Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zjazd ze sniezki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 bles

bles

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 12.2012
1

Napisano 17 styczeń 2013 - 00:39

Witam,
Szukam osob/osoby, chetnej na maly freeride ze Sniezki, sniegu w tym roku jest sporo. Moze byc niezla przygoda.

#2 Lorenzo

Lorenzo

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 01.2013
0

Napisano 17 styczeń 2013 - 12:16

Właśnie myślałem czy by nie wybrać się z deską na śnieżkę jutro lub w sobotę, ale mam parę pytań.
Ja sobie sam zjazd wyobrażałem jako wejście na piechotę od Wangu na śnieżkę aż starczy sił lub wjechać wyciągiem, a potem zjazd tym samym szlakiem co się wchodziło ale nie wiem czy to jest w ogóle możliwe.

1. Robił ktoś z was to wcześniej ?

2. Czy jedzie się w dół normalnie szlakiem gdzie ludzie chodzą, czy slalomem poza trasą ?

3. Jeżeli slalomem w dół to czy nie ma zagrożenia lawinowego ?

4. Jakie są ewentualne kary za przyłapanie przez leśnika ?

5. Co zabrać ze sobą ?

Ps. Oceniam swoje umiejętności na snowboardzie jako 8/10, więc czy dam radę poza trasą jak nie szlakiem ? Jednak freeride a czarne trasy to jest chyba różnica a doświadczenie w jeździe w puchu mam minimalne. Jednak mam super chęć przygody więc zostawie w razie czego swój numer gg. 7407246.

lub facebook

http://www.facebook....i.5?ref=tn_tnmn

Będę przy komputerze do 14, potem jadę do Wrocławia ponieważ jestem z Gdyni :P Kolejny dostęp do komputera będę miał po 24.00 i nie omieszkam odpisać. Jeżeli będziesz chciał jechać już w piątek, zostaw mi wszystkie inf ze swoim tel na facie lub gg. Pozdrawiam :)

#3 bles

bles

Nowy użytkownik

• 3 postów
1

Napisano 17 styczeń 2013 - 17:04

Mysle ze powinienes poprobwac najpierw, pojezdzic gdzie sie da poza trasami, na roznym sniegu zeby miec pewnosc ze jak juz zaczniesz jechac gdzies gdzie nie bedzie odwrotu, ze gdzies nie utkniesz.

Ja to widze tak zeby wjechac wyciagiem na Kope, potem narty na plecy. Wejscie na sama gore pod schronisko na szczycie i stamtad zjazd. Mysle o czyms takim jak na zdjeciu, ale nie wiem gdzie prowadzi taka trasa, bo nie mam duzego doswiadczenia w karkonoszach. jak sie przypatrzy mocno, to na zdjeciu widac slady ze ktos zjechal.

http://img203.images...zdzesniezki.jpg

#4 radcom

radcom

KNA DZIKOWIEC

• PipPipPipPip
  • 1474 postów
  • Na forum od: 12.2011
1102
  • Umiejętności: 1
  • wałbrzych

Napisano 17 styczeń 2013 - 19:42

Admin, gdzie jesteś? Czy mam napisać d.upa byś zareagował? Toż zjazd ze Śnieżki, wykroczeniem jest...

Pozdrawiam, radcom

#5 pytek23

pytek23

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1021 postów
  • Na forum od: 01.2008
639
  • Swieradow Zdroj oryginalnie

Napisano 18 styczeń 2013 - 00:32

Panowie pamietajcie sprawdzic zagrozenie lawinowe.Bywaly w tych miejscach przykre niespodzianki.

#6 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2857 postów
  • Na forum od: 11.2008
3606
  • Wrocław

Napisano 18 styczeń 2013 - 11:00

Admin, gdzie jesteś? Czy mam napisać d.upa byś zareagował? Toż zjazd ze Śnieżki, wykroczeniem jest...

Pozdrawiam, radcom

Głupoty prawisz - jeśli szlak na Śnieżkę jest czynny to możesz się nim (a także w rozsądnej odległości obok) poruszać.

