Skocz do zawartości

Do czego służą narty 70-85mm pod butem?


Harpia

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra. Jakie narty byś kupił sobie, jako jedną jedyną parę? Jakie narty byś polecił, też jako jedyne, kumplowi powiedzmy o umiejętnościach 7 ? Jakie narty byś polecił, też jako jedyne, drugiemu kumplowi o umiejętnościach 5-6 ? Tadek ;)

Najlepiej drewniane i.. niech jezdzi :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No dobra. Jakie narty byś kupił sobie, jako jedną jedyną parę? Jakie narty byś polecił, też jako jedyne, kumplowi powiedzmy o umiejętnościach 7 ? Jakie narty byś polecił, też jako jedyne, drugiemu kumplowi o umiejętnościach 5-6 ? Tadek ;)

Pytanie pierwsze: SL RD Pytanie drugie:SL ( pierwsze sl z katalogu dowolnej firmy) Pytanie trzecie: Stockli Laser SC Doceń, że piszę konkretnie i bez ogródek:) ps. teraz odkryłem konstrukcję zdania. Zakładasz, `że ja poniżej 7 czy powyżej? Niefrasobliwie umieściłem się powyżej. Nie wiem czy mam rację. Dopuszczam narty GS ale po dłuższej rozmowie:)

Użytkownik Harpia edytował ten post 17 marzec 2012 - 00:14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pierwsze: SL RD Pytanie drugie:SL ( pierwsze sl z katalogu dowolnej firmy) Pytanie trzecie: Stockli Laser SC Doceń, że piszę konkretnie i bez ogródek:) ps. teraz odkryłem konstrukcję zdania. Zakładasz, `że ja poniżej 7 czy powyżej? Niefrasobliwie umieściłem się powyżej. Nie wiem czy mam rację. Dopuszczam narty GS ale po dłuższej rozmowie:)

zastanawiam sie, dlaczego tak kurczowo trzymasz sie narty slalomowej ( w szerszym znaczeniu). zakladam, ze umiesz sie nia poslugiwac. narta, ktora ma zastosowanie w szczegolnych okolicznosciach. jak ktos tutaj sprawnie podsunal - jezeli w Polsce sa rozjezdzone stoki itp , to dlaczego SL kroluje na stokach? dodam, ze w miejscach gdzie jezdze, SL ma moze 1% uzytkownikow - i sa to trenujacy slalom a nie rzezbiarze sztruksu……..

Użytkownik jan koval edytował ten post 17 marzec 2012 - 01:31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy, Twoje pytanie jest takie proste:) Są auta zwinne jak Mini Cooper S, duże jak Rolls Royce, wściekle szybkie jak Ferrari FF, a większość populacji jeździ VW Passatem, Toyotą Avensisem czy ...Renault Laguną:) Po co ludzie je kupują? Może dlatego że w większości sytuacji drogowych mocno nie odstają od pozostałych aut i to jest ważniejsze od wyjątkowych cech w specjalnych, wyselekcjonowanych warunkach? Pozdra Maciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Jarku ( hura 25 kwietnia) Generalnie potwierdzasz moje obiekcje:) A nawet bardziej. Mantra? Od lat czytam ( nie jeździłem) spostrzeżenia użytkowników i jestem przekonany, ze moje Nordici są "czarnym koniem" :):):)

hmmm moze i czarnym, ale mantra w duecie z goats byla juz legenda off-road, gdy nordica dopiero sie zastanawiala nad nomadami czy innymi "lopatami" dodam, ze duet M/G ma sie doskonale na przyszly sezon tez….
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie, dlaczego tak kurczowo trzymasz sie narty slalomowej ( w szerszym znaczeniu). zakladam, ze umiesz sie nia poslugiwac. narta, ktora ma zastosowanie w szczegolnych okolicznosciach. jak ktos tutaj sprawnie podsunal - jezeli w Polsce sa rozjezdzone stoki itp , to dlaczego SL kroluje na stokach? dodam, ze w miejscach gdzie jezdze, SL ma moze 1% uzytkownikow - i sa to trenujacy slalom a nie rzezbiarze sztruksu……..

