Skocz do zawartości

Witaj na SkiForum.pl

Logowanie » 

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum. Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach.

Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji, co umożliwi Ci pisanie wiadomości, prywatną korespondencję z innymi użytkownikami forum, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych ułatwień w korzystaniu z forum.

Zdjęcie
- - - - -

jakie narty? 170 cm/ 58 kg

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 awronia

awronia

Nowy użytkownik

• 23 postów
  • Na forum od: 12.2006
0
  • Umiejętności: 6
  • Toruń

Napisano 17 grudzień 2006 - 21:37

Witam,
poproszę o pomoc w doborze nart.

Mam 170 cm wzrostu, ważę 58 kg. Jeżdżę od 2 sezonów. Moje umiejętności oceniłabym na 6-7. W ubiegłym sezonie jeździłam w Szczyrku, trasy głównie czerwone: Kaskada, Golgota; czasem zapuszczałam się na czarną FIS.

Nie chciałabym czegoś, co po jednym sezonie będzie za nudne :D, bo już zorientowałam się, że chyba lubię jeździć szybko i ambitnie :)

Cena do 1500.

Z góry dzięki za pomoc.
awronia

#2 Oskar

Oskar

Użytkownik

• PipPipPip
  • 646 postów
  • Na forum od: 11.2006
61
  • Umiejętności: 1

Napisano 17 grudzień 2006 - 21:41

Długość 155-160cm
Proponuje SX9 z Atomic'a i serie RX z Fischer'a. Ambitne zabawki. Jeżeli masz zamiar się już zapuścić odrazu na głęboką wodę to weź np. Race SC , lub ... Atomic'a SL9, radziłbym jednak coś z tych dwóch pierwszych. Nie zapomniajmy też o Streetracer'ach 10 + do tego wszystkie jakieś ciekawe wiązania z płytką i po problemie.

[FONT=Arial Black][COLOR=Red]
[/COLOR]
[/FONT]

#3 Tomi-Sport

Tomi-Sport

Użytkownik

• PipPip
  • 192 postów
9
  • Umiejętności: 9
  • Bochnia

Napisano 17 grudzień 2006 - 21:46

Witam,

Mam 170 cm wzrostu, ważę 58 kg. Jeżdżę od 2 sezonów. Moje umiejętności oceniłabym na 6-7. W ubiegłym sezonie jeździłam w Szczyrku, trasy głównie czerwone: Kaskada, Golgota; czasem zapuszczałam się na czarną FIS.

Nie chciałabym czegoś, co po jednym sezonie będzie za nudne :D, bo już zorientowałam się, że chyba lubię jeździć szybko i ambitnie :)

Cena do 1500.

Z góry dzięki za pomoc.
awronia

Za te pieniążki poszalejesz.
Proponuje używkę RC4
Pozdrawiam.
  • awronia podziękował za tę wiadomość

#4 awronia

awronia

Nowy użytkownik

• 23 postów
0
  • Toruń

Napisano 17 grudzień 2006 - 22:03

Dzięki.
Będę kupowała dopiero przed wyjazdem, czyli w połowie lutego, więc mam nadzieję, że to, co teraz kosztuje 1500, będzie tańsze :)

#5 Lutek

Lutek

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3538 postów
  • Na forum od: 05.2006
356
  • Umiejętności: 7
  • Poznań / Bydgoszcz

Napisano 17 grudzień 2006 - 22:36

Tak jak koledzy;) Jeżeli juz chcesz się pobawiać to RC4. Atomic`i tez sa dobre czemu nie. Np. SL 9 ( nie Oskar :P ) albo właśnie SX9. Dobra narta, ciekawie się ją prowadzi. PzD
Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Żninie
-> ZAPRASZAM <- :)

#6 Devastator

Devastator

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1560 postów
  • Na forum od: 07.2006
438
  • Umiejętności: 8
  • Wrocław

Napisano 17 grudzień 2006 - 22:38

Elan SL albo SLX - w tej cenie spokojnie znajdziesz fajne oferty tych nartek :)

#7 chemik

chemik

Instruktor SkiForum.pl

• 4177 postów
  • Na forum od: 01.2006
671
  • Wrocław

Napisano 18 grudzień 2006 - 07:29

Za ta cene mozna juz poszalec... Moje typy to:

fischer RC4 Race SC - kupisz nowa, a nie uzywke jak to sugerowano... To slalomowka z wysokiej polki, na przygotowane trasy... http://pl.fischer-sk...d_product=14502 Dlugosc 155cm...

fischer RX8 - bardzo dobry carver, na przygotowane trasy, ale poza nimi tez sobie radzi... http://pl.fischer-sk...d_product=14508 Dlugosc 155cm...

