Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Nartorolki

nartorolki biegówki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 _Pati_

_Pati_

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 03.2011
0
  • Umiejętności: 1
  • Szczecin i okolice..

Napisano 06 marzec 2011 - 21:29

Witam wszystkich kochających narty ;) jestem początkująca na forum, co penie nie trudno zauważyć . Jestem z nizin , chociaż na ukształtowanie terenu nie narzekam. Na nartach nigdy nie jeździłam, nie licząc nart wodnych (tu też nie mówimy o żadnej perfekcji) . Zainteresowałam się więc nartorolkami ... I tu jest pytanie. Czy to wg może się udać? Osobiście lubię trochę powalczyć, więc zaczęło mi zależeć na ów wspaniałym sporcie. Na początek potrzebuję sprzętu... Czy jest ktoś, kto może mi coś doradzić, lub przekierować do takich osób ?;p Oczywiście wiem, że to wszystko ma swoją cenę, ale skoro jestem nowicjuszką , to chcę wydać jak najmniej. Ah i nie bardzo jestem zainteresowana nartorolkami SKIKE. Z góry dziękuję wszystkim :)

#2 niko130

niko130

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1746 postów
  • Na forum od: 01.2008
1069
  • Umiejętności: 9
  • Jelenia Góra

Napisano 08 marzec 2011 - 20:08

Ah i nie bardzo jestem zainteresowana nartorolkami SKIKE

Od kilku lat bawię sie jazdą na lyzworolkach stosując róznorodne techniki (łyżwową , alpejska, biegową , freeraidową, z kijkami, bez).

Mozna dużo tak jak i na nartach.

Pozdrawiam!

#3 marcopolo444

marcopolo444

Użytkownik

• PipPip
  • 143 postów
  • Na forum od: 09.2009
7
  • Umiejętności: 5
  • Świętokrzyskie okolice sandomierz/ożarów

Napisano 08 marzec 2011 - 23:33

Witam wszystkich kochających narty ;) jestem początkująca na forum, co penie nie trudno zauważyć . Jestem z nizin , chociaż na ukształtowanie terenu nie narzekam. Na nartach nigdy nie jeździłam, nie licząc nart wodnych (tu też nie mówimy o żadnej perfekcji) . Zainteresowałam się więc nartorolkami ... I tu jest pytanie. Czy to wg może się udać? Osobiście lubię trochę powalczyć, więc zaczęło mi zależeć na ów wspaniałym sporcie. Na początek potrzebuję sprzętu... Czy jest ktoś, kto może mi coś doradzić, lub przekierować do takich osób ?;p Oczywiście wiem, że to wszystko ma swoją cenę, ale skoro jestem nowicjuszką , to chcę wydać jak najmniej. Ah i nie bardzo jestem zainteresowana nartorolkami SKIKE. Z góry dziękuję wszystkim :)

Witam ja znowu od kwietnia lubię pojezdzić na rolkach , po skojnych asfaltowych drogach na terenach wiejsch są to wsie, w których pobudowali nowe drogi. robię tak od 10-do 25 km...ale używam normalnych rolek na gumowych kółkach,, a czy na nartach z kółeczkami z boku da się jeżdzić to nie wiem,,, nie widziałem, zapraszam na wspólne ,,rolowanie, heheh..pozdrawiamhttp://www.skiforum.pl/images/icons/icon10.png

#4 konrad_dk

konrad_dk

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 04.2011
0

Napisano 19 kwiecień 2011 - 23:04

Nartorolki to jest to co lubię i przyznam że doskonale nadaje sie do podtrzymania kondycji po sezonie zimowym jeżeli ktoś jest zainteresowany nabyciem w/w sprzętu to służę pomocą!!!
Pozdrawiam
Konrad_dk

Witam
Nartorolki to doskonala forma spędzania wolnego czasu podtrzymują kondycję po sezonie zimowym i nie tylko!!
Także służę pomocą przy doborze nartorolek!!

#5 snowblade'man

snowblade'man

Użytkownik

• PipPipPip
  • 775 postów
  • Na forum od: 02.2007
198
  • SCI,20min.jazdy do najbliższego wyciągu :)

Napisano 20 kwiecień 2011 - 13:27

A ja bym kupił rolki,ale tego typu co w poniższym linku:
http://www.harbskisy...rver/models.htm
Zastanawiam się ewent.nad zrobieniem sobie takich z dwoma liniami kółek aby ćwiczyć krawędź.....

#6 Riddick

Riddick

Użytkownik

• PipPipPip
  • 366 postów
  • Na forum od: 12.2005
4
  • mała polska :)

Napisano 20 kwiecień 2011 - 16:29

tez bym to kupił ale cena jak dla mnie masakra
[COLOR="red"][FONT="Comic Sans MS"]... nartowanie i rowerowanie, mniam ...[/FONT][/COLOR]

#7 niko130

niko130

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1746 postów
  • Na forum od: 01.2008
1069
  • Umiejętności: 9
  • Jelenia Góra

Napisano 22 kwiecień 2011 - 14:41

A ja bym kupił rolki,ale tego typu co w poniższym linku:
http://www.harbskisy...rver/models.htm
Zastanawiam się ewent.nad zrobieniem sobie takich z dwoma liniami kółek aby ćwiczyć krawędź.....

