Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Monterosa

alagna aosta freeride gressoney włochy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 emrre

emrre

Nowy użytkownik

• 14 postów
  • Na forum od: 10.2007
2
  • Umiejętności: 8
  • Poz

Napisano 26 sierpień 2011 - 11:12

Witam!
Planuję na styczeń/luty wyjazd z grupą -nastu znajomych w rejon Monterosa. Opieram się na opiniach z angielskich stron: że fajnie, że mało ludzi, że blisko na stoki, że dużo terenów free.
Czy ktoś z Was tam jeździł i może potwierdzić te opinie? Którą miejscowość polecacie?
Część z mojej załogi jeździ tylko po stokach, więc interesuje mnie również, czy i dla nich znajdą się fajne trasy.
No i jeśli znacie jakieś dobre hotele/pensjonaty/kwatery, również będę wdzięczny za info.
Pozdrawiam,
Marcin
[FONT="Comic Sans MS"] [FONT="Comic Sans MS"][/FONT]...zawsze gdzieś pada śnieg... [/FONT]

#2 Robert Ski Planet

Robert Ski Planet

Użytkownik

• PipPip
  • 255 postów
  • Na forum od: 07.2009
40
  • Umiejętności: 9
  • Poznań

Napisano 30 sierpień 2011 - 15:15

Monterosa Ski Resort to bardzo fajny region (ponad 180 km tras), ale też... drogi region - upodobały go sobie "gwiazdy show-biznesu" i polityki...

Jeśli kasa nie gra roli, a liczą się dobre stoki, to na pewno warto tam jechać. Jeśli patrzysz na kasę, to odpuść...
  • emrre podziękował za tę wiadomość

[COLOR="Blue"]www.narty-wlochy.pl[/COLOR] - Narty we Włoszech
[COLOR="Blue"]www.free-ski-narty.pl[/COLOR] - Karnet w Cenie
Ski Planet na Facebook'u

#3 pawelb91

pawelb91

Użytkownik

• PipPip
  • 203 postów
  • Na forum od: 11.2008
60
  • Nowy Sącz

Napisano 30 sierpień 2011 - 21:54

Dużo opcji zjazdów poza trasą do Algany na kolejce linowej naklejki "freeride paradise". Prowadzi tam też fajna czarna trasa przygotowywana oraz w całym regionie dużo czerwonych.

#4 emrre

emrre

Nowy użytkownik

• 14 postów
2
  • Poz

Napisano 06 wrzesień 2011 - 12:50

Tzn, jak rozumiem, utrzymanie na miejscu bliższe jest standardom szwajcarskim, niż włoskim?

Tzn, jak rozumiem, utrzymanie na miejscu (noclegi, wyżywienie itd.) bliższe jest od standardom szwajcarskim, niż włoskim? Bo ceny karnetów miej więcej w normie (zesz. sezon). A czy masz namiary na jakieś dobre noclegi tam?
[FONT="Comic Sans MS"] [FONT="Comic Sans MS"][/FONT]...zawsze gdzieś pada śnieg... [/FONT]

#5 Robert Ski Planet

Robert Ski Planet

Użytkownik

• PipPip
  • 255 postów
  • Na forum od: 07.2009
40
  • Umiejętności: 9
  • Poznań

Napisano 06 wrzesień 2011 - 15:33

Zobacz tutaj:

http://www.residenzadelsole.it/

lub

http://www.gressoney...zio=98&lang=ITA

pozdrawiam ;)

[COLOR="Blue"]www.narty-wlochy.pl[/COLOR] - Narty we Włoszech
[COLOR="Blue"]www.free-ski-narty.pl[/COLOR] - Karnet w Cenie
Ski Planet na Facebook'u

#6 emrre

emrre

Nowy użytkownik

• 14 postów
2
  • Poz

Napisano 07 wrzesień 2011 - 09:00

zobacz tutaj:

http://www.residenzadelsole.it/

lub

http://www.gressoney...zio=98&lang=ita

pozdrawiam ;)

grazzie!!! :cool:

#7 Milzbi

Milzbi

Użytkownik

• Pip
  • 66 postów
5
  • Umiejętności: 7
  • Rembertów

Napisano 30 październik 2011 - 21:15

Witaj emrre ponieważ w tamtym roku w okresie sylwestrowo noworocznym byłem w tamtym rejonie kilka informacji. Byłem dokładnie w miejscowości Gressoney la trinite, mieszkałem w hotelu powiem, że ceny w tym okersie za pobyt wysokie 75 euro, za noc od osoby w pokoju ale warunki w hotelu super oczywiście ze śniadaniem. Jeżeli chodzi o ceny w resturacjach to chyba standard nie mogę porównać ze Szwajcarią nie byłem, ale dla przykładu lampka wina czerwonego 2 euro, butelka wina czerownego od 9 euro w restauracji. Jeżeli chodzi o posiłki to danie kosztuje tak od 7 euro wzwyż można się najeść taką porcją. Jeżeli chodzi o tereny narciarskie jest gdzie pośmigać zarówno na trasach jak również poza. Trasy dominują czerwone, niebieskich mało dwie trzy po stronie Champoluc, natomiast w drugą srtonę w stronę Alagny Valsesia polecam czarna trasa można poszaleć. Trasy szerokie ale czasami zdradliwe, trzeba uważać. Jeżeli chcesz jutro mogę wrzucić parę fotek z wyjazdu muszę odnaleźć zdjęcia. Ceny skipas za karnet dla siebie normalny na 8 dni płaciłem 234 euro najwyższy sezon. 7 dni karnet chyba kosztował 214 euro, dla juniorów tańsze o około 25 %. Na koniec ważna sprawa język tam słabo znają angielski szczególnie w schroniskowych barach w restauracjach jak tako, w hotelu nie było problemu natomiast w restauracji przy schronisku robi się trochę problem, tam lepszy jest francuski lub niemiecki.