Ale reszta informacji nie jest już dobra. Po stronie polskiej są dwa szlaki na szczyt. Czerwonym od Domu Śląskiego i na około drogą jubileuszową (niebieski) i dalej czerwonym. Jeśli pierwszy byłby zamknięty co się zdarza to pozostawałby zjazd obok (nad) drogą - na pewno niezbyt atrakcyjny. Nie lekceważyłbym wejścia na Śnieżkę to bardzo specyficzna góra, żywy lód i huraganowe wiatry (200 km/h) i gęste mgły są tu częste. Raki i czekan obowiązkowo.
Ja sam ze Śnieżki zjeżdżałem w kwietniu - na początek na wschodnią stronę. Oczywiście w rozsądnym odstępstwie od szlaku. Bardzo przyjemny zjazd. Później założyliśmy foki i przez czarny grzbiet wróciliśmy na szczyt. Teraz drugi raz - zjechaliśmy do kotła Łomniczki do miejsca gdzie kończyła się dobra jazda. Ten zjazd jest naprawdę fajny ale przypominam to był kwiecień zalegały pola firnu a i oczywiście nie było go tak dużo. Ogólnie to bardzo lawiniasty teren. Z powrotem założyliśmy narty na plecy i na górę weszliśmy "z buta". Na górze foki i poszliśmy dalej. Ogólnie na takie wyrypy polecałbym jednak marzec-kwiecień - dłuższy dzień, bezpieczniej. Technika snowboardowa na Karkonosze też mi się wydaje słaba chyba, że split to OK.
Trudno liczyć na wyrozumiałość parkowych strażników. Ich umocowanie prawne jest potężne - mogą nałożyć grzywnę do 5000 zł a nawet skonfiskować narty. W praktyce mandat 500 zł podobno się zdarza. Czyli ostrożnie i z głową.

Pozdro
Wiesiek

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#7 radcom

radcom

KNA DZIKOWIEC

• PipPipPipPip
  • 1474 postów
1102
  • wałbrzych

Napisano 18 styczeń 2013 - 17:22

Czyżby?

..."11. Narciarstwo zjazdowe, narciarstwo biegowe oraz snowboard może odbywać się wyłącznie na zorganizowanych terenach narciarskich w rozumieniu art. 2 pkt. 13 ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich (Dz. U. nr 208, poz. 1241). Za przygotowanie, właściwe oznakowanie oraz za zapewnienie bezpieczeństwa osobom uprawiającym narciarstwo zjazdowe, narciarstwo biegowe oraz snowboard na zorganizowanych terenach narciarskich odpowiedzialny jest zarządzający zorganizowanym terenem narciarskim, przez co rozumie się osobę fizyczną, osobę prawną lub inną jednostkę organizacyjną nie posiadającą osobowości prawnej będącą właścicielem, użytkownikiem, najemcą, dzierżawcą lub posiadającą inny tytuł prawny do zorganizowanego terenu narciarskiego lub urządzeń transportu linowego lub taśmowego przeznaczonych do transportu osób, przy których znajduje się zorganizowany teren narciarski..."

Pomijając, że w okresie zimowym, szlaki na Śnieżkę w ogóle są zamknięte...

Pozdrawiam, radcom

#8 ketiw

ketiw

Użytkownik

• Pip
  • 30 postów
  • Na forum od: 09.2011
11

Napisano 18 styczeń 2013 - 17:36

http://www.kpnmab.pl...iete-szlaki,255

jest jeszcze coś takiego jak turystyka narciarska i nie ma nic wspólnego ze "zorganizowanym terenem narciarskim"

#9 radcom

radcom

KNA DZIKOWIEC

• PipPipPipPip
  • 1474 postów
1102
  • wałbrzych

Napisano 18 styczeń 2013 - 17:45

Taaa. Powiedz to jak złapią Cię na nartach na zamkniętym szlaku. Bo przecież jak inaczej zjedziesz ze Śnieżki?

