Skocz do zawartości

Jakie inne narty?


AndreL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Trochę o mnie: 1. K/M - Mężczyzna 2. Wiek - 41 lat 3. Waga - 95 kg 4. Wzrost - 176 cm 5. Jak długo jeździsz na nartach ? - zacząłem w lutym 2010 6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? ( http://www.skiforum.....ighlight=skala ) 5 z maleńkim plusem 7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) - Dalbello Aerro 50 (też chcę zmienić, niestety mam szeroką łydkę i wysokie podbicie) 8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? ( opisz swoje wrażenia ) - Rossignol PMC 2000, długość 154 cm, wolne, duży promień skrętu. 9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? krótkie skręty, lubię też pozjeżdżać łukami, nie na krechę. 10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) - niebieskie, czerwone, sztruks, jeżdziłem tylko na Dolnym Śląsku i dwa razy w Czechach (Pec pod Sneżką - Stoh i raz zjechałem Javor`em, Svaty Petr - Turisticka, ale podobał mi się powrót trasą 1a do Hromovki to czerwona trasa) 11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) - turystycznie 12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? w zeszłym sezonie 13 dni. w tym 5 dni (odwilż:mad:) 13. Możliwości finansowe - do 1500 zł. Teraz pytanie. Co myślicie o Volkl Sensor R2 dla kogoś takiego jak ja? Może inne propozycje? Jeżeli ktoś mógłby doradzić coś z butów to będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam w oczekiwaniu na ochłodzenie

Użytkownik AndreL edytował ten post 14 styczeń 2011 - 22:51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, sorry, ale jak czytam "zacząłem w lutym 2010 - 18 dni na stoku" i umiejetnosci 5 z plusem to mnie nosi.:confused: Wiecej samokrytycyzmu i pokory O nartach się nie wypowiem - lepiej wypożycz kilka modeli i zobacz co dla ciebie bedzie lepsze. Lepiej zainwestuj w buty - to wazniejsze, bo pomimo Twojego "doświadczenia i umiejętności" przy Twojej wadze ten flex to za malo. pozdrawiam R

Użytkownik robertdr edytował ten post 14 styczeń 2011 - 22:14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. K/M - Mężczyzna 2. Wiek - 41 lat 3. Waga - 95 kg 4. Wzrost - 176 cm 5. Jak długo jeździsz na nartach ? - zacząłem w lutym 2010 6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? ( http://www.skiforum.....ighlight=skala ) 5 z maleńkim plusem 7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) - Dalbello Aerro 50 (też chcę zmienić, niestety mam szeroką łydkę i wysokie podbicie) 8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? ( opisz swoje wrażenia ) - Rossignol PMC 2000, wolne, duży promień skrętu. 9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? krótkie skręty, lubię też pozjeżdżać łukami, nie na krechę. 10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) - niebieskie, czerwone, sztruks, jeżdziłem tylko na Dolnym Śląsku i dwa razy w Czechach (Pec pod Sneżką - Stoh i raz zjechałem Javor`em, Svaty Petr - Turisticka, ale podobał mi się powrót trasą 1a do Hromovki to czerwona trasa) 11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) - turystycznie 12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? w zeszłym sezonie 13 dni. w tym 5 dni (odwilż:mad:) 13. Możliwości finansowe - do 1500 zł. Teraz pytanie. Co myślicie o Volkl Sensor R2 dla kogoś takiego jak ja? Może inne propozycje? Jeżeli ktoś mógłby doradzić coś z butów to będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam w oczekiwaniu na ochłodzenie

Rozważanie modeli bez długości nart mija się z celem - jakie miałeś te narty? Proponuję wysoki (sztywny) model z grupy allround o dł. min. 170 cm, każdy producent ma coś dla ciebie: http://www.skionline...rty&sezon=09/10 Potrzebujesz raczej sztywne narty ze względu na sporą masę, umiarkowanie taliowane, promień skrętu ok. 15-16 m (?) Nie znam tych ww. nart ale możesz sięgać na teoretycznie wyższą półkę, nie przejmując się opisami typu "dla ekspertów". Bardziej standardowy "ekspert" dociąża nartę dynamicznie - ty to masz po części "z natury" :) Pomyśl o zmianie butów na porządne, twardsze (flex min. 90), 4 klamry; tu o przymierzaniu: http://www.skiforum....ead.php?t=15831 Tu coś było o tych nartach: http://www.skiforum....?t=33405&page=1 Tu jest coś o sporym facecie :) Ty nie jesteś aż tak duży ale sporo uwag jest aktualna - masę masz jednak "ponad stan": http://www.skiforum....ead.php?t=35448 Generalnie to skup się bardziej na nauce, mniej na sprzęcie - niech narty będą odpowiednio długie - na krótkich będziesz oszukiwał sam siebie :)

Witaj, sorry, ale jak czytam "zacząłem w lutym 2010 - 18 dni na stoku" i umiejetnosci 5 z plusem to mnie nosi.:confused: Wiecej samokrytycyzmu i pokory

...cóż taka jest ta skala ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, sorry, ale jak czytam "zacząłem w lutym 2010 - 18 dni na stoku" i umiejetnosci 5 z plusem to mnie nosi.:confused: Wiecej samokrytycyzmu i pokory O nartach się nie wypowiem - lepiej wypożycz kilka modeli i zobacz co dla ciebie bedzie lepsze. Lepiej zainwestuj w buty - to wazniejsze, bo pomimo Twojego "doświadczenia i umiejętności" przy Twojej wadze ten flex to za malo. pozdrawiam R

Dopasowałem się do tu cytuję: "Średnio zaawansowany 5. Zacząłeś poznawać łatwiejsze czerwone trasy i Twoje skręty stają się coraz lepsze wraz z każdym przejazdem, ale ciągle używasz minimalnego 'pługa' przy inicjacji skrętów. (Rada: jeżeli staje się to dla Ciebie frustrujące, skorzystaj z lekcji doświadczonego narciarza lub instruktora)." Nie używam pługu. Stąd plus. W Polsce uczyłem się jeździć na stoku w Nowej Morawie (trasa czerwono-niebieska. W Zieleńcu na wszystkich trasach Mieszka, Gryglówce i Winterpolu. Karpacz, Czarnów, Dziwiszów, Stronie Ślaskie- Czarna Góra. Spodobały mi się zjazdy czerwonymi trasami w Svatym Petre na Hromovce. Mam zamiar skorzystać z rad instruktora bo z pewnością jeżdżę gorzej niż bym chciał. Od końca tamtego sezonu zatrzymuję się równolegle nie pługiem. Ponadto nie prosiłem o ocenę mojej jazdy a o poradę w kwestii doboru nart. Na tych, które posiadam jeździ się słabo. Obserwuję moją żonę (jeszcze mniej czasu na stokach. Posiada Volkle Attiva Playa i jeździ szybciej i ciaśniej. Mam nawet zamiar przestawić wiązania i spróbować jej nart (nie wiem czy to dobry pomysł). Co do butów to, jakie mam przetestować? W wypożyczalniach wciskali mi byle co. Może ktoś ma doświadczenia i zawęziłby poziom moich poszukiwań. Jakie modele nart wypożyczać przy moich "gabarytach"? Podsumowując. Nie odpowiedziałeś na żadne z moich pytań, ale za to nabiłeś sobie posta. Pogratulować. I się nie trzęś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, bez nerwacji - masa ludzi jeżdżących tyle co ty, lub ciut wiecej pyta na tym forum o to samo. Tyle że nie każdy jest z "tym plusem" :D Bez urazy, ale na razie mało wiesz i poruszasz się po omacku i nie zobaczysz (odczujesz) większej różnicy. Nie nabijam sobie postów i może niedokładnie to napisałem, więc jeszcze raz. Po tak krótkiej przygodzie wydasz kasę (na 90%) w ciemno i za rok, dwa zobaczysz, że był to wybór chybiony. Lepiej pożycz kilka fajnych nart (a w wypożyczalniach często mają lepsze niż byś sobie mógł na nie pozwolić) i sam zobaczysz co Tobie pasuje. Napisałem, abyś zainwestował w dobre buty, bo to ważniejsze, flex podpowiedział kolega, marka nieistotna - dogadaj się w sklepie, weź na wieczór do domu i posiedź (pochodź po domu) w nich kilka godzin. Jak będą wygodne bierz, jak tylko coś nie tak następne i tak, aż znajdziesz te "swoje". Co do żony - może robi szybciej postępy :confused:, może ma nasmarowane narty :confused: - to że jeździ szybciej jeszcze nic nie oznacza, a z jazdą na jej nartach daj sobie spokój, pomyś o tym co napisałem wyżej. Udanego szusowania:)

Użytkownik robertdr edytował ten post 15 styczeń 2011 - 22:34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakich nart szukać w wypożyczalniach. Długość już znam 170 cm ale modele? Czy muszą mieć drewniany rdzeń? Na forum pisze, że powinny być twarde. Jak to sprawdzić nie będąc ekspertem? Może ktoś ma doświadczenia w tym temacie i mógłby się podzielić nim. Z góry dziękuję. Z butami będzie kłopot bo mam szeroką łydkę, wysokie podbicie i szczupła stopę. W butach z wypożyczalni jeździłem z rozpiętą górną klamrą. Miałem spięty pasek. Moje Dalbello Aerro 50 też nie są doskonałe ale da się wytrzymać. Przeczytałem na forum o butach i jedynym sensownym wyjściem wydaje mi się wizyta w profesjonalnym sklepie np Quattro Sport. Chociaż jak byłem w tamtym roku to podziękowano mi za wizytę mówiąc, że to nie jest sklep dla początkujących. Pewnie racja ale na doborze butów dla wagi ciężkiej powinni się znać. Pozdrawiam

Użytkownik AndreL edytował ten post 16 styczeń 2011 - 00:15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj nart z grupy allmoutain/allround, możesz spróbować na gigantach (odpuść sobie slalomki). Z tych pierwszych tak na szybko Elan Magfire, Head Xenon, Atomic Blackeye,Nordica Speedmachine, Voelkl Crostiger - te lub model niżej, choć nie wiem, czy bywają w polskich wypożyczalniach. Swoją drogą pozdrów ode mnie sklep co nie lubi "zwyklych" klientów i obsługuje tylko profi:D R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Zacząłem uczyć się jazdy na nartach jakieś 3 sezony temu na nartach ATOMIC SX1 dl.158. Bylem 2 x na Chopoku i raz we Włoszech. Bardzo dobra narta do nauki. Ale chyba chciałbym już zmienić sprzęt. Czy możecie mi podpowiedzieć jaka narta powinna być następna ???? W skali 5 pkt. moje umiejętności określiłbym na 3,5 pkt.

Zacznij od tego: http://www.skiforum....ead.php?t=22953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

1. M
2. 40
3. 72
4. 176
5. 10 lat
6. 7
7. chyba 90 
8. atomic sx 159
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ?
10. czerwone i czarne
11. sportowo
12. 7 dni w kraju i 7 dni za granica
13. 1000 zł. 

 

Prosze o doradzenie jakie narty kolejne

 

Dowolne komórki SL FIS w długości 165cm

Tylko cena może być problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...