#8 globtroter.org

globtroter.org

Użytkownik

• PipPipPip
  • 377 postów
  • Na forum od: 11.2008
90
  • Urbino, IT

Napisano 30 październik 2011 - 21:51

Monterosa to jeden z najlepszych pod wzgledem narciarskim alpejskich osrodkow. Doskonale dlugie i szerokie trasy, malo ludzi, 1760 m roznicy poziomow na wyznaczonych trasach (Passo Salati-Alagna Valsesia). Przez wielu uwazana za najlepszy osrodek na swiecie do freeride'u - mozliwosc wjazdu na 3275 m (Punta Indren), heliski z ponad 4000 m.

Użytkownik globtroter.org edytował ten post 30 październik 2011 - 21:55

Globtroter.Org - Podróże. Enoturystyka.
Italia Forum - forum podróżnicze miłośników Włoch.

#9 Milzbi

Milzbi

Użytkownik

• Pip
  • 66 postów
5
  • Rembertów

Napisano 31 październik 2011 - 13:06

Zgodnie z obietnicą dodaję kilka fotek z Monterosa skiZałączony plik  Zdjęcie024.jpg   275,11 KB   24 Ilość pobrań

Załączone pliki

#10 michalak

michalak

Hochkar Gruppen

• 26 postów
16
  • Trójmiasto

Napisano 31 październik 2011 - 19:30

Byłem tam w styczniu tego roku. REWELACJA. Gorąco polecam.
Mieszkałem tutaj : http://www.residence...com/directions/

Jeżeli kasa nie gra roli to warto zastanowić się nad tą ofertą :
http://www.infoski.p...kt&p1=mr&p2=rdw
Jako ciekawostkę podam, że w styczniu kosztowało mnie to samo 2,5 tys. Czyli teraz jest drożej o jakieś 20% :-(

Tłumy na stokach :

Załączony plik  Monterosa 2011-01-17 09-32-45.JPG   133,92 KB   33 Ilość pobrań

Załączone pliki

Użytkownik michalak edytował ten post 31 październik 2011 - 19:40

#11 Milzbi

Milzbi

Użytkownik

• Pip
  • 66 postów
5
  • Rembertów

Napisano 31 październik 2011 - 20:37

Czy to jest na stronie Alagny? czy może w innym miejscu szukam własnie więcej fotek z Monterosy ale nie mogę znaleźć. Na pewno miałem jeszcze ale chyba wystrzeliły w kosmos po ostatnim porządkowaniu dysku. Ale powiem że tłumy wyszły ci rewelacyjnie. Region polecam ale oczywiście ceny bardzo wysokie, jednak brak ludzi równoważy sie z kosztami można naprawdę się najeździć na nartach.

Użytkownik Milzbi edytował ten post 31 październik 2011 - 20:42
literówka

#12 michalak

michalak

Hochkar Gruppen

• 26 postów
16
  • Trójmiasto

Napisano 01 listopad 2011 - 09:06

To jest zjazd do Stafal z Colle Bettaforca.
Ceny - hmmm ... tanio może nie jest ale też nie jest aż tak strasznie drogo jak na Włochy.

#13 emrre

emrre

Nowy użytkownik

• 14 postów
2
  • Poz

Napisano 04 listopad 2011 - 11:19

DZIĘKI ZA WSZYSTKIE INFORMACJE I ZDJĘCIA!!!
Jedziemy w grudniu. Za tygodniowy pakiet: noclegi w Champoluc (apartament), skipass, 2 lunche na stoku, zniżki w restauracjach i barach oraz jakiś lokalny gadżet płacimy 275 EUR/os. Chyba nieźle :-)
Ruszamy z Wrocka i obieramy trasę "przez" Norymbergę, Ulm, Bregenz, Vaduz, Lugano, Mediolan i Novarę. Jeżeli macie jakieś trasy alternatywne, proszę o info.
Relację z samej Monterosy zdam w okolicy Świat!
Pozdrawiam i raz jeszcze dzięi za posty!

To jest zjazd do Stafal z Colle Bettaforca.
Ceny - hmmm ... tanio może nie jest ale też nie jest aż tak strasznie drogo jak na Włochy.

#14 luzka13

luzka13

Użytkownik

• PipPip
  • 204 postów
  • Na forum od: 11.2010
68
  • W-wa

Napisano 14 listopad 2014 - 21:05

Dawno nie było nic  wtym temacie.

Ośrodek jest MEGA. Byłam tam pod koniec sezonu 2014. 180 km tras, ponad 50 wyciągów pustki, cudowny oodek, mam nadziję że wrócę jeszcze w Dolinę Aosty.

Dla smaku filmik z naszego pobytu :)