Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pinzolo 2013

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 raba

raba

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 11.2010
1
  • Umiejętności: 8
  • Kielce/Kraków

Napisano 19 październik 2012 - 12:52

Witam!
Wybieram się w styczniu 2013 do Pinzolo Residence Casavacanze Sporting. Czy ktoś tam był ostatnio?, jak daleko jest do wyciagów i jaki standard ośrodka?
Czy często kursują ski busy po Pinzolo?, Jakie są tam ceny i gdzie warto zjeść i zabawić się? .
Jak jest poziom tras w Pinzolo, gdyz informacje są sprzeczne, jedni piszą, że wymagające - dla zaawansowanych np: czerwone-trudne, a na stronie Pinzolo, że 50% to trasy łatwe. Pozdrawiam Paweł :)

#2 kajuJ

kajuJ

Użytkownik

• PipPipPip
  • 456 postów
  • Na forum od: 10.2006
99
  • Umiejętności: 2
  • Wielkopolska-Wągrowiec

Napisano 19 październik 2012 - 15:36

Ładne miasteczko- ośrodek narciarski połączony jest z Madonną szybką kolejką i można śmigać bez przemieszczania sie skibusem - trasy są raczej łatwe .
Pozdrawiam i życzę udanego wyjazdu.
Jarek

#3 Mohikanian

Mohikanian

Użytkownik

• PipPip
  • 204 postów
  • Na forum od: 10.2012
96
  • Umiejętności: 6
  • Trzecia planeta od słońca,Wielkopolska

Napisano 20 październik 2012 - 20:42

Witam,
wg mnie w przeważającej części w okolicahc Pinzolo to trasy łatwe.Polecam poświęcić przynajmniej dzień dwa i wybrać się w region Madonna di Campiglio i koniecznie zjechać spod Groste.Fajna długa trasa.Dostaniecie się tam bez zdejmowania nart .oznaczenia dość dobre.

#4 raba

raba

Nowy użytkownik

• 5 postów
1
  • Kielce/Kraków

Napisano 25 październik 2012 - 07:34

Dzięki !
....i prosze o więcej, np. o skibusach, bo jadę autokarem z Otium.

#5 MarioJ

MarioJ

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1991 postów
  • Na forum od: 11.2007
1186
  • Wrocław

Napisano 25 październik 2012 - 11:03

Ja lubię Pinzolo, jest to nieduży ośrodek (patrząc bez Madonny), ale tak sobie marzyliśmy na wyjeździe: że chcielibyśmy mieć taki mały ośrodek w Karkonoszach.
Jest tam również kilka bardzo fajnych tras czerwonych i chyba ze 3 czarne. Spokojnie można 2-3 dni sobie tam miło pojeździć, a resztę przeznaczyć na Madonnę.

Tutaj jest info o skibus z poprzedniego sezonu
http://www.campiglio...valrendena.html
Wynika z tego że po uruchomieniu gondolki do Madonny, skibusy do Madonny wycofano.

Tu masz mapę http://www.pinzolo.it/stradario/.
Z Twojej rezydencji masz 800m do kolejki, to można pójść w butach narciarskich. Formę chyba masz, jeśli się wybierasz na narty ;)
Zwykle skibusy po wiosce chodzą co pół h, dostaniesz info na miejscu w hotelu.

Widok rodziców wiozących swoje pociechy w starych Pandach na treningi - niezapomniany. Na zdezolowanym bagażniku najlepsze juniorskie narty race :)

#6 siudex

siudex

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 12.2008
0
  • Bystra / Bielsko-Biała

Napisano 28 grudzień 2012 - 10:40

Hejko,

W tym roku też chyba wybiorę się do Pinzollo. Byłem tam w 2011 tylko w Hotelu al Mughi i powiem, że jestem zauroczony Pinzollo. Bez ludzi, do 13 dobre warunki, tylko wieczorkiem nie ma co robić ;) Są 2-3 supermarkety dość tanie, kilka knajpek, ale dyskotek nie spotkałem.

Mógłbyś podać link do tego pensjonatu bo nie mogę wygooglać..

