Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kielce , bełchatów a może coś innego?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 mmmmm111

mmmmm111

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 11.2007
0

Napisano 16 luty 2012 - 15:51

Witam!
A więc chodzi o miejscówkę gdzie można skoczyć na 1 dzień ze Stolicy. tak maxymalnie 200km
Rozmyślam nad Bełchatowem Góra Kamieńsk lub Kielcami telegraf. który stok fajniejszy ? gdzie jest bardziej wymagający stok? chodzi o to żeby było stromo bo wiem że oba są krótkie. a może jeszcze coś poradzicie w tych odległościach od wawy? bo szukam już od tyg i jak narazie tylko te 2 stoki wydają się sensowne:) niestety na poważniejszy wypad w tym roku nie mam kasy i zostaje mi takie połowiczne rozwiązanie:) tak więc licze że troche mi pomożecie :)

#2 rafalzck

rafalzck

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 11.2011
10
  • Umiejętności: 7
  • Kielce

Napisano 16 luty 2012 - 18:10

Jeżeli chodzi o kielecki Telegraf to potwierdzam - jest całkiem fajnie stromo, lecz niestety tylko przez około 250-300m, a później to już dojazdówka. Jednakże ostrzejszej górki w Górach Świętokrzyskich nie znajdziesz. A na samym szczycie super widoki na całe miasto. Jeżeli chciałbyś pogodzić (w miarę) długość i nachylenie to polecam Krajno-Zagórze Sabat - 20km od Kielc
do zobaczenia na dole:)

#3 Cartmancs

Cartmancs

Nowy użytkownik

• 10 postów
  • Na forum od: 02.2010
2
  • Umiejętności: 6
  • Częstochowa

Napisano 16 luty 2012 - 19:03

Jeśli chodzi o Kamieńsk to byłem tam w ten wtorek. Wrażenia pozytywne, góra w miarę stroma, dół troszkę gorszy. Przed wyjazdem zadzwoń najlepiej czy nie ma jakiś zawodów. Byłem w ten wt to zamknięta była trasa po prawej stronie patrząc z dołu od godziny 13. Niestety pani przy kasie nic o tym nie wspominała a tym bardziej nie było nigdzie żadnej informacji. Co do Kielc to się nie wypowiadam - nigdy tam nie byłem.

Pozdrawiam i do zobaczenia na stoku
C

#4 mmmmm111

mmmmm111

Nowy użytkownik

• 5 postów
0

Napisano 16 luty 2012 - 22:43

dzięki chłopaki za rady. nadal nie wiem gdzie pojechać ale wiem ze i tu i tu nie będzie strasznej lipy:)

#5 SCHABU

SCHABU

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 02.2012
0
  • Umiejętności: 7
  • podkarpackie

Napisano 16 luty 2012 - 23:48

szkoda kasy i czasu z w-wy, chyba że lubisz ośle.....

#6 mmmmm111

mmmmm111

Nowy użytkownik

• 5 postów
0

Napisano 20 luty 2012 - 14:13

SCHABU nie lubię oślich ale niestety w tym roku nie mam kasy żeby pojechać na kilka dni w góry i pozostaje tylko namiastka :) widzę że ty jesteś z podkarpackiego więc pewnie też inaczej na to patrzysz . ja zazwyczaj mam okazje pojeździć kilka dni w roku i mimo że lubie ostre stoki to myśle ze jeden dzień wytrzymam na takim mniejszym i słabszym:) narazie decyzja jest żeby jechac do kielc z tym że głupia pogoda coś odwala i nie wiadomo czy do czwartku wszystko nei spłynie:)

#7 tomal

tomal

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2839 postów
  • Na forum od: 08.2008
735
  • Umiejętności: 2
  • Bydgoszcz

Napisano 20 luty 2012 - 15:06

Witam!
A więc chodzi o miejscówkę gdzie można skoczyć na 1 dzień ze Stolicy. tak maxymalnie 200km
Rozmyślam nad Bełchatowem Góra Kamieńsk lub Kielcami telegraf. który stok fajniejszy ? gdzie jest bardziej wymagający stok? chodzi o to żeby było stromo bo wiem że oba są krótkie. a może jeszcze coś poradzicie w tych odległościach od wawy? bo szukam już od tyg i jak narazie tylko te 2 stoki wydają się sensowne:) niestety na poważniejszy wypad w tym roku nie mam kasy i zostaje mi takie połowiczne rozwiązanie:) tak więc licze że troche mi pomożecie :)

Dokładasz raptem 160 km i jesteś w Szczyrku ,a na drodze expresowej //dwa pasy// praktycznie cały czas to jest tylko aż 1,5 h jazdy dłużej

http://maps.google.c...ps?hl=pl&tab=wl

#8 marcin72

marcin72

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 02.2012
0

Napisano 22 luty 2012 - 21:51

wtej w tym roku pozostają kielce o ile jest jeszcze śnieg bełchatów odpada katowicka rozkopana z wa-wa 3-3,5h w jedną stronę

#9 mmmmm111

mmmmm111

Nowy użytkownik

• 5 postów
0

Napisano 27 luty 2012 - 12:57

Dokładasz raptem 160 km i jesteś w Szczyrku ,a na drodze expresowej //dwa pasy// praktycznie cały czas to jest tylko aż 1,5 h jazdy dłużej

http://maps.google.c...ps?hl=pl&tab=wl

no niby tak ale też prawie 2 tyle na wache:)

ogólnie byłem w czwartek na telegrafie. mimo odwilży stok przygotowany super, tylko że deszcz padał i cali mokrzy byliśmy.
początkowo po rocznej przerwie stok wydawał sie fajny ale po jakimś czasie już nam sie znudził i praktycznie cały czas na kreche z samej góry:)

tak więc w sumie jestem zadowolony ale mam tez lekki niedosyt , więc mam nadzieje że w przyszłym roku będe miał juz prace i wyjadę gdzieś w prawdziwe góry:)