Skocz do zawartości

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 AdamKoch

AdamKoch

Nowy użytkownik

• 10 postów
  • Na forum od: 09.2011
1
  • Umiejętności: 7
  • Warszawa

Napisano 17 wrzesień 2011 - 10:19

Witam
Proszę o poradę w kwestii nart dla córki .Ma 12lat 171 cm i waży 50kg
Na nartach jeździ "od zawsze"
Ostatnie narty atomic race 140cm
Jakie powinny być kolejne?
Mamy narty "po żonie" rossignole zenithy 163 cm ale czy nie bedą za ciężkie?
Jaka jest najdłuższa narta juniorska? Słyszałem ze 151cm
Córka dobrze i szybko jeździ ale oczywiście tylko amatorsko 2 tyg w roku
Jednak mało waży i będzie dalej rosnąć
Proszę o sugestie
Pozdr

#2 keicam

keicam

Zakała forum

• PipPipPipPipPip
  • 2349 postów
  • Na forum od: 11.2009
825
  • Umiejętności: 1
  • Kraków (okolice)

Napisano 17 wrzesień 2011 - 11:26

Witaj Atomic Race to za mało. Race 7 to "kapcie a Race 12 to "wyczynówki" z drewnianym rdzeniem. Proszę uściślij jaki model konkretnie masz na myśli? Narty juniorskie nie kończą się na 151 centymetrach. Znalezienie gigantowych nart juniorskich powyżej 170 cm to nie jest wyczyn. Zenith na przestrzeni lat też występował z różnymi cyferkami (od 1 do 11). Tak więc więcej konkretów proszę.

M

Użytkownik keicam edytował ten post 17 wrzesień 2011 - 11:30

"Zero nienawidzi innych liczb..."
 Freud

#3 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7370 postów
  • Na forum od: 09.2006
2248
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 17 wrzesień 2011 - 13:39

jezeli ma technike, to nic nie bedzie ciezkie - natomiast te rosoly dla niej, jezeli faktycznie jest dobra, to zlom
jezeli jezdzi na urozmaiconym sniegu, to zamiast race, zastanow sie nad allround wgranicach 155-160
(oczywiscie te rady nie obejmowaly by moich corek - dla nich taka dlugosc byla by nie do przyjecia)

PS czy Twoja Corka trenuje jakis sport?
Jaka jest najdłuższa narta juniorska? Słyszałem ze 151cm
Córka dobrze i szybko jeździ ale oczywiście tylko amatorsko 2 tyg w roku
Jednak mało waży i będzie dalej rosnąć
Proszę o sugestie
Pozdr[/QUOTE]

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#4 gordasz

gordasz

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Na forum od: 10.2008
141
  • Umiejętności: 3
  • Krosno

Napisano 17 wrzesień 2011 - 14:12

JA przy podobnej masie przeskoczyłem na fischery rc4 wc sc 155cm - jeżeli ma umiejętności to sobie poradzi. Pierwsze dwa zjazdy będą wymagające a potem sie przyzwyczai . Co do masy samych nart... Najwyżej Tatuś pomoże przy niesieniu z parkingu na stok czy wkładaniu do gondolki ( Zakładam , że nie jeździ na stok sama)

#5 master32

master32

Użytkownik

• PipPipPip
  • 308 postów
  • Na forum od: 09.2009
77
  • Ząbkowice Śląskie

Napisano 17 wrzesień 2011 - 17:12

Najdłuższ komórkowa decha juniorska to : SL 156cm, GS 176cm. Mowa tu o "zwykłych" komórkach dostępnych dla klubu. Wiadomo że dla juniora jeżdzącego profesionalnie mogą wyprodukwać dechy w każdej długości, lecz z odpowiednio dobranym dla niego flexem narty.

Jeżeli córa jezdzi tylko 2 tygodnie w roku to nie kupowałbym juniroskich komórek bo to bez sensu. Może po prostu jakieś typowo damskie narty...?

Użytkownik master32 edytował ten post 17 wrzesień 2011 - 17:15

#6 AdamKoch

AdamKoch

Nowy użytkownik

• 10 postów
1
  • Warszawa

Napisano 17 wrzesień 2011 - 20:45

Te atomici na których jeździła to race 8, natomiast zenithy "po Zonie"maja oznaczenie 3
Córka trenuje siatkówkę (3rok zajęcia 2~3 razy w tyg/ ale jeżeli chodzi o narty to nie mamy ambicji zawodniczych
Ma starszego brata który ja "ciągnie" do góry i przyspiesza...

#7 master32

master32

Użytkownik

• PipPipPip
  • 308 postów
77
  • Ząbkowice Śląskie

Napisano 18 wrzesień 2011 - 10:26

Tak jak napisałem wyzej, przy wadze 50kg można rozglądać się za nartami typowo damskimi. W sezonie różne firmy przeprowadzają testy nart i najlepiej wtedy udac sie z córką na takie testy i popróbować różnych modeli w różnych długościach

#8 AdamKoch

AdamKoch

Nowy użytkownik

• 10 postów
1
  • Warszawa

Napisano 18 wrzesień 2011 - 10:58

tak, to ma sens
ale juz zaplanowalismy 2 tyg we Wloszech (1tydzien z instruktorem) i nie bardzo widze szanse aby przed tym glownym a moze jedynym wyjazdem w br znalezc czas na testowanie nart..zwlasza , ze przy tempie w jakim corka rosnie to i tak beda narty najwyzej na 2 sezony. alternatrywa jest wypozyczenie nart -wtedy mozna sprobowac roznych- ale wiem ze w praktyce czesto brak rozmiarow. ama wiec ambiwalente odczucia: szukac czegos fajnego na 2 lata czy pojsc na latwizne i przymusic ja do jazdy na modelu rossignol zenith3 soft (162cm) po zonie???
Oczywiscie pierwsze rozwiazanie da jej wiecej frajdy ale drugie zostawi wiecej kasy w kieszeni. Nie chce tez jej zbyt rozpieszczac.....Ogolnie nie jest latwo...

#9 keicam

keicam

Zakała forum

• PipPipPipPipPip
  • 2349 postów
  • Na forum od: 11.2009
825
  • Kraków (okolice)

Napisano 18 wrzesień 2011 - 11:10

Cześć,

przy takiej intensywności ( 2 tygodnie w roku) Zenithy zdecydowanie się nadadzą. Jeszcze gdyby były wyprodukowane w Hiszpanii (podobno bazują na drewnianym rdzeniu) i odpowiednio przeserwisowane.

Odnośnie wzrostu. Moja córka ma 161 cm w wieku 10 lat. Czasem mam wrażenie że rano jest wyższa niż wieczorem poprzedniego dnia...

Pozdrawiam, Maciek

"Zero nienawidzi innych liczb..."
 Freud

#10 master32

master32

Użytkownik

• PipPipPip
  • 308 postów
77
  • Ząbkowice Śląskie

Napisano 18 wrzesień 2011 - 11:11

tak, to ma sens
ale juz zaplanowalismy 2 tyg we Wloszech (1tydzien z instruktorem) i nie bardzo widze szanse aby przed tym glownym a moze jedynym wyjazdem w br znalezc czas na testowanie nart..zwlasza , ze przy tempie w jakim corka rosnie to i tak beda narty najwyzej na 2 sezony. alternatrywa jest wypozyczenie nart -wtedy mozna sprobowac roznych- ale wiem ze w praktyce czesto brak rozmiarow. ama wiec ambiwalente odczucia: szukac czegos fajnego na 2 lata czy pojsc na latwizne i przymusic ja do jazdy na modelu rossignol zenith3 soft (162cm) po zonie???
Oczywiscie pierwsze rozwiazanie da jej wiecej frajdy ale drugie zostawi wiecej kasy w kieszeni. Nie chce tez jej zbyt rozpieszczac.....Ogolnie nie jest latwo...

Niech po prostu spróbuje jak sie jezdzi na zenitah wtedy powie czy są dla niej ok czy nie

#11 jark

jark

Instruktor SkiForum.pl

• 8019 postów
  • Na forum od: 04.2006
2452
  • Ojczyzna

Napisano 18 wrzesień 2011 - 12:40

....jeżeli chodzi o narty to nie mamy ambicji zawodniczych

zrób tak jak radzi master32
zostaw te zenithy i niech dziewczyna sama zdecyduje
ponadto ... znajdź dobrą wypożyczalnię (na stoku)
i daj jej, pojeździć na różnych nartach
... problem sam się rozwiąże

jarek:)

cisza potrafi krzyczeć .... posłuchaj