#7 sagi

sagi

Użytkownik

• PipPip
  • 169 postów
  • Na forum od: 01.2012
16
  • Umiejętności: 9
  • słoikowo

Napisano 28 grudzień 2012 - 11:45

Pinzolo male miasteczko a raczej wioska , przy Madonnie do dziura i wieczorami moze byc raczej nudno,
trasy raczej latwe, no moze srednie, niezbyt duzo, jest polaczenie z Madonna co daje duuuuuuuzo wieksze mozliwosci.
http://pl.bergfex.co...nzolo/panorama/

#8 aankaa

aankaa

Użytkownik

• Pip
  • 54 postów
  • Na forum od: 11.2009
3

Napisano 07 marzec 2013 - 12:47

Sezon się kończy, ale ja już planuję następny. W Pinzolo byłam w 2009 r. jeszcze przed połączeniem z Madonną. Jeździłam wtedy w obu ośrodkach i bardzo mi się podobało, dlatego zastanawiam się nad ponownym odwiedzeniem Pinzolo w następnym sezonie. I stąd pytanie: jak faktycznie wygląda połaczenie z Madonną, czy karnet Pinzolo-Madonna pozwala jeździć na wszystkich stokach Madonny i czy można bez problemu dotrzeć na drugą stronę pod Groste?
Pozdrawiam

#9 Mohikanian

Mohikanian

Użytkownik

• PipPip
  • 204 postów
  • Na forum od: 10.2012
96
  • Trzecia planeta od słońca,Wielkopolska

Napisano 07 marzec 2013 - 16:44

Bardzo fajnie można przemieszczać się cały dzień pomiedzy Madonna,Folgarida a Pinzolo,dobre połączenie.Bez proble
Wszystko zależy jaki karnet wykupisz .Jeśli Super Skirama to masz wszystko od 11.03. - 212 euro
ale zapewne też łączone Pinzolo + 2 dni w Madonna..
cytuję :

SuperSkirama Superskirama ski pass with
unlimited validity in Folgarida,Marrileva, Madonna
di Campiglio, Tonale,Peio, Pinzolo, Monte Bondone,
Paganella and Folgaria-Lavarone.

No i trzeba trochę poczytać przed wyjazdem,wygoglować :-) np.

http://www.campiglio...s_prices,9.html

#10 raba

raba

Nowy użytkownik

• 5 postów
1
  • Kielce/Kraków

Napisano 16 kwiecień 2013 - 12:21

Witam!
Byłem w Pinzolo w styczniu 2013 i wrażenia mam następujące:
W Pinzolo trasy średnio trudne, nowa DOLOMITICA czarna, ludzi brak, ale większość tras to głównie szerokie dukty leśne i wąskie leśne łączniki między nimi. Jedynie na szczycie można zachwycać się widokami ! Ośrodek przypomina poza infrastrukturą nieco nasz Korbielów i Pilsko (oczywiście jak jest śnieg) Ośrodek mały, tydzień jazdy w Pinzolo jest nudny!
W miasteczku też pusto i brak atrakcji . Natomiast połączenie z Madonną super!, gondolka jedzie 20 minut, ale cudowne widoki!
Brak wspólnego karnetu tylko na Pinzolo i Madonnę, ale można dopłacić 50 euro i dwa dni z sześciu jeździć u sąsiada. Ja osobiście jestem zachwycony Madonną!!! Cztery szczyty z wieloma możliwościami i niesamowitą infrastrukturą: połączenia tunelami, nad i pod drogami, ruchomymi matami, można jeździć cały dzień i przemieszczać się bez odpinania nart. Widoki na Groste niezapomniane, ale mnie najbardziej odpowiadały trasy na Monte Spinale (szerokie, czerwone-łatwe trasy, mało ludzi)
Przygotowałem się do wyjazdu do Pinzolo czytając wiele postów i opinii, często były bardzo subiektywne. Madonna jest super i wcale nie było tłoczno! ceny na stokach identyczne.
Pinzolo generalnie nie polecam dla rodzin z dziećmi-nudno!, natomiast inni...no cóź, każdy ma swoje preferencje!
W sezonie 2013/2014 TYLKO MADONNA!!! Pozdrawiam.
  • aankaa podziękował za tę wiadomość