Skocz do zawartości

I Memoriał Jurka "niko130" Dzięcielaka SkiForum Masters Challenge Dzikowiec 2013 2


sese

Rekomendowane odpowiedzi

I Memoriał Jurka "niko130" Dzięcielaka SkiForum Masters Challenge Dzikowiec 2013 22 - 24 lutego 2013 roku

Oficjalna nazwa: "ZLOT MIŁOŚNIKÓW NARCIARSTWA SKIFORUM.PL MASTERS CHALLENGE DZIKOWIEC 2013"

Na zasadzie forumowego pospolitego ruszenia, przy trudnym do przecenienia wkładzie radcoma, organizujemy spotkanie na białym zwane szumnie SkiForum Masters Challenge. LOKALIZACJA: Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny "Dzikowiec" ul. Bema 58-372 Boguszów-Gorce oficjalna strona ośrodka: http://www.dzikowiec.info/witamy.html kamerka ze stoku: http://www.zgm.bogus...2010&Itemid=131 STOK: Oficjalne parametry trasy, a raczej biegnącego nad nią krzesła: Położenie stacji napędowej: poziom peronu na dole 590 m n.p.m. Położenie stacji przewojowo - napinającej: poziom peronu na górze 812.30 m n.p.m. Długość trasy w poziomie: 738.44 m Długość trasy po stoku: 779.68 m Różnica poziomów stacji dolnej i górnej: 221.30 m Średnie nachylenie: 29,97 % Maksymalne nachylenie: 58,89% (tyle samo co słynna ściana na trasie FIS na Szrenicy w Szklarskiej Porębie) Przykładowe filmy ze stoku: http://www.youtube.com/watch?v=O0tCoVwMK2M http://www.youtube.com/watch?v=ij_trENgjsY Stok obsługuje dwuosobowe krzesło Doppelmayr oraz około 300 metrowy talerzyk (widoczny na pierwszym filmie) Dane eksploatacyjne krzesła: Maksymalna prędkość jazdy: 2.40m/s Zdolność przewozowa: 1100 osób/h Odstęp pomiędzy krzesełkami: 15.75 m Liczba krzesełek: 99 szt. x 2 osoby Czas jazdy: 5 min 40 s Stok Dzikowiec jest zawsze idealnie przygotowany (sztruks i te sprawy ;) ) i patrząc na prognozy pogody oraz znając sposób przygotowania stoku uznać należy, że taki też będzie w dniu Zlotu. Na dzień dzisiejszy (6 lutego 2013 roku) na stoku jest 70 cm pokrywa śniegu. Nie ma żadnych kamieni ani nierówności. Musiałby się zdarzyć jakiś solidny kataklizm pogodowy, żeby ten ten stok nam zniszczyć. Stok dysponuje wydajnym systemem sztucznego naśnieżania (naliczyłem 6 armat), 2 ratrakami i jednym z najlepszych systemów oświetlenia podczas nocnej jazdy. Pod stokiem funkcjonują (w formie trzech kontenerów): - wypożyczalnia nart (o asortyment proszę się pytać arky'ego bo korzystał) - bar serwujący napoje ciepłe i zimne oraz drobne dania (gorące kubki, kiełbasa na gorąco, zapiekanki) - ogrzewana i czysta toaleta z ciepłą, a wręcz gorącą wodą Jeśli ktoś potrzebuje więcej informacji odsyłam do obszernego wątku poświęconego temu ośrodkowi: http://www.skiforum....ce-k-Walbrzycha JAZDA SZKOLENIOWA NA TRASIE SLALOMU: Planujemy przeprowadzenie jazdy szkoleniowej na tyczkach w sobotę 23 lutego 2013 roku po godzinie 16:00. Slalom będzie ustawiony w wyższej (bardziej stromej) części stoku. Za ustawienie slalomu, obsługę techniczną i pomiar czasu będzie odpowiadać UKS TOM-SKI Mieroszów Tego samego dnia, na tym samym stoku od godziny 10:00 będą się odbywać Otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha. Nie mamy z tą imprezą nic wspólnego (poza tą samą datą i stokiem), ale zapraszamy wszystkich forumowiczów do udziału w tych mistrzostwach, jako formę rozgrzewki przed popołudniowym SkiForum Masters Challenge. Wszelkie informacje o Otwartych Mistrzostwach Wałbrzycha znajdziecie tutaj: http://nartomaniak.p...c8 b1</strong> ROZKŁAD JAZDY: Dzień pierwszy - 22 lutego 2013 r. - godz. 18:00 - spotkanie uczestników na stoku - godz. 18:00 - 20:00 - zapoznanie ze stokiem - godz. 20:00 - 21:00 - ewentualny trening na tyczkach - godz. 21:00 - powrót do hotelu Rodar * w godzinach 18:00 - 21:00 będzie się palić ognisko (grill) pod wiatą w dolnej części stoku. Uczestnicy piątkowego "biforku" proszeni są o zabranie stosownego prowiantu / napojów / materiałów opałowych ;) Dzień drugi - 23 lutego 2013 r. - po wczesnym śniadaniu przejazd na stok - godz. 09:00 - 16:00 jazda dowolna ewentualnie