Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Chopok

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gerius

Gerius

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 3253 postów
  • Na forum od: 01.2006
774
  • Umiejętności: 9
  • Vilnius, Litwa

Napisano 31 październik 2006 - 10:28

Jest napisane rozpoczęcie budowy sierpień :) Wiesz, rożne są okresy budowania, w zależności jaki wyciag ;)

Zerknij, tutaj juz jest z Lukowej na Chopok: http://www.jasna.sk/page04.php W tym sezonie trzeba będzie wyprubowac trasy Jug.:) :D

#22 trzysiek

trzysiek

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 12.2006
0

Napisano 06 grudzień 2006 - 22:14

Witam!

Mam zamiar wybrac sie na stoki Chopaka, gdzies na poczatku lutego. Mam w zwiazku z tym kilka pytan, mam nadzieje, ze pomozecie mi wybrac:

1. Macie jakies sprawdzone tanie hotele, pensjonaty itp., niezbyt drogie, blisko Chopok Sever (najlepiej nie dalej niz z 1km, nie mam przekonania do Ski Busow :) ), moze byc nawet bez zadnych posilkow, tylko by cos bylo mozna przyrzadzic jakas zupe czy cos.
2. Sa tam jakies normalne knajpy? :) Przypuszczam, ze w takim miejscu bedzie klopot bogactwa, ale mozna zawsze sie upewnic :D .
3. Jak jest ze sprzetem? Mozna gdzies wypozyczyc?

Jak sie mi cos jeszcze przypomni - dam znac. Dzieki wielkie z gory za odpowiedzi.

Pozdrawiam!

#23 Lutek

Lutek

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3156 postów
  • Na forum od: 05.2006
360
  • Umiejętności: 7
  • Poznań / Bydgoszcz

Napisano 06 grudzień 2006 - 22:34

Nie trzeba pisać. Wystarczy poszukać:

Jeden z kilku watków nt Chopok:
http://www.skiforum....ighlight=chopok

Skorzystaj z wyszukiwarki:
http://www.skiforum.pl/search.php

#24 trzysiek

trzysiek

Nowy użytkownik

• 3 postów
0

Napisano 06 grudzień 2006 - 23:06

Czytalem ten temat, z wyszukiwarki korzystalem, ale na zadane przeze mnie pytania w nich odpowiedzi nie bylo.

#25 wanczyk

wanczyk

Użytkownik

• Pip
  • 71 postów
3
  • Umiejętności: 8
  • Nowy Sącz

Napisano 07 grudzień 2006 - 21:52

Ja jako ze daleko na chopok niemam pojechałem tam we wrzesniu znaleść sobie miejsce do mieszkania i trafiliśmy do chaty lucky ok 1km do tego największego krzesłą chyba zachradki :rolleyes: w kazdym razie 50kc za nocleg w 7 osobowym domku z łazienką itd....warunki nawet spoks z reszta ja mam niskie wymagania mieszkaniowe. BYLE BY W KONCU ZACZEłO PADAC!!!!! będe na chopoku od 20 stycznia przez tydzien będzie ktoś z forum wtedy ? :cool:
fischer rc worldcup sc, rossignol viper st, rossignol bandit x (stare ale jare :D )

#26 trzysiek

trzysiek

Nowy użytkownik

• 3 postów
0

Napisano 10 grudzień 2006 - 13:11

Wlasnie sie zainteresowalem ta Chaty Lucky. Wyglada swietnie, blisko do wyciagu, domek ladny (przynajmniej na zdjeciu ;) ) Ale mam jeszcze z 2 pytanka co do niego - czy skoro to jest domek, ktory mialbym caly wynajac, to czy bym musial sam odsniezac dostep do niego? :D Nie zbyt mi sie podoba mysl, ze rano o 6, przed wyjsciem na stok, bede latal z lopata :) A 2. - jest tam gdzies postawic samochod, na jakims ogrodzonym terenie?

#27 ZanZibi

ZanZibi

Użytkownik

• PipPipPip
  • 454 postów
  • Na forum od: 10.2006
163
  • Umiejętności: 1
  • Obecnie Berlin

Napisano 10 grudzień 2006 - 14:09

... trafiliśmy do chaty lucky ok 1km do tego największego krzesłą chyba zachradki :rolleyes: w kazdym razie 50kc za nocleg w 7 osobowym domku z łazienką itd....

Coś z tą ceną nie tak? Czy mi się wydaje, a może pisałeś o innym miejscu?

http://vratna.hej.pl...i/ddo_jasna.htm

Daj znać, bo chciałbym się tam wybrać pod koniec marca 2007.
Pzdr
Całe życie z Wariatami... :D

#28 macx

macx

Nowy użytkownik

• 15 postów
1
  • Umiejętności: 6
  • okolice Krosna

Napisano 18 grudzień 2006 - 01:08

Witam do Jasnej jeżdżę już czwarty sezon z kolei (tzn ten czwarty coś nie może się zacząć, ale myślę że już niebawem) i polecam to miejsce wszystkim.
Jednocześnie zapraszam na forum, gdzie montujemy ekipę na wyjazdy do Jasnej na sezon 2006/2007.
pozdrawiam, Maciek
http://www.nartyjasna.fora.pl - Zapraszam wszystkich na wspólne wyjazdy na narty

#29 irekkotas

irekkotas

Nowy użytkownik

• 1 postów
0
  • warszawa

Napisano 18 grudzień 2006 - 01:22

Ja już od dawna tam się wybieram i jeszcze tam nie byłem. Zawsze ktoś mnie przekona że w Polsce jest lepiej i taniej?

#30 macx

macx

Nowy użytkownik

• 15 postów
1
  • okolice Krosna

Napisano 18 grudzień 2006 - 01:27

Ja już od dawna tam się wybieram i jeszcze tam nie byłem. Zawsze ktoś mnie przekona że w Polsce jest lepiej i taniej?

To pojedź i sam się przekonaj na własne oczy - ja na swoich mam już klapki, jak na narty to tylko do Jasnej.

PS.
Wcześniej bywałem często w Karlikowie i Magurze, byłem też raz w Krompachcach (Plejsy), a potem już tylko Jasna :)
pozdrawiam, Maciek
http://www.nartyjasna.fora.pl - Zapraszam wszystkich na wspólne wyjazdy na narty

#31 Marcin Okoń

Marcin Okoń

Nowy użytkownik

• 2 postów
0

Napisano 20 grudzień 2006 - 18:31

Witam!Jestem nowy na forum.W okresie miedzy Świętami a nowym rokiem wybieram się na Chopok.Bardzo prosze o udzielenie mi informacji na temat panujacych tam warunków pogodowych.Czy pracują tam juz armatki,czy może działaja tam juz wyciągi.Martwie się bo domek zarezerwowany a śniegu nie widać.Bardzo prosze o informacje jezeli ktoś wie.

#32 macx

macx

Nowy użytkownik

• 15 postów
1
  • okolice Krosna

Napisano 20 grudzień 2006 - 18:42

Witam!Jestem nowy na forum.W okresie miedzy Świętami a nowym rokiem wybieram się na Chopok.Bardzo prosze o udzielenie mi informacji na temat panujacych tam warunków pogodowych.Czy pracują tam juz armatki,czy może działaja tam juz wyciągi.Martwie się bo domek zarezerwowany a śniegu nie widać.Bardzo prosze o informacje jezeli ktoś wie.

Mam informacje z Infocentrum Jasna że od piątku (22 grudnia) otwierają tam pierwsze dwie trasy a tuż przed sywestrem kolejne 4. Po nowym roku - o ile się nie ociepli to naśnieżą resztę tras i będzie gdzie poszaleć.

A tak w ogóle www.jasna.sk - adres ośrodka mieszczącego się na stokach Chopoka, tam znajdziesz dużo ciekawych informacji (także o warunkach pogodowych).

BTW. też będę w tym okresie (dokładnie we wtorek 26-go i na sylwestra od 29 do 1) w Jasnej na nartach więc może się jakoś skrzykniemy na jakiegoś kelta lub becherovke :)
Jeśli też spędzasz Sylwestra w okolicach Chopoka to daj cynk na PM/GG/Skype/mail to może połączymy siły...
pozdrawiam, Maciek

#33 Marcin Okoń

Marcin Okoń

Nowy użytkownik

• 2 postów
0

Napisano 20 grudzień 2006 - 23:59

Dziękuje Maćku za tę cenną informacje.Przywróciłeś mi nadzieje,że pojeżdże jednak na nartach w tym okresie.A będzie to od 27.12 do 30.12.Niestety na Sylwestra tam nie zostane ponieważ gdy rezerwowałem nie było już wolnych kwater.

#34 Skyflyer

Skyflyer

Użytkownik

• PipPipPip
  • 503 postów
  • Na forum od: 11.2006
216
  • Gliwice

Napisano 21 grudzień 2006 - 16:48

Jasna to rzeczywiście najlepsze miejsce w tej części Europy - jeżdżę tam co roku od 7 lat. Zresztą byłem też w Zell am See i szczerze mówiąc nie widzę większej różnicy (co innego lodowiec). Może poza jedną - tam przez prawie tydzień świeciło słońce, a na Chopoku zwykle albo jest mgła, albo zamieć która uniemożliwia wjazd na sam szczyt. Ale jak się trafi na ładną pogodę i dobre warunki to niczego więcej nie trzeba:) A po nartach zrelaksować się można w aquaparku z gorącymi basenami:)

#35 Marcin Okonski

Marcin Okonski

Nowy użytkownik

• 2 postów
0

Napisano 22 grudzień 2006 - 23:37

Witam!Moze ktos wie czy na Chopoku pracuja juz wyciagi?Wybieram sie tam zaraz po swietach 27 grudnia.Bardzo prosze o informacje.Pozdrawiam

#36 lukas63

lukas63

Użytkownik

• PipPipPip
  • 703 postów
  • Na forum od: 08.2006
100
  • Oława

Napisano 23 grudzień 2006 - 00:48

Jeszcze nie pracują - choć juz 10-15 cm śniegu jest - jak będzie z 30 z pewnościa wystartują

#37 Marcin Okonski

Marcin Okonski

Nowy użytkownik

• 2 postów
0

Napisano 23 grudzień 2006 - 14:49

A czy czésto sa tam teraz opady?Jest szansa,ze dopada do swiát?Co z armatkami?
Maroko16

#38 lukas63

lukas63

Użytkownik

• PipPipPip
  • 703 postów
  • Na forum od: 08.2006
100
  • Oława

Napisano 24 grudzień 2006 - 02:01

A czy czésto sa tam teraz opady?

Tak jak u nas

Jest szansa,ze dopada do swiát?Co z armatkami?

Marne szanse na śnieg naturalny

Dośnieżają z armatek jak widziałem wczoraj na kamerze

#39 jawy88

jawy88

GRUPA SKI Podkarpacie

• PipPipPip
  • 354 postów
112
  • krosno

Napisano 24 grudzień 2006 - 08:22

Witam!

Mam zamiar wybrac sie na stoki Chopaka, gdzies na poczatku lutego. Mam w zwiazku z tym kilka pytan, mam nadzieje, ze pomozecie mi wybrac:

1. Macie jakies sprawdzone tanie hotele, pensjonaty itp., niezbyt drogie, blisko Chopok Sever (najlepiej nie dalej niz z 1km, nie mam przekonania do Ski Busow :) ), moze byc nawet bez zadnych posilkow, tylko by cos bylo mozna przyrzadzic jakas zupe czy cos.
2. Sa tam jakies normalne knajpy? :) Przypuszczam, ze w takim miejscu bedzie klopot bogactwa, ale mozna zawsze sie upewnic :D .
3. Jak jest ze sprzetem? Mozna gdzies wypozyczyc?

Jak sie mi cos jeszcze przypomni - dam znac. Dzieki wielkie z gory za odpowiedzi.

Pozdrawiam!

na pytanie 1 nie moge cie pocieszyc na poczatku lutego raczej tanio nie bedzie(jak bylem z kolega nowym passatem to na parkingu miedzy "leksusami"bemkami7"i mesiami S" klasy naszych przyjaciół zza wschodniej granicy bardzo skromnie wygladalismy):D a sprawdzony hotel dla mnie to" druzba"..... Hotele "ski"i"junior""liptow" to niestety standart komunistyczny. na pytanie 2 niema tez nic wesolego polecam pizze w hotelu "grant " mimo 4 gwiazdek jest tanio. i knajpe w hotelu "druzba" chyba jedyna poządna knajpa z dobrym jedzeniem w rozsadnych pieniadzach. na 3 pytanie widzialem przynajmniej kilka wypozyczalni ale cen nie znam..

#40 Piotrek

Piotrek

Nowy użytkownik

• 23 postów
1
  • Warszawa

Napisano 26 grudzień 2006 - 23:01

Jaka jest najbliższa "wiocha" koło Chopoka, ażeby wyskoczyć na wieczorny spacer, czy pójść do jakiejś restuaracji? Bo tak jak patrzę, to tam gdzie są wyciągi, raczej nie ma co liczyć, bo same hotele, a w Demanowskiej?

Aha i wiecie może kiedy są słowackie fere w tym roku? Kiedy będzie najwięcej ludzi?