Pozdrawiam, radcom

#10 ketiw

ketiw

Użytkownik

• Pip
  • 30 postów
11

Napisano 18 styczeń 2013 - 18:19

"5. Na obszarze Karkonoskiego Parku Narodowego dopuszcza się następujące formy turystyki: turystyka piesza, narciarska, rowerowa i konna"

http://www.kpnmab.pl...pniania-kpn,197

#11 radcom

radcom

KNA DZIKOWIEC

• PipPipPipPip
  • 1474 postów
1102
  • wałbrzych

Napisano 18 styczeń 2013 - 18:30

Watek jest o tym:

"Zjazd ze sniezki
Witam,
Szukam osob/osoby, chetnej na maly freeride ze Sniezki, sniegu w tym roku jest sporo. Moze byc niezla przygoda."

Więc nie wyjeżdżaj mi tu z turystyką narciarską, bo albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, albo nie znasz znaczenia słów używanych "slangu narciarzy po za trasowych". I staraj się czytać regulaminy w całości, nie tylko interesujące kwestie. Musisz też wiedzieć, że w Karkonoszach gdy panują dobre warunki narciarskie (zima) wszystko co powyżej Domu Ślaskiego, jest zamknięte. Tak więc zjazd ze Śnieżki szlakiem czy też po za, jest wykroczeniem. W kwietniu można "szurać" do woli...

Pozdrawiam, radcom

#12 ketiw

ketiw

Użytkownik

• Pip
  • 30 postów
11

Napisano 18 styczeń 2013 - 18:48

Czyżby?

..."11. Narciarstwo zjazdowe, narciarstwo biegowe oraz snowboard może odbywać się wyłącznie na zorganizowanych terenach narciarskich w rozumieniu art. 2 pkt. 13 ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich (Dz. U. nr 208, poz. 1241). Za przygotowanie, właściwe oznakowanie oraz za zapewnienie bezpieczeństwa osobom uprawiającym narciarstwo zjazdowe, narciarstwo biegowe oraz snowboard na zorganizowanych terenach narciarskich odpowiedzialny jest zarządzający zorganizowanym terenem narciarskim, przez co rozumie się osobę fizyczną, osobę prawną lub inną jednostkę organizacyjną nie posiadającą osobowości prawnej będącą właścicielem, użytkownikiem, najemcą, dzierżawcą lub posiadającą inny tytuł prawny do zorganizowanego terenu narciarskiego lub urządzeń transportu linowego lub taśmowego przeznaczonych do transportu osób, przy których znajduje się zorganizowany teren narciarski..."

Pomijając, że w okresie zimowym, szlaki na Śnieżkę w ogóle są zamknięte...

Pozdrawiam, radcom

Mój cytat dotyczy tylko faktu istnienia turystyki narciarskiej co jest w opozycji do twojego cytatu o możliwości uprawiania narciarstwa tylko na zorganizowanych terenach.

Kwestia legalności zjazdu to sprawa odrębna, każdy zainteresowany znajdzie łatwo informacje gdzie może w zgodzie z przepisami się pojawić a gdzie znajdować się niepowinien.

#13 radcom

radcom

KNA DZIKOWIEC

• PipPipPipPip
  • 1474 postów
1102
  • wałbrzych

Napisano 18 styczeń 2013 - 18:57

I gdybyś doczytał to co cytowałeś, to wiedziałbyś, że turystyka narciarska w KPN istnieje tylko na papierze. Bo jak nie lawiny, to siedliska skutecznie uniemożliwiają uprawianie tejże. Taka specyfika Parku. Cieszmy się, że chociaż po Kopie i Szrenicy można jeździć. I żeby tak pozostało, zostawmy Śnieżkę w spokoju. Bo wystarczy jedna decyzja RDOŚ-u i d.upa z nart...

Pozdrawiam, radcom

#14 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2857 postów
  • Na forum od: 11.2008
3606
  • Wrocław

Napisano 18 styczeń 2013 - 19:15

Tutaj jest spis zamkniętych szlaków w Karkonoszach:

http://www.kpnmab.pl...iete-szlaki,255

Jak widać ze Śnieżki będzie można zjeżdżać najprawdopodobniej po 22.03 (jest więc całkiem sporo czasu na zjazd)

I gdybyś doczytał to co cytowałeś, to wiedziałbyś, że turystyka narciarska w KPN istnieje tylko na papierze. Bo jak nie lawiny, to siedliska skutecznie uniemożliwiają uprawianie tejże. Taka specyfika Parku

???