W póżnych latach 70-tych, zbudowałem sobie nartorolki.
Na bazie obcietej narty (60cm), zamontowalem traki z wrotek (do jazdy figurowej).
Kółka szerokie zastąpiłem kólkami z łyżworolek.
Na jedną nartę montowałem 8 kółek.
Wiązania pozostawilem, dobralem wygodne buty. I to wszystko.

Jazda była dużą niespodzianką dla starszych zawodników.
Nie potrafili ich wprowadzic w jazdę na krawedzi. Zadnych obslizgów najwyzej skręt z przestępowaniem.Młodzi radzili sobie.

Na tych nartorolkach opanowałem jazdę na krawdziach ,był to skret ktorego
w całosci nie dalo sie odtworzyc na nartach.

Ale umozliwialo (na nartach nietaliowanych) jazdę torem śladowym.

W 90 latach cwiczylem na nich dosc intensywnie. Przejscie na narty karwingowe
to była bułka z masłem.Na nich to nauczylem się czucia krawedzi i zmuszania (brak
geometri kształtu - jak w obecnych nartach) ich do zakręcania. Dlatego obecnie
wiem co mówię kiedy zalecam częsciowe rotowanie stopami przy utrzymaniu układu kontry (minimalnej).

Osobiscie polecam taką zabawę. Jezdziłem tez na ski-grasach. Podobnie ale prosciej.

Pozdrawiam!

Cwiczenia urozmaicałem sobie też deskorolką w jezdzie bokiem, i jazdą frontalną z zastosowaniem kijków narciarskich.

#8 banan-ski

banan-ski

Użytkownik

• PipPip
  • 113 postów
  • Na forum od: 04.2011
39

Napisano 23 kwiecień 2011 - 19:13

Nartorolki to jest to co lubię i przyznam że doskonale nadaje sie do podtrzymania kondycji po sezonie zimowym jeżeli ktoś jest zainteresowany nabyciem w/w sprzętu to służę pomocą!!!
Pozdrawiam
Konrad_dk

Witam
Nartorolki to doskonala forma spędzania wolnego czasu podtrzymują kondycję po sezonie zimowym i nie tylko!!
Także służę pomocą przy doborze nartorolek!!

Cześć już od dawna kombinuję zakup czegoś takiego jak gateskate ew to. http://allegro.pl/po...1566384738.html
przymierzałem kiedyś skike V70 w GO sporcie ale nie podchodzą mi za słabo wg mnie trzymają nogę -czy mógł byś mi coś poradzić interesuje mnie zakup bardziej używki
gdyż nie jestem pewien jak mi to pójdzie no i te ceny...;)
Pozdrawiam Bananek ;)

#9 xxbachanxx

xxbachanxx

Użytkownik

• PipPip
  • 140 postów
  • Na forum od: 10.2009
15
  • Umiejętności: 7
  • Warszawa

Napisano 15 czerwiec 2011 - 06:39

W póżnych latach 70-tych, zbudowałem sobie nartorolki.
Na bazie obcietej narty (60cm), zamontowalem traki z wrotek (do jazdy figurowej).
Kółka szerokie zastąpiłem kólkami z łyżworolek.
Na jedną nartę montowałem 8 kółek.
Wiązania pozostawilem, dobralem wygodne buty. I to wszystko.

Jazda była dużą niespodzianką dla starszych zawodników.
Nie potrafili ich wprowadzic w jazdę na krawedzi. Zadnych obslizgów najwyzej skręt z przestępowaniem.Młodzi radzili sobie.

Na tych nartorolkach opanowałem jazdę na krawdziach ,był to skret ktorego
w całosci nie dalo sie odtworzyc na nartach.

Ale umozliwialo (na nartach nietaliowanych) jazdę torem śladowym.

W 90 latach cwiczylem na nich dosc intensywnie. Przejscie na narty karwingowe
to była bułka z masłem.Na nich to nauczylem się czucia krawedzi i zmuszania (brak
geometri kształtu - jak w obecnych nartach) ich do zakręcania. Dlatego obecnie
wiem co mówię kiedy zalecam częsciowe rotowanie stopami przy utrzymaniu układu kontry (minimalnej).

Osobiscie polecam taką zabawę. Jezdziłem tez na ski-grasach. Podobnie ale prosciej.

Pozdrawiam!

Cwiczenia urozmaicałem sobie też deskorolką w jezdzie bokiem, i jazdą frontalną z zastosowaniem kijków narciarskich.