od 10:00 udział w Otwartym Pucharze Wałbrzycha - godz. 16:00 - 18:00 jazda szkoleniowa na tyczkach SkiForum Masters Challenge 2013 - godz. 18:00 - 20:00 powrót do hotelu Rodar (chętni mogą zostać na nocnej jeździe) - godz. 20:00 - ??? zabawa w hotelu * W dniu 23 lutego 2013 roku będzie się palić ognisko (grill) pod wiatą w dolnej części stoku. Uczestnicy i obserwatorzy jazdy szkoleniowej proszeni są o zabranie stosownego prowiantu / napojów / materiałów opałowych ;) (UWAGA: warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w jeździe szkoleniowej jest pozytywne przejście testu alkomatem) Dzień trzeci - 24 lutego 2013 r. - po wczesnym śniadaniu wymeldowanie z hotelu i przejazd na stok - godz. 09:00 - ??? jazda według uznania, powrót do domów... NOCLEGI: Mieszkamy tutaj: Dom Gościnny "Rodar" Plac Odrodzenia 9 58-370 Boguszów-Gorce telefon: (074) 844-95-14 mail: [email protected] www: http://hotelrodar.re...a.pl/index.html Hotel zlokalizowany jest na rynku w Boguszowie i składa się z dwóch budynków - w głównym jest restauracja i pokoje jedno oraz dwuosobowe. W drugim budynku (oddalonym o 10-15 metrów) są pokoje trzy i więcej osobowe . Jest tam ogólnie 26 łóżek. Mamy wstępnie oddany do dyspozycji ten drugi budynek. Radcom wynegocjował dla wszystkich uczestników Zlotu zniżki - na hasło SkiForum obowiązująca cena to 35 złotych/osoba/doba w drugim budynku. Wszelkie kwestie związane z noclegiem - to jest wybór pokojów i ich skład, rezerwacje, zaliczki, płatności załatwiamy bezpośrednio w hotelu Rodar Ze względu na ilość imprez odbywających się w Boguszowie i okolicach w okresie od 22 do 24 lutego 2013 roku oraz z uwagi na konieczność wcześniejszego pogrupowania wszystkich chętnych w wybranych przez nich pokojach i konfiguracjach, kierownictwo Hotelu nalega o dokonanie rezerwacji przez uczestników naszego Zlotu maksymalnie do soboty 16 lutego 2013 roku. Po tej dacie Hotel nie będzie w stanie zagwarantować wolnych miejsc. Planujemy zorganizowanie przejazdu na trasie Hotel Rodar - Stok Dzikowiec w dniu 23 lutego 2013 roku. Informacje wkrótce. KOSZTY: - 35 zł/osoba/noc - nocleg w hotelu Rodar (pokoje 3 i więcej osobowe) - około 30 zł/osoba - wpisowe za udział w jeździe szkoleniowej SkiForum Masters Challenge 2013 - zrzuta na wynajem skibusa na trasie Dzikowiec - hotel Rodar - zrzuta na catering na stoku (poza specjałami grillowymi, które każdy zapewnia we własnym zakresie) - 20 zł/osoba wpisowe w Otwartym Pucharze Wałbrzycha (dla chętnych) - koszty zakupu karnetów narciarskich wg. cennika niżej [ATTACH=CONFIG]36336[/ATTACH] Nasz Zlot jest typową zabawą pro publico bono - nikt na tym nie zarabia, a niektórzy nawet dokładają do tego interesu REGULAMIN ZLOTU [ATTACH]37017[/ATTACH] OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA ZLOTU [ATTACH]37018[/ATTACH] LISTA STARTOWA: (aktualna na dzień 22 lutego 2013 roku) 1) sese 1 osoba razy 2 noclegi (22/23 23/24) 2) Hesski 1 osoba razy 2 noclegi (22/23 23/24) 3) mig12345 1 osoba razy 3 noclegi (21/22 22/23 23/24) 4) Tadeusz T 1 osoba razy 3 noclegi (21/22 22/23 23/24) 5) Harpia 3 osoby [2 dorosłe i 1 dziecko] razy 2 noclegi (22/23 23/24) 6) kaem 1 osoba razy 3 noclegi (21/22 22/23 23/24) 7) B4ME 1 osoba razy 2 noclegi (22/23 23/24) 8) 1/2prokrzysiek bez noclegu 9) arky 1 osoba razy 1 nocleg (23/24) 10) edwin110 bez noclegu 11) exsstrom bez noclegu 12) radcom bez noclegu 13) Spiochu 1 osoba razy 3 noclegi (21/22 22/23 23/24) 14) Myszka81 1 osoba razy 1 nocleg (23/24) 15) Ropóh 2 osoby razy 2 noclegi (22/23 23/24) 16) Wueres 1 osoba razy 2 noclegi (22/23 23/24) 17) Wueres2 - Jaro 1 osoba razy 2 noclegi (22/23 23/24) 18) Wueres3 - Grzesiu 1 osoba razy 2 noclegi (22/23 23/24) 19) arturoarturo 20) peregrin 21) kordirko 1 osoba razy 1 nocleg (23/24) 22) Juice senior bez noclegu 23) Juice junior bez noclegu 24) pajgab bez noclegu 25) spi630 bez noclegu Łącznie 28 osób, w tym 25 uczestników jazdy szkoleniowej[/QUOTE]

