Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Chopok

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#41 jawy88

jawy88

GRUPA SKI Podkarpacie

• PipPipPip
  • 354 postów
  • Na forum od: 10.2006
112
  • Umiejętności: 6
  • krosno

Napisano 29 grudzień 2006 - 07:32

dobrym miejscem wypadowym na chopok jest basenova 10km na zachod od liptovskiego mikulasza . bardzo duzo kwater prywatnych od 150ks. kilka knajp,hoteli .i oczywiscie baseny termalne. jeden minus ktos musi mniej pic zeby tam dojechac.
  • SIGN podziękował za tę wiadomość

#42 klimo

klimo

Użytkownik

• Pip
  • 89 postów
5
  • Umiejętności: 9
  • Zielona Góra (weekend Łagów Lub.)

Napisano 02 styczeń 2007 - 20:58

Hmmm. Około 8 km od wyciągów jest Pavcina Lehota (tanie kwatery, trochę sklepów i barów) Dalej to juz tylko Jasna i Demanovska Dolina gdzie ceny sa wyższe ale i można się lepiej pobawic wieczorami :D

#43 macx

macx

Nowy użytkownik

• 15 postów
  • Na forum od: 12.2006
1
  • okolice Krosna

Napisano 04 styczeń 2007 - 07:38

Właśnie przedwczoraj wróciliśmy z Jasnej, więc mogę powiedzieć co nieco o warunkach narciarskich jakie tam panują. Generalnie jest super bo czynna jest trasa FIS o długości ponad 3000m i ośla łączka - Biela Put.
Słowacy wywiązali się z obietnicy naśnieżenia stoku na okres sylwestrowy, i powiem że spisali się wyśmienicie bo stok rzeczywiście przygotowany jest "po bożemu". Jednak pomimo idealnych warunków narciarskich na FIS'ie, czuliśmy pewien niedosyt biorąc pod uwagę, że reszta tras była nieczynna - kto był wcześniej na Chopoku wie o czym mówię...
pozdrawiam, Maciek
http://www.nartyjasna.fora.pl - Zapraszam wszystkich na wspólne wyjazdy na narty

#44 WRANGLER

WRANGLER

Użytkownik

• Pip
  • 56 postów
2
  • TORUŃ

Napisano 06 styczeń 2007 - 11:54

:) Myślisz, że do 20 stycznia dosypią resztę tras.??:)

#45 tadek2307

tadek2307

Użytkownik

• Pip
  • 45 postów
  • Na forum od: 11.2006
1
  • Umiejętności: 7
  • Opole

Napisano 13 styczeń 2007 - 10:08

Wybieram się w niedziele do Liptovskiego Mikulasa, czy ma ktoś z forumowiczów aktualne wieści z Chopoka, bo nie wiem czy nastawić się na narty czy na pluskanie w termach... Na ich stronie wiadać, że trasa FIS-owska jest czynna i w sumie to by wystarczyło dla spragnionych zimy, oby tylko wiatru nie było i temperatura na minus wskoczyła...

pozdr.:)

#46 wojtek1234

wojtek1234

Użytkownik

• PipPip
  • 149 postów
16
  • Wieliczka

Napisano 17 styczeń 2007 - 14:20

Witam wszystkich serdecznie!!
Jest mowa o tym, że czynna jest trasa FIS (ponad 3000 m) i krzesełko 6-ka.
Ale z tego co wiem to do tej trasy są 2 wyciągi pierwszy 6-ka i potem w górnej części 4-ka.
Czy działają oba wyciągi?
Jeżeli nie, to znaczy że dostępny jest tylko dolny (dłuższy) fragment tej trasy.

I jeszcze jedno pytanko. Czy ktoś był tam ostatnio? Jaki jest czas oczekiwania w kolejce?

#47 jawy88

jawy88

GRUPA SKI Podkarpacie

• PipPipPip
  • 354 postów
112
  • krosno

Napisano 17 styczeń 2007 - 14:34

trase fis obsluguje tylko krzeselko 6 osobowe. tobie chodzi o ten stary wyciag 2 osobowy (rowna hola-konski grun) to napewno nie jest czynny bo tam niema nasniezania

#48 wojtek1234

wojtek1234

Użytkownik

• PipPip
  • 149 postów
16
  • Wieliczka

Napisano 17 styczeń 2007 - 18:22

Dzięki za info.
Nie będę polemizował, bo jak dotąd nigdy jeszcze tam nie byłem (a szkoda :)).
Mam do dyspozycji tylko mapę interaktywną
http://www.jasna.sk/page02.php
a tam trasa FIS (numer 11) oznaczona jest od Zahradky aż do Konsky grun (zobacz sam).
A może na tej mapie jest więc błąd, albo jest ona nieaktualna - nie wiem bo nie znam jeszcze tamtej okolicy.
Zakładam oczywiście, że jest tak jak piszesz... ale czy w takim razie ta trasa ma rzeczywiście 3363 m ??
Róznica wysokości między Zahradky a Rovna Hola to 1491 m - 1028 m = 463 m, więc trasa FIS miała by nachylenie około 14% (trochę maławo...).

#49 Piotrek

Piotrek

Nowy użytkownik

• 23 postów
1
  • Warszawa

Napisano 17 styczeń 2007 - 20:19

Mi się jednak wydaje, że mapa nie kłamie, tylko po prostu ten kawałek 11 nie jest uruchomiony. Tak więc trasa nie ma ok. 3300, tylko mniej więcej 3000m.

#50 wojtek1234

wojtek1234

Użytkownik

• PipPip
  • 149 postów
16
  • Wieliczka

Napisano 17 styczeń 2007 - 22:10

Tylko że wtedy górny (nieczynny) fragment trasy miałby 363 m....
A tam w górnej części różnica poziomów jest: 1843 - 1491 = 352 m, a więc prawie że pionowa ściana :)
Myślę że ten czynny fragment trasy FIS ma jednak znacznie mniej niż 3000 m (a szkoda, bo już się nastawiałem na długą jazdę :( )

Może ktoś ma zdjęcia (albo wie gdzie są na sieci) z tej trasy. Do tej pory widziałem sporo zdjęć z Chopoka, ale nie z trasy 11

#51 Piotrek

Piotrek

Nowy użytkownik

• 23 postów
1
  • Warszawa

Napisano 17 styczeń 2007 - 22:29

Myślę że ten czynny fragment trasy FIS ma jednak znacznie mniej niż 3000 m (a szkoda, bo już się nastawiałem na długą jazdę :( )

Nie ma znacznie mniej, tylko powiedzmy z 2700 m. dodasz 500-600 metrów w górę i masz całą długość trasy. 2700 m. uważam, że to i tak jest długa, fajna trasa. Więc nie ma co narzekać ;) :D

#52 Ryba

Ryba

Nowy użytkownik

• 8 postów
2

Napisano 17 styczeń 2007 - 23:38

Dzięki za info.
Nie będę polemizował, bo jak dotąd nigdy jeszcze tam nie byłem (a szkoda :)).
Mam do dyspozycji tylko mapę interaktywną
http://www.jasna.sk/page02.php
a tam trasa FIS (numer 11) oznaczona jest od Zahradky aż do Konsky grun (zobacz sam).
A może na tej mapie jest więc błąd, albo jest ona nieaktualna - nie wiem bo nie znam jeszcze tamtej okolicy.
Zakładam oczywiście, że jest tak jak piszesz... ale czy w takim razie ta trasa ma rzeczywiście 3363 m ??
Róznica wysokości między Zahradky a Rovna Hola to 1491 m - 1028 m = 463 m, więc trasa FIS miała by nachylenie około 14% (trochę maławo...).

Witam!
Ja byłem i jeździłem (grudzień 2005) z samej góry, tzn. ze stacji: "Konski Grun"
i wcale nie jest słabe nachylenie, bo jest szeroki pas do szaleństw i faktycznie jest około 3300m trasy! Jak zjedziesz do Zahradek oczywiscie bez zadnego odpoczynku, to sie czuje w nogach :-). Jadąc średnio szybko :-) jedzie się okolo 8 minut.

Ten wyciag z Rovna Hola do Konsky Grun działa tylko wtedy jesli jest duzo NATURALNEGO sniegu (na tym odcinku brak sztucznego nasniezania) i bezwietrzna i w miare przejżysta pogoda.

Podejżewam, że w tym sezonie nie będzie nam dane pojeździć z samej góry, a byłoby fajnie, bo jeszcze zrobili dodatkowy wyciąg, który jedzie z "Konsky Grun" na drugą stronę Chopoka, gdzie jest następne około 20km tras!

Pozdrawiam!
Ryba

#53 wojtek1234

wojtek1234

Użytkownik

• PipPip
  • 149 postów
16
  • Wieliczka

Napisano 18 styczeń 2007 - 09:33

... Ten wyciag z Rovna Hola do Konsky Grun działa tylko wtedy jesli jest duzo NATURALNEGO sniegu (na tym odcinku brak sztucznego nasniezania) i bezwietrzna i w miare przejżysta pogoda...

Dzięki za info.
Ale jak w takim razie przedostać się z Zahradek na inne trasy ośrodka??
Czy to oznacza że w przypadku gdy jest dużo śniegu i otwarte są wyciągi (Jasna, Otupne, ...) ale wietrzna pogoda, to nie można się do nich przedostać z Zahradek??
Oglądając mapę wydaje mi się że jest to możliwe tylko poprzez wyjechanie do punktu Konsky grun... ale może się mylę.

#54 Skyflyer

Skyflyer

Użytkownik

• PipPipPip
  • 503 postów
216
  • Gliwice

Napisano 18 styczeń 2007 - 11:18

Co do trasy FIS to ma ona ŁĄCZNIE 3,3 km, z czego dolny odcinek ok. 2 km.
Wyciąg na Konsky Grun w poprzednich latach ruszał zwykle dopiero w lutym gdy było ponad metr naturalnego śniegu (wyjątkiem była ostatnia zima). Natomiast orczyk na sam Chopok istnieje dopiero od tego sezonu - wczesniej czekał nas półgodzinny marsz:)

#55 wojtek1234

wojtek1234

Użytkownik

• PipPip
  • 149 postów
16
  • Wieliczka

Napisano 18 styczeń 2007 - 12:24

Dzięki...
Ale czy jest jakiś sposób żeby się przedostać z trasy FIS do tej drugiej trasy, która jest teraz czynna (Biela Put)??

#56 Gerius

Gerius

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 3253 postów
  • Na forum od: 01.2006
774
  • Umiejętności: 9
  • Vilnius, Litwa

Napisano 18 styczeń 2007 - 12:36

Dzięki...
Ale czy jest jakiś sposób żeby się przedostać z trasy FIS do tej drugiej trasy, która jest teraz czynna (Biela Put)??

Z Fisowskiej do Biela Put(jasna) przedostaniesz się bardzo latwo, tylko z powrotem do Zagradek - to juz nie. Jesli zobaczycz mapę, to od razu jakies 100m nizej Cafe Panorama w lewo jest taka wązka droga oznaczona - - - - nazywa się Traverz Fis. http://www.jasna.sk/.../new/sever.html
Warunek- mosi byc snieg( w lesie moze byc), albo z gorki bez nart...
:)

#57 wojtek1234

wojtek1234

Użytkownik

• PipPip
  • 149 postów
16
  • Wieliczka

Napisano 18 styczeń 2007 - 13:55

Z Fisowskiej do Biela Put(jasna) przedostaniesz się bardzo latwo, tylko z powrotem do Zagradek - to juz nie. Jesli zobaczycz mapę, to od razu jakies 100m nizej Cafe Panorama w lewo jest taka wązka droga oznaczona - - - - nazywa się Traverz Fis. http://www.jasna.sk/.../new/sever.html
Warunek- mosi byc snieg( w lesie moze byc), albo z gorki bez nart...
:)

Dzięki.
Z powrotem to tylko pod warunkiem, że będzie czynny wyciąg do Lukovej.

Zamknęli wyciąg i trasę FIS na Chopoku
http://www.jasna.sk/page05.php
Niech to szlag.... :(

#58 wojtek1234

wojtek1234

Użytkownik

• PipPip
  • 149 postów
16
  • Wieliczka

Napisano 20 styczeń 2007 - 22:53

Czy ktoś ma jakieś aktualne informacje o Chopoku??
Znowu dzisiaj zamknęli trasę FIS?
Czy tylko ze względu na wiatr.
Wybieram się tam we wtorek... mam przed sobą tylko 2 dni (może 3) jazdy, i byłoby wielkim rozczarowaniem gdyby nagle w środku dnia wyciąg zamknęli.

#59 tadek2307

tadek2307

Użytkownik

• Pip
  • 45 postów
1
  • Opole

Napisano 21 styczeń 2007 - 12:34

od 15 do 19 stycznia bawiłem w Liptovskim Mikulasie i rzecz oczywista na Chopoku, do środy jeździlismy na trasie FIS-owskiej, czwartek spedzilismy na Styrbskim Plesie i piatek w Tartalandii z uwagi na deszcz oraz wysoką temperaturę. Odnośnie Chopoku to otwarta była część trasy o dł. 2300 metrów wzdłuż wyciągu 6-osobowego. Akurat mielismy farta bo od niedzieli przez 3 dni w nocy chwycił mróz i trasa była dość dobrze przygotowana, owszem koło południa robiły sie zlodowacenia czy przetarcia, ale to normalne. Ludzi nie było dużo, co przy szybkim wyciagu spowodowało, że po 6 godzinach jazdy non stop mieliśmy każdego dnia naprawde dosyć. Dodatkowym plusem była możliwość podjechania samochodem pod sam wyciąg i odpadła "przyjemność" jazdy wiekowymi skibusami... Biela to króciutka trasa i szkoda czasu na nia poświęcać i lepiej skupic się na FIS-ie. Po niedzieli chwyci mróz , więc spokojnie Chopok znowu ruszy, a dla odmiany można też podjechać do pobliskiej Certovicy, albo Strbskiego Plesa... ja wybieram się w tamte okolice ponownie w lutym, pozdrawiam!

#60 wojtek1234

wojtek1234

Użytkownik

• PipPip
  • 149 postów
16
  • Wieliczka

Napisano 21 styczeń 2007 - 18:21

Strasznie żałuję że nie ustawiłem tego wyjazdu na poprzedni poniedziałek.
Teraz więc pozostaje mi czekać czy znowu otworzą FIS... jeśli nie, to pozostaje Strbskie Pleso... ale tamte trasy to już nie to samo :)