Skocz do zawartości

Pierwsze kilka skrętów w tym sezonie i co poprawić??????


tomal

Rekomendowane odpowiedzi

Co do podjezdzania pod stok to sie zgadzam natomiast odniosłam wrazenie ,ze szukał prędkosci jadac prawie na wprost ,natomiast nie jestem pewna czy Tomal szukał predkosci jadąc w odchyleniu wg mnie jego odchylenie to wynik błędu w technice i zły odruch przy nabieraniu predkości a nie celowe działanie ale moge sie mylic .Ciekawe co na to Tomal ?

Sally


Saly na tych nartach nie da sie jechać prosto odrazu szukają skrętu

Co do siedzenia na tyłach nart

Nie wisze cały czas na językach tylko przy zapoczatkowaniu skrętu naciskam na języki przy zmianie krawędzi odpuszczam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

[quote name='sally67']W takim razie czekam na odpowiedź Tomala ,napisałes ze nie ma ogólnie dobrej pozycji .
Jeździ na tyle długo ,ze potrafi okreslic czy ta pozycja jest celowa czy tak juz po prostu jeździ .Moze natomiast nie zauwac błędów do których przywykł.
Mogłam ja tez źle to ocenić .
Sally[/QUOTE

Saly nie tak długo dwunasty sezon dopiero , pierwsze 8 były takie sobie ferie święta i koniec dopiero Cztery ostatnie były intensywne

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zanm osoby, które jeżdżą dłużej niz ja zyję i nie sa w stanie o swojej jeździe powiedzieć nić swiadomego. Długi staż w kwestii analizy techniki często nie ma nic do rzeczy niestety. Nie zmienia to faktu iz myslę, że Tomal wie o co chodzi i zaraz nam to napisze.
Pozdrwienia serdeczne


Mitku dokładnie tak jest nie zastanawiam sie jak to sie dzieje po prostu jeżdżę i chce coraz lepiej

Pozdrawiam

Użytkownik tomal edytował ten post 23 październik 2012 - 18:58
R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saly na tych nartach nie da sie jechać prosto odrazu szukają skrętu

Co do siedzenia na tyłach nart

Nie wisze cały czas na językach tylko przy zapoczatkowaniu skrętu naciskam na języki przy zmianie krawędzi odpuszczam


Pisząc prawie na wprost miałam na mśysli to co sam napisałes ,ze jedziesz"prawie w lini spadku szukajac predkosci".
Jesli chodzi o pozycje to tylko moje zdanie chociaz Lawina tez pisał ,sam tez masz wątpliwości.
Lawina napisał tez tak

za mało podjeżdzasz pod stok przez co szybko się rozpędzasz i chyba potem troszkę mniej panujesz nad nartami ...

Chyba wiem o co mu chodzi ..nie o podjeżdżanie pod stok jako takie ale wykręcenie tego skrętu ,chyba ze tak umiesz a na filmie jedziesz po prostu inaczej(w takim razie film nie nadaje sie do oceny umiejętności ;))
Natomiast tak na luzie to jeździsz naprawde fajnie a zobacz to

Jestem ciekawa co Ty na to.Moze sie myle ale zdaje sie stok podobnie nachylony a jazda ? mnie sie podoba i to bardzo sam oceń
Chodzi o prowadzenie nart i swobode nie ogólnie luz bo Ty go masz ale swobodę prowadzenia nart.I mysle ,ze róznica jest mna pewno w objeżdzeniu itd ale i w sylwetce w koncu z kogos trzeba brac przykład.
Oczywiscie to tylko moje spostrzezenia i pozwoliłam sobie na nie tylko dlatego ,ze Twój film jest w dziale Nauka Jazdy .
Pozdrawiam Sally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc prawie na wprost miałam na mśysli to co sam napisałes ,ze jedziesz"prawie w lini spadku szukajac predkosci".
Jesli chodzi o pozycje to tylko moje zdanie chociaz Lawina tez pisał ,sam tez masz wątpliwości.
Lawina napisał tez tak
Chyba wiem o co mu chodzi ..nie o podjeżdżanie pod stok jako takie ale wykręcenie tego skrętu ,chyba ze tak umiesz a na filmie jedziesz po prostu inaczej(w takim razie film nie nadaje sie do oceny umiejętności ;))
Natomiast tak na luzie to jeździsz naprawde fajnie a zobacz to

Jestem ciekawa co Ty na to.Moze sie myle ale zdaje sie stok podobnie nachylony a jazda ? mnie sie podoba i to bardzo sam oceń
Chodzi o prowadzenie nart i swobode nie ogólnie luz bo Ty go masz ale swobodę prowadzenia nart.I mysle ,ze róznica jest mna pewno w objeżdzeniu itd ale i w sylwetce w koncu z kogos trzeba brac przykład.
Oczywiscie to tylko moje spostrzezenia i pozwoliłam sobie na nie tylko dlatego ,ze Twój film jest w dziale Nauka Jazdy .
Pozdrawiam Sally


