Skocz do zawartości

Zdjęcie
* - - - - 1 głosy

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5291 odpowiedzi w tym temacie

#5281 faf500

faf500

Półtora kilo mapek

• PipPipPipPip
  • 1260 postów
  • Na forum od: 09.2009
963
  • Skawina

Napisano 02 grudzień 2015 - 01:51

siema,
orientujecie sie jak wyglada sytuacja w val di sole albo czego mozna sie spodziewac od 12 grudnia?

W Marillevie/Folgaridzie za kilka dni otwierają trasy:
- n° 4 Spolverino
- n° 6 Malghetto
- n° 7 Panoramica
- n° 9 Delle Rocce
- n° 11 Orso Bruno
- n° 14 Malghet Aut 1
- n° 16 Mastellina
- n° 19 Pancianina
- n° 22 Sghirlat
- n° 29 Ometto 1
- n° 34 Bamby
Szykuje się ciepły tydzień bez mrozów, więc nie licz na to, że od 12 będzie cokolwiek więcej.
Pzdr, Maciek
Dziennik pokładowy

#5282 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 633 postów
  • Na forum od: 11.2008
535
  • Umiejętności: 8
  • Nowy Sącz

Napisano 22 luty 2016 - 13:23

Po całym bardzo ciepłym grudniu, chwilę (3 tygodnie) w styczniu było zimowo, dzisiaj mija miesiąc odkąd temperatury cały czas są na ogromnym plusie (średnio +10 w dzień w Nowym Sączu). Dzisiaj już jest szczyt szczytów... 18 stopni!!!!! Ręce opadają.

Jak żyć?  :(  :(  :(

#5283 bubol

bubol

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1520 postów
  • Na forum od: 01.2010
1294
  • Umiejętności: 1
  • Katowice

Napisano 22 luty 2016 - 13:41

Po całym bardzo ciepłym grudniu, chwilę (3 tygodnie) w styczniu było zimowo, dzisiaj mija miesiąc odkąd temperatury cały czas są na ogromnym plusie (średnio +10 w dzień w Nowym Sączu). Dzisiaj już jest szczyt szczytów... 18 stopni!!!!! Ręce opadają.

Jak żyć?  :(  :(  :(

Nic nie zapowiada zmiany,na najbliższe 2 tygodnie wszystko na plusie, sporo stacji zakończy pewnie sezon,a niektóre może nawet żywot,do pojeżdżenia w promieniu 200 km pozostaną ośrodki w Tatrach Słowackich i koniec. Gdyby Pilsko naśnieżało trasy ,byłoby pewnie w tej chwili ośrodkiem z najlepszymi warunkami w kraju,a jest jak jest

#5284 MarioJ

MarioJ

Frirajder

• PipPipPipPip
  • 1993 postów
  • Na forum od: 11.2007
1224
  • Umiejętności: 8
  • Wrocław

Napisano 08 marzec 2016 - 22:33

W Sudetach dzisiaj spadło od 25 do 40cm śniegu. Jutro nadal ma padać.

We Wro nawet zaczęło białe właśnie sypać.

Weekend zapowiada się wyśmienicie.

Karkonosze Samotnia

marzec_samotnia.jpg

Zieleniec

marzec_zieleniec.jpg

• Wujot podziękował za tę wiadomość

#5285 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Na forum od: 09.2014
986
  • Umiejętności: 6
  • Kraków / Białystok

Napisano 08 marzec 2016 - 23:05

Dziś na Chopoku kilka godzin padał śnieg. Niestety temp. + 3/4. Dobra jazda 8.30 - 12.00. Śniegu na trasach pod dostatkiem. Potem coraz większe odsypy, następnie coraz większe muldy. Śnieg b. ciężki, hamujący. Trzeba walczyć. Na górze z obu stron "kisełe mliako" do krajania nożem. Uciekliśmy z południa z powrotem na północ i to niżej. Tam widoczność OK. Chwilami przebłyski słońca, chwilami śnieżyce. Po południu pojawiała się nawet tęcza. Wiatru brak. Nie wiem jak w żlebach, ale (z wyciągu) offride nie wyglądał zbyt realnie. Za mało śniegu. Liczymy na lepszą pogodę jutro.

Pozdr.                                           ​                          

#5286 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
986
  • Kraków / Białystok

Napisano 09 marzec 2016 - 17:40

Dziś na Chopoku pogoda folderowa! Lampa cały dzień. Rano na górze -6C bez wiatru, na dole -2C. Po południu na dole plusy (dodatnie :) ). Skończyli zawody juniorków i rozstawili "dla ludzi" bramki do SG. Bez pomiaru czasu, ale zawsze. Zabawa była pyszna!

Pozdr. 4all.

#5287 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
986
  • Kraków / Białystok

Napisano 13 marzec 2016 - 10:12

Tak było w ostatnią środę, czwartek, piątek. Już w piątek od 11 - 12.00 ludzikow zaczęło przybywać w postępie geometrycznym. Kolejki do gondolki na górę 30minut. Na dole śnieg miękki, ciężki i muldy. Dużo ludzi bezradnych. Niebezpiecznie.  O 12.30 zakończyliśmy nartowanie z powodu tłoku na trasach.  W środku tygodnia - bajka! Ludzi niewiele, luzik i jazda jak się chce...!

Pozdr. 4all!

Załączone miniatury

• 1. Słowacja - Chopok 2016.JPG
  • 2. Słowacja - Chopok 2016 -jazda ponad chmurami.JPG
  • 3. Jazda ponad chmurami - Chopok.JPG
  • 4. Słowacja - Chopok 2016.JPG

#5288 jaceknie

jaceknie

Nowy użytkownik

• 16 postów
  • Na forum od: 10.2015
5
  • Warszawa

Napisano 13 marzec 2016 - 18:32

Tak było w ostatnią środę, czwartek, piątek. Już w piątek od 11 - 12.00 ludzikow zaczęło przybywać w postępie geometrycznym. Kolejki do gondolki na górę 30minut. Na dole śnieg miękki, ciężki i muldy. Dużo ludzi bezradnych. Niebezpiecznie.  O 12.30 zakończyliśmy nartowanie z powodu tłoku na trasach.  W środku tygodnia - bajka! Ludzi niewiele, luzik i jazda jak się chce...!

Pozdr. 4all!

No i były tez peski !

#5289 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2106 postów
  • Na forum od: 10.2011
831
  • Gromadka :D

Napisano 07 listopad 2016 - 18:17

Wg yr.no przez cały najbliższy tydzień w Janskich / Pecu a zwłaszcza Szpindlu będą przez całą dobę panować ujemne temperatury ......

Dzieje się , ij dzieje.

Qrde a ja mam sprzęt gotowy , tylko formy ZERO.

W walce ze stokiem trzeba będzie chyba kondycję budować  :D

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#5290 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 3009 postów
8788
  • Umiejętności: 7

Napisano 07 listopad 2016 - 18:50

Qrde a ja mam sprzęt gotowy , tylko formy ZERO.

W walce ze stokiem trzeba będzie chyba kondycję budować :D

Oj to niedobrze.
Jak mi pewne plany wypalą, to może się spotkamy w którymś z czeskich ośrodków. W tej części Czech jeszcze nie jeździłem, a forma u mnie jest :D i już czekam w blokach startowych :).

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#5291 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2106 postów
831
  • Gromadka :D

Napisano 07 listopad 2016 - 22:47

Oj to niedobrze.
Jak mi pewne plany wypalą, to może się spotkamy w którymś z czeskich ośrodków. W tej części Czech jeszcze nie jeździłem, a forma u mnie jest :D i już czekam w blokach startowych :).

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niechże wypalą zatem te plany!

Tym bardziej, że stanowczo jest gdzie jeździć. 

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#5292 kubad7

kubad7

Użytkownik

• Pip
  • 87 postów
  • Na forum od: 02.2018
25
  • Kraków

Napisano 12 luty 2019 - 20:22

Odkopując nieco powiem szczerze, ze jak żyje po raz pierwszy obawiam się o warunki narciarskie podczas głównego wyjazdu 26.02-10.03 Saalbach Hinterglemm + Val Gardena.
Spójrzcie co się dzieje właściwie w całym Tyrolu oraz Dolomitach...temperatury w miejscowościach dochodzące do 15 stopni na plusie, szczyty do 10...
I daj tu się człowieku namówić żonie na górki rzędu 2000 m.n.p.m. jeżdżąc całe życie do ośrodków, gdzie obowiązkowo musiał być na wszelki wypadek jakiś lodowiec.