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW DO UDZIAŁU W SKIFORUM MASTERS CHALLENGE - DZIKOWIEC 2013 ZGŁOSZENIA W NINIEJSZYM WĄTKU LUB PW DO MNIE

Użytkownik sese edytował ten post 22 luty 2013 - 12:32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja także przegląłdałem dziś relację z ostatniej edycji forumowych zawodów (tym bardziej że wirtualnie zaledwie was znam) celem przymiarki do uczestnictwa w tegorocznej edycji , wraz z Lucią oczywiscie. Problem jest taki że być może jakaś niekoniecznie całkiem mała część forumowiczów a zwłaszcza forumowiczek może taktownie odmówić udziału w tak - dosłownie- karkołomnym dla nich przedsięwzięciu. Cała nadzieja w Twojej sile perswazji , zatem :D Ja jestem za.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest do ogarnięcia - pierwszy z filmików kończy się w momencie zejścia z talerzyka. Stok obsługiwany przez ten talerzyk jest moim zdaniem zbliżony do Praciaków i na nim mogłaby się toczyć rywalizacja w grupie amatorzy/kobiety/dzieciaki. Pozostałych teleportować zaś na samą górę i niech tam się sprawdzą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem o tym talerzyku napisac alem to skasował - bo dla organizatorów to jest chyba znacznie więcej logistycznego ogarniania ale jakby co to się deklaruję do miernej pomocy :D a poza tym dostrzegam niemoralność totalną Twojego rozumowania , bo wszak z wrocka masz tu pieszo ze 4 godzinku ....... a warsziawka i mazury niech sie tłuką z 8 hałerów po naszym nowych cudnych ścieżkach , nie !! :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza tym dostrzegam niemoralność totalną Twojego rozumowania , bo wszak z wrocka masz tu pieszo ze 4 godzinku ....... a warsziawka i mazury niech sie tłuką z 8 hałerów po naszym nowych cudnych ścieżkach , nie !! :D :D :D

