Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Tyrol - Zugspitz Arena

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Garbol

Garbol

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 10.2008
1
  • Umiejętności: 7
  • Warszawa

Napisano 11 styczeń 2012 - 12:56

Tyrol - Zugspitz Arena

Najwyższy szczyt Niemiec, jakim jest Zugspitze wyznacza w tym miejscu granicę pomiędzy Niemcami a Austrią. Prosto na jego szczyt można dotrzeć kolejką Zugspitzbahn, która rozpoczyna swój bieg w miejscowości Ehrwald. W ten bajeczny krajobraz wkomponowane jest 8 miejscowości, które urzekają turystów swoją specyfiką: Ehrwald, Lermoos, Berwang, Biberwier, Heiterwang, Bichlbach, Namlos oraz Lähn-Wengle.

Położenie
Region Tiroler Zugspitz Arena leży pomiędzy potężnymi masywami górskimi Zugspitze od północy oraz Mieminger i Wettersteingebirge od południa.

Dojazd
I możliwość : Cieszyn - Brno – Obwodnica północno-zachodnia Wiednia – Linz - Salzburg – Rosenheim – Garmisch-Partenkirchen – Tiroler Zugspitz Arena
II możliwość: Świecko – Berlin – Lipsk – Norymberga – Monachium – Rosenheim – Garmisch-Partenkirchen – Tiroler Zugspitz Arena
III możliwość: Zgorzelec - Drezno - Hof - Norymberga – Monachium – Rosenheim – Garmisch-Partenkirchen – Tiroler Zugspitz Arena

Parkingi
(Ilość miejsc, cena, odległość od stoku)

Miejscowości
(krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich)
8 miejscowości, które urzekają turystów swoją specyfiką: Ehrwald, Lermoos, Berwang, Biberwier, Heiterwang, Bichlbach, Namlos oraz Lähn-Wengle.

Noclegi
(noclegi)

Trasy
(liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki)
Wyciągi:
* orczykowe: 30
* krzesełkowe: 14
* gondolowe: 2
* kabinowe: 2
* taśmowe: 6

Podział tras:

niebieskie: 80 km

czerwone: 55,4 km
czarne: 7,5 km

Ceny
(cennik karnetów itp)
dorosły - 6 dni 195 Euro
Więcej tutaj http://www.zugspitza...ow-card-tarife/

Kamera online

(link do strony z kamerą online na stok)
http://www.zugspitza...ams/uebersicht/

Aktualne warunki
(link do strony z aktualnymi warunkami)
http://www.zugspitza...inter/ski-info/

Serwis narciarski
(czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp)

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi

Wyżywienie
(gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny)

Galeria zdjęć
(link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

Krótko o ośrodku napisałem ale jadę tam pierwszy raz - czy ktoś z forumowiczów był i czy można liczyć na jakieś relacje, opinie ?

Pozdrawiam
Garbol

#2 Skyflyer

Skyflyer

Użytkownik

• PipPipPip
  • 480 postów
  • Na forum od: 11.2006
207
  • Gliwice

Napisano 13 luty 2018 - 16:43

W tym roku zamierzam odwiedzić lodowiec Zugspitze - powstała tam podobno kolejka, bijąca kilka światowych rekordów (największe przewyższenie - prawie 2000m, najdłuższy odcinek bez podpór - ok. 3 km), ale nie z tego powodu oczywiście. Jest to pierwszy rejon od czeskiej granicy, a chyba rzadko przez Polaków uczęszczany - sam też tylko przejeżdżałem przez Garmisch w drodze do Austrii i pamiętam, że zrobiło na mnie wrażenie - taka "brama" w Alpy, zupełnie inny widok, niż jadąc od Innsbruck'u. 

A moje pytanie - może ktoś tam jednak był i potrafi powiedzieć, jak jest z parkowaniem? Bo zdaję sobie sprawę, że może być ciężko - chodzi mi o parking Eibsee, czyli pod kolejką linową (bo jest też szynowa, jadąca podobno godzinę). Nie chodzi mi o koszty parkowania, tylko o której trzeba tam być, by w ogóle zaparkować.

#3 Capricorn

Capricorn

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 11.2016
2
  • Umiejętności: 5
  • Wrocław

Napisano 13 luty 2018 - 18:09

W tym roku zamierzam odwiedzić lodowiec Zugspitze - powstała tam podobno kolejka, bijąca kilka światowych rekordów (największe przewyższenie - prawie 2000m, najdłuższy odcinek bez podpór - ok. 3 km), ale nie z tego powodu oczywiście. Jest to pierwszy rejon od czeskiej granicy, a chyba rzadko przez Polaków uczęszczany - sam też tylko przejeżdżałem przez Garmisch w drodze do Austrii i pamiętam, że zrobiło na mnie wrażenie - tama "brama" w Alpy, zupełnie inny widok, niż jadąc od Innsbruck'u. 

A moje pytanie - może ktoś tam jednak był i potrafi powiedzieć, jak jest z parkowaniem? Bo zdaję sobie sprawę, że może być ciężko - chodzi mi o parking Eibsee, czyli pod kolejką linową (bo jest też szynowa, jadąca podobno godzinę). Nie chodzi mi o koszty parkowania, tylko o której trzeba tam być, by w ogóle zaparkować.

Byłem w tym rejonie 2 razy, ostatnio 3 tygodnie temu. Ten "lodowiec" to trochę naciągane bo jeździ się najwyżej do ok.2700m więc niżej niż w wielu miejscach Tyrolu choćby. Ale miejsce jest godne odwiedzenia, zwłaszcza przy dobrej pogodzie bo widoki przednie no i śniegu duuużo. Jak wyjeżdżałem to było 415 cm i sypało mocno. Z parkingiem nie miałem problemu - podczas tego wyjazdu pogoda była masakryczna tego dnia więc było łatwo zaparkować. Poprzednio (4 lata temu) raz wjeżdżałem od austriackiej strony (pierwszą gondolą więc luz) a raz od niemieckiej i zaparkowaliśmy bez problemu ok. 9 rano...Parking free. Nowa kolejka jest duża, słup jest wysoki (tylko jeden!) ale w tej mgle nie była w stanie zrobić jakiegoś specjalnego wrażenia.Tak jak napisano w pierwszym poście tego wątku, karnet Top Snow card jest na wiele ośrodków i warto go mieć, bo sam zugspitze na dłużej niż 2 dni to nuda. Jeździłem w Garmisch classic, Lermoos, Ehrwald Almbahn i Berwang. Wszystkie godne zobaczenia, każdy trochę inny, z nieco inną charakterystyką. Poprzednio nocowałem w Lermoos teraz w Grainau. Rzeczywiście najpierw przejeżdżałem tamtędy z 15 razy i w końcu się wybrałem - 8 godzin z domu, właściwie całość autostradą... polecam.

• Skyflyer podziękował za tę wiadomość

#4 Skyflyer

Skyflyer

Użytkownik

• PipPipPip
  • 480 postów
207
  • Gliwice

Napisano 13 luty 2018 - 19:18

Dzięki bardzo. Ja akurat będę tylko 1 dzień, bo w sumie robimy taki 2-dniowy wypad do Austrii ze Szpindlerowego Młyna, także ten lodowiec wydaje się w sam raz na 1 dzień. A to, że nie lodowiec, to akurat zaleta - teren poniżej lodowców jest zwykle bardziej urozmaicony.

#5 JurekByd

JurekByd

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1900 postów
  • Na forum od: 04.2007
473
  • Umiejętności: 8
  • Bydgoszcz

Napisano 13 luty 2018 - 19:24

Że Spindla na 2 dni to lepiej Hinterstoder czy Schladming moim zdaniem.

. Tańsze karnety do Ischgl.

#6 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2578 postów
  • Na forum od: 11.2008
3290
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 13 luty 2018 - 19:27

Dzięki bardzo. Ja akurat będę tylko 1 dzień, bo w sumie robimy taki 2-dniowy wypad do Austrii ze Szpindlerowego Młyna, także ten lodowiec wydaje się w sam raz na 1 dzień. A to, że nie lodowiec, to akurat zaleta - teren poniżej lodowców jest zwykle bardziej urozmaicony.

Co by nie powiedzieć pobliskie Lermoos jest tak 5x lepsze od Zugspitze. Poza widokami - choć ładnie widać z niego Zugspitze :)

Pozdro

Wiesiek

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#7 Skyflyer

Skyflyer

Użytkownik

• PipPipPip
  • 480 postów
207
  • Gliwice

Napisano 13 luty 2018 - 20:28

Nie przeczę, ale ja akurat mam słabość do takich "alpejskich perełek" - małych ośrodków, ale na dużej wysokości. Tylko po to jeżdżę w Alpy, odkąd pokochałem Kappl - szukam podobnych. Trasy poniżej 2000 to dla mnie trochę jak Chopok.

Hinterstoder jest niewiele bliżej, a poza tym planujemy po nartach w Szpindlu podjechać pod granicę czesko-niemiecką i tam przenocować po niskich kosztach. Z Rozvadova do Garmisch jest niewlele ponad 3h jazdy. Co do drugiego dnia, to do ostatniej chwili będę rozważał Kuhtai albo Serfaus, gdzie już byłem, ale kusi mnie sprawdzenie nowej kanapy na Masnerkopf, w najciekawszej widokowo części ośrodka.