Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#41 linek

linek

Użytkownik

• Pip
  • 82 postów
  • Na forum od: 11.2014
18

Napisano 29 grudzień 2016 - 12:29

Stacja Kazimierz organizuje imprezę sylwestrową, info poniżej.

"Jak co roku organizujemy Sylwestra, Stacja Narciarska w dniu 31.12.2016 czynna od 8.00-19.00 stawki jak w dni świąteczne,od godziny 19.00 do 2.00 pobyt sylwestrowy (50 PLN bez limitu zjazdów).Zapraszamy!"

dziś w nocy śnieżyli ale temperatury ciągle w dzień + w nocy delikatny - więc w tym roku ciężko tam stworzyć warunki. Rąblów wczoraj zawinięty dziś od 14-tej ma być otwarty. 

#42 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 687 postów
  • Na forum od: 03.2016
787
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano 29 grudzień 2016 - 13:17

dziś w nocy śnieżyli ale temperatury ciągle w dzień + w nocy delikatny - więc w tym roku ciężko tam stworzyć warunki. Rąblów wczoraj zawinięty dziś od 14-tej ma być otwarty. 

Niestety ale zimę jaką mamy taką mamy. Przy całej mojej sympatii to tej stacji narciarskiej, w tym sezonie tam jeszcze nie byłem. Natomiast rozważam poważnie wyjazd na narty w sylwestra na godzinę 19:00 i powrót po nartach o godzinie 2:00. 

#43 1mirinda

1mirinda

Nowy użytkownik

• 22 postów
  • Na forum od: 11.2015
8
  • Umiejętności: 3
  • Gródek (mazowieckie)

Napisano 18 grudzień 2017 - 21:29

Kazimierz odpalił armatki,oby pogoda pozwoliła na nasniezenie choć jednej trasy w tym roku. Trasy krótkie i łatwe ale godzinkę drogi od domu więc idealne na wieczorne szusowanie
  • moruniek podziękował za tę wiadomość

#44 linek

linek

Użytkownik

• Pip
  • 82 postów
  • Na forum od: 11.2014
18

Napisano 19 grudzień 2017 - 22:50

Kazimierz odpalił armatki,oby pogoda pozwoliła na nasniezenie choć jednej trasy w tym roku. Trasy krótkie i łatwe ale godzinkę drogi od domu więc idealne na wieczorne szusowanie

Rąblów też ale aż się boje, patrząc na prognozy 

#45 1mirinda

1mirinda

Nowy użytkownik

• 22 postów
8
  • Gródek (mazowieckie)

Napisano 10 styczeń 2018 - 18:04

Na Facebooku informacja że jutro startują :),jak na razie brak dokładniejszych informacji

#46 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 687 postów
787
  • Rajszew

Napisano 11 styczeń 2018 - 20:53

Stacja Kazimierz zaczyna sezon narciarski - stok otwarty.

Stacja_Kazimierz.jpg

#47 WhiteWhale

WhiteWhale

Użytkownik

• PipPip
  • 128 postów
  • Na forum od: 02.2008
48
  • Umiejętności: 7
  • Lublin

Napisano 23 styczeń 2018 - 10:52

Tydzień temu byłem z wnuczkami.  To mój ulubiony stok na Lubelszczyźnie.  Wnuczki ( 8 i 5 ) zadowolone. Mimo niedzieli dało sie jeździć bez nadmiernego oczekiwania.  Trochę daleko do parkingu ale raczej innego miejsca nie ma. Stok dobrze przygotowany. Córka była w piątek i można było się najeździć do upadu ;)

Stopy wody pod kilem... Biały Wieloryb
http://whale.kompas.net.pl ;)

#48 Marcinu007

Marcinu007

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 02.2018
3
  • Umiejętności: 5
  • Radom

Napisano 15 luty 2018 - 23:59

W Kazimierzu w tym roku z rodzinką byłem 4 razy. Stok przy dobrych warunkach bardzo dobry do nauki ale jest też coś dla lubiących ostrzejsze górki (w prawo od podwójnego orczyka). Jest 3 zjazdy + ośla łączka z taśmą. Na dole rozpalone ognisko + ławeczki na którym można sobie upiec kiełbaskę nawet po zamknięciu stoku. Piątek - ceny jak w dzień roboczy(45zł za 3h) a nie tak jak w Krajnie od stycznia do końca lutego przez cały tydzień wekendowe 60zł (taka sama odległość od Radomia). Mogły by być jeszcze bilety ulgowe lub rodzinne, bo 180zł za 3h jazdy to i tak sporo ale są miejsca gdzie kosztuje to 240zł (wspomniane Krajno).

Minusem jest parking, częściowo nieoświetlony i chyba niekamerowany na którym grasują drobne złodziejaszki (czujniki cofania, zaślepki wycieraszek, dekle itp)

Pozwoliłem sobie edytowac post i dodać link na forum do świetnej relacji ze zdjęciami z tego stoku: http://www.skiforum....cje-z-wyjazdow/trzecia relacja z 10 luty 2018 - 16:13

#49 1mirinda

1mirinda

Nowy użytkownik

• 22 postów
8
  • Gródek (mazowieckie)

Napisano 21 marzec 2018 - 22:10

Dziś w Kazimierzu byłem o 17.Warunki bardzo dobre ludzi jak na środek tygodnia sporo,ale jazda cały czas płynna bez stania w kolejce(dłuższa trasa),standardowo na krótszej trasie często jeździłem sam czasami tylko na chwilę wpadał ktoś z dłuższego talerzyka

#50 1mirinda

1mirinda

Nowy użytkownik

• 22 postów
8
  • Gródek (mazowieckie)

Napisano 17 grudzień 2018 - 19:41

Armatki pracują,wstępnie prognozy odnośnie startu sezonu na czwartek

#51 1mirinda

1mirinda

Nowy użytkownik

• 22 postów
8
  • Gródek (mazowieckie)

Napisano 21 grudzień 2018 - 18:44

Dziś po pracy wpadłem do Kazimierza. Stacja wystartowała wczoraj jak na razie z jedną najdłuższą trasą. Warunki bardzo dobre,ludzi dziś popołudniu bardzo mało.

W stacji zaszły dość spore zmiany. Został powiększony i utwardzony parking, a zwęrzenie przed budynkami znikneło.Została powiększona wyporzyczalnia,oraz toalety.

Przy wjeżdzie po prawej stronie została wyprofilowana nowa trasa do jazdy na sankach

#52 1mirinda

1mirinda

Nowy użytkownik

• 22 postów
8
  • Gródek (mazowieckie)

Napisano 23 grudzień 2018 - 14:42

Wczoraj odwiedziłem Kazimierz w godzinach popołudniowych,warunki na stoku dobre,twardo i szybko,po nonych opadach deszczu pojawiły sie przetarcia. Ludzi odstraszyły chmury i na stoku były pustki maksymalne obłorzenie stoku to 12 narciarzy i snowbordzistów .

Dziś wpadłem z samego rana, warunki lepsze niż wczoraj do tego lampa przyciągneły trochę więcej narciarzy,nadal można nazwać takie obłorzenie pustkami.

Patrząc na prognozy wydawałoby się że weekend stracony dla nartowania w kazimierzu,a w praktyce wyszły dwa świetne wypady

#53 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 687 postów
787
  • Rajszew

Napisano 12 styczeń 2019 - 20:51

Dziś musiałem wcześnie rano jechać służbowo do Lublina, a potem miałem jechać też służbowo do Kielc. Po drodze miałem trochę wolnego czasu, więc postanowiłem zagospodarować wolny czas na nartowanie (a sprzęt i ubrania miałem akurat przez przypadek spakowane do samochodu). O 7:00 w Lublinie, szyba decyzja, Stacja Kazimierz rusza od 8:00, zaś Bałtów dopiero od 9:00, więc jadę do Kazimierza Dolnego. Stok przygotowany perfekcyjnie, dość szybki śnieg, dobrze wyratrakowany i odpowiednio przemrożony rano ludzi bardzo mało. 

Stok przygotowany perfekcyjnie do tego słońce.

Stok-przygotowany-bardzo-doberze.jpg

"Stromszy" wariant trasy.

stromszy-wariant-trasy.jpg

Do 8:30 istny tłok na wyciągu.

przez-1-godzin.jpg

Później więcej ludzi ale bez kolejek.

orczyki-oko-o-10.jpg

Widok z góry.

widok-z-g-ry.jpg

I z boku.

s-neczko-w-tel.jpg