Warszawa ma do Wałbrzycha jedynie o 50 km więcej niż na Praciaki więc niech nie narzeka (100 km przy nadłożeniu drogi na A2). Dodatkowo Warszawa będzie mogła wypróbować nowe ścieżki w postaci A2 aż do Konina i S8, która pewnie będzie już wtedy otwarta na odcinku Wrocław - Syców. Zostanie zaledwie 200 km po naszych zwykłych polskich drogach. Pomyśl jednak jakie perspektywy otwiera nowe miejsce dla Poznania... Ile to razy Turbo płakał na forum, że nie jedzie na zawody bo za daleko ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki oki ... masz rację , ja także często ćwicze tą dróżkę: ze Stolycy A2 do Koła, następonie via Turek . Kalisz i Ostrów Wlkp. do S8 (za Oleśnicę, póki co), dalej S8 i A4 do zjazdu koło Wrocka i zostanie cuś z 90 kilosów na miejsce warto natomiast rzeczywiscie byłoby zakwaterowanie w okoli spenetrować .... może Radcom pomoże , wszak tybylec jest????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem bazy gastronomicznej i noclegowej Praciaki to pierwsza klasa. Nie wiem czy w okolicach Wałbrzycha coś podobnego by się znalazło. Myślę że Radcom się wypowie jak tylko dojrzy ten wątek. *** Przypominam, że temat założyłem pod wpływem impulsu i trochę przewrotnie. Rzucam tylko temat, zobaczymy co z tego wyniknie. Nie oczekuje żadnej rewolucji bo wiem, że poprzednie cztery edycje zawodów się znakomicie udały i może nie ma co zmieniać dobrego na lepsze. Dodatkowo doceniam naprawdę wielki wkład Mitka i Maniaqa w organizacyjne ogarnięcie tematu i wiem, że robienie tego od podstaw w nowym miejscu byłoby syzyfową pracą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest dobrze to może i niedobrze jest szukać lepiej .... bo może wcale nie bedzie :D po mojemu , plan minimum to zorganizować jakiś nalot chetnych forumowiczów na Dzikowiec (byla już i tym mowa, chyba głównie za Fredowskiego zgubną przyczyną) ... ja także chętnie się pisze jeśli czasowo - robocze możliwosci pozwolą a może po prostu wyznaczyć sobie kilka terminów , dużo wcześniej i uzgadniać te zloty na bieżąco ?? chciałbym sie troszkę od Was nauczyc - taki mój perfidny egoistyczny cel :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sese, jeszcze nie przemyślałem Twojej propozycji, ale na gorąco - od sporej części dziewczyn możesz ostro oberwać po głowie - i będzie Ci się należało... :D Jestem jednak zdecydowanie za zawodami w Praciakach i wspólną trasą dla wszystkich. Ale proponuję SPOTKANIE FORUMOWE w Dzikowcu. Dla mnie ta jedna trasa to za mało, żeby tułać się tylko dla niej taki kawał drogi. Ale po to żeby Was spotkać polecę na skrzydłach :P:D Tadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może po prostu wyznaczyć sobie kilka terminów , dużo wcześniej i uzgadniać te zloty na bieżąco ?? chciałbym sie troszkę od Was nauczyc - taki mój perfidny egoistyczny cel

Nie oszukujmy się, taka formuła zawodów jak dotychczas na Dzikowcu jest nierealna. Większość słabiej jeżdżących czy troskliwych rodziców nie zgodzi się na start na "trasie śmierci" Proponuje zatem zlot połączony z rywalizacją ale jako dodatkową imprezę. Najlepiej zorganizujmy weekend GS w sobotę i SL w niedziele. Ustawione od samej góry Dzikowca. Taka trasa będzie prawdziwym sprawdzianem czy jeździmy czy dalej jesteśmy na etapie zsuwania się bokiem. Nawet dywagacje o zbijaniu tyczek w SL nie będą miały sensu. Mało kto w ogóle się do nich zbliży. Kluczowe będzie jedynie ustawienie odpowiednio trasy bez przesadnego podkręcania i nie za gęsto. Zgodnie z regułami Fredrowskiego " Nie ma gazu, nie ma skrętu" Z przyjemnością przyjadę na takie zawody jak również chętnie wezmę udział w organizacji.

Pod względem bazy gastronomicznej i noclegowej Praciaki to pierwsza klasa.

Nie przeginajmy, Praciaki mają swoje zalety ale akurat pod tym względem 90% znanych ośrodków wypada o niebo lepiej. O dostępności komunikacyjnej (bez auta) już nie wspominając. Wstępna lista chętnych: 1. Sese 2. Kaem 3. Widzewiak_z_gor 4. Śpiochu Proszę się dopisywać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sese, jeszcze nie przemyślałem Twojej propozycji, ale na gorąco - od sporej części dziewczyn możesz ostro oberwać po głowie - i będzie Ci się należało... :D

Kasku jeszcze nie sprzedałem :D - http://www.skiforum....RACING-rozm.-62

Jestem jednak zdecydowanie za zawodami w Praciakach i wspólną trasą dla wszystkich.

Jak doskonale wiesz byłem trzy razy na Praciakach i było dobrze. Dzikowiec wpadł mi do głowy na gorąco. Jak zobaczyłem tą górę z perspektywy Wałbrzycha pomyślałem sobie "ciekawe co by było jakby mistrzowie SF odwiedzili cuś takiego". Potem znalazłem temat na forum, poczytałem i rzuciłem temat.

Ale proponuję SPOTKANIE FORUMOWE w Dzikowcu.

Też dobra opcja - takie SkiForum Masters Challenge :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, podobnie jak reszta z Wrocławia, mam względnie blisko (85 km) więc może termin zaproponuje ktoś, kto będzie miał więcej fatygi. Znając wrocławskich maniaków białego szaleństwa myślę, że chemik, arturoarturo, wueres i paru innych kozaków nie odmówią sobie przyjemności spotkania na Dzikowcu. Co do ewentualnej bazy noclegowej to 6 km od stoku znalazłem wypasiony i jeszcze pachnący nowością http://www.expresshotelwalbrzych.pl/ Według cennika średnia cena noclegu to 100 zł/osoba/noc, ale myślę, że skiforumowa brać będzie miała duże możliwości negocjacyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdziemy, spokojnie. Wrzuciłem to co było najbliżej stoku i miało stronę w necie. Zresztą cena wywoławcza nie ma zazwyczaj żadnego związku z ceną ostateczną przy rezerwacji kilkunastu/kilkudziesięciu miejsc. Poczekajmy aż "tambylec" Radcom trafi na ten wątek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sese to Twoja inicjatywa, Sam wyszedłeś z pomysłem i tego się trzymaj. Nocleg to nie problem, każdy sobie załatwi we własnym zakresie. :) Dobrze będzie, pomysł super, mieszkam blisko i z chęcią pomogę w przygotowaniach, smarowanie, ostrzenie, tyczki też mogę załatwić.

Użytkownik widzewiak_z_gor edytował ten post 14 listopad 2012 - 23:24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noclegi muszą być wspólne, a nie każdy załatwia sobie. A jeśli chodzi o GS i SL to ktoś wie, czy w Dzikowcu mają jakieś urządzenie do pomiaru czasu??? Tadek Wstępna lista chętnych: 1. Sese 2. Kaem 3. Widzewiak_z_gor 4. Śpiochu 5. Tadeusz T Proszę się dopisywać...

Użytkownik Tadeusz T edytował ten post 14 listopad 2012 - 23:27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...