Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dobre stoki dla początkujących

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#41 owner_77

owner_77

Nowy użytkownik

• 15 postów
  • Na forum od: 01.2010
3
  • Umiejętności: 6
  • Sosnowiec/Śląskie

Napisano 26 grudzień 2010 - 22:27

Ja polecę w Wiśle malince Cienków, dla początkujących wyciąg Sarajewo a potem w niedalekiej odległości wyciąg Klepki.

#42 demolka

demolka

Użytkownik

• Pip
  • 53 postów
  • Na forum od: 12.2010
3
  • Umiejętności: 7
  • okolice Ostrowca Św.

Napisano 27 grudzień 2010 - 20:26

A ja polecam Szwajcarię Bałtowską..jak sie powtarza to sory.

#43 leszekmw

leszekmw

Nowy użytkownik

• Pip
  • 31 postów
  • Na forum od: 02.2010
1
  • lublin

Napisano 31 grudzień 2010 - 14:35

z okolic Jaworzyny polecam Szczawnik II , ponad 900m orczyka , stosunkowo płasko i szeroko bardzo , według mnie najlepsze miejsce dla początkujących w tej okolicy

#44 kifli

kifli

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 12.2010
1

Napisano 08 styczeń 2011 - 17:44

w końcu jednak wylądowałam na wyciągu Kiczera w Wiśle Jaworniku, zaraz obok Hotelu Stok, dla początkujących takich jak ja trasa zielona idealna 18 m różnicy w wysokości i 180 m dł. Obok imponująca (jak dla mnie;p -- laika) czerwona trasa 180 m. wysokości. I cenowo również w porządku =) Polecam!
  • mc007 podziękował za tę wiadomość

#45 mc007

mc007

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 02.2011
0

Napisano 03 luty 2011 - 14:47

Wybieram się pierwszy raz na narty i też wybrałem wyciąg Kiczera :)

Dzięki za opinie kifli :)

#46 Wini

Wini

Użytkownik

• PipPip
  • 112 postów
  • Na forum od: 03.2009
10
  • Warszawa

Napisano 03 luty 2011 - 21:27

Jeszcze jedno pytanie: co znaczy rozmiar 164(przy zakupie kombinezonu)? Domyślam się, że chodzi o wzrost? Tak? jeśli nie to jakie to są wymiary?
dzięki

164 zależy, czy kombinezon męski, czy żeński

dla początkujacych wg mnie idealny stok - Małe Ciche

#47 wicher123

wicher123

Nowy użytkownik

• 21 postów
  • Na forum od: 02.2012
1
  • Umiejętności: 2
  • Nysa

Napisano 10 luty 2012 - 15:48

Fajny temat więc zapytam tutaj by nie tworzyć nowego tematu.Szukam trasy dla uczącego się.Coś typu Ramzowa(ta ośla łączka po prawej).Chodzi o Czechy bo mam blisko z Nysy.
Na ramzową jeździłem 3 lata temu i byłem zachwycony,jednak duża wada moim zdaniem, ludzi bardzo dużo i troszkę źle się czułem na stoku,wiecie mało pewności,wywrotki itp.
Możecie polecić mi łagodne stoki gdzieś w Czechach w miarę blisko Nysy?
Filipowice mi wpadły do głowy,nowy stok ale koledzy powiedzieli,że nie dla początkującego.Tam jest też mały stok 300m ale podobno wąski i nie umywa się do Ramzowej.Może polecicie jakieś fajne miejsce?Będę wdzięczny.

#48 Stylion

Stylion

Nowy użytkownik

• 22 postów
  • Na forum od: 11.2012
0

Napisano 03 grudzień 2012 - 13:22

Podaję zimowe trasy polecane przez TPN dla poczatkujących:

- Wierch Poroniec – Rusinowa Polana – Wiktorówki – Zazadnia. Piękne widoki, wędrówka przez ośnieżony las, a na Wiktorówkach można zwiedzić Kaplicę Matki Boskiej Jaworzyńskiej Królowej Tatr – opiekunki wszystkich wędrujących po Tatrach. Zawsze możemy tam liczyć na kubek gorącej herbaty.
- Brzeziny – Psia Trawka – Gęsia Szyja – Rusinowa Polana – Wierch Poroniec. Wspaniałe widoki na Tatry. Trasa dla bardziej wprawnych, ale bezpieczna, choć nieco dłuższa.
- Dojścia do tatrzańskich schronisk. Do Morskiego Oka z Włosienicy należy iść wytyczonym zimowym obejściem. Przejście drogą na tym odcinku zagrożone lawinami. Do schroniska w Pięciu Stawach Polskich niepolecane przy wyższych stopniach zagrożenia lawinowego, istnieje tam bowiem możliwość zejścia lawin. Dojście na Halę Gąsienicową – tylko z Kuźnic przez Boczań, a przy wyższym stopniu zagrożenia lawinowego bezpiecznie tylko z Brzezin.
- Jaszczurówka – Dolina Olczyska – Kopieniec – Cyrhla. Trasa w większości poprowadzona lasem, choć niepozbawiona widoków. Jej wariantem może być przejście z Doliny Olczyskiej do Kuźnic.
- Polana Chochołowska (schronisko) – Grześ. Można się tam wybrać przy dobrej widoczności, gdyż powyżej górnej granicy lasu mogą wystąpić trudności orientacyjne.

#49 Bartek_TG

Bartek_TG

Użytkownik

• Pip
  • 77 postów
  • Na forum od: 11.2009
10
  • Umiejętności: 8
  • Tarnowskie Góry/Przeczyce

Napisano 04 grudzień 2012 - 09:23

Fajny temat więc zapytam tutaj by nie tworzyć nowego tematu.Szukam trasy dla uczącego się.Coś typu Ramzowa(ta ośla łączka po prawej).Chodzi o Czechy bo mam blisko z Nysy.
Na ramzową jeździłem 3 lata temu i byłem zachwycony,jednak duża wada moim zdaniem, ludzi bardzo dużo i troszkę źle się czułem na stoku,wiecie mało pewności,wywrotki itp.
Możecie polecić mi łagodne stoki gdzieś w Czechach w miarę blisko Nysy?
Filipowice mi wpadły do głowy,nowy stok ale koledzy powiedzieli,że nie dla początkującego.Tam jest też mały stok 300m ale podobno wąski i nie umywa się do Ramzowej.Może polecicie jakieś fajne miejsce?Będę wdzięczny.

JUz pewnie za późno i już jeździsz lepiej, ale polecam MIroslav, sam tam uczyłem kolegę i uważam, że to dobre miejsce. Chyba nawet bliżej.

Podaję zimowe trasy polecane przez TPN dla poczatkujących:

- Wierch Poroniec – Rusinowa Polana – Wiktorówki – Zazadnia. Piękne widoki, wędrówka przez ośnieżony las, a na Wiktorówkach można zwiedzić Kaplicę Matki Boskiej Jaworzyńskiej Królowej Tatr – opiekunki wszystkich wędrujących po Tatrach. Zawsze możemy tam liczyć na kubek gorącej herbaty.
- Brzeziny – Psia Trawka – Gęsia Szyja – Rusinowa Polana – Wierch Poroniec. Wspaniałe widoki na Tatry. Trasa dla bardziej wprawnych, ale bezpieczna, choć nieco dłuższa.
- Dojścia do tatrzańskich schronisk. Do Morskiego Oka z Włosienicy należy iść wytyczonym zimowym obejściem. Przejście drogą na tym odcinku zagrożone lawinami. Do schroniska w Pięciu Stawach Polskich niepolecane przy wyższych stopniach zagrożenia lawinowego, istnieje tam bowiem możliwość zejścia lawin. Dojście na Halę Gąsienicową – tylko z Kuźnic przez Boczań, a przy wyższym stopniu zagrożenia lawinowego bezpiecznie tylko z Brzezin.
- Jaszczurówka – Dolina Olczyska – Kopieniec – Cyrhla. Trasa w większości poprowadzona lasem, choć niepozbawiona widoków. Jej wariantem może być przejście z Doliny Olczyskiej do Kuźnic.
- Polana Chochołowska (schronisko) – Grześ. Można się tam wybrać przy dobrej widoczności, gdyż powyżej górnej granicy lasu mogą wystąpić trudności orientacyjne.

