Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

francja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 gilgul

gilgul

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 01.2012
0

Napisano 05 styczeń 2012 - 23:01

mam pytanko był ktoś w Risoul lub okolice Var i jakie ma wrażenia, warto, bo odległosc ponad 1300 zł poraża?

#2 kazekzg

kazekzg

Użytkownik

• PipPip
  • 213 postów
  • Na forum od: 11.2007
38

Napisano 05 styczeń 2012 - 23:03

bo odległosc ponad 1300 zł

odległość wyrażona w cenie paliwa czy jak :confused:

#3 Hultaj

Hultaj

Użytkownik

• PipPip
  • 119 postów
  • Na forum od: 10.2010
55
  • Umiejętności: 1
  • Łódź

Napisano 05 styczeń 2012 - 23:14

Jeśli masz pytanko, to wykaż odrobinę chęci, by zadać je poprawnie i zrozumiale dla większości forumowiczów.
Może wtedy ktoś zada sobie trud i odpowie Ci sensownie na pytanie.

#4 gilgul

gilgul

Nowy użytkownik

• 2 postów
0

Napisano 06 styczeń 2012 - 13:50

oczywista omyłka pisarska i takie hallo, dla tych ciężej myślących w kilometrach bo będę jechał z tereny RP a nie Francji, a pytanie dotyczyło relacji czasu spędzonego w podróży -autokarze do wrażeń na miejscu?

#5 mamo

mamo

Nowy użytkownik

• 2 postów
0

Napisano 10 styczeń 2012 - 12:42

Ja byłem 3 razy w Tignes i bardzo polecam. Jak dobrze poszukasz są oferty za ok 2,000 za osobę, ale co najważniejsze samolotem.
Jak bedziesz zainteresowany podeśle Ci biuro z którym tam byłem.
pzdr

#6 fanatyk

fanatyk

Użytkownik

• PipPipPip
  • 667 postów
  • Na forum od: 01.2007
205
  • Umiejętności: 6
  • WAWA

Napisano 10 styczeń 2012 - 12:49

Ja byłem 3 razy w Tignes i bardzo polecam. Jak dobrze poszukasz są oferty za ok 2,000 za osobę, ale co najważniejsze samolotem.
Jak bedziesz zainteresowany podeśle Ci biuro z którym tam byłem.
pzdr

Samolotem za 2 tyś zł owszem, ale plus do tego jeszcze skipass, który ze zniżka grupową kosztuje 210 E na całe Trzy Doliny.
  • onwlkp i Buc podziękowali za tę wiadomość

#7 TheDarodriver

TheDarodriver

Nowy użytkownik

• 2 postów
0
  • Umiejętności: 8
  • Piaseczno

Napisano 31 styczeń 2012 - 20:30

Witam. Byłem dokładnie rok temu (02.2011) na SkiSafari we Francji (Puy Saint Vincent, L2A, Risoul&Vars, Montgenevre, Alpe d'Huez, Serre Chevalier. Zdecydowanie polecam Risoul pomimo trudów podróży. W tym roku również się wybieram do Francji i właśnie do Risoul. Bardzo malownicze i urokliwe miejsce, dobrze przygotowane trasy i ich mnogość (180km) robi wrażenie.

#8 MadmaN

MadmaN

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 11.2010
0

Napisano 21 luty 2012 - 09:35

Ja również bardzo polecam ośrodek Risoul/Vars - świetne trasy, nieźle przygotowane, byłem w drugiej połowie marca a śniegu było po pachy :) Ja akurat mieszkałem w Vars i tam jest wystarczająco dużo tras żeby siedzieć cały tydzień (jest też super snow park), ale na jeden dzień wybrałem się do Risoul (wszystko można oczywiście przejechać na nartach, bo stacje są połączone) i też mi się bardzo podobało. Oprócz typowo narciarskich zalet, fajne jest też apres-ski - obydwie miejscowości mają dużo knajpek i klubów, więc jest co robić po nartach. Ogólnie bardzo polecam, faktycznie troche się jedzie, ale warto, ja w tym roku chyba znów się tam udam, może tym razem ulokuję się w Risoul. pozdrawiam

#9 Janica

Janica

Użytkownik

• PipPipPip
  • 853 postów
  • Na forum od: 09.2007
241
  • Umiejętności: 1
  • Malvern, Worcestershire

Napisano 21 luty 2012 - 09:46

wszystko fajnie, tylko czemu gilgul nie napisał tego w temacie o Risoul/Vars? Nie chciało się przewinąć strony w dół?

#10 przemyslaw

przemyslaw

Użytkownik

• PipPip
  • 139 postów
  • Na forum od: 04.2009
32
  • Umiejętności: 7
  • kalisz/poznan

Napisano 09 lipiec 2012 - 22:48

http://roweronline.p...-alkomatem.html

#11 lukasz_roz

lukasz_roz

Zabanowany!

• 9 postów
  • Na forum od: 01.2013
1

Napisano 14 styczeń 2013 - 14:53

mam pytanko był ktoś w Risoul lub okolice Var i jakie ma wrażenia, warto, bo odległość ponad 1300 zł poraża?

kiedy wyjazd? czego sie spodziewasz? na co sie nastawiasz? byleś już gdzieś w Alpach?

ogólnie po za chu**** gościnnością Francuzow i szufladami zwanymi kwaterami sa dosc fajne stoki dobrze przygotowane .
Infrastruktura jest rożna, np jest dość szybka kanapa 6 osobowych ale tez można spotkać takie coś jak muzealna klatka jak na tym zdjeciu:
Dołączona grafika
co w sumie tez ma jakiś swoj urok.

Z risoul do vars można dostać sie wąskim i dość płaskim przesmykiem miedzy szczytami. W kierunku Vars najlepiej jest dobrze sie rozpedzic.
Powrót jest dość długi , kolejka 2osobowa jest stara i strasznie wolna .

Co do różnorodności tras to na pewno sporo tego jest, zależy jakie warunki Ci sie trafia.
Mi osobiście jeśli chodzi o trasy to Vars bardziej przypadł mi do gustu niż Risoul.

co do odległości to jeśli jedziesz z dobra ekipa autokarem to rada jest tylko jedna , zaczynasz od butelki po wejsciu do autokaru , na granic z Czechami dokupujesz alko i budzisz się we Włoszech sie gdzieś w okolicy Turynu , gdzie pozostaje kilka godzin do celu, wiec wcale nie jest tak źle, gorzej z powrotem bo już tak się pic nie chce.