Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Więzadło krzyżowe przednie a narty...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1330 odpowiedzi w tym temacie

#1321 tomasz_st88

tomasz_st88

Nowy użytkownik

• Pip
  • 44 postów
  • Na forum od: 02.2010
5

Napisano 10 marzec 2014 - 22:09

Przy pobraniu z mięśnia smukłego i półścięgnistego (nacięcie pod kolanem, z przodu) może - nie musi -  zostać uszkodzony nerw odpowiedzialny za czucie w obrębie środkowej i górnej części piszczeli. Czasowo, ewentualnie trwale. Nic wielkiego, jak uderzysz się w szafkę też boli, ale trochę mniej. Ciekawe uczucie przy dotyku i nic więcej.

Mam jeden tytanowy element w kolanie, jak dotąd na lotniskach bramki nie zareagowały.

#1322 Magilka

Magilka

Nowy użytkownik

• 17 postów
  • Na forum od: 03.2014
2
  • Umiejętności: 7
  • Mazowieckie

Napisano 12 marzec 2014 - 08:58

zapisałam się na artroskopię rewizyjną. Ciekawe co wykaże

#1323 Magilka

Magilka

Nowy użytkownik

• 17 postów
2
  • Mazowieckie

Napisano 13 marzec 2014 - 15:02

Czy ktos miał artroskopię rewizyjną (czy jak sie ona nazywa)? Zapisałam się na taki zabieg w ramach chirurgii 1 dnia (rano wpisuja mnie na oddział, wieczorem tego samego dnia wypisują), żeby dokładnie zdiagnozować, co mojemu kolanu naprawdę dolega.
Zabieg wypada w Wielki Piątek. Czy po tym się normalnie chodzi, jak sie sprawuje kolano?

#1324 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9325 postów
  • Na forum od: 09.2006
3602
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 14 marzec 2014 - 01:31

Czy ktos miał artroskopię rewizyjną (czy jak sie ona nazywa)? Zapisałam się na taki zabieg w ramach chirurgii 1 dnia (rano wpisuja mnie na oddział, wieczorem tego samego dnia wypisują), żeby dokładnie zdiagnozować, co mojemu kolanu naprawdę dolega.
Zabieg wypada w Wielki Piątek. Czy po tym się normalnie chodzi, jak sie sprawuje kolano?

You can only do so much...........

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#1325 Magilka

Magilka

Nowy użytkownik

• 17 postów
2
  • Mazowieckie

Napisano 20 marzec 2014 - 16:37

You can only do so much...........

how much?

#1326 RajderBUK

RajderBUK

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 12.2013
0

Napisano 27 marzec 2014 - 10:49

Artroskopia rewizyjna, czyli ja mniemam najpierw sprawdzą co faktycznie dolega w kolano...

#1327 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9325 postów
  • Na forum od: 09.2006
3602
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 27 marzec 2014 - 13:22

Artroskopia rewizyjna, czyli ja mniemam najpierw sprawdzą co faktycznie dolega w kolano...  =  sredniowiecze

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#1328 gunia83

gunia83

Użytkownik

• PipPip
  • 118 postów
  • Na forum od: 02.2008
30
  • Umiejętności: 6
  • Köln

Napisano 27 marzec 2014 - 15:39

Nie sprawuje sie normalnie - prosze sie odpisac z tego zabjegu

Prosze wykonac w najwpierw  Magnet Rezonans Tomografii

#1329 tomasz_st88

tomasz_st88

Nowy użytkownik

• Pip
  • 44 postów
  • Na forum od: 02.2010
5

Napisano 27 marzec 2014 - 21:22

Sama artroskopia rewizyjna faktycznie bez sensu, skoro można zrobić to bezinwazyjnie. Ma ona sens, jeśli wiąże się z tym zrobienie małego porządku w kolanie, np. z łąkotką albo wycięcie resztek zerwanego więzadła (mój przypadek). Mi pomogło to na tyle, że nawet zastanawiałem się czy warto robić rekonstrukcję. Powiedzmy tydzień obniżonej sprawności po artro pozwolił mi czekać 5 miesięcy na nowe ACL już przy całkiem dobrym "samopoczuciu" mojego kolana.

#1330 Magilka

Magilka

Nowy użytkownik

• 17 postów
2
  • Mazowieckie

Napisano 14 lipiec 2014 - 13:38

jestem juz 7 tygodni po rekonstrukcji acl z mięśnia smukłego.

#1331 juice

juice

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1267 postów
  • Na forum od: 09.2008
413
  • Ziemia Kłodzka

Napisano 16 lipiec 2014 - 23:37

Jak dla mnie - żaden "ekspert" tylko użytkownik / odbiorca - bezsens i nacIągactwo - marnotrastwo.

Przed miałem rezonans i macania / badania. Ustalone było, że kolana robimy artroskopię i to co ona szczegółowo pokaże to jest od razu w trakcie "dodatkowo" robione i naprawiane.

Dwa kolana w ciągu ostatnich kilku mięsięcy połatane, zobaczymy oby na lepsze  :)