Uważam że: w czasach nart mocno taliowanych ( do codziennego użytku) narta SL różni się od GS "tylko" krótszym promieniem skrętu. Reszta jest bardzo zbliżona. Staram się jeździć na krawędziach wszędzie gdzie to możliwe. Sposób jazdy właściwie przypomina gigant ale o mniejszych promieniach. Uwielbiam przeciążenie w skręcie oraz oddawanie energii przez nartę. Na co dzień poruszam się na nartach SL z prędkością od 50-75km/h. Jakie musiał bym osiągać prędkości aby dostać wspomniane przyjemności od narty GS? Nie widzę tu żadnych szczególnych okoliczności dla SL. W Polsce stoki zwykle są przygotowane tak samo dobrze jak gdzie indziej. Króluje natomiast sztuczny śnieg który ma tendencje być bardzo twardym. Dodatkowo nie ma u nas takiego ciśnienia medialnego na jazdę pozatrasową jak gdzie indziej. Nie wmawia się każdemu "wolności" jakiej zazna kupując szeroką nartę bez względu na to jak potrafi jeździć. Faktem jest, że pierwsze szerokie narty kupiłem po powrocie z Francji gdzie prawie nikt na SL nie jeździ. ( komórki nie widziałem poza moją ani jednej :D )Tam jednak zwykle jeździmy po śniegu a nie po betonie i szeroka narta ma większe zastosowanie. Z łatwością można wyjechać w nieprzygotowany teren co u nas jest rzadkością.

hmmm moze i czarnym, ale mantra w duecie z goats byla juz legenda off-road, gdy nordica dopiero sie zastanawiala nad nomadami czy innymi "lopatami" dodam, ze duet M/G ma sie doskonale na przyszly sezon tez….

Tu dyskusja jest czysto akademicka bo ani Ty nie jeździłeś na Nordice ani ja na Voelkl. Właściwie chciałem kupić Mantrę ale nigdzie jej nie było:) !!! Wiele razy czytałem lekko rozczarowujące właścicieli Mantry trzymanie na bardzo twardym a tu najbardziej zaskoczyły mnie Enforcery. One pozwalają się traktować jak bardzo dobre narty GS. Z punkt widzenia uniwersalności takiej narty to chyba dość istotne. Gdybym dziś chciał zmienić moje narty to kupił bym : http://www.skionline...&id_modelu=5147
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że: w czasach nart mocno taliowanych ( do codziennego użytku) narta SL różni się od GS "tylko" krótszym promieniem skrętu. Reszta jest bardzo zbliżona. Staram się jeździć na krawędziach wszędzie gdzie to możliwe. Sposób jazdy właściwie przypomina gigant ale o mniejszych promieniach. Uwielbiam przeciążenie w skręcie oraz oddawanie energii przez nartę. Na co dzień poruszam się na nartach SL z prędkością od 50-75km/h. Jakie musiał bym osiągać prędkości aby dostać wspomniane przyjemności od narty GS? Nie widzę tu żadnych szczególnych okoliczności dla SL. W Polsce stoki zwykle są przygotowane tak samo dobrze jak gdzie indziej. Króluje natomiast sztuczny śnieg który ma tendencje być bardzo twardym. Dodatkowo nie ma u nas takiego ciśnienia medialnego na jazdę pozatrasową jak gdzie indziej. Nie wmawia się każdemu "wolności" jakiej zazna kupując szeroką nartę bez względu na to jak potrafi jeździć. Faktem jest, że pierwsze szerokie narty kupiłem po powrocie z Francji gdzie prawie nikt na SL nie jeździ. ( komórki nie widziałem poza moją ani jednej :D )Tam jednak zwykle jeździmy po śniegu a nie po betonie i szeroka narta ma większe zastosowanie. Z łatwością można wyjechać w nieprzygotowany teren co u nas jest rzadkością. Tu dyskusja jest czysto akademicka bo ani Ty nie jeździłeś na Nordice ani ja na Voelkl. Właściwie chciałem kupić Mantrę ale nigdzie jej nie było:) !!! Wiele razy czytałem lekko rozczarowujące właścicieli Mantry trzymanie na bardzo twardym a tu najbardziej zaskoczyły mnie Enforcery. One pozwalają się traktować jak bardzo dobre narty GS. Z punkt widzenia uniwersalności takiej narty to chyba dość istotne. Gdybym dziś chciał zmienić moje narty to kupił bym : http://www.skionline...&id_modelu=5147

