Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Trudniejsze trasy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

#121 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6534 postów
  • Na forum od: 02.2008
4702
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 20 kwiecień 2018 - 06:34

Trochę spóźnione do Jana. Akurat mam przerwę. .... ;-)

**POWOLI: tzn nachylenie nie ma KATA nachylenia???? to SA zamienne pomiary. Inaczej nie bylo by tabel przeliczajacych % na stopnie

Chodzi o co innego. Nachylenie nie jest kątem nachylenia. Kąt to stopnie (lub inna miara katowa) a nachylenie to liczba ( bezwymiarowa lub %). Nachylenie ma kąt, ale nim nie jest.

**ok mam uzywac procentow ,kiedy nawet NIE WIADOMO czy to z sinusa czy z tangensa????? - taka dyskusja juz byla , ja dziekuje, skoro nawet nie ma reguly jakim wzorem trygonometrycznym ma sie cos opisac.......

.

Reguła jest jedna. Nachylenie (ew. spadek) liczone jest z tg. I tylko z tg. W inny sposób mogą być liczone odchylenie, wychylenie, pochylenie, uchylenie, schylenie i co tam jeszcze ktoś wymyśli. Pojęcia techniczne muszą być jednoznaczne - i takie są, pomimo pomyslow, by bylo 'łatwiej'.

#122 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9316 postów
  • Na forum od: 09.2006
3581
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 07 maj 2018 - 19:03

Mig: spoznione podziekowania................rozrozniam nachylenie od kata nachylenia - co nie zmienia, ze nachylenie mierzone katem, dla mnie, jest bardziej  "naturalne" I intuicyjne.

A pomieszanie  tangensow z sinusami nie ja wprowadzilem................................................................

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack