Skocz do zawartości

Pierwsze kilka skrętów w tym sezonie i co poprawić??????


tomal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moim zdaniem to:
-wogóle nie patrzysz przed wykonaniem skrętu-łatwo o wypadek,
-siedzisz chyba jeszcze troszkę na tyłach ,
-nie zawsze korzystasz z kijków
-za mało podjeżdzasz pod stok przez co szybko się rozpędzasz i chyba potem troszkę mniej panujesz nad nartami ...
tak ja to widzę ale nie jestem ekspertem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to:
-wogóle nie patrzysz przed wykonaniem skrętu-łatwo o wypadek,
-siedzisz chyba jeszcze troszkę na tyłach ,
-nie zawsze korzystasz z kijków
-za mało podjeżdzasz pod stok przez co szybko się rozpędzasz i chyba potem troszkę mniej panujesz nad nartami ...
tak ja to widzę ale nie jestem ekspertem...


Lawina jak pewnie Widzisz stok jest prawie plaski wiec po co podjezac pod stok ,jechalem prawie w lini spadku szukajac predkosci

Ten temat wygląda na tablicy forum delikatnie mówiąc, perwersyjnie


jasniej mozesz kolego

Kaem
tomal, gdzie masz oczy podczas jzady na nartach



tez nie rozumie:confused:
wybaczcie bledy ,patoligczna niemiecka klawiatura:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lawina jak pewnie Widzisz stok jest prawie plaski wiec po co podjezac pod stok ,jechalem prawie w lini spadku szukajac predkosci



jasniej mozesz kolego




tez nie rozumie:confused:
wybaczcie bledy ,patoligczna niemiecka klawiatura:)


tomal, to była żartobliwa reakcja na ocenę LAWINY, dotycząca faktu że ,,w ogóle nie patrzysz przed wykonaniem skrętu'' i może to być niebezpieczne ...
Masz jakieś poważniejsze problemy ze wzrokiem??
Pzdr,
Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się ciesze, że gały OK. Qrde.

A propos meritum , znaczy jazdy : z mojego niedouczonego narciarsko punktu widzenia jazda jest dobra, rytmiczna i regularna; w większości na stokach stosunkowo płaskich , zatem dłuższy skręt i próby zwiększania prędkosci widoczne, co normalne. Podoba mi się położenie rąk (pewnie temu, że sam mam z tym problemy :D).
Z pewnością będą i pożądane korekty, ale dla mnie fajne jeżdżenie.
No i terminu nartowania oraz mnogości ludu na stokach mocno zazdraszczam.
Pzdr,
Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów i Koleżanki

Proszę o porady co poprawić? i jak?, żeby moja jazda była jeszcze lepsza


Cześć ! Fajna muzyka i fajna jazda ale tylko fajna i coś pewnie Ci brakuje skoro pytasz -tzn ,ze chcesz lepiej jeżdzic i coś Ci przeszkadza

Moim zdaniem zobacz tu post 51 http://www.skiforum....e-chodzi./page3
i dopasuj sie do tych trzech panów.
Ponoc pozycja na nartach to podstawa wiec zacznij od pozycji(pewnie wtedy reszta też sie poprawi )

P.S Oczywiście to moje spostrzeżenie jesli nie mam racji to pewnie mnie ktoś poprawi.

Pozdrawiam Sally

Użytkownik sally67 edytował ten post 22 październik 2012 - 08:57
dopisałam nr postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Fajna muzyka i fajna jazda ale tylko fajna i coś pewnie Ci brakuje skoro pytasz -tzn ,ze chcesz lepiej jeżdzic i coś Ci przeszkadza

Moim zdaniem zobacz tu post 51 http://www.skiforum....e-chodzi./page3
i dopasuj sie do tych trzech panów.
Ponoc pozycja na nartach to podstawa wiec zacznij od pozycji(pewnie wtedy reszta też sie poprawi )

P.S Oczywiście to moje spostrzeżenie jesli nie mam racji to pewnie mnie ktoś poprawi.