Przecież to są trasy turystyczne piesze w TPN

#50 Guest_Zycia_1221_*

Guest_Zycia_1221_*
  • Na forum od: 01.1970

Napisano 04 grudzień 2012 - 11:52

Czy Waszym zdaniem Kamieńsk nadaje się dla totalnie początkujących?

#51 Tadeusz T

Tadeusz T

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2505 postów
  • Na forum od: 01.2008
2034
  • Umiejętności: 7
  • Łódź

Napisano 04 grudzień 2012 - 12:18

Czy Waszym zdaniem Kamieńsk nadaje się dla totalnie początkujących?

Tak. Szczególnie w dzień powszedni przed południem. Ale oczywiście w innych porach także, tylko będzie mniej luksusowo.
W dolnej, bardzo łagodnej części jest specjalny wyciąg dla początkujących.
Tadek

#52 marianna.j

marianna.j

Nowy użytkownik

• 8 postów
  • Na forum od: 12.2012
1

Napisano 19 grudzień 2012 - 21:12

Dla początkujących narciarzy polecam Podstolice Ski, jest to stok pod Krakowem. Są dwa wyciągi orczykowe i baby lift z przedszkolem narciarskim. Na terenie stoku znajduje się też mini zoo, które stanowi dużą atrakcję dla najmłodszych. Bliżej Zakopanego jest Małe Ciche - to trochę dłuższy stok z wyciągiem krzesełkowym, lub Witów Ski gdzie są dwa wyciągi jeden orczykowy, jeden krzesełkowy.

#53 skimind

skimind

Użytkownik

• PipPip
  • 168 postów
  • Na forum od: 06.2012
33
  • Umiejętności: 9
  • katowice

Napisano 19 grudzień 2012 - 21:30

jestem za propozycją ownera_77 - uczę na Cienkowie od kilku lat i narzekać nie można. Stoki przygotowane, oświetlone, tanie i długo chodzą.
Do tego jest tam przekrój wszystkiego - i początkujący i zaawansowany będzie miał co robić:)
Zapraszam na SkiMind.
Najnowszy wpis - Zbuduj sobie narty. SAM !

#54 bartolomeus

bartolomeus

Użytkownik

• PipPip
  • 176 postów
  • Na forum od: 02.2009
100
  • Książenice

Napisano 19 grudzień 2012 - 23:39

Dołączam się do kolegi..pierwsze kroki stawiałem na Sarajewie potem Klepki(bardzo łagodny stok a 650m długości)...plus są szkółki narciarskie,wypożczalnie i wyciąg tylko dla maluszków...minus przez weekend/święta itp. masa ludzi...

#55 pemko11

pemko11

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 12.2012
0

Napisano 20 grudzień 2012 - 15:33

Hej! Ja byłem w tamtym tygodniu z rodziną na stoku Mareszka w Świątkowej Wielkiej (podkarpacie). Świetna sprawa dla początkujących.
Info i dojazd brałem stąd: http://www.mareszkaski.pl/

#56 beti123

beti123

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 118 postów
  • Na forum od: 02.2012
35
  • Umiejętności: 5
  • Wroclaw

Napisano 19 styczeń 2013 - 08:28

Polecam początkującym stoki niedaleko Wroclawia - Lądek, Kamienica. Lądek rewelacja dla uczących się. DObrze przygotowane stoki, fajna ośla łączka, a jak już się nauczysz są tez nieco trudniejsze trasy.

#57 poziom

poziom

Nowy użytkownik

• 21 postów
  • Na forum od: 12.2009
1
  • Umiejętności: 5
  • Łódź

Napisano 20 styczeń 2013 - 12:36

Osobiście uczyłem się na Puchatku w Szklarskiej i bardzo polecam. Plusy dla początkujących: trasa łatwa a dłuuuga, wjeżdża się kanapą, w przypadku progresu łatwo 'przesiąść' się na czerwoną trasę.