Jestem ciekawa co Ty na to.Moze sie myle ale zdaje sie stok podobnie nachylony a jazda ? mnie sie podoba i to bardzo sam oceń


Cześć Salyy hm co ja na to >jazda bardzo ładna ,ale przepraszam do kogo Ty chcesz mnie porównać???:rolleyes:

http://pl.wikipedia....i/Giorgio_Rocca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[QU
OTE=tomal;473135]Maros post nr 28 przeczytaj proszę co napisałem[/QUOTE]
I bardzo dobrze że chcesz (jak my wszyscy)jeżdzić coraz lepiej,duży szacun,ale żeby jeżdzić coraz lepiej musimy jeżdzić bardziej świadomie,na ten przykład sam tak sobie wykombinowałem że znalazłem pracę w alpach francuskich tylko po to żeby jeżdzić coraz lepiej:D.Serdecznie pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Salyy hm co ja na to >jazda bardzo ładna ,ale przepraszam do kogo Ty chcesz mnie porównać???:rolleyes:

http://pl.wikipedia....i/Giorgio_Rocca


:)
Mam nadzieje ,ze Cie to nie obraza ;) ale serio
Jeździsz juz długo ,chcesz coś poprawić sam na pewno potrafisz zauważyć różnice ,dlatego zasugerowałam Ci porównanie najpierw do tego animowanego filmiku ,teraz do świetnego narciarza i jego jazdy nie na tyczkach tylko w swobodnej jeździe.
Nigdy im nie dorównamy, nie o to chodzi ale -jak szukać wzorców to wsród najlepszych.
Co do postu 28 to ja własnie uwazam ,ze "nie zastanawiając sie" to jesli robimy błędy to je powielamy i one opózniaja postęp.
Moim zdaniem jeździsz lepiej od niejednego z nas i brakuje naprawde niewiele do tego zeby Twoja jazda wygladała naprawde Super a sam piszesz ,ze chcesz(chyba ze chowasz lepsza jazde a ta jest na lajcie- to juz pisałam.Tak na to patrzę.
Pozdrawiam Sally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jazda jakaś taka ... ? ... ? monotonna - wyłącznie w dół, wyłącznie raz w lewo raz w prawo, czy nie można inaczej ?.
Też bym chętnie pośniegował - ehh !.

Pewnie mlodzio że można ... w fokach pod górkę np. sie pchac... albo i na sankach..
a On jest na prawie płaskim stoku...
To co można Mu zarzucić to że nie pokazał filmiku z nieco trudniejszej trasy - zapewne dyskusja byłaby krótsza bo mam wrażenie że radzi sobie co najmniej dobrze... oj głód zimy czuć w naszych wypowiedziach .... :D
Pzdr,
Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jazda jakaś taka ... ? ... ? monotonna - wyłącznie w dół, wyłącznie raz w lewo raz w prawo, czy nie można inaczej ?.
Też bym chętnie pośniegował - ehh !.


czy nie można inaczej ?


Pewnie że można ....gondolami lub krzesłem na około:D ,lub przy klawiaturze..

Użytkownik tomal edytował ten post 23 październik 2012 - 20:36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mlodzio że można ... w fokach pod górkę np. sie pchac... albo i na sankach..
a On jest na prawie płaskim stoku...
To co można Mu zarzucić to że nie pokazał filmiku z nieco trudniejszej trasy - zapewne dyskusja byłaby krótsza bo mam wrażenie że radzi sobie co najmniej dobrze... oj głód zimy czuć w naszych wypowiedziach .... :D
Pzdr,
Marek


Nie do mnie ale pozwolisz
Pewnie ,ze nic mu zarzucic nie mozna gdyby nie pisał ,ze chce lepiej a tak to co mamy mu napisac ,ze lepiej sie nie da?:);)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mlodzio że można ... w fokach pod górkę np. sie pchac... albo i na sankach..
a On jest na prawie płaskim stoku...
To co można Mu zarzucić to że nie pokazał filmiku z nieco trudniejszej trasy - zapewne dyskusja byłaby krótsza bo mam wrażenie że radzi sobie co najmniej dobrze... oj głód zimy czuć w naszych wypowiedziach .... :D
Pzdr,
Marek


Kaem spoko będzie i z trudniejszej może już za 10 dni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do mnie ale pozwolisz Pewnie ,ze nic mu zarzucic nie mozna gdyby nie pisał ,ze chce lepiej a tak to co mamy mu napisac ,ze lepiej sie nie da?:);)

Widzisz Sally to jest tak jak z podnoszeniem mocy w silniku np jest 200 km ok za jakiś czas się przyzwyczajasz i chcesz mieć więcej ,tak samo jest na nartach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Sally to jest tak jak z podnoszeniem mocy w silniku np jest 200 km ok za jakiś czas się przyzwyczajasz i chcesz mieć więcej ,tak samo jest na nartach

No właśnie (nie mów właśnie..bo cie ..wiem wiem)ale no właśnie gdybyś wstawił filmik w dziale relacje z wyjazdów to nikt by pewnie nie pisał o Twojej jeździe a jak pytasz co poprawic to się ludzie starają jak mogą :P A koledzy od razu ze super i Ci wystarczy .Moze sie boja ,ze będziesz od nich lepszy jak coś poprawisz ;):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie (nie mów właśnie..bo cie ..wiem wiem)ale no właśnie gdybyś wstawił filmik w dziale relacje z wyjazdów to nikt by pewnie nie pisał o Twojej jeździe a jak pytasz co poprawic to się ludzie starają jak mogą :P A koledzy od razu ze super i Ci wystarczy .Moze sie boja ,ze będziesz od nich lepszy jak coś poprawisz ;):)

a tak to co mamy mu napisac ,ze lepiej sie nie da?

Sally da się np jak Giorgio Rocca, może kiedyś;)?

A koledzy od razu ze super i Ci wystarczy

Nie mi nie wystarczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do mnie ale pozwolisz Pewnie ,ze nic mu zarzucic nie mozna gdyby nie pisał ,ze chce lepiej a tak to co mamy mu napisac ,ze lepiej sie nie da?:);)

Sally ja nie zarzucam nic nikomu ... po prostu - może błędnie - zażartowałem z mlodzia, że w tych warunkach niewiele wiecej da się z nart wycisnąć. Bo i sądzę że rzeczywiscie niewiele. Stąd zaproponowałem filmik z nieco trudniejszej trasy. Jestem pewien, że Tomal także to rozumie i za powiedzmy 3 tygodnie bedziemy Go pozdziwiać na np. Harakiri :D :D :D. Wówczas ocena będzie dużo dużo prostsza. Pzdr, Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę jak sie rozkręciłeś ,najpierw skromnie do kogo mnie chcesz porównac? a teraz "może kiedys ?" ;) Powodzenia Czekam na filmik ten za 10 dni a za jakis czas jak snieżek spadnie oddasz sobie i mnie powytykasz błędy :P

oddasz sobie i mnie powytykasz błędy

Nie umie oceniać czyjejś jazdy

a teraz "może kiedys

Ambicja ,stoisz w miejscu znaczy że się cofasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sally ja nie zarzucam nic nikomu ... po prostu - może błędnie - zażartowałem z mlodzia, że w tych warunkach niewiele wiecej da się z nart wycisnąć. Bo i sądzę że rzeczywiscie niewiele. Stąd zaproponowałem filmik z nieco trudniejszej trasy. Jestem pewien, że Tomal także to rozumie i za powiedzmy 3 tygodnie bedziemy Go pozdziwiać na np. Harakiri :D :D :D. Wówczas ocena będzie dużo dużo prostsza. Pzdr, Marek

Jestem pewien, że Tomal także to rozumie i za powiedzmy 3 tygodnie bedziemy Go pozdziwiać na np. Harakiri

Marek pewnie że rozumie tylko Widzisz różnica jest taka że na stromszej na pewno nie na Harikiri:) trasie łatwiej się jedzie carvingiem ,co na płaskiej prawie jest trudniejsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mitek właśnie zmieniłem narty ,chyba nie Sugerujesz ze sl są dla mnie zbyt wymagające Tak początek sezonu dokładnie drugi dzień Pozdrawiam

He he - nie, nie to miałem na myśli. Jedziesz na krótkiej narcie slalomowej po dośc płaskim stoku praktycznie cały czas dośc długim skrętem co - jak zapewne sam zauwazyłeś jest troche wbrew tej narcie. Gdybys miał narte dłuzszą o większym promieniu jazda byłaby zdecydowanie płynniejsza i pewniejsza. To, że odciążasz przód nie wynika wcale z chęci nabrania większej prędkości ale z konieczności - takim skretem jedziesz i inaczej się nie da bo jak dociązysz przody to narta sama skret zaciśni a nie tak chciałeś przecież. Bardzo ładny przyklad modyfikacji techniki. W tym sensie mówiłem o zmianie narty - nie chcę Cie naciągac na nowe wydatki Tomalu drogi. Narta jest super - choć mam wrażenie, że jest dośc krótka albo Ty dośc wysoki - proporcje jak Bode - i z pewnościa znakomicie się spisuje przy agresywniejszej jeździe krótkim skretem. Przy takim wożeniu trzeba jej pomóc a w jaki sposób widac na filmie - cos za coś. Porównanie z Giorgio fajne ale nietrafione bo to stok o zupełnie innej geometrii i zastosowana technika tez inna ale warto brac z niego przykłąd bo swoboda jazdy i piekno naturalne i miękkie w jego jeździe (tak wolnej jak i na bramkach) jest wyjatkowe. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...