Atomic SL9 - glowny konkurent fischera RC4 Race SC... http://www.atomicsno...c.php?id=25&s=6 Dlugosc 150cm...

Voelkl Racetiger SC - podobnie jak SL9 i Race SC slalomowka z wysokiej polki... http://ski.voelkl.co...ski/racetiger/4 Dlugosc 153cm...

Elan Speedwave 12 - bardzo dobry carver o ciekawym design... http://www.elanskis....Wave12&lang=eng Dlugosc 160cm...
[FONT="Arial"][COLOR="Blue"]Jazda na nartach to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu...[/COLOR][/FONT]

#8 interski

interski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 695 postów
150
  • Umiejętności: 1
  • lublin

Napisano 18 grudzień 2006 - 15:38

Najlepiej jak jakiś instruktor rzuci okiem na Twoje poczynania na stoku i wtedy coś zaproponuje ...bo trudno mi uwierzyć abyś już tak dobrze panowała nad nartami po dwóch sezonach ,i propozycje jakie przedstawili koledzy powyżej są za ambitne do Twojego poziomu jazdy.Może się mylę...
Pozdrawiam Interski :)
www.interski.pl

#9 qaz

qaz

Instruktor SkiForum.pl

• 4176 postów
  • Na forum od: 02.2006
712
  • Konstantynów Łódzki

Napisano 18 grudzień 2006 - 16:45

Witam,

Cena do 1500.

Z góry dzięki za pomoc.
awronia

fischer rx4 max 6 bylby chyba ok,na twoim miejscu bym nie przeginał z tymi nartami z górnej półki;)

moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia.. .. ;)
Darek

#10 awronia

awronia

Nowy użytkownik

• 23 postów
0
  • Toruń

Napisano 19 grudzień 2006 - 07:31

Poczytałam trochę o nartach, które proponujecie i obawiam się, że wiekszkość z Was chce mnie zabić :) :) :)
pozdrawiam,
Ania

#11 chemik

chemik

Instruktor SkiForum.pl

• 4177 postów
671
  • Wrocław

Napisano 19 grudzień 2006 - 07:38

Moje umiejętności oceniłabym na 6-7.

Jesli masz takie umiejetnosci to zadna z powyzszych nart cie nie zabije... Owszem, przy pierwszych zjazdach moze byc trudna... Ale jak juz ja wyczujesz i sie przyzwyczaisz to bedziesz miala frajde...
[FONT="Arial"][COLOR="Blue"]Jazda na nartach to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu...[/COLOR][/FONT]

#12 qaz

qaz

Instruktor SkiForum.pl

• 4176 postów
712
  • Konstantynów Łódzki

Napisano 19 grudzień 2006 - 07:46

Jazda od dwóch sezonow nie pozwala raczej nabyć zbyt wielkich umiejętności ,przemyśl to sobie,sl9 i rc4 bym sobie darował;)

Darek

#13 Gerius

Gerius

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 3240 postów
762
  • Umiejętności: 9
  • Vilnius, Litwa

Napisano 19 grudzień 2006 - 07:49

Myslę, ze przy twych umiejętnosciach, to ty juz prowadzisz narty, a nie one ciebie.:) Smialo biez te trochę z wyzszej polki, po paru godzinach jazdy spytaj u nart co one najlepiej lubią robic?, nie sprzeciwiaj się i będziesz naprawdę zadowolona...:)

#14 chemik

chemik

Instruktor SkiForum.pl

• 4177 postów
671
  • Wrocław

Napisano 19 grudzień 2006 - 07:50

Jeżdżę od 2 sezonów.

Uscislijmy co to oznacza:

1. Jezdzilas w sezonie 2005/6, a to bedzie twoj drugi sezon?
2. Jezdzilas w sezonie 2004/5 oraz w 2005/6, a to bedzie twoj trzeci sezon?

Tak w przyblizeniu ile przez ten czas dni spedzilas na stoku?

#15 turim

turim

Użytkownik

• PipPipPip
  • 553 postów
  • Na forum od: 12.2005
42
  • Umiejętności: 2
  • Będzin

Napisano 19 grudzień 2006 - 09:55

slalomowe narty typu sl9 czy RC4 są za ostre dla tak drobnej osoby jeżdzącej dopiero 2 sezony, ludzie ona waży tylko 58 kg!!!
jeżeli lubi pokręcić to może jakiegoś Streetrarera, powiedzmy ze z połowy stawki. jezeli nie to coś z dłuższym promieniem. Ale napewno nie ostrą slalomową narte.

#16 qaz

qaz

Instruktor SkiForum.pl

• 4176 postów
712
  • Konstantynów Łódzki

Napisano 19 grudzień 2006 - 12:36

Tak jak koledzy;) Jeżeli juz chcesz się pobawiać to RC4. Atomic`i tez sa dobre czemu nie. Np. SL 9 ( nie Oskar :P ) albo właśnie SX9. Dobra narta, ciekawie się ją prowadzi. PzD

:),,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Awronia,tylko nie to!!!

Darek

#17 awronia

awronia

Nowy użytkownik

• 23 postów
0
  • Toruń

Napisano 19 grudzień 2006 - 20:36

No nieźle! Każdy co innego :)
Jeździłam 2 sezony (wyjazdy tygodniowe bez zbędnego przesiadywania w pokoju, na piwie itp) + w każdym sezonie kilka razy jednodniowe wypady na ośle łączki (na których nudziłam nie niemożliwie :))
Polecacie np. RC4, przy czym ich opis brzmi "Race carver z wysokiej półki, a raczej z szafy profesjonalisty". Ja jestem raczej ambitnym amatorem :)

Pozdrawiam,
Ania

#18 Devastator

Devastator

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1560 postów
  • Na forum od: 07.2006
438
  • Umiejętności: 8
  • Wrocław

Napisano 19 grudzień 2006 - 20:43

Odnośnie opisu RC4 - to trochę taki chwyt marketingowy, żeby się początkujący za nie nie brali, tylko kupowali sobie po kolei coraz lepsze - najpierw jakieś najniższe allroundy, potem jakiegoś crosscarvera, tylko po to, żeby ostatecznie wylądować na slalomce :D.
A jak kupisz sobie solidną slalomówkę, to ją zmienisz dopiero jak ją na śmierć zajeździsz i firma przez te parę lat nie zyska :).

#19 awronia

awronia

Nowy użytkownik

• 23 postów
0
  • Toruń

Napisano 19 grudzień 2006 - 20:58

"tylko kupowali sobie po kolei coraz lepsze - najpierw jakieś najniższe allroundy, potem jakiegoś crosscarvera, tylko po to, żeby ostatecznie wylądować na slalomce"

No właśnie tego chciałabym uniknąć :)

#20 turim

turim

Użytkownik

• PipPipPip
  • 553 postów
  • Na forum od: 12.2005
42
  • Umiejętności: 2
  • Będzin

Napisano 19 grudzień 2006 - 23:49

Odnośnie opisu RC4 - to trochę taki chwyt marketingowy, żeby się początkujący za nie nie brali, tylko kupowali sobie po kolei coraz lepsze - najpierw jakieś najniższe allroundy, potem jakiegoś crosscarvera, tylko po to, żeby ostatecznie wylądować na slalomce :D.
A jak kupisz sobie solidną slalomówkę, to ją zmienisz dopiero jak ją na śmierć zajeździsz i firma przez te parę lat nie zyska :).

dev co ty piszesz, sam dobrze wiesz ze sam miałeś problemy z dogięciem sl 9 (ze względu na swoją niską wagę). RC 4 napewno nie jest miększa od sl 9 a miej na uwadze ze koleżanka jeździ dopiero 2 sezony i waży tylko 58 kg!!!! inna gadka by była gdyby ważyła 85 kg:p

Dajcie sobie na luz z tymi slalomkami, dziewczyna potrzebuje natry łatwiejszej i miększej niż jakaś tam topowa slalomka - sam mojej dziewczynie z podobnym stażem narciarskim dałem sie przejechać na SLX - stwierdziłą że są do bani:mad: tak więc wszystko tylko nie slalomki!!!!!!!.

a jeżeli koleżanka Aronia chce coś z mały promieniem to niech bierze Streetracera któregoś ze środka stawki np: Streetracer 6 lub Streetracer 8.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych