Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gdzie wymienić walutę?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 macias1986

macias1986

Nowy użytkownik

• 0 postów
  • Na forum od: 01.2012
0

Napisano 04 styczeń 2012 - 11:11

Witajcie,

Mam pytanie w sumie pierwszy raz od A do Z sam organizuję sobie wyjazd w Alpy. Jedziemy grupą przyjaciół, mamy już fajny ośrodek w miejscowości Alpbach, brakuje mi tylko waluty - Euro. Czy moglibyście mi podpowiedzieć jak najwygodniej i najtaniej, bo kursy są bardzo różne kupić Euro? Czy mogę to zrobić przez internet? Bo nie za bardzo mam czas, żeby biegać po bankach :/

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc! :)

Pozdrawiam,

Maciej

#2 tomal

tomal

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2839 postów
  • Na forum od: 08.2008
735
  • Umiejętności: 2
  • Bydgoszcz

Napisano 04 styczeń 2012 - 11:22

Witajcie,

Mam pytanie w sumie pierwszy raz od A do Z sam organizuję sobie wyjazd w Alpy. Jedziemy grupą przyjaciół, mamy już fajny ośrodek w miejscowości Alpbach, brakuje mi tylko waluty - Euro. Czy moglibyście mi podpowiedzieć jak najwygodniej i najtaniej, bo kursy są bardzo różne kupić Euro? Czy mogę to zrobić przez internet? Bo nie za bardzo mam czas, żeby biegać po bankach :/

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc! :)

Pozdrawiam,

Maciej

zawsze najtaniej jest przed //granicą// w kantorze

ps a w Świecku tym bardziej jest korzystny kurs:)

#3 macias1986

macias1986

Nowy użytkownik

• 0 postów
0

Napisano 04 styczeń 2012 - 11:35

Cenna uwaga :-) A jak chciałbym jechać dalej, kolega teraz radził mi, abym miał kasę na koncie i płacił za granicą kartą, ale to może kosztować prowizję :/ Inny znajomy radzi wymienić w kantorze internetowym, bo wymieniał ostatnio na walutobox.pl - zastanawiam się na ile wymiana walut on line jest bezpieczna? Bo na pewno jest taniej, ale trochę obawiam się ryzyka... :/

#4 tomal

tomal

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2839 postów
735
  • Bydgoszcz

Napisano 04 styczeń 2012 - 12:12

Cenna uwaga :-) A jak chciałbym jechać dalej, kolega teraz radził mi, abym miał kasę na koncie i płacił za granicą kartą, ale to może kosztować prowizję :/ Inny znajomy radzi wymienić w kantorze internetowym, bo wymieniał ostatnio na walutobox.pl - zastanawiam się na ile wymiana walut on line jest bezpieczna? Bo na pewno jest taniej, ale trochę obawiam się ryzyka... :/

Macias nie kombinuj:) , zatrzymujesz się przed granicą choćby po to żeby zatankować samochód idziesz do kantoru ,wymieniasz walutę i już:)

nie bierzesz chyba kilka tys euro:)

#5 zielasbar

zielasbar

Użytkownik

• Pip
  • 63 postów
  • Na forum od: 11.2009
1
  • Umiejętności: 7
  • Mogilno

Napisano 04 styczeń 2012 - 18:27

Mam pytanie!!!Czy kantory przed granicą są czynne w nocy?

#6 JurekByd

JurekByd

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1997 postów
  • Na forum od: 04.2007
509
  • Umiejętności: 8
  • Bydgoszcz

Napisano 04 styczeń 2012 - 18:41

Macias nie kombinuj:) , zatrzymujesz się przed granicą choćby po to żeby zatankować samochód idziesz do kantoru ,wymieniasz walutę i już:)

nie bierzesz chyba kilka tys euro:)

Przy drodze na Świecko - zgadza się,ale jadąc na Zgorzelec nie radzę kupować w kantorze na granicy,bo widełki straszne.Dowiedz sie jak w Twoim banku przeliczają walutę przy płatnościach kartą-w moim się opłaca,bo liczą po średnim kursie NBP,więc wyjdzie taniej niż w jakimkolwiek kantorze
<p> .

#7 luzka13

luzka13

Użytkownik

• PipPip
  • 214 postów
  • Na forum od: 11.2010
90
  • W-wa

Napisano 04 styczeń 2012 - 19:46

Najbezpieczniej płacić kartą.
Najtaniej zebrać się w kilka osób i kupić hurtowo w kantorze. Wiele kantorów ma ceny hurtowe przy większych zakupach.
Dla mnie mimo wszystko najwygodniejsza jest karta, zarówno przy płaceniu jak i w bankomacie. Przelicznik jest korzystny a głowa wolna od problemów.

#8 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6524 postów
  • Na forum od: 02.2008
4653
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 04 styczeń 2012 - 19:48

w moim się opłaca,bo liczą po średnim kursie NBP,więc wyjdzie taniej niż w jakimkolwiek kantorze

jaki to bank?

--
Pozdr
Mich

#9 Namor

Namor

Użytkownik

• PipPip
  • 236 postów
  • Na forum od: 01.2007
25
  • Umiejętności: 5
  • Gdańsk

Napisano 04 styczeń 2012 - 19:54

Widzialem na stronie cinkciarza mozliwosc wykupienia karty platniczej w euro. Kumpel wciaz wysyla dzieciaki za granice i mowi, ze to dobra/bezpieczna opcja. Na tej stronie i na walutomacie chyba wymienia sie najkorzystniej. Z obu stron korzystalem i zawsze bylem zadowolony. Jednak z kart EURO nie korzystalem.
Pozdrawiam, Roman+

#10 Obertauern

Obertauern

Nowy użytkownik

• 23 postów
  • Na forum od: 12.2008
1

Napisano 04 styczeń 2012 - 20:02

Widzę że koledzy zabieracie po kilka tysięcy euro. HA HA . Co za różnica gdzie kupisz? Ile stracisz na kursie ? 20-30 zł przy 1000 Euro? Przy wydatku rzędu 4500-5000 zł. to chyba nie wiele. Znajdź pierwszy lepszy ale za to pewny kantor i kup. Problem z głowy.

#11 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6524 postów
  • Na forum od: 02.2008
4653
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 05 styczeń 2012 - 08:43

Widzę że koledzy zabieracie po kilka tysięcy euro. HA HA . Co za różnica gdzie kupisz? Ile stracisz na kursie ? 20-30 zł przy 1000 Euro? Przy wydatku rzędu 4500-5000 zł. to chyba nie wiele. Znajdź pierwszy lepszy ale za to pewny kantor i kup. Problem z głowy.

Róznica pomiedzy kursem średnim NBP (jak w przypadku Jurka) a kursem sprzedaży dewiz po jakim rozliczane sa tranakcje kartowe w poszczególnych bankach jak np. Inteligo (czy inne PKO) moze byc i 10x wieksza niz podajesz....
Skoro nie widać różnicy (w walucie) to po co przepłacac.... ;) ;)

#12 jark

jark

Instruktor SkiForum.pl

• 7891 postów
  • Na forum od: 04.2006
2778
  • Umiejętności: 1
  • Ojczyzna

Napisano 05 styczeń 2012 - 08:53

Mam pytanie!!!Czy kantory przed granicą są czynne w nocy?

tak ...

cisza potrafi krzyczeć .... posłuchaj

#13 przenio

przenio

Niedoceniany talent

• PipPipPipPip
  • 1022 postów
  • Na forum od: 10.2007
331
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 05 styczeń 2012 - 08:54

...A w okolicy kręcą się ciemne typy... :)

Less is more - MvdR

#14 jaro323

jaro323

Strażnik muld :)

• PipPipPipPipPip
  • 2276 postów
  • Na forum od: 02.2011
1476
  • Rumia

Napisano 05 styczeń 2012 - 09:01

Macias miejmy nadzieje że kolejnym Twoim pytaniem nie będzie ile wziąść par gaci i skarpetek na wyjazd .A walute najprosciej kup w kantorze -skoro jedzie was kilka osób kupcie ją razem i na pewno jakąś zniżke uzyskacie .Ewentualną kwotę która "przepłacisz " dolicz do kosztów uzyskania satysfakcji narciarskiej z dobrze wydanych pieniędzy w alpach.

#15 jark

jark

Instruktor SkiForum.pl

• 7891 postów
  • Na forum od: 04.2006
2778
  • Ojczyzna

Napisano 05 styczeń 2012 - 09:33

jarek, spoko :)
chłopak raz pierwszy rusza w Alpy , do tego organizuje ten wyjazd
to chce mieć wszystko pozapinane na przysłowiowy , ostatni guzik .... sam jak coś organizuje
to również, chcę jak najmniej
pozostawić przypadkowi ....
rozumiem Go, bo wiem z doświadczenia , że tego typu pytania, jemu są zadawane
ludziska sa wygodni i chcą mieć wszystko tanio i ... podane na tacy

pytaj Maciej, pomożemy
a jak już będziesz wiedział co i jak, to dla nas, zorganizujesz wypad
:)

jarek

cisza potrafi krzyczeć .... posłuchaj

#16 bubol

bubol

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1518 postów
  • Na forum od: 01.2010
1293
  • Katowice

Napisano 05 styczeń 2012 - 10:02

Odnośnie płacenia kartą za granicą zorientuj się w swoim banku jak wygląda sprawa,bo ja płaciłem wiele razy w różnych krajach i tak jak pisze JurekByd wymieniają wg kursu NBP, opłaca się bardziej niż wymiana kasy w kantorze.Oczywiście w jakąś gotówke trzeba się zaopatrzyc bo nikt nie będzie płacił kartą za kawe na stoku,a gdzie ją kupisz to już nie jest takie istotne możesz na tym stracic albo zarobic jakieś "grosze".Dowiedz się też jaką bank pobiera prowizję za wypłatę z bankomatu zazyczaj to jest jakaś kwota stała np 5 zł a przy wyższych wypłatach procent od wypłacanej sumy.Ale bez obaw jeśli jedziesz do krajów UE to spokojnie możesz płacic kartą,czego nie radzę np w krajach arabskich.

#17 macias1986

macias1986

Nowy użytkownik

• 0 postów
0

Napisano 05 styczeń 2012 - 15:21

A kartą mogę płacić tylko mając złotówki na koncie?

Czy mogę mając obcą walutę na koncie posługiwać się nią, omijając w ten sposób średni kurs NBP? Bo wtedy faktycznie najwygodniej byłoby mi wymienić walutę na walutoboxie. Bo wymieniłbym najtaniej, ale i najbezpieczniej mógłbym płacić, bo fizycznie nie miałbym gotówki przy sobie...

Odnośnie płacenia kartą za granicą zorientuj się w swoim banku jak wygląda sprawa,bo ja płaciłem wiele razy w różnych krajach i tak jak pisze JurekByd wymieniają wg kursu NBP, opłaca się bardziej niż wymiana kasy w kantorze.Oczywiście w jakąś gotówke trzeba się zaopatrzyc bo nikt nie będzie płacił kartą za kawe na stoku,a gdzie ją kupisz to już nie jest takie istotne możesz na tym stracic albo zarobic jakieś "grosze".Dowiedz się też jaką bank pobiera prowizję za wypłatę z bankomatu zazyczaj to jest jakaś kwota stała np 5 zł a przy wyższych wypłatach procent od wypłacanej sumy.Ale bez obaw jeśli jedziesz do krajów UE to spokojnie możesz płacic kartą,czego nie radzę np w krajach arabskich.

Dzięki za wyrozumiałość :-)

A jak już się wprawię to dla wszystkich forumowiczów jakąś dobrą ofertę przygotuję :D

jarek, spoko :)
chłopak raz pierwszy rusza w Alpy , do tego organizuje ten wyjazd
to chce mieć wszystko pozapinane na przysłowiowy , ostatni guzik .... sam jak coś organizuje
to również, chcę jak najmniej
pozostawić przypadkowi ....
rozumiem Go, bo wiem z doświadczenia , że tego typu pytania, jemu są zadawane
ludziska sa wygodni i chcą mieć wszystko tanio i ... podane na tacy

pytaj Maciej, pomożemy
a jak już będziesz wiedział co i jak, to dla nas, zorganizujesz wypad
:)

jarek

Mój drogi, kto pyta - nie błądzi... Wszyscy macie o wiele więcej doświadczenia, a chyba do tego służy forum...

A przepłacać nie mam zamiaru, dlatego wymieniłem kasę na walutoboxie :D

Za ciężko pracowałem na te pieniądze, żeby teraz pozwalać sobie na nadwyżkę, którą wolę w inny sposób spożytkować :-)

Macias miejmy nadzieje że kolejnym Twoim pytaniem nie będzie ile wziąść par gaci i skarpetek na wyjazd .A walute najprosciej kup w kantorze -skoro jedzie was kilka osób kupcie ją razem i na pewno jakąś zniżke uzyskacie .Ewentualną kwotę która "przepłacisz " dolicz do kosztów uzyskania satysfakcji narciarskiej z dobrze wydanych pieniędzy w alpach.

#18 fanatyk

fanatyk

Użytkownik

• PipPipPip
  • 667 postów
  • Na forum od: 01.2007
205
  • Umiejętności: 6
  • WAWA

Napisano 05 styczeń 2012 - 15:30

Warszawiakom polecam ten kantor: http://kantor-intrac.../notowania.html
Przy mniejszych zakupach doliczaja tylko 1 gr.

#19 Kuba99

Kuba99

Narciarz

• PipPipPip
  • 982 postów
  • Na forum od: 10.2007
337
  • Umiejętności: 10
  • Beskid Sądecki

Napisano 05 styczeń 2012 - 16:54

Oczywiście, że najlepiej kupić w kantorze. Te euro , które zostaną z wyjazdu sprzedaż po 5zł i jeszcze zarobisz.
:)Pozdrowienia

#20 tomal

tomal

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2839 postów
735
  • Bydgoszcz

Napisano 05 styczeń 2012 - 19:12

A kartą mogę płacić tylko mając złotówki na koncie?

Czy mogę mając obcą walutę na koncie posługiwać się nią, omijając w ten sposób średni kurs NBP? Bo wtedy faktycznie najwygodniej byłoby mi wymienić walutę na walutoboxie. Bo wymieniłbym najtaniej, ale i najbezpieczniej mógłbym płacić, bo fizycznie nie miałbym gotówki przy sobie...

Dzięki za wyrozumiałość :-)

A jak już się wprawię to dla wszystkich forumowiczów jakąś dobrą ofertę przygotuję :D

Mój drogi, kto pyta - nie błądzi... Wszyscy macie o wiele więcej doświadczenia, a chyba do tego służy forum...

A przepłacać nie mam zamiaru, dlatego wymieniłem kasę na walutoboxie :D

Za ciężko pracowałem na te pieniądze, żeby teraz pozwalać sobie na nadwyżkę, którą wolę w inny sposób spożytkować :-)

A przepłacać nie mam zamiaru, dlatego wymieniłem kasę na walutoboxie

To pochwal się Macias po jakim kursie wymieniłeś