Co autor miał na myśli - nie wiem ale spotykam stada narciarzy biegowych i turowych w górach.
Oczywiście trudno uznać KPN za instytucję przyjazną narciarzom...

Pozdro
Wiesiek

Użytkownik Wujot edytował ten post 18 styczeń 2013 - 19:19

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#15 Qbekbear

Qbekbear

Użytkownik

• PipPipPip
  • 372 postów
  • Na forum od: 12.2007
81
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 18 styczeń 2013 - 19:35

Watek jest o tym:

"Zjazd ze sniezki
Witam,
Szukam osob/osoby, chetnej na maly freeride ze Sniezki, sniegu w tym roku jest sporo. Moze byc niezla przygoda."

Więc nie wyjeżdżaj mi tu z turystyką narciarską, bo albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, albo nie znasz znaczenia słów używanych "slangu narciarzy po za trasowych". I staraj się czytać regulaminy w całości, nie tylko interesujące kwestie. Musisz też wiedzieć, że w Karkonoszach gdy panują dobre warunki narciarskie (zima) wszystko co powyżej Domu Ślaskiego, jest zamknięte. Tak więc zjazd ze Śnieżki szlakiem czy też po za, jest wykroczeniem. W kwietniu można "szurać" do woli...

Pozdrawiam, radcom

Byłem na majówce w Karpaczu w 2011 i też było zamknięte, a niżej szło się po kolana w śniegu :D

#16 radcom

radcom

KNA DZIKOWIEC

• PipPipPipPip
  • 1474 postów
1102
  • wałbrzych

Napisano 18 styczeń 2013 - 23:44

Wujot, przeczytaj pierwszy post w temacie i Będziesz wiedział o co mi chodzi...

Pozdrawiam, radcom

#17 bles

bles

Nowy użytkownik

• 3 postów
1

Napisano 22 styczeń 2013 - 01:34

Akurat to czy to wolno zrobic to jest najmniej istotna rzecz na dlugiej liscie. Szkoda ze na calym swiecie od usa, kanade, przez alpy, po uzbekistan, kirgistan, gruzje uprawiac freeride, tylko w polsce jest wielki problem, jakby okropny narciaz freerider chcial odrazu, zastrzelic wszystkie zyjace Pandy i spowodowac katastrofe tankowca za jednym zamachem.

#18 MarioJ

MarioJ

Frirajder

• PipPipPipPipPip
  • 2023 postów
  • Na forum od: 11.2007
1260
  • Umiejętności: 8
  • Wrocław

Napisano 22 styczeń 2013 - 11:02

Może na początku jakieś przetarcia na innych górkach w Karkonoszach,
a później Śnieżka gdzieś w marcu ... tak jak radzi Wiesiek

#19 radcom

radcom

KNA DZIKOWIEC

• PipPipPipPip
  • 1474 postów
1102
  • wałbrzych

Napisano 22 styczeń 2013 - 16:00

Akurat to czy to wolno zrobic to jest najmniej istotna rzecz na dlugiej liscie. Szkoda ze na calym swiecie od usa, kanade, przez alpy, po uzbekistan, kirgistan, gruzje uprawiac freeride, tylko w polsce jest wielki problem, jakby okropny narciaz freerider chcial odrazu, zastrzelic wszystkie zyjace Pandy i spowodowac katastrofe tankowca za jednym zamachem.

Pand pewnie nie zabije, jednak zjeżdżając "na krechę" ze Śnieżki, może podciąć niezłą lawinę, która narobi dużego bałaganu. Karkonosze to specyficzne góry, niby małe i niepozorne, jednak zagrożenie lawinowe jest olbrzymie. Zjazdy po za trasą możecie poćwiczyć gdzie indziej...

Pozdrawiam, radcom

#20 addict

addict

Użytkownik

• PipPip
  • 148 postów
35
  • Umiejętności: 2
  • Warszawa

Napisano 22 styczeń 2013 - 16:17

poza dyskusja, ale na temat, zapytam z ciekawosci:

czy ze sniezki zeszla kiedys powazniejsza lawina?

w tamtych okolicach kojarze tylko tragedie w bialym jarze w 1968r.

4 sztachety i parapet | facebook | blog | filmy na youtube