Skocz do zawartości

Zjazd na jednej narcie-Jaworzyna


krzyzak06

Rekomendowane odpowiedzi

Tuz po swietach wybieram sie na narty do krynicy i postanowilem,ze zjade z jaworzyny na jednej narcie. Jako ze traktuje ten pomysl calkiem serio to chcialbym sie zapytac jakie cwiczenia polecacie, aby przyzwyczaic noge do takiego wysilku. Przy wzroscie 180 waze 63 kg wiec to chyba powinno dzialac na moja korzysc (mniejsze obciazenie) Nie chodzi mi o rady jak jezdzic na jednej narcie, a jedynie jak sie do tego zjazdu przygotowac. Z gory dzieki i przepraszam za brak polskich znakow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

... wiesz, kiedyś słyszałem jak pewien instruktor (starszy z doświadczeniem) odpowiedział człekowi, który umiejąc wiele zapytał co ma robić , by jeździć lepiej.... "... jeździć, jeździć i jeździć a jak będziesz miał już odruchy wymiotne to, ... jeszcze dwa dni " :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuz po swietach wybieram sie na narty do krynicy i postanowilem,ze zjade z jaworzyny na jednej narcie. Jako ze traktuje ten pomysl calkiem serio to chcialbym sie zapytac jakie cwiczenia polecacie, aby przyzwyczaic noge do takiego wysilku. Przy wzroscie 180 waze 63 kg wiec to chyba powinno dzialac na moja korzysc (mniejsze obciazenie) Nie chodzi mi o rady jak jezdzic na jednej narcie, a jedynie jak sie do tego zjazdu przygotowac. Z gory dzieki i przepraszam za brak polskich znakow.

no, dobra... rozumiem, rozumiem.... ale po co? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce porad "jak nauczyc sie jezdzic na jednej narcie", ale jak przygtowac noge aby jej nie nadwyrezyc podczas zjazdu, bo jednak 2,6 km na jednej nodze bez przerwy to troche jest

Skoro już umiesz jeździć na jednej narcie to po prostu na niej jeździj, stopniowo, coraz dłuższe odcinki. To chyba będzie najprostszy sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam. Krzyżak06 czemu ma to służyć ??? ( zjazd na jednej narcie ??? ) Z postu Wiesia to wynika, że syn musiał jakoś dotrzeć na dół i należy mu się szacun za to, że sobie poradził, ale ty Krzyżak06 nie musiałeś :D Chciałeś sobie coś udowodnić czy Nam - użytkownikom tego forum? Pozdrawiam, Dominik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Krzyżak06 czemu ma to służyć ??? ( zjazd na jednej narcie ??? ) Z postu Wiesia to wynika, że syn musiał jakoś dotrzeć na dół i należy mu się szacun za to, że sobie poradził, ale ty Krzyżak06 nie musiałeś :D Chciałeś sobie coś udowodnić czy Nam - użytkownikom tego forum? Pozdrawiam, Dominik

Potrafisz tak zjechać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę spytać... Czy w jeździe na jednej narcie jedziecie na nodze"mocniejszej" ? ( prawonożny/na prawej nodze?). Czy ktoś może ma tak jak ja,że gdybym miał wybierać,to wybrałbym jazdę na prawej,a jestem lewonożny ( lewa noga "mocniejsza"). Co do tematu.. Tak bardzo wam przeszkadza to,ze ktoś szuka czegoś dla nowego, wyzwania dla siebie samego?A jeśli mu wychodzi to chce się pochwalić na forum dla zapaleńców tego sportu? Nie ma przymusu czytania i wypowiadania się w takich tematach.. A czemu ma służyć czepianie, zniechęcanie i od razu "hejtowanie" człowieka z powodu tego,że cieszy się swoim sukcesem i chce się tym podzielić. Ja nie rozumie dlaczego ludzi to tak boli... Kolejny,jeden z wielu tematów który utwierdza pewnie nie tylko mnie,ze szkoda się czasami wypowiadać, trzeba czytać i przebierać w treściach,bo dobrych informacji jest sporo! pozdr

Użytkownik gordasz edytował ten post 01 styczeń 2013 - 21:59

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędem jest doskonalenie jazdy na tej lepszej nodze!!Na tej słabszej nawet częściej jeździj ,żeby była tak sprawna jak ta lepsza. Dobrym ćwiczeniem jest jazda na przemian- skret w prawo jazda na prawej - skret w llewo jazda na lewej. Pozdro. Jestem praworęczny i na prawej nodze pewniej sie czuję.

Użytkownik brelo edytował ten post 01 styczeń 2013 - 23:43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca oto mi chodziło ;) Po prostu czy nie macie tak,że prawonożna się pewniej czuje zjeżdżając na prawej nodze ,a nie lewej ( narcie dokładnie ;P)? Ja lewonożny wolałbym jechać na prawej co nie znaczy,że na lewej też kawałka nie pojadę;) Chodzi mi o Wasze odczucia i preferencje co do nogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca oto mi chodziło ;) Po prostu czy nie macie tak,że prawonożna się pewniej czuje zjeżdżając na prawej nodze ,a nie lewej ( narcie dokładnie ;P)? Ja lewonożny wolałbym jechać na prawej co nie znaczy,że na lewej też kawałka nie pojadę;) Chodzi mi o Wasze odczucia i preferencje co do nogi.

Prawonożny i zdecydowanie wygodniej na lewej. Obunożny skręt w lewo wydaje mi się też bardziej naturalny i jest chyba lepszy niż w prawo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...