Cześć,
planuję teraz zrobić coś podobnego na bazie starych biegówek, mam małe pytanko...
jaka będzie tak na czuja maksymalna liczba osii aby mi taka biegówko wrotka nie pękła? da radę na dwóch, czy raczej na trzech osiach z jedną pod stopą? długość jaką planuję to tak z 80 cm... a i jeszcze jedno, planowałem zapożyczyć osie z jakichś dziecinnych deskorolek, ale za bardzo jeszcze nie mam pomysłu na mechanizm blokujący koła żeby odbijać się klasykiem, jakieś idee?... obiecuję że pochwalę się fotkami jak już zbuduję swoje dzieło ;)

W tym sezonie sygnatury brak

#10 Drutobrody

Drutobrody

Użytkownik

• PipPipPip
  • 309 postów
  • Na forum od: 01.2007
227
  • Ostrów Wlkp.>Wrocław>Schweidnitz

Napisano 15 czerwiec 2011 - 15:07

Cześć,
planuję teraz zrobić coś podobnego na bazie starych biegówek

Po co wyważać otwarte drzwi? Sprawdź tu: http://www.biegowki....php?f=14&t=1093
A jak poćwiczysz na tych terenówkach, to będzie to znacznie lepiej wyglądało, niż tutaj:

#11 xxbachanxx

xxbachanxx

Użytkownik

• PipPip
  • 140 postów
  • Na forum od: 10.2009
15
  • Warszawa

Napisano 16 czerwiec 2011 - 16:20

Po co wyważać otwarte drzwi? Sprawdź tu: http://www.biegowki....php?f=14&t=1093
A jak poćwiczysz na tych terenówkach, to będzie to znacznie lepiej wyglądało, niż tutaj:

Dzięki za info, po przeczytaniu tego posta na forum biegówek zacząłem się wahać, czy dać układ jak w rolkach czy jak z wrotek, czy koła małe od rolek, czy duże terenowe, a może jakieś średnie lane, no i rama, czy zrobić to na profilu czy na biegówkach, z biegówkami boję się czy pode mną nie pękną (100 kg) jeszcze sporo myślenia przede mną, ale chyba wybiorę jednak układ jak na wrotkach ze średnimi lanymi kołami i ramą ze starych biegówek

W tym sezonie sygnatury brak

#12 Drutobrody

Drutobrody

Użytkownik

• PipPipPip
  • 309 postów
  • Na forum od: 01.2007
227
  • Ostrów Wlkp.>Wrocław>Schweidnitz

Napisano 16 czerwiec 2011 - 21:08

Dzięki za info

Czekam na fotki:D

#13 marcinkr

marcinkr

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 03.2012
0
  • Warszawa

Napisano 10 marzec 2012 - 18:36

Witam,

Jako, ze zima zbliza sie ku koncowi czas wyciagnac nartorolki. I tu powstaje moj problem. Ze wzgledu na prace duzo jezdze po Polsce. Chetnie bym zabieral ze soba nartorolki. Problem mam z kijami 160 cm. Dlugie i klopotliwe w przewozie. Czy ktos wie moze gdzie mozna zdobyc skladane kije takiej dlugosci ?

#14 RyGuł98

RyGuł98

Użytkownik

• PipPip
  • 153 postów
  • Na forum od: 05.2010
17
  • Umiejętności: 8
  • Piękny Śląsk.....

Napisano 16 marzec 2012 - 17:22

Nartorolki..fajna sprawa...Wie ktoś gdzie można zdobyć je za cenę ok 400-500zł? Na allegro są, ale bez wiązań...
Nie zawsze trzeba wygrywać, trzeba też umieć przegrywać..............

#15 edwin110

edwin110

Użytkownik

• PipPipPip
  • 624 postów
  • Na forum od: 11.2008
206
  • Świdnica

Napisano 17 marzec 2012 - 16:40

A ja zakupiłem własnie coś takiego,chociaż sezonu zimowego jeszcze nie kończę.
http://www.nartorolk...uct&prod_id=109

#16 jarek_sz-in

jarek_sz-in

Użytkownik

• PipPip
  • 161 postów
  • Na forum od: 03.2006
22
  • Umiejętności: 8
  • Szczecin

Napisano 19 czerwiec 2012 - 16:41

Witam, ja w przerwie letniej śmigam na rolkach terenowych. Fantastyczna zabawa i świetne przygotowanie do sezonu. Dla osób z okolic Szczecina mogę zaproponować wspólne treningi.

#17 hucek

hucek

Nowy użytkownik

• 25 postów
  • Na forum od: 11.2011
2
  • Tomaszowo

Napisano 07 październik 2012 - 10:00

Za niespełna tydzień - 12-14.10.2012 w Żaganiu zaczyna się kolejny obóz nartorolkowy w tym sezonie. Co prawda mamy praktycznie komplet, ale w poniedziałek jeszcze jedną, dwie osoby możemy zapisać:) Szczegóły m.in na portalu nabiegowkach.pl lub pod mailem: t.hucal@arena.zagan.pl
Biegówki to sposób na życie!