Pozdrawiam Sally

wiec zacznij od pozycji(pewnie wtedy reszta też sie poprawi )


Wlasnie ,pozycja :confused: bo wydaje mi sie ze jestem lekko zgarbiony

Wybaczcie bledy jescze niemiecka klawiatora:eek:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ,pozycja :confused: bo wydaje mi sie ze jestem lekko zgarbiony

Wybaczcie bledy jescze niemiecka klawiatora:eek:

bo siedzisz na tyle co równowazysz wyciagniętymi nadmiernie rekami do przodu .Jeśli to poprawisz ,rece naturalnie tez zmienia połozenie .Lepsza pozycja lepsza równowaga -lepsza kontrola nad nartami ( łatwiej płynnie przenosic cięzar ciała) takie moje zdanie
Sama tego chce sie nauczyc zeby weszło w krew i wiem ze kiedy mam taka pozycje to jazda jest niesamowicie przyjemna i lekka - ale cały szkopuł zeby utrzymywac taka pozycje cały czas ,nie przez chwile ale trening czyni mistrza :)
Sally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomal domyslam sie, ze wiesz o co chodzi.
Nie daj sie "wprowadzic" do piaskownicy.
Nie zawsze lagodny stok a w przypadku filmu miejscami bardzo lagodny sprzyja prezentowanej jezdzie.
Taktyke masz dobra (nie ma gazu nie ma skretu). Wazne jest, ze wyczuwasz momenty, kiedy trzeba zmienic sposob jazdy i to robisz.
Nakrec film w Unislawiu i wtedy porozmawiasz z Niektorymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie Tomal nie ma dobrej pozycji, wzorcowo to jest pozycja zla.
Jednak Tomal napisal: "Lawina jak pewnie Widzisz stok jest prawie plaski wiec po co podjezac pod stok ,jechalem prawie w lini spadku szukajac predkosci".
Na lagodnych stokach odchylenia przyspieszaja jazde. Jego pozycja jest wynikiem sposobu jazdy i w tym przypadku jest dobra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie Tomal nie ma dobrej pozycji, wzorcowo to jest pozycja zla.
Jednak Tomal napisal: "Lawina jak pewnie Widzisz stok jest prawie plaski wiec po co podjezac pod stok ,jechalem prawie w lini spadku szukajac predkosci".
Na lagodnych stokach odchylenia przyspieszaja jazde. Jego pozycja jest wynikiem sposobu jazdy i w tym przypadku jest dobra.


Co do podjezdzania pod stok to sie zgadzam natomiast odniosłam wrazenie ,ze szukał prędkosci jadac prawie na wprost ,natomiast nie jestem pewna czy Tomal szukał predkosci jadąc w odchyleniu wg mnie jego odchylenie to wynik błędu w technice i zły odruch przy nabieraniu predkości a nie celowe działanie ale moge sie mylic .Ciekawe co na to Tomal ?

Sally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukanie predkosci przez odchylenie jest niejako powiazane z pozycja, to ma kazdy.
Moze byc to zamierzone, moze byc tez przypadkowe ale jest b. wysoce prawdopodobne.
Juz zaczynaja sie dla mnie "oczywiste oczywistosci" dla tomala chyba tez.


W takim razie czekam na odpowiedź Tomala ,napisałes ze nie ma ogólnie dobrej pozycji .
Jeździ na tyle długo ,ze potrafi okreslic czy ta pozycja jest celowa czy tak juz po prostu jeździ .Moze natomiast nie zauwac błędów do których przywykł.
Mogłam ja tez źle to ocenić .
Sally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W takim razie czekam na odpowiedź Tomala ,napisałes ze nie ma ogólnie dobrej pozycji .
Jeździ na tyle długo ,ze potrafi okreslic czy ta pozycja jest celowa czy tak juz po prostu jeździ .Moze natomiast nie zauwac błędów do których przywykł.
Mogłam ja tez źle to ocenić .
Sally

Zanm osoby, które jeżdżą dłużej niz ja zyję i nie sa w stanie o swojej jeździe powiedzieć nić swiadomego. Długi staż w kwestii analizy techniki często nie ma nic do rzeczy niestety. Nie zmienia to faktu iz myslę, że Tomal wie o co chodzi i zaraz nam to napisze.
Pozdrwienia serdeczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
A jakbyś zmienił narty?
Mysle, że troche niepewnie stoisz - początek sezonu??. Kolana sztywne jakby, popatrz na fragmenty gdy stoisz bokiem na nartach.
PS.
Zazdrość jest cholercia!

Pozdrowienia


Mitek właśnie zmieniłem narty ,chyba nie Sugerujesz ze sl są dla mnie zbyt wymagające

Tak początek sezonu dokładnie drugi dzień

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...