za krotkie (tylko do 185) zgadzam sie z Twoimi argumentami za wyj jednego (to ze TY sobie jezdzisz na SL w kazdych warunkach, nie znaczy, ze SL jest lepsza narta od innych) - ten jeden to jazda w realiach - SL jest do jazdy na betonie (w skrocie). na przemielonycm, zmuldzonym sniegu, DLA PRZECIETNEGO narciarza, inny rodzaj narty bedzie bardziej przyjazny…. PS; ja na nordice nie wsiade, bo wykorzystuje czas jak tylko sie da - chyba ze jakas wyj okazja sie trafi - moze Tobie bedzie latwiej wskoczyc na czarna gore i wziac mantre albo gotame??? bardzo bylo by to ciekawe!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Panowie, ale takie dyskusje zakrawające tematem, które narty są lepsze, albo, które są bardziej uniwersalne, albo chociażby, do czego służą narty o takiej a takiej szerokości wydają mi się troche bez sensu, piszemy w nich bo po prostu chyba lubimy pisać. Każdy wie jakie narty mu pasują i na jakich jeździ mu się najlepiej. Ja, żeby to zrozumieć przeszedłem długą i "nietanią" :D drogę, ale teraz wiem co dla mnie jest najlepsze. Wpieranie komuś jeżdżącemu na sl, że lepszy jest all mountain albo na odwrót to w ogóle mijanie się z celem. Ktoś lubi na sl rd jeżdzić w świeżym puchu - niech jeździ, inny woli na na desce 95 pod butem na lodzie-też niech jeździ. Myślę, że chyba trzeba założyć jakieś funcluby sl i reszty :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Producenci kierują takie narty do słabo lub średnio zaawansowanych jako bardzo uniwersalne. Od slalomu do jazdy pozatrasowej. Czy to na pewno jest prawda, że one się do tego nadają? Czy średnio zaawansowany ma w ogóle taką potrzebę? Czy producent nie próbuje klientowi tego wmówić? Na ubitej trasie są gorsze od węższych a poza nią nie nadają się do niczego. Ani trochę nie przesadzam. Aby jeździć w puchu na tak wąskich nartach trzeba naprawdę sporo umieć. Tymczasem adresat nie jest mistrzem. Moje narty 98mm w głębokim śniegu "wołają" o jeszcze większą szerokość a nieskromnie dodam , że ..........bez problemu daję radę w każdym terenie. Po co więc są takie narty? (70-85mm) Jak dla mnie one są słabe i na trasie i poza nią. To oznacza, że wolałbym mieć bardziej specjalizowaną nartę do jeżdżenia tam gdzie lubię a w odmiennych warunkach trochę się pomęczyć. ( da się tak samo jak na tych z tematu). Lub mieć dwie , specjalistyczne pary. Zapraszam do rozmowy.

Doktorat piszesz? ;) Jedno Ci się udało. Wciągnąć do wątku kilku forumowych "fachowców" od sprzętu narciarskiego. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam cię bruner dobrze. w tym roku przewaliłeś troszkę modeli nart, nie chce mi sie wierzyć że cały przyszły sezon przelatasz na mantrze i ac50;) Ja jestem taki sam. Jak mi coś dopasuje to twierdzę że deska ma u mnie już dożywotkę, do momentu aż..... zapnę coś fajniejszego. teraz takim ideałem jest dla mnie Rictor, ale kto wie co będzie w przyszłym sezonie:confused:

Użytkownik wideo5 edytował ten post 17 marzec 2012 - 17:17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam cię bruner dobrze. w tym roku przewaliłeś troszkę modeli nart, nie chce mi sie wierzyć że cały przyszły sezon przelatasz na mantrze i ac50;) Ja jestem taki sam. Jak mi coś dopasuje to twierdzę że deska ma u mnie już dożywotkę, do momentu aż..... zapnę coś fajniejszego. teraz takim ideałem jest dla mnie Rictor, ale kto wie co będzie w przyszłym sezonie:confused:

Nie nie, ja stopuje, kupilem 2 pary nowych nart, nie ma sensu tego ruszac, chociaz jedyne co mnie "martwi" to to ,ze wolalbym ac na 176cm(mam 170cm) i nie wiem co z tym zrobie:mad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, ja stopuje, kupilem 2 pary nowych nart, nie ma sensu tego ruszac, chociaz jedyne co mnie "martwi" to to ,ze wolalbym ac na 176cm(mam 170cm) i nie wiem co z tym zrobie:mad:

troche dziwne, ze masz ac50 i mantre - troche za "blisko" siebie dla mnie mantra i the code (albo cos z GS/SL wg preferencji) albo ac50 i gotama byly by nieco lepsze????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos typowego średniaka. hihi ... chyba w końcówce sezonu takie wątki są po to, aby odreagować długa przerwę w nartowaniu, jaka przed nami :D Po mojemu , takich rozmów nigdy za dużo, byle bez nerw do tego podchodzić. Ja przed sezonem nabyłem narty o taliowaniu 124-70-112 , R12. Czemu? 1. Jeżdzę tylko po przygotowanych trasach. 2. Posiadam także inne deski, typu RC, R16. 3. Ze względu na moje mozliwości wyjazdowe wiem, że w zasadzie niespecjanie mam gdzie spróbowac jeździć w głebokim śniegu. 4. Lubię jeździć węższym skrętem i lubię krawędzie. Fakt że mam 70 a nie 63 pod butem nie jest dla mnie specjalnie wyczuwalny. Po południu szerokie przody i tyły chyba troszkę pomagają w nartowaniu w rozjeżdżonym czy miekkim. Dobrze mi z tymi deskami i tyle. Czego życze i Wam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos typowego średniaka. hihi ... chyba w końcówce sezonu takie wątki są po to, aby odreagować długa przerwę w nartowaniu, jaka przed nami :D Po mojemu , takich rozmów nigdy za dużo, byle bez nerw do tego podchodzić. Ja przed sezonem nabyłem narty o taliowaniu 124-70-112 , R12. Czemu? 1. Jeżdzę tylko po przygotowanych trasach. 2. Posiadam także inne deski, typu RC, R16. 3. Ze względu na moje mozliwości wyjazdowe wiem, że w zasadzie niespecjanie mam gdzie spróbowac jeździć w głebokim śniegu. 4. Lubię jeździć węższym skrętem i lubię krawędzie. Fakt że mam 70 a nie 63 pod butem nie jest dla mnie specjalnie wyczuwalny. Po południu szerokie przody i tyły chyba troszkę pomagają w nartowaniu w rozjeżdżonym czy miekkim. Dobrze mi z tymi deskami i tyle. Czego życze i Wam.

bardzo cenie takie wypowiedzi, jak tez np Harpie'go - to i to, dlaczego takie a nie inne i juz Mitku - gdyby takie poglady (a to forum w sumie jest wywazone) mialo mnnie zniechecic do nart, to juz nie wiem….. wlasnie sie zastanawiam nad kolejnym weekend'em w rockies (chyba z 2 dni na nartach, na wiecej nie moge) poza tym namyslam sie, jak skrocic czas bez nart……. (lato ?????)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

bardzo cenie takie wypowiedzi, jak tez np Harpie'go - to i to, dlaczego takie a nie inne i juz Mitku - gdyby takie poglady (a to forum w sumie jest wywazone) mialo mnnie zniechecic do nart, to juz nie wiem….. wlasnie sie zastanawiam nad kolejnym weekend'em w rockies (chyba z 2 dni na nartach, na wiecej nie moge) poza tym namyslam sie, jak skrocic czas bez nart……. (lato ?????)

Smieję się dlatego bo z tematu jednoznacznie wynika, że narty które mam nie są dla mnie i nie do tego do czego ich uzywam :) :) Ja w tym roku na nartach byłem 9 dni Kuba. Planujemy jeszcze Szczyrk w tym tygodniu (dzieci mają wolne w szkole bo są jakieś rekolekcje czy coś) i koniec. :( Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jan koval poza tym namyslam sie, jak skrocic czas bez nart……. (lato ?????)

Jaki czas bez nart??? do czerwca - sezon w pełni (tury Kuba tury, maj - bezcenne) w lipcu ostatnie dożynki w żlebach sierpień przegląd sprzętu no i trzeba popracować, nadrobić wieczne braki (przez te narty oczywiście:) ) A we wrześniu można znów zacząć. A jak ktoś nie może wytrzymać tego sierpnia to Tux powinien być czynny. A w kwestii wątkowej to jakbym miał już koniecznie wybrać tylko jedną nartę to po kolei byłoby tak: - wpierw coś o szerokości 96 mm pod stopą (np. Mantra, Nanuq ) - ale jakby nagle tych nart zabrakło - to ok. 80 mm np Ac 50, RTM 84, Grizzly - ale jakby nagle tych nart zabrakło - to GS - ale jakby nagle tych nart zabrakło - to SL -- ale jakby nagle tych nart zabrakło - to skiboardy - ale jakby nagle tych nart zabrakło - to, to d...!!! Pozdro Wiesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kazdy moze mieszkac we w-wiu (slyszalem wiele dobrych opinii o tym miescie) w mojej okolicy dzis jest ostatni dzien narciarski - wiosna przyszla b wczesnie i od 5 dni mammy po 20 stopninw dzien, a w nocy nie spada ponizej 10….. tak,ze od 2 tyg juz katuje moj mtbk (poza tygdo niem w jackson).. wielu ludzi tutaj uzywa narty typowo zjazdowe do ski tours (mantra, kendo, bridge) . po prostu laduja wiazania AT i po krzyku…..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mitek. Jakoś jestem spokojny, że dajesz radę na tych nartach które masz. Temat jest czysto prowokacyjny i rozrywkowy. Niech każdy jeździ na tym na czym chce. W innym dziale zamieszczę "relację" z dzisiejszej jazdy w Myślenicach. Rzeczywiście na SL moje dziewczyny trochę się "męczyły". Ja zamiast towarzyszyć im w niedoli jeździłem na 98mm i było całkiem fajnie. Zastanawiam się jednak czy producenci w przyszłym sezonie nie będą szukać grupy docelowej w np.77,5mm:) Milimetr czyni wielką różnicę więc może jest miejsce dla 0,5mm:D Jeszcze jedno: Mała ilość podziękowań pokazuje jak problem jest jednak kontrowersyjny:) U nas także 20 stopni.

Użytkownik Harpia edytował ten post 18 marzec 2012 - 17:11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

@Mitek. Jakoś jestem spokojny, że dajesz radę na tych nartach które masz. Temat jest czysto prowokacyjny i rozrywkowy. Niech każdy jeździ na tym na czym chce. W innym dziale zamieszczę "relację" z dzisiejszej jazdy w Myślenicach. Rzeczywiście na SL moje dziewczyny trochę się "męczyły". Ja zamiast towarzyszyć im w niedoli jeździłem na 98mm i było całkiem fajnie. Zastanawiam się jednak czy producenci w przyszłym sezonie nie będą szukać grupy docelowej w np.77,5mm:) Milimetr czyni wielką różnicę więc może jest miejsce dla 0,5mm:D Jeszcze jedno: Mała ilość podziękowań pokazuje jak problem jest jednak kontrowersyjny:) U nas także 20 stopni.

E tam kontrowesryjny. Po prostu śmieszny i marketingiem podszyty a że większość odzywających się zdaje sobie z tego sprawę to i brak podziękowan bo nikt Ameryki nie odkrył. Jak mam być szczery to mnie szerokie narty nie porwały. Anie nie jest jakoś ewidentnie wygodniej ani mniej wysiłkowo. Poza tym narty wyglają po prostu nieładnie. Nie mają takiej eleganckiej linii, narta podczas jazdy klepie jakbyś miał na nogach jakiś stare epoxy (tylko dzięk inny - jakby już była nadwątlona ;) ). Gorzej wygląda już tylko BBR. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narta podczas jazdy klepie jakbyś miał na nogach jakiś stare epoxy

może braki w technice;) na slalomkach potrafisz poza trasą a szerokich dech nie ogarniasz? ja cienki jestem ale klepania nie zauważyłem. w naszych polskich warunkach widzę same zalety szerszych nart. pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mitek Nie zauważyłem klepania w moich łopatach. One ( pomijając szerokość i inną inicjację skrętu) zachowują się jak rasowe GS. Może jeździłeś na jakiejś tekturze? p.s. jak szerokie są nieładne to ołówki były jeszcze brzydsze. Narty zaczęły się od carvingu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...