Skocz do zawartości

Pomoc w doborze długości narty


adam0928

Rekomendowane odpowiedzi

:) tak Mario - książek jest kilka napisanych przez fajnych chłopaków fajnym językiem ale nie są sygnowane przez SITN (chyba? - moge o czymś nie wiedzieć - w przeciwieństwie do niektórych nie jetem nieomylny ;))

tak jasne, książka wspomniana przeze mnie nie jest sygnowana przez sitn, ale moim zdaniem jest ona napisana w duchu sitn, bo przecież autorzy są członkami sitn, jeden z ich jest Instruktorem Wykładowcą (tak że to zobowiązuje do bycia zgodnym z programem ;) mam tą książkę i znam program sitn, tak że piszę to na podstawie własnej projekcji :) a dla nieinstruktorów bardziej polecam tą książkę, bo jest strawna, a program sitn jest czymś takim jak rozporządzenie ministra, książkę jan może sobie nabyć w merlinie czy w pascalu :) Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To do mnie? Uzywaj "Odpowiedz z cytatem" - juz pisalem Nie wiesz co to przenosnia? Inaczej metafora, poczytaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Metafora O to Ci chodzilo? Przyda ci sie jeszce parabola, alegoria i inne figury retoryczne. Czepiam sie? Tak - sorry - pisz jasniej, staraj sie po polsku. Interpunkcja, male i wielki litery są przydatne, unikaj makaronizmow (tak sie to kiedys nazywalo) i kalek jezykowych, brak polskich znakow rozumiem (: O czym jest wlasciwie ten temat? Ostatnio o Programie nauczania - widze ze czlowiek/ludzie wykladaja ci rzecz prosto (dziekuje), a Ty to gmatwasz, chyba nie pierwszy raz. Pozdrawiam ps. Co z tymu Eskimosami? e)?

po pierwsze, nie potrzebuje instrukcji po drugie - wloz mnie do zbioru tych, ktorych nie chcesz czytac, skoro Ci nie-polskie znaki nie odpowiadaja po trzecie - wystarczy podstawowy poziom inteligencji, zeby zrozumiec co maja Eskimosi do ilosci rodzaju czy okreslen sniegu

JK napisałeś że w programie są bzdury, grzecznie Ci wytłumaczyłem, że nie..... potem kpisz z systemu szkolenia, też nie wiem dlaczego skoro oparty jest na doświadczeniach instruktorów z całej Europy ? a na koniec czepiasz sie, że program skierowany do instruktorów (wg którego mają uczyć) nie jest publiczny nie wiem o co Ci chodzi? czy tylko o to żeby w każdym temacie coś napisać? program dla zrzeszonych w SITN jest rozsyłany na zamówienie, nigdy nie słyszałem żeby przemiłe panie z sekretariatu komuś odmówiły zakupu spoza organizacji jeśli ktoś chce (z różnych powodów) posiadać taki program jest w stanie go zdobyć - nie jestem przeciwnikiem żeby posiadali go narciarze spoza SITN, którzy będą umieli go wykorzystać (na pewno przyda sie) ale uważam, że uczący sie jeździć nie skorzystają z posiadania go - będą interpretowac lakoniczne opisy podobnie jak Ty - z niedowierzaniem lub jako bzdury... uczepiłem sie bo rzucasz ogólne "bzdury" - a to nieprawda, bo to co napisano o jeździe poza trasą da sie do niej jak najbardziej odnieść (wyjaśniłem kilka postów wyżej)

