikk

Użytkownik

• Pip
  • 63 postów
1
  • Warszawa

Napisano 10 marzec 2018 - 13:48

Na każdej stacji benzynowej przy autostradzie tak od 100 km przez Munchen,albo i wcześniej.Tankujesz,kupujesz winietę i wio...

dzięki

#75 Marecki123

Marecki123

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 02.2019
0

Napisano 04 luty 2019 - 15:08

W  I  T  A  M

NASZA  WYPOŻYCZALNIA POSIADA :

-  5  X  RENAULT TRAFIC

-  5  X  RENAULT MASTER

Wszystkie nasze pojazdy są nowe 9-cio osobowe w cenie netto 169 zł za dobę za Trafica oraz 179 zł netto za Mastera.

Nie pobieramy opłaty za wypożyczenie przed kontynuacją tylko po zdaniu busa wystawiamy FV przelewową z terminem płatności 7 dni. Nasze busy są komfortowo wyposażone, przystosowane do dalekich podróży, bez limitu kilometrów.

Masz wieczór panieński, kawalerski lub imprezę w plenerze albo grupowy wyjazd służbowy ? Służymy pomocą w wypożyczeniu lub wynajmie komfortowego busa.

Zobacz nas na Facebook-u lub wejdź na naszą stronę http://www.marecki-1stclass.pl

albo zadzwoń 600-777-333 lub 787-733-333.

KORZYSTAŁO  JUŻ WIELU, SPRÓBUJ I TY. ZAPRASZAMY!

#76 Olo1602

Olo1602

Nowy użytkownik

• 21 postów
  • Na forum od: 01.2014
3
  • Kobysewo

Napisano 25 luty 2019 - 11:03

Monachium w stronę Włoch najlepiej minąć do 05-06, później zaczyna się korkować do popołudnia (oprócz niedzieli), dalej w stronę Włoch tylko bramki na Brenner (jeśli kupisz elektroniczne - nie czekasz).

W drodze powrotnej Kufstein  powinieneś minąć do 07 później zaczyna się korkować (można ominąć drogą krajową) i następnie Monachium i Norynberga itd.

Tą trasę pokonywałem wielokrotnie i od dłuższego czasu w Alpy jeżdżę nocą (zarówno włoskie i austryjackie)

Goleniów (obok Goleniowa leży Szczecin :D ) - Predazzo nocą 9,5 godz. (1250 km); w ciągu dnia 13-17 godz.

Oczywiście jazda nocą dla tych co potrafią, a dodatkowo zyskujesz jeden dzień na stoku.

Tomek

Cześć Tomek. Też jadę do Predazzo w sobotę na godz. 13 mogę się kwaterować.  Własnie czytam Twoją odpowiedź bo tez chcę jechać nocą. Jadę z Kobysewa (30 km od Gdańska) chcę ruszyć tak około 18-19 bo mi google map pokazuje 11 godzin do samego Monachium. Radzisz wystartować wcześniej? Do granicy jakieś 4,5 h. Nie wiem, czy jednak gdzieś nie zanocuję, bo jadę z dziećmi... chociaż wolałbym jechać ciągiem. jak mi się w nocy wyśpią to większość trasy mam do rana za sobą... mam jeszcze pytanie co z tymi łańcuchami? mam wszystkie opony zimowe, a na stronie msz.gov.pl piszą że albo opony zimowe albo łańcuchy. Ale w połowie marca to tam chyba drogi w miarę przejezdne co? czy bywa różnie, bo znajomy dzwonił do żony, że w Brenner co dwie godziny inna pogoda...

#77 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 938 postów
  • Na forum od: 02.2009
409
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 25 luty 2019 - 11:31

Nie sądzę, żeby ktokolwiek tam zakładał łańcuchy : DDD

A jak dojechać ? Ja zawsze jadę za google maps pamiętając tylko, że Monachium i Insbruck najlepiej atakować poźną nocą/bardzo wczesnym rankiem.

#78 Olo1602

Olo1602

Nowy użytkownik

• 21 postów
3
  • Kobysewo

Napisano 07 marzec 2019 - 13:29

Tomek

Hej, jadę za tydzień, gdzie można elektronicznie kupić przejazd przez Brenner? Można poprosić jakiś link

#79 Olo1602

Olo1602

Nowy użytkownik

• 21 postów
3
  • Kobysewo

Napisano 07 marzec 2019 - 14:15

Hej, jadę za tydzień, gdzie można elektronicznie kupić przejazd przez Brenner? Można poprosić jakiś link

Witam,

za tydzień wyruszam do Predazzo. Co mi poradzicie. Bo patrzę na prognoże pogody na przełęcz Brenner i ma padać śnieg. Trochę się przeraziłem po obejrzeniu filmiku disaster winter storm brenne rna YT. 

dobrze by było, żeby się płynnie jechało. Bo z Gda}ska chcę jechać na Monachium i dalej prosto czyli prez breen. Monachium chciałem łyknąć koło 5 rano i tu pytanie. Czy jechać, czy pojechać z noclegiem przez Czechy bo taką opcje też rozważam i wtedy wjechać do Włoch ale inna drogą niz Brenner. Możecie coś zasugerować. 

Dzięki i pozdrawiam

#80 TomeC

TomeC

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 186 postów
  • Na forum od: 01.2012
92
  • Goleniów

Napisano 07 marzec 2019 - 18:24

Link poniżej:

https://shop.asfinag.at/pl/

Jednak niestety już nie kupisz, za późno. Można kupować do 18 dni przed wyjazdem (prawo zwrotu + wysyłka).

Tomek