Skocz do zawartości

Do czego służą narty 70-85mm pod butem?


Harpia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Z pierwszym zdaniem się zgadzam - niech każdy sobie jeździ na czym chce jego sprawa.
Ale z tym, że jakakolwiek narta Majesty jest w ogóle porównywalna z Masterem się absolutnie nie zgadzam i proszę nie pisz takich rzeczy. Objeździłem swego czasu całą kolekcję Majesty i żadna z tych nart nie zbliża się nawet do jakiejkolwiek narty konstrukcyjnie GS niezależnie od śniegu lodu czy trawy, chyba, żeby Majesty miały po 2 metry. jest to zresztą oczywiste biorąc pod uwagę konstrukcję nart i filozofie firmy.
Żeby nie było - Majesty nie są ani lepsze ani gorsze od GS czy Master to jest po prostu inny rodzaj narty i odczucia są bardzo różne, skrajnie różne.
Pozdrowienia

Sorry. Ale taki mamy klimat, znaczy pogoda w tym roku. Dodatkowo często jeśli rano, to bardzo rano. Tak więc skitury o świcie i am popołudniową porą. Majesty tylko pstryknąłem, przesiadłem się na Scott the Ski. Na twardo na pewno wybrałbym mastery, np. dziś, ale Deacon też dały radę, 76 pod butem.

Załączone miniatury

  • DSC_4866.JPG
  • DSC_4868.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sorry. Ale taki mamy klimat, znaczy pogoda w tym roku. Dodatkowo często jeśli rano, to bardzo rano. Tak więc skitury o świcie i am popołudniową porą. Majesty tylko pstryknąłem, przesiadłem się na Scott the Ski. Na twardo na pewno wybrałbym mastery, np. dziś, ale Deacon też dały radę, 76 pod butem.

Nie rozumiem odpowiedzi.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem odpowiedzi.
Pozdrowienia

Nie mam Majesty. Mam Scotty.
Nie jeżdżę w tym roku po sztruksie, ani betonie. Skitury z rana, ew. miękko, popołudniowa pora lub przytrasowo. Takie wybory predystynuja am. Tyle. Jak ktoś lata z rana po przygotowanym to może być gs/sl, tak też w zeszłym sezonie czynilem. Ten sezon jest jakiś inny, dużo śniegu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Majesty. Mam Scotty.
Nie jeżdżę w tym roku po sztruksie, ani betonie. Skitury z rana, ew. miękko, popołudniowa pora lub przytrasowo. Takie wybory predystynuja am. Tyle. Jak ktoś lata z rana po przygotowanym to może być gs/sl, tak też w zeszłym sezonie czynilem. Ten sezon jest jakiś inny, dużo śniegu.

Cześć

Teraz rozumiem. Ja dyskutuję tylko z nieprawdziwym twierdzeniem o porównaniach Mastera z Majesty. Nie wnikam w Twoje wybory. Na jakimkolwiek przygotowanym stoku ZAWSZE Master będzie lepszy od jakiegokolwiek AM.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech sezonów śmigam na masterach w każdych warunkach jak dla mnie bardzo uniwersalne narty idą po wszystkim odsypy ,muldy ,beton , lodowisko,rynna ;) dostosowuje technikę do warunków i jest rewelacja ! narta ma tylko 66 pod butem . Czasami zmieniam narty żeby się coś działo :)
Są to oczywiście moje odczucia dodam jeszcze że już nie mogę się doczekać wiosennego nartowania oczywiście na masterach haha takie zboczenie ,ciapa pulpa śnieżna to mój żywioł jak inni rzeźbią to ja prowokacyjnie zap...am :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak krótko w temacie - narty pow. 70 pod butem w kontekście jazdy trasowej służą do niczego i tyle - i bardzo proszę o obiektywne opinie a nie takie "ja potrafię" bo ja też potrafię i stwierdzam są do dupy i tyle


Proszę bardzo (długość nart 179 cm):
 

Yossa Salomony XDR 84 Ti są ..........mega !!!
https://www.skionlin...4-ti,10165.html
 
Te narty potrafią prawie wszystko.
84mm a skręca jak SL ale w dłuższym skręcie jadą jak sklepowe GS jednak są chętniejsze do zacieśnienia skrętu.
Trzymają bez zarzutu.
Nawet mają dobre kopnięcie.
Jedynie powyżej pewnej zbyt dużej prędkości robi się mniej ciekawie.
 
Podsumowując , doskonała narta jako uzupełnienie SL.
Na takich dwóch można mieć frajdę w każdych warunkach.
Nie pojedzie się jedynie zawodów GS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech sezonów śmigam na masterach w każdych warunkach jak dla mnie bardzo uniwersalne narty idą po wszystkim odsypy ,muldy ,beton , lodowisko,rynna ;) dostosowuje technikę do warunków i jest rewelacja ! narta ma tylko 66 pod butem . Czasami zmieniam narty żeby się coś działo :)
Są to oczywiście moje odczucia dodam jeszcze że już nie mogę się doczekać wiosennego nartowania oczywiście na masterach haha takie zboczenie ,ciapa pulpa śnieżna to mój żywioł jak inni rzeźbią to ja prowokacyjnie zap...am :)

Też tak miałem i podobnie uważałem mastery za uniwersalne narty. W zeszłym sezonie. Dopóki nie przesiadłem się w tym na AM, może i gorsze, ale dające o tyle więcej radości w prawie każdych warunkach, że hej. Master tnie, am wybiera, inna jazda. Dziś goprowiec że Złotego Gronie też zapierdzielał na takiej oto narcie...

Załączone miniatury

  • DSC_4881.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo (długość nart 179 cm):
 

 

Jeszcze raz mogę napisać.

Salomony XDR 84 Ti są ..........mega !!!

 

To wszystko się zgadza ale do ok. 50-55 km/h

Później te narty robią się niestabilne w sposób nieznany mi z nart które używam na co dzień.

Nawet SL 155cm

Jak dochodzi się do tego momentu, dość ciężko nad nimi zapanować i jedynym wyjściem jest wytracenie prędkości ześlizgiem i jazda .....od nowa.

 

 

Teraz będzie najlepsze :)

Nie sądzę aby za to odpowiadała szerokość.

Gdyby te narty były trochę twardsze i bez rockerów :D   to pewnie nie straciły by nic ze swoich ogromnych zalet a zyskały by na stabilności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będzie najlepsze :)
Nie sądzę aby za to odpowiadała szerokość.
Gdyby te narty były trochę twardsze i bez rockerów :D   to pewnie nie straciły by nic ze swoich ogromnych zalet a zyskały by na stabilności.


Co do stabilności pełna zgoda, co do braku utraty zalet - śmiem wątpić. :)
Myślę, że miękkość zrockerowanych części, w połączeniu z dość twardym odcinkiem pod butem, daje właśnie tę zwinność, przy sporej długości i szerokości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stabilności pełna zgoda, co do braku utraty zalet - śmiem wątpić. :)
Myślę, że miękkość zrockerowanych części, w połączeniu z dość twardym odcinkiem pod butem, daje właśnie tę zwinność, przy sporej długości i szerokości.

 

Myślę, że dało by się to zrobić.

One są całe dość miękkie.

Gdyby troszeczkę usztywnić 2/3 długości w środku pozostawiając miękkie dzioby i piętki mogło by być trochę lepiej.

Tymczasem są tylko.........super :)

 

Jest jeszcze jedno .

W warunkach w jakich sprawują się na trasie znakomicie wcale nie trzeba pociskać szybciej niż 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dało by się to zrobić.
One są całe dość miękkie.
Gdyby troszeczkę usztywnić 2/3 długości w środku pozostawiając miękkie dzioby i piętki mogło by być trochę lepiej.
Tymczasem są tylko.........super :)
 
Jest jeszcze jedno .
W warunkach w jakich sprawują się na trasie znakomicie wcale nie trzeba pociskać szybciej niż 50.


Nie mam niestety dla XDR84, ale nie sądzę, żeby dużo się różniły.
Rozkład flexa dla XDR88:

Tips: 6-7
Shovels: 7-8.5
In Front of Toe Piece: 9.5
Underfoot: 10
Behind Heel Piece: 9.5-9
Tails: 8.5-8

https://blisterrevie...lomon-xdr-88-ti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety dla XDR84, ale nie sądzę, żeby dużo się różniły.
Rozkład flexa dla XDR88:

Tips: 6-7
Shovels: 7-8.5
In Front of Toe Piece: 9.5
Underfoot: 10
Behind Heel Piece: 9.5-9
Tails: 8.5-8

https://blisterrevie...lomon-xdr-88-ti

 

To są jakieś wartości względne pomiędzy odcinkami narty?

To jakieś subiektywne wartości czy jakoś mierzą?

 

 

Bierz XDR miedzy żeberka kaloryfera i prostuj rockery!!!

Będziesz miał najlepszą dechę pod słońcem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są jakieś wartości względne pomiędzy odcinkami narty?
To jakieś subiektywne wartości czy jakoś mierzą?


Jakaś ich skala porównawcza.
Dla Mantry M5:

Tips: 8 or 8.5
Shovels: 8.5-9
In Front of Toe Piece: 9-9.5
Underfoot: 10
Behind Heel Piece: 9.5-9
Tails: 9-8.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Jurek na deskach z beczki zjedzie i powie że jest ok. Żaden mi argument kolego


No faktycznie, z tym argumentem trudno dyskutować:
 

ja też potrafię i stwierdzam są do dupy i tyle


:P 

Podjąłem próbę, ale okazuje się, że opinia Jurka jest dla Ciebie nieobiektywna.
Powinieneś doprecyzować, czyja jeszcze opinia jest nieobiektywna (może zaoszczędzisz komuś chwili czasu ;) ) albo z drugiej strony,

napisz czyja opinia jest obiektywna, ten ktoś napisze, że "są do dupy" i będziemy mogli zamknąć temat. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak krótko w temacie - narty pow. 70 pod butem w kontekście jazdy trasowej służą do niczego i tyle - i bardzo proszę o obiektywne opinie a nie takie "ja potrafię" bo ja też potrafię i stwierdzam są do dupy i tyle

To ja inaczej ... Tych 95% co jeżdżą na mastersach i innych race powinni się przesiąść na AM bo jak na razie nie potrafią na nich jeździć...

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torres, jak ktoś potrafi jezdzic to zdecydowanie na przygotowane trasy woli narte 65-70mm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oczywista "oczywistość" ale to dotyczy Tych 5%  :) .Natomiast temat jest dla kogo te szersze narty...Podtrzymuję to co napisałem  ;)

 

P.S- zegary w Crans -Montana się zepsuły  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego służą narty 70-85 mm pod butem ?

 

Do poprawy samopoczucia słabo jeżdżącym  :D 

I piszę to jako słaby narciarz :( .

One naprawdę dają poczucie że jest się lepszym niż w rzeczywistości. Po pierwszych kilku skrętach kiedy zaadoptujemy się do szerokości ok. 80 mm dają niejaką przyjemność a wręcz euforię, że jestem dobry. A to jest po prostu nieprawda.

 

Mają całą masę wad których nie akceptuje pewna grupa narciarzy bez względu na poziom jazdy a które odpowiadają innym i stąd ten poklask.

 

Nie jeździłem na wychwalanych tutaj Salomonach XDR. Jeździłem trochę na Atomicach Vantage 83. Nie mam pojęcia czy są konstrukcyjnie identyczne czy tylko trochę podobne jak wskazywała by logika przynależności do tej samej grupy kapitałowej. I mogę powiedzieć, że są to miłe, sympatyczne narty, dają poczucie pewności, poprawiają samopoczucie, ale do pewnej granicy. I pewnie o to chodzi aby klient był zadowolony. Aby sprzedawać jak najwięcej tanich w produkcji nart które będą dawać poczucie mocy czyli przyjemność większości narciarzy.

To nie konstruktorzy i testerzy decydują co jest produkowane jak ktoś napisał. We współczesnej gospodarce decydują o tym księgowi :P .

Po powrocie na moje sklepowe slalomki (ostatnio 175) i sklepowe gigantki (180) na pewno czuję się lepiej i bardziej komfortowo chociaż nie wydaje mi się że jestem taki dobrym narciarzem jak jeszcze przed chwilą. Ale ja lubię wiedzieć jaki jestem naprawdę a nie jaki chciałbym być i ciągle mam ochotę poprawiać się i swoją jazdę.

 

W ostatnich kilku latach zmieniłem swoje poglądy nie tylko po forumowych sporach z Harpią  ;)  ale także po tym jak zacząłem więcej jeździć na wypożyczanych nartach różnych producentów z różnych grup. To w moim przypadku sporo zmieniło. I wszystkim to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam, że gs optymalny. Przez trzy godziny z rana. Po południu przesiadka z gs na am. To nie konieczność ale optymalizacja z przyjemności z jazdy. Choć przyznaje, że ja nart nie zmieniam, bo mi się nie chce.
Można powiedzieć że pompowanie ego ujezdzajacego gsa vs poczucie spełnienia czy dowartosciowanie na am. Psychologia? A może istnieje przyjemność z cięcia wszystkiego jak leci na gsie oraz wybierania nierówności na am. Tego bym się trzymał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, z tym argumentem trudno dyskutować:
 


:P 

Podjąłem próbę, ale okazuje się, że opinia Jurka jest dla Ciebie nieobiektywna.
Powinieneś doprecyzować, czyja jeszcze opinia jest nieobiektywna (może zaoszczędzisz komuś chwili czasu ;) ) albo z drugiej strony,Cz

napisz czyja opinia jest obiektywna, ten ktoś napisze, że "są do dupy" i będziemy mogli zamknąć temat. :D

Cześć

Dla mnie opinia Jurka jest jak najbardziej subiektywna - tak jak każda opinia o nartach - ale na tyle na ile się da posiada znamiona obiektywności za względu na osobę. Zresztą z podanymi tu przez Jurka wnioskami zgadzam się ponieważ jeździłem na wielu nartach z grupy AM i były to - jeżeli mówimy o wyższej części tego segmentu - całkiem dobre narty. Potwierdzam również, że gdyby w nich zlikwidować rockery oraz uczynić je sztywniejszymi to narty były super. Czyli upodobnić je do narty sportowej lub inaczej mówiąc cofnąć to co zostało tam zepsute celowo aby nartę uczynić bardziej AM.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...