no nie wiem, co o tym sadzic - po pierwsze, nigdy nie uzylem slowa "bzdury" po drugie nigdy w moich wypowiedziach nie krytykuje kogos, kogo nie znam, w tym przypadku polskich instruktorow narciarstwa - nawet nie wiem, czym Oni sie roznia - wiem, ze sa jakies rozne organizacje, przyznajace jakies tam stopnie - to mnie nie obchodzi, nie wiem o tym nic i nie komentuje skomentowalem tylko jeden fragment i wypunktowalem, o co mi chodzi - na Twoje wyrazne zyczenie (nie chcem ale muszem) mozna sie z tymi punktami zgodzic czy nie - i dziekuje za dodatkowe wyjasnienia, - ale nie jest to, na Boga, jakas wojna podjazdowa przeciwko SITN. ktorego istnienie, powiem Tobie, akurat mnie ani ziebi , ani parzy. jezeli potrzebuje jakichs instrukcji, to wiem, gdzie sie udac i nie jest to SITN Bardzo cenie Twoje wypowiedzi nie od dzis,(co podkreslam czesto) ale tez nie dziw sie, ze na Twoje slowa o tym "scisle strzezonym" , "tylko dla orlow a nie dla idiotow" (wyolbrzymienie moje, zeby sie ciekawiej czytalo, ///wyjasnienie dla tych co nie uznaja "przenosni"//) od razu moja wrodzona nieufnosc przy jakims tam ilorazie inteligencji, od razu wysyla SOS, zwlaszcza, jezeli probka tego skarbu ma posmak , dla mnie, lekko niepokojacy... moze czescia tego jest tez ta lakonicznosc tego fragmentu, przytoczona przez Ciebie? powiem do konca - dla mnie, ktos, kto nieujawnia czegos, od razu budzi wzmozone podejrzenia i pytanie ; dlaczego to robi??? i tutaj mozliwosc odpowiedzi pozytywnych jest stosunkowo mala..... PS mam nadzieje, ze nie zacznie sie od nowa dyskusja o krytykowaniu tego co polskie i kto ma prawo to robic.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako 'prowokator' tematu uprzejmie prosze ludzi mowiacych o poziomie SITN zle o przemyslenie swojej wypowiedzi. W duzym uproszczeniu to tak jakby kierowcy zaczeli narzekac na Forda, ze nie wiedzial co dobi z samochodami i nie mial zielonefo pojecia czym jest samohod. Pozdrawiam

przecztaj, prosze, uwaznie moj poprzedni post a tak zupelnie na temat czy ktos moglby sie potrudzic i przedstawic, jak to jest z instyutucja instruktora w POlsce? tzn jakie insttucje maja prawo nadawac uprawnienia, jakie sa wymogi, co ile zcasu trzeba odswiezac uprawnienia?? z gory dziekuje PS no i z ciekawosci, czy ktos ma dostep on-line do wytycznych i programow tych instytucji? (moze calosc zrobi lepsze wrazenie niz urwane fragmenty?) z gory dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecztaj, prosze, uwaznie moj poprzedni post a tak zupelnie na temat czy ktos moglby sie potrudzic i przedstawic, jak to jest z instyutucja instruktora w POlsce? tzn jakie insttucje maja prawo nadawac uprawnienia, jakie sa wymogi, co ile zcasu trzeba odswiezac uprawnienia?? z gory dziekuje PS no i z ciekawosci, czy ktos ma dostep on-line do wytycznych i programow tych instytucji? (moze calosc zrobi lepsze wrazenie niz urwane fragmenty?) z gory dziekuje

wszystko masz tu www.sitn.pl - więc po co kopiować jest jeszcze instruktor rekreacji o specjalizacji narciarstwo zjazdowe wydawany przez Kuratorium oswiaty na podstawie rozporządzenia z 2010 roku (dawne MENiS) nieco mniejsze wymogi (m.in. brak jazdy sportowej), brak stopniowania (pomocnik, instruktor), program identyczny, nie ma unifikacji (w SITN jest co 3 lata) - nie respektowany przez ISIA, IVSI pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecztaj, prosze, uwaznie moj poprzedni post a tak zupelnie na temat czy ktos moglby sie potrudzic i przedstawic, jak to jest z instyutucja instruktora w POlsce? tzn jakie insttucje maja prawo nadawac uprawnienia, jakie sa wymogi, co ile zcasu trzeba odswiezac uprawnienia??

nie ma dostępnego online programu SITN, można go zamówić u nich i Ci przyślą książeczkę (ktoś z Polski i później forward do Ciebie :) a organizacja w USA/Kanadzie udostępniają takie podręczniki w sieci? umiesz podać namiary ? SITN jest obecnie najbardziej popularną/uznaną organizacją nadającą tytuł instruktora, w której licencjonuje się większość szkół/instruktorów, i jedyną organizacją w Polsce, która może nadać tytuły respektowane później przez ISIA, IVSI natomiast zgodnie z obecnym prawem każdy może sobie założyć organizacje, w której zrobi program nauczania i nadaw ać może w niej tytuły instruktora rekreacji narciarskiej, przykład http://www.szkolenia...ra_narciarstwa/ tutaj na końcu strony masz porównanie instruktor SITN/ instruktor rekreacji ruchowej narciarstwa: http://www.kursyinst...narciarstwa.htm wątki w skiforum: http://www.skiforum....tor-narciarstwa http://www.skiforum....nstruktor-PZN-) Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Jan Koval To nie było w Ciebie;) gdzieś wcześniej były 2 osoby które celowały w sitn;) @ maniaq Instruktora rekreacji ruchowej od 2010 roku się nie robi. Zamiast tego kursanci robią Instruktora Sportu ze specjalizacją Narciarstwo Alpejskie Od 2 lat również celem poprawy jakości kształcenia, w porozumieniu z SITN na kursach państwowych (instrutkor sportu...) wpowadzany jest program i wymogi nauczania znane z SITN. Nie zgodzę się z tym, że w papierach państwowych nie ma stopniowania - w SITN mamy Demonstrator Pomocnik Instruktora Instruktor Instruktor Wykładowca w papierach państwowych jest to: Instruktor Sportu Trener Narciarstwa Alpejskiego 2 klasy Trener Narciarstwa Alpejskiego 1 klasy Trener Narciarstwa Alpejskiego klasy mistrzowskiej. Jeśli chodzi o zakres materiału i teoretyczną wiedzę którą posiadają poszczególni instruktorzy - do stopnia Instruktor (SITN) i Instruktor Sportu - instruktorzy SITN wygrywają wiedzą (generalizując), natomiast trener narciarstwa alpejskiego ma znacznie szerszą wiedzę od Instruktora Wykładowcy - koniecnze bowiem jest przyswojenie teorii treningów, w tym budowy treningów, łączenia poszczególnych treningów i ich wpływu na ogólną sprawność zawodnika, dietetyka, suplementacja i wiele wiele innych tematów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Jan Koval To nie było w Ciebie;) gdzieś wcześniej były 2 osoby które celowały w sitn;) @ maniaq Instruktora rekreacji ruchowej od 2010 roku się nie robi. Zamiast tego kursanci robią Instruktora Sportu ze specjalizacją Narciarstwo Alpejskie Od 2 lat również celem poprawy jakości kształcenia, w porozumieniu z SITN na kursach państwowych (instrutkor sportu...) wpowadzany jest program i wymogi nauczania znane z SITN. Nie zgodzę się z tym, że w papierach państwowych nie ma stopniowania - w SITN mamy Demonstrator Pomocnik Instruktora Instruktor Instruktor Wykładowca w papierach państwowych jest to: Instruktor Sportu Trener Narciarstwa Alpejskiego 2 klasy Trener Narciarstwa Alpejskiego 1 klasy Trener Narciarstwa Alpejskiego klasy mistrzowskiej. Jeśli chodzi o zakres materiału i teoretyczną wiedzę którą posiadają poszczególni instruktorzy - do stopnia Instruktor (SITN) i Instruktor Sportu - instruktorzy SITN wygrywają wiedzą (generalizując), natomiast trener narciarstwa alpejskiego ma znacznie szerszą wiedzę od Instruktora Wykładowcy - koniecnze bowiem jest przyswojenie teorii treningów, w tym budowy treningów, łączenia poszczególnych treningów i ich wpływu na ogólną sprawność zawodnika, dietetyka, suplementacja i wiele wiele innych tematów :)

czy te "papiery panstwowe" to Instruktor sportu ze specj Narc Alp???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak:) Edit: Zapomniałem dopisać, żeby mi ktoś nie zarzucił ściemy - są organizacje które nadają własne uprawnienia narciarskie - np AWF. Pryzkładowo w Katowickim AWF jest kurs nazwany "Instruktor AWF", co nie jest uprawnieniem państwowym, ani SITNowskim. Kursy te działają na programach starych kursów Insrtuktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością.... . Nie są to jednak kursy po których ministerialnie otrzymujemy "tytuł zawodowy". Pragę również do poprzedniego posta dodać, że MENiS jest świadomy dyskryminacji instruktorów sportu w IVSS, ISIA, IVSI itd. i od zeszłego roku (jeśli się nie mylę, możliwe że wcześniej) prowadzone są negocjacje jak IS może otrzymać stopień ISIA czy inny. Stąd również dostosowanie programów. Np. Do niedawna jedynymi uznawanymi przez włochów papierami instruktorskimi na stoku były te SITNowe. Dochodziło do kuriozalnych sytuacji, że uczyć mógł nawet demonstrator, byle miał SITNowy plastik. MENiS wysłał wzory papierów IS do włoch i teraz szczęśliwie każdy instruktor uczyć może.

Użytkownik skimind edytował ten post 02 październik 2012 - 19:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...