Skocz do zawartości

wycieczka rowerowa z Gliwic i okolic


Friski

Rekomendowane odpowiedzi

Kliknij na linka do cykloserwera przed moimi fotkami - tam jest slad z GPS-u

Znalazłem. Czyli tak jak zakładałeś i jeszcze na fotki miałeś czas!? - podziwiam!:cool: A z Gliwic do Pszczyny można popedałować ale na razie muszę jeszcze poćwiczyć krótsze odcinki aby zaliczyć pętelkę: Tychy(TBK)-Mikołów-Gliwice-Knurów-Żory-Pszczyna-Tychy ,bo koleją dojechać lub wracać przez K-ce/ Gliwice to trochę bezsensu!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzisiaj krótszy wyjazd - na pierwszą z brzegu gorę w czeskiej czesci Beskidu Sl... Javorowy. Gora znana z zabytkowego wyciągu (jednoosobowe krzesełko) oraz doskonałych warunków do wszelkiego 'szmatolatania'.... Nawiązując do sąsiedniego wątku o technice - - podjazd nie wymagał żadnych sztuczek czy akrobacji, był za to dość stromy i bez miejsc ulgowych. Jedyna potrzebną umiejętnością było tak ustawić przełożenia by wydolić krecić przez ponad godzinę. Nie udało się .. ;) nieco czasu w pozycji horyzontalnej okazało sie niezbędne... Dopiero ostatnie 300 m przed szczytem (Polaną ze schroniskiem - szczyt jest kilometr w bok) to nieco terenu, pozostały odcinek to asfalto-szuter w kiepskim stanie, czesto zasypany gliną i grubą warstwą starych liści...Nagrodą były widoki z góry- jednorazowe (Trzyniec 'pod nogami'). Zjazd - na górze tylko glina i kamole ... wiec tu nieco uślizgów i łapania równowagi było, nizej juz typowe porządne dojazdówki do gospodarstw... Oczywiście zdązyłem wstąpić w Trzyńcu do Obracaja na pysznego Radegasta- podają zimny, odgazowany i twardą pianą. Ustronia wróciłem na styk z burzą.... http://www.cykloserv...etail/?d=123921 Nast niedzielę będę w Rybniku- moze spróbujemy odrobić zaległości rudzko-gliwickie?... ;)

Użytkownik mig12345 edytował ten post 24 czerwiec 2013 - 09:59

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Ponownie gratuluję i zazdroszczę... Ja mogę się tylko pochwalić urokliwym zdjęciem z wczorajszej samotnej mini-wycieczki - staw w Sierakowicach wieczorową porą :) p.s. Też myślałam właśnie o wypadzie nad Zalew - nareszcie jakiś "sensowny" dystans, no i wody nieco więcej, niż poniżej ;) Namów Corsarza, to na pewno dotrę ! :)

Załączone miniatury

  • sierakowice'.jpg

Użytkownik marjanna edytował ten post 24 czerwiec 2013 - 07:28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjazd - na górze tylko glina i kamole ... wiec tu nieco uślizgów i łapania równowagi było, nizej juz typowe porządne dojazdówki do gospodarstw... Oczywiście zdązyłem wstąpić w Trzyńcu do Obracaja na pysznego Radegasta- podają zimny, odgazowany i twardą pianą.

To piwo jest naturalnie gazowane. Nie znam metody odgazowania piwa w knajpie?! Szkoda ,że nie mają tam piw trzynieckich ,są o wiele lepsze i zdrowsze! Ja jednak na kole pije tam bezalkoholowy Birell (są wszystkie wersje!). Kiedyś robiły go Nośovice czyli www.radegast.cz nie wiem czy u www.uobracaja.cz jest dostępne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znam. pompuje sie beczkę powietrzem a nie CO2. Proste i skuteczne. Poza tym piwo jest podane po min 10 minutach od zamówienia, wiec ma na to czas.u Obracaja to zwykły wiejski barek, ma podstawową zaletę : jest po drodze na Leszną i ma fajną wiate w cieniu nad potokiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znam. pompuje sie beczkę powietrzem a nie CO2. Proste i skuteczne. Poza tym piwo jest podane po min 10 minutach od zamówienia, wiec ma na to czas.(...)

powietrzem to se można pompować przy ognisku a nie w knajpie ;)bo piwo nie dotrzyma trwałości! To że w CR piwo podaje się także w min. 10 minut to jest efektem lania piwa (czapowania) "po czesku", czyli "na koronę" a później możesz stawiać zapałki lub stare czeskie grosze - halerze!:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam plany, Panowie i Panie ? Może w tą niedzielę gdzieś byśmy się wybrali - póki co, przewidywany ewentualny opad w pt po południu i w sobotę, niedziela ma być czysta :). Oczywiście dotychczasowe prognozy miernie się sprawdzały, ale kontrolnie możnaby spróbowac jakoś wstępnie "się organizować" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam plany, Panowie i Panie ? Może w tą niedzielę gdzieś byśmy się wybrali - póki co, przewidywany ewentualny opad w pt po południu i w sobotę, niedziela ma być czysta :). Oczywiście dotychczasowe prognozy miernie się sprawdzały, ale kontrolnie możnaby spróbowac jakoś wstępnie "się organizować" :)

jestem za, moze też być po stromym, trzeba by tylko transport rowerów zorganizowac

Użytkownik mig12345 edytował ten post 03 lipiec 2013 - 09:30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Corsarz dysponuje tak małą ilością czasu, to możemy Go zgarnąć np. w Żernicy - czy gdzieś, gdzie umiem trafić, haha :) Też wolę rano ! A Ciebie, Mig'u, oczywiście zapraszam pod czołg :D

p.s. Corsarzu, czytamy w swoich myślach - nie zauważyłam Twojej powyższej propozycji ;)

Ławeczka przy przystanku - za MINIMARKETEM (!!!) o wdzięcznej nazwie Oleńka - jest bardzo dobrym punktem zbornym. Czyli 10.00 tamże? :)

Użytkownik marjanna edytował ten post 05 lipiec 2013 - 16:33
ślepota ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieobecnym i zainteresowanym melduję, że 2 wycieczka skiforumowa doszła do skutku :)
Dzięki Chłopaki i sorry za lekkie spowolnianie - daleko mi do Waszej prze-formy !
W załączeniu foty z odpoczynku nad wodą. Potem zaczęłam sukcesywnie powoli zdychać :D

Załączone miniatury

  • 20130707_120244.jpg
  • 20130707_113713.jpg
  • 20130707_120215.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdychanie zaczęło sie kilka km przed Rybnikiem. Na szczeście dotarłem (z dłuższym postojem na "sprita z lodem" ;) ). Musieliście tak zaiwaniać? ;);)

Mapka (nieco poprawiona bo w zapisie z gps była dziura).
http://www.gpsies.co...ivmzvytopbezqqz

Dziekuję za miłe towarzystwo i umozliwienie poznania kolejnych ścieżek......

Użytkownik mig12345 edytował ten post 08 lipiec 2013 - 06:50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za ciosem : Czy organizujemy się na wypad rowerowy w ten weekend ? Już wiem, że 70-80 km jest w mym zasięgu - a może nawet więcej, jeśli towarzysze uszanują moje "naturalne" tempo ;)
Póki co, prognozy optymistyczne; na niedzielę onet przewiduje jakiś śmieszny lekki opadzik, ale to chyba na granicy błędu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś tym śmiałkiem? ;)

na pierwszy raz moze jednak to:
http://www.sellarond...e-day-2013.html
Widoki tych najpiekniejszych gór i wysokosci npm te same, a znacznie łatwiej niż na tych ścieżkach dla kozic, co nie znaczy łatwo...
Pozostał jeszcze termin wrzesniowy, lub jeszcze lepiej - dowolny inny, bez tłoku....

Użytkownik mig12345 edytował ten post 11 lipiec 2013 - 11:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moża pozyczyc i powiesic na kierownicy...... bedzie spełnione 'obligatory'. Wyobrażasz sobie podjazd 650 m przewyższenia w kasku? ;).
Dlatego lepszy jest dowolny inny termin, bo oprócz braku wymogu kasku, noclegi będą w okolicy za normalne a nie świateczne pieniądze....

Użytkownik mig12345 edytował ten post 11 lipiec 2013 - 12:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałam o Bike-day oraz trasie - fakt, rewelacjaaaa..... Poza wymarzonym na razie (choć przecież w zasięgu ręki) wyjazdem z rowerem w okolice Helu, aby popodziwiać morze z perspektywy jednośladu i nadmorskiej ścieżki rowerowej; oraz też osiągalnym szlakiem rowerowym wzdłuż Dunaju - to będzie mój nr 3 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...