Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 mumilion

mumilion

Użytkownik

• Pip
  • 61 postów
  • Na forum od: 01.2007
-1
  • Umiejętności: 6
  • Kraków

Napisano 04 styczeń 2007 - 14:08

Cześć. Chciałbym abyście podzielili się ze mną doświadczeniami gdzie wyjechać z dwójką małych dzieci na okres ferii zimowych. interesują mnie stacje z "oślimi łączkami" i trasami w miarę łatwymi. Czekam niecierpliwie na porady:p

#2 syd_ds

syd_ds

Nowy użytkownik

• 21 postów
  • Na forum od: 11.2006
6
  • Umiejętności: 5
  • Warszawa

Napisano 04 styczeń 2007 - 16:07

Cześć! Polecam okolice Oravic - Zuberec albo Habovka. Proste stoki, miejsce typowo na wyjazd dla rodzin z dziećmi i niedrogo. W okolicy będziesz miał oślą łączkę przy stoku Milotin (Zuberec), krótki wyciąg na "szkoleniowej" trasie przy Janovkach (Zuberec) i krótki wyciąg w Zverovce na Spalenej. Generalnie warunki do nauki jazdy dla dzieci świetne! Byliśmy na Sylwestra z dwójką dziesięciolatek - dobrze im szło i miały gdzie pojeździć nawet przy tej pogodzie, bo naśnieżali stoki wszystkie te okoliczne stoki. Widziałam też, że instruktorzy uczyli takie zupełne maleństwa - 4-5 lat :) Polecam!

www.habovka.sk
www.zuberec.sk
  • mumilion podziękował za tę wiadomość

#3 krisaz

krisaz

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 860 postów
  • Na forum od: 09.2006
241
  • Umiejętności: 1
  • Górny Śląsk (SBL)

Napisano 04 styczeń 2007 - 21:38

Ja bym polecal Strednice w Zdziarze. Przyjemne, latwe a co najwazniejsze szerokie trasy. Ceny tez przystepne http://www.strednica.sk/

#4 tomformat

tomformat

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 733 postów
  • Na forum od: 10.2006
164
  • Umiejętności: 7
  • Zgierz

Napisano 04 styczeń 2007 - 23:30

Też polecam Strednicę min. za mnogośc różnego rodzaju wyciągów z wolniutkimi włącznie, a niektórzy własnie bardziej się boją wjeżdżać niż zjeżdżać.

#5 mumilion

mumilion

Użytkownik

• Pip
  • 61 postów
-1
  • Kraków

Napisano 05 styczeń 2007 - 09:41

Dzięki Wam za podpowiedź, ale oglądałem przesłane linki i zauważylem że w żadnym z tych miejsc nie ma wyciągu krzesełkowego, co jest w zasadzie konieczne, bo młodsza córka ma dopiero 3 lata.

#6 WRANGLER

WRANGLER

Użytkownik

• Pip
  • 56 postów
2
  • TORUŃ

Napisano 05 styczeń 2007 - 11:54

Wybierz się do RUŻEMBEROKA na Malinę. Wjazd gondolą,dla dzieci wystarczy.Jest opieka i instruktorzy.(w miarę tanio) W ubiegłym roku za 4 godz. dziennie przez tydzień opieki i nauki dla 4 latka płaciłem 70zł za dzień. Jak będzie śnieg to gorąco polecam !!!!:)

#7 xed

xed

FreeRiders

• PipPipPip
  • 382 postów
  • Na forum od: 09.2006
72
  • Umiejętności: 8
  • Kraków

Napisano 05 styczeń 2007 - 14:29

No to może Velka Raca http://www.velkaraca.sk/.

Niebieska trasa nr.1 (http://www.velkaraca....php?id=1&lg=en) - jest i krzesełko i nie będzie zbyt trudna dla malucha .... na gorze jest też wyciąg dla dzieci (niestety talerzykowy a nie taśma) oraz 'zimowy' plac zabaw - zaznaczone jako trasa nr 4.

#8 mumilion

mumilion

Użytkownik

• Pip
  • 61 postów
-1
  • Kraków

Napisano 05 styczeń 2007 - 14:59

To wspaniała cena, bo w Białce 1 h z instruktorem kosztuje 60 zł!

#9 Fok3r

Fok3r

Nowy użytkownik

• 1 postów
0

Napisano 08 styczeń 2007 - 18:26

Witam, a ja bym polecił zupełnie inne miejsce o którym nikt nie wspomniał a mianowicie Donovaly :) myślę że jak na naukę nr. 1 na słowacji :] byłem w kilku miejscach i to bedzie najlepsze najwiecej tras niebieskich i 2 wyciagi krzeselkowe jeden na niebieska trase drugi na czerwona (nowa hola) tam dopiero jak juz bedą dzieci troszke jeżdziły , tak nawiasem piszac to ja tam uczyłem moja ex -girl jezdzic na desce i jak najbardziej nauka nie poszla w las ze stoków w donovaly, wpisz w google Donovaly i problem z głowy to jest skipark i wy i dzieci bedziecie zadowoleni, mieszkalem u niejakiego Pana Palucha :) niestety adresu nie mam ale jak sie zapytasz w sklepie to napewno beda wiedzieli tanioszka i super miejsce :) , pozdrawiam

#10 Smajhel

Smajhel

Nowy użytkownik

• 4 postów
0

Napisano 28 styczeń 2007 - 22:00

polecam donovaly. raj na narciarstwo z dziecmi. wszedzie blisko i mozna poszalec na novej holi

#11 mirekn

mirekn

Konto usunięte

• PipPipPipPipPipPip
  • 4153 postów
1157

Napisano 28 styczeń 2007 - 23:06

Już było ale napiszę jeszcze raz Zdiar Strednia (są dwa superwolne wyciągi dla dzieci "decke" obsługa "wsadzi"dzieciaki na wyciąg i pomoże w przypadku kłopotów)
mirek

#12 mumilion

mumilion

Użytkownik

• Pip
  • 61 postów
-1
  • Kraków

Napisano 20 luty 2007 - 14:59

Dzięki za porady wybrałem Donovaly i nie żałuję. Było naprawdę wspaniale i warunki dla dzieciaków wymarzone. Pomimo ogólnego braku śniegu w samym Donovaly było 1 m!!! Bliżej opiszę warunki w temacie Słowacja/Donowaly.

#13 efka

efka

Nowy użytkownik

• 14 postów
2
  • Wrocław

Napisano 23 luty 2007 - 08:58

czy ktoś może polecić jakis niedrogi, fajny nocleg w okolicy Donovaly?
Chcemy wybrac sie tam w przyszlym tygodniu z 4-letnim dzieckiem.

Pozdrawiam!
rzeczy niemożliwe robimy od ręki...

#14 fisher

fisher

Użytkownik

• Pip
  • 51 postów
1
  • Umiejętności: 8
  • Dąbrowa Górnicza/Kraków

Napisano 23 luty 2007 - 19:42

Witam wszystkich.

W środę wróciłem z Chopoka, warunki na stokach eleganckie, dopiero około 13-14 pojawiają się niewielkie przetarcia i kamyczki. Ludzi do 12 znośnie, potem już trzba liczyć od 10 do 20 minut stania.
Pozdrawiam, Łukasz.

#15 mumilion

mumilion

Użytkownik

• Pip
  • 61 postów
-1
  • Kraków

Napisano 04 marzec 2007 - 20:49

polecam donovaly. raj na narciarstwo z dziecmi. wszedzie blisko i mozna poszalec na novej holi

Tak masz racje, wybralem wlasnie Donowally i nie zaluje, dwa wyciagi tasmowe dla dzieciakow zrobily swoje i mlodsza corka (4 lata) jezdzi sama!!!
Zainteresowanych odsylam do tematu Slowacja/Donovaly na SkiForum gdzie staralem sie opisac swoje wrazenia i obserwacje z pobytu.

#16 mumilion

mumilion

Użytkownik

• Pip
  • 61 postów
-1
  • Kraków

Napisano 04 marzec 2007 - 20:51

czy ktoś może polecić jakis niedrogi, fajny nocleg w okolicy Donovaly?
Chcemy wybrac sie tam w przyszlym tygodniu z 4-letnim dzieckiem.

Pozdrawiam!

Efka niedrogich noclegow w okolicach Donovaly nie ma a w kazdym razie ja o nich nic nie wiem. Noclegi ktore znalezlismy to od 1500